» »

Varjenje in test optičnega kabla

Varjenje in test optičnega kabla

Cirep ::

Zanima me kako se lahko testira optični kabel od stanovanja do razdelilne omarice, če kabel v razdelilni še ni zaključen (Zavarjen in priključen v omrežje)?
Glede na to da sem našel v starejših temah in drugih forumih zelo visoke cene za varjenje optike v stanovanju se sprašujem, kaj je tukaj tako dragega? Že res da je naprava za varjenje kar precej draga, vendar pa mislim da spet ne toliko da bi lahko tako storitev, ki se opravi v dvajsetih minutah zaračuna kar 100€.
Kliko so torej realne cene?
Pa še čisto nobene druge stvari ni temu mojstru potrebno napravit. Ja no Ok, še zaključno dozo bi rabil (Ki jo tako in tako sam postavim na mesto kjer želim).

Hvala za odgovore
RP
  • spremenil: Cirep ()

bauci ::

Ko so meni montirali optiko je monter v stanovanju posvetil z lučko (svinčnik - lučka) v kabel in spodaj pri omarici se je videla svetloba. Rekel mi je tudi, da takšna škatla za varjenje stane več kot 15.000 €.

Aston_11 ::

Cirep je izjavil:

Zanima me kako se lahko testira optični kabel od stanovanja do razdelilne omarice, če kabel v razdelilni še ni zaključen Zavarjen in priključen v omrežje)?
Glede na to da sem našel v starejših temah in drugih forumih zelo visoke cene za varjenje optike v stanovanju se sprašujem, kaj je tukaj tako dragega? Že res da je naprava za varjenje kar precej draga, vendar pa mislim da spet ne toliko da bi lahko tako storitev, ki se opravi v dvajsetih minutah zaračuna kar 100€.
Kliko so torej realne cene?
Pa še čisto nobene druge stvari ni temu mojstru potrebno napravit. Ja no Ok, še zključno dozo bi rabil (Ki jo tako in tako sam postavim na mesto kjer želim).

Hvala za odgovore
RP



Realna cena je cena, ki jo stranka še hoče plačati. Naredi sam, zavari si sam ali pa najdi drugega, ki bo kupil stroj za 15 k in to delal za 20 EUR.

Aja, pa teh strojev je kot smetja in konkurenca je ubijalska.

Cirep ::

Aston_11 je izjavil:


Realna cena je cena, ki jo stranka še hoče plačati. Naredi sam, zavari si sam ali pa najdi drugega, ki bo kupil stroj za 15 k in to delal za 20 EUR.

Aja, pa teh strojev je kot smetja in konkurenca je ubijalska.


Aha
Torej varjenje optičnih vlaken spada v kategorijo "POSLOVNA PRILOŽNOST" z odiranjem strank.

Zraven vsega, stroj je lahko Mecedes ali Fičo (za 15K€, ali za 4K€)!
Mislim da to, zame kot stranko sploh ni pomembno. Pomembno je da je vsako varjenje 100€ ki ga lahko narediš v cca 20minutah. In če imaš tri(3) sosede, si v eni uri pospravil v žep 300€.
No, samo hipotetično!
Recimo da delaš osem(8) ur dnevno, to je 2400€ bruto. V enem mesecu, dvajset(20) delovnih dni, torej 2400€ x 20dni je skupaj 48.000€ bruto. Ja, OK tu je potrebno odštet še cel kup raznih stroškov, pa recimo da je teh 50% in recimo da se ne pretegneš boš delal samo deset(10) dni in še to samo stranko na uro, ti na mesec za odplačilo stroja še vedno ostane 4000€.

Aston_11 je izjavil:


Aja, pa teh strojev je kot smetja in konkurenca je ubijalska.


Ja no, tudi če je ali pa ni ravno tako, zato pa smo kot država tam kjer smo!

Najbolj zanimivo pa je to da še vedno ne vem kakšna je cena za samo varjenje?

jype ::

Cirep> Torej varjenje optičnih vlaken spada v kategorijo "POSLOVNA PRILOŽNOST" z odiranjem strank.

Pokliči na center za socialno delo, mogoče majo tam koga, ki to pride zastonj zrihtat.

Cirep> Pomembno je da je vsako varjenje 100€ ki ga lahko narediš v cca 20minutah.

Začni torej varit, ane. Pa ceno dej pošteno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Cirep ::

jype je izjavil:

Cirep> Torej varjenje optičnih vlaken spada v kategorijo "POSLOVNA PRILOŽNOST" z odiranjem strank.

Pokliči na center za socialno delo, mogoče majo tam koga, ki to pride zastonj zrihtat.

Cirep> Pomembno je da je vsako varjenje 100€ ki ga lahko narediš v cca 20minutah.

Začni torej varit, ane. Pa ceno dej pošteno!



Zdaj pa razumem zakaj so visokotehnološki monterji nekaterim zaračunali 500€ za dva preboja, vlečenje kabla do zaključne doze, montaže doze in varjenja!



In tudi sam sem v mojem življenju kupil stroj, visokotehnološki, vreden več kot 200.000€.
In zato nisem mojim strankam nič več računal kot prej ko sem še delal skoraj ročno.
Lepo vas prosim!

fosil ::

Recimo da delaš osem(8) ur dnevno, to je 2400€ bruto. V enem mesecu, dvajset(20) delovnih dni, torej 2400€ x 20dni je skupaj 48.000€ bruto. Ja, OK tu je potrebno odštet še cel kup raznih stroškov, pa recimo da je teh 50% in recimo da se ne pretegneš boš delal samo deset(10) dni in še to samo stranko na uro, ti na mesec za odplačilo stroja še vedno ostane 4000€.

Stranke ti pa seveda kar v vrsti stojijo, ker varjenje optičnega kabla je res storitev, ki jo rabi skorajda vsakdo vsaj enkrat na teden.
Pa glede na to da si računal tri stranke na uro, med njimi se pa verjetno kar teleportiraš?
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

scisco ::

U bistvu za enga izkušenega traja varjenje enega kabla dobro minuto... vse kar je dela je to da z namenskim orodjem olupiš varovalno plast in oba konca pravilno fiksiraš v napravo. Strojček sam zavari in ti izpiše meritev. Na podlagi meritve se odločiš če je treba ponovno zavarit...

Cirep ::

scisco je izjavil:

U bistvu za enga izkušenega traja varjenje enega kabla dobro minuto... vse kar je dela je to da z namenskim orodjem olupiš varovalno plast in oba konca pravilno fiksiraš v napravo. Strojček sam zavari in ti izpiše meritev. Na podlagi meritve se odločiš če je treba ponovno zavarit...



Hvala scisco
Se pravi da pri pripravljenem, olupljenem in na mesto postavljenem kablu je za izkušenega varilca to enostavno.
V resnici je samo varjenje, kot končni postopek najkrajša faza celotnega postopka. Vse drugo je torej priprava kabla, montaža doze, amotrizacija stroja, itd.
Kaj pa vsa varjenja v razdelilnih omaricah, kjer se zbere tudi več deset kablov končnih uporabnikov, kaj pa tam, a tudi tam je vsako varjenje tako drago?

jype ::

Cirep> In zato nisem mojim strankam nič več računal kot prej ko sem še delal skoraj ročno.

Potem pa lahko ročno zvariš kabel, ane.

slowie ::

Halo,
Ima kdo kakšno idejo, kako bi mi uspelo potegniti in privariti optični kabel na novo lokacijo v hiši za "malo" manj denarja, kot ga hočejo "taveliki"?
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

popravljanje plastike

Oddelek: Loža
113367 (2913) Raptor F16
»

Optični kabel

Oddelek: Strojna oprema
447618 (5005) miki133
»

zlomil sem opticni kabel

Oddelek: Omrežja in internet
439233 (6208) čuhalev
»

Optični kabel, servis

Oddelek: Omrežja in internet
75256 (4985) Invictus
»

Tehnik telekomunikacij - spajanje optičnega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
71447 (1286) Tilen

Več podobnih tem