» »

Telefonski kabel ???

Telefonski kabel ???

matey18 ::

Torej moj problem je sledeč. Smo doma v večji hiši (3 nadstropja). Na podstrešju je glavni telefonski kabel ki gre potem na 2 dela, torej imamo dva telefonska priključka oz 2 različni telefonski številki in 2 različna ponudnika (telekom in amis). Ker v 3 nadstropju telefonskega priključka nimam bi pa rad imel internet neodvisno od ostalih dveh bi moral naročiti še eno naročnino pri katerem od ponudnikov. Zdej me pa zanima ker se na to ravno ne spoznam ali lahko od glavnega kabla električar ali bilo kdo ki se s tem ukvarja potegne še en kabel na katerem bi potem imel npr. polno razvezan dostop pri T-2, ali siol???

Hvala za odgovor.

blue ::

izpolni obrazce za enega ponudnika in boš videl kako dalje...

edit: če misliš met amis ti lahko dam kodo za popust ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blue ()

matey18 ::

Ja na Amisovi strani sem izpolnil obrazec in baje je prosta parica v vasi. Ampak še vedno me zanima če je možno glavni kabel razdeliti še na enega več? Tolk da ne bom izpadel neumen pred električarjem :P.

Nagi Bator ::

Koliko je meni jasno kabla (parice) sploh ne mores deliti. No, pravzaprav ga lahko, samo tistemu internetnemu prikljucku, ki ga lahko tako dobis, tezko reces "internet". Prej bi rekel, da pride v vaso bajto en kabel z dvemi aktivnimi paricami, pa imajo ostali zato dva razlicna prikljucka.

Zgodovina sprememb…

gregor_m ::

Takole je. V hišo običajno pride en fizični kabel, ta pa običajno vsebuje dve parici (štiri fizične žičke). Če živite v večstanovanski hiši lahko kabel vsebuje tudi več paric. Na vsako parico lahko priključiš samo EN modem (ne glede na internetnega ponudnika).

Vedeti pa je potrebno, da tudi če ti AMIS (ali kateri drug ponudnik) odobri priklop ni nujno, da bo priklop dejansko mogoč. Vsi operaterji imajo samo podatke do glavne telefonske omarice. V bazi pa nimajo podatkov koliko prostih paric je do glavne telefonske omarice do tvoje hiše (torej če so samo dve, tretji priključek ne bo mogoč).

Kot so predlagali pred mano, daš poizvedbo in počakaš na dan priklopa pa bo vse jasno.

Blinder ::

Doma imam nekaj telefonskih kablov, tistih varianta od telefona do modema. Imajo še kakšno korist ali so za v kontejner za elektroniko?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Gapi ::

Blinder je izjavil:

Doma imam nekaj telefonskih kablov, tistih varianta od telefona do modema. Imajo še kakšno korist ali so za v kontejner za elektroniko?



Pusti enega ali dva. Ostalo v kontejner za elektroniko.
No person is rich enough,to buy back his past.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva modema v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
213119 (2450) IL_DIAVOLO
»

Telefonski priključek

Oddelek: Omrežja in internet
191846 (1606) TS_pomoc
»

SiOL - Premestitev modema

Oddelek: Omrežja in internet
182316 (1770) crniangeo
»

Internetni dostop brez Telekoma

Oddelek: Omrežja in internet
122360 (1917) jurre
»

Kako kvalitetno naštukati telefonsko parico ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
509490 (8008) Vanich

Več podobnih tem