» »

Problem z DNS strežnikom

Problem z DNS strežnikom

DejanLes ::

Zdravo
doma imam DNS strežnik na Ubuntu 12.4. Ns strežnik sem registriral pri Telekomu, kjer sem tudi registriral domeno lana-i.si. Postavil sem DNS strežnik, ki deluje če direktno njega vprašam za domeno. Če pa preverim DNS lookup mi ne najde domene in ne IPja, ki ga imam (193.95.252.114). Za postavljanje DNS strežnika sem sledil navodilom na Ubunto help. Serijsko številko v DNS zapisu sem tudi povečal.
Ima kdo kakšno idejo, kaj sem pozabil, da ne posreduje mojega DNS zapisa root strežnikom?

LP Dejan

b3D_950 ::

Predvidevam, da lookupi delajo v lokalnem subnetu?
Port forwading si nastavil (tcp/udp 53)?
Imaš link do tega helpa po katerem si delal?

DejanLes ::

Delal sem po tem https://help.ubuntu.com/12.04/servergui...

Port 53 imam forwardan in mi dela izven lokalnega omrežja. Sem preveril, samo sem moral izrecno napisat moj IP za DNS.

Hayabusa ::

Je vmes minili 24 ur ?

DejanLes ::

ns1.lana-i.si so mi iz telekoma potrdili že 10 julija.

pegasus ::

Pa imaš v .si domeni glue recorde zanj? Torej ali vrhnji strežnik .si domene ve, kdo je lana-i.si, da ga lahko vpraša, kdo je ns1.lana-i.si?

DejanLes ::

Glede na to, da je za domeno .si odgovoren ARNES jo vidi. Mislim arnesov whois mi jo najde in pravilen ns.

Kaj pa je to glue recorde?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DejanLes ()

NoName ::

umm.. stvar je takale...

domain: lana-i.si
registrar: Telekom Slovenije d.d.
registrar-url: http://www.siol.net/Spletne_storitve/Re...
nameserver: ns1.lana-i.si (193.95.252.114)
nameserver: ns2.lana-i.si (2A00:0EE0:0005:0045::0500)
tech-c: O157925
registrant: G39519
status: ok
created: 2004-07-06
expire: 2014-06-06
source: ARNES

Arnes zahteva, da so vsi DNS strežniki dosegljivi in odgovarjajo na avtoritativne DNS zahtevke... kar lahko preveriš na http://www.register.si/dns.html

vpisana imaš oba glue recorda (nameserverja sta pod domeno, ki jo lastiš), predvidevam pa, da gre za en in isti sistem.. v enem primeru ipv4, v drugem primeru pa ipv6 ip...

žal žal tvoj ipv6 ne deluje, kar javi tudi arnesovo avtomatično preverjanje (verjetno si kot tehnični kontakt ob spremembi že dobil obvestilo), kot tudi moje ročno preverjanje...

NAPAKA: Z 2a00:ee0:5:45:0:0:0:500 ni mogoče dobiti NS zapisov za lana-i.si
Error: query timed out

$ dig +short +norec soa lana-i.si. @2A00:0EE0:0005:0045::0500
;; connection timed out; no servers could be reached

z drugimi besedami, preveri, kaj je z ipv6 povezljivostjo...

i stand corrected - tehnični kontakt je še vedno nastavljen na dns@siol.net, torej njihovi admini dobijo report, da domena ne ustreza vpisu v tld serverje.. svetujem, da pri registrarju spremeniš tech-c za domeno.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NoName ()

DejanLes ::

To pa je res. Malo se mi je zakompliciralo omrežje in imam trenutno IPv6 izključen. Bom to uredil kaj ste napisali in če bodo še vedno obstajale kakšne težave se vrnem. :D
Hvala!
LP Dejan


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IPv6 najbolj razširjen v Švici, Slovenija ni slaba

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3111832 (9062) Bakunin
»

nslookup "No response from server" taurus-1

Oddelek: Omrežja in internet
142197 (1990) Bakunin
»

Arnes in vpis v vrhnji DNS

Oddelek: Pomoč in nasveti
142178 (1839) jype
»

Vpis DNS strežnika v vrhnji DNS

Oddelek: Omrežja in internet
378781 (7272) kronik
»

DNS strežnik

Oddelek: Omrežja in internet
227090 (6679) jype

Več podobnih tem