» »

nov računalnik - ocena konfiguracije

nov računalnik - ocena konfiguracije

1
2
»

Gibbs007 ::

Zanima me kako je s tem jakob-elektronik, ki ga vsi tukaj hvalijo. Recimo sestavil sem računalnik, ki v košarici pride 740€. Poštnina do 30 kg naj bi bila 33€. A to naj bi potem, ko domov to tebe pride bilo 773€, ali so še kakšni davki ali kaj. Pa v primeru, da je kaj pokvarjeno, kako je potem z vrnitvijo?

BALAST ::

Ni drugih dajatev ker smo vsi v EU, glede pošte pa dostavna služba prinese paket vrednostno zavarovan s strani prodajalca in rabi le tvoj podpis.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

gruntfürmich ::

a zdaj imaš realssd c300 ali m4?

vidim da je m4. sem se že ustrašil...:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Gibbs007 ::

Včeraj sem gledal na tem jakob-elektronik Gtx 570 za 260€, potem pa so jo nahitro podražili na 290€, tako da se mi ne splača.
Kaj bolj priporočate 6850 CF, 550 Ti SLI ali 6950? Matična bi bila Asrock Extreme 3 Gen 3.

kmetek ::

navadno 560 ti.

gregor ::

gruntfürmich je izjavil:

a zdaj imaš realssd c300 ali m4?

vidim da je m4. sem se že ustrašil...:))


sva že dva :), c400=m4

oberskitona ::

Da še jas vprašam nekaj norega, ker se ne spoznam preveč v te naročila.
Spodaj obkljukam kakšno poštnino oziroma plačilo bi rad (Porto DHL / DPD bei Vorkasse (EU)17,99 €) in dobim izpis računa pred zaključkom nakupa takšen:

Warenwert ohne Mehrwertsteuer 199,75 €
19% Mehrwertsteuer 37,95 €
Porto und Verpackung 17,99 €
Gesamtbetrag inkl. 19% MwSt 255,69 €

Ali to sedaj pomeni da ko zaključim nakup bom plačal ko dobim dostavljeno robo na dom točno takšno ceno ali se potem dodajo še stroški poštnine 18.99 eura kot piše v pogojih za pošiljanje po evropi cona 1, v katero spada slovenija.
In še eno vprašanje ali je sploh možno plačat po povzetju pošiljke.?!

Hvala za odgovore

Lonsarg ::

Če ne znaš zadosti nemško, bi lahko vsaj google translate uporabil. Izbral bi ti opcijo: " DPD bei Vorkasse (EU)17,99 €", ki pomeni predplačilo. Torej plačaš, šele potem ti pošljejo.

Po prevzemu zelo redki pošiljajo iz tujine, uporabi google translate, pa poglej, če se ti pod opcijami naročil pokaže plačilo po prejtju, simpl.

Kar se tiče cene poštnine, sešteješ številke in davek+poštnina+glavnina pride 255.69€, torej je logično to vsa cena, vključno z poštnino, ne rabiš doktorata.

gregor ::

tako kot je napisal azgard, vse plačaš preden ti pošljejo, v tvojem primeru je to 255 eur, ko bo šel paket na pot boš dobil tracking number

lahko bi izbral tudi opcijo nakupa preko paypala ampak potem pride končna cifra malo večja ker še paypal dobi svoj del

najbolje je izbrat zadnjo opcijo in plačat preko spletne banke, nkbm prenakaže denar še isti dan, provizija je 0,50 eur

glede cen, te se kar pogosto spreminjajo, lahko tudi večkrat v enem dnevu

zanimiv primer sem imel v petek ko sem oddal naročilo, le tega sem zjutraj sestavil in vrgel v košarico
ko sem opoldne oddal naročilo sem imel še vedno "stare cene", videl sem namreč da je bil i5 2500k v času naročila že z višjo ceno 208 eur, no, meni je lepo potegnilo staro ceno :)

v ponedeljek zjutraj pa je bila cena spet 182 eur

ta košarica jim res čudno deluje, predvsem če v 1 dnevu ekperimantiraš z različnimi kombinacijami
morda pa imam samo jaz ta problem ker v firmi uporabljam ie 8, ff, gc niso dovoljeni :(

LP

wondy ::

Najlažje ti je plačati preko interneta in potem počakaš da dobiš.
Glede na to, da je trgovina vredna zaupanja (vsaj tako pravijo) verjetno nimaš kaj razmišljati.

Opaža ja, da se cene kar spreminjajo, tudi pri nas, ne razumem pa kako se lahko tako hitro spreminjajo.

s51as ::

Pa pazit je treba da gledaš direct, ker je tudi stran brez direct, ki ima viiišje cene. Zgleda pa povsem enako samo da v logotu ne piše direct z rdečo.
Če se je še kdo s tem zafrknil tako kot jaz :D
It's just me myself and I

kmetek ::

da ni direkt brez ddv?

s51as ::

Nene piše pri ceni postavka za DDV...

Sem ravno primerjal eno konfiguracijo med jacob in mlacom
 Jacob Computer

Jacob Computer



 Mlacom

Mlacom



Pri Jacob je treba prišteti še 37 € za pot, medtem ko je pri Mlacom nad 500€ zastonj.

Razlika je zelo dobrih 100 EUR...
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

kmetek ::

normalno da je razlika, če je trg v nemčiji 30x večji, dobavitelji delajo z nekaj 100x večjimi zalogami itd....

s51as ::

Kar se mene tiče je čisto vseeno kje je lastnik spletne strani lociran. Sej tudi slovensko podjetje lahko naredi stran v nemščini pa pač prodaja na 80 miljonskem trgu, pa zraven še v francoščini pa ima še 60 miljonski trg, pa italjansko pa je še 50 miljonov zraven, pa špansko pa angleško pa ma praktično celo evropo pokrito cca 350 miljonski trg. Od kje se pošilja je pa pravzaprav vseeno.
It's just me myself and I

gregor ::

kako velika je ta trgovina pove naslednji podatek
v prvih 8 mesecih so prodali cca 870.000 izdelkov, to je cca 4950 na dan, če odštejemo vikende, noro

glede mojega nakupa, pri vseh komponentah razen pri ssd-ju mi sedaj piše
"Bereits für Sie reserviert"

pri ssd- pa: "Ab Lager lieferbar", ko bo še to spremenjeno v "Bereits für Sie reserviert" bo odprema

sem jih danes preko live kontakt vprašal kdaj bo odprema in odgovor je bil "verjetno danes"

LP

gregor ::

torej prejšni petek sem naročil, v ponedeljek opravil še zamenjavo ssd, danes pa gre blago na pot :)

"
Sehr geehrter Kunde,

Ihre Bestellung .......07.11.11 - 820,30) wurde soeben bearbeitet
und verlässt heute unser Haus. Der Gesamtbetrag der Sendung beträgt 820,30 Euro.

Folgende Artikel wurden an Sie versandt:

Menge Artikel
1x Intel Core i5 2500K - 3,3 GHz - LGA1155 ...
1x Team TeamGroup Elite - Memory - 8GB : 2 ...
1x PNL-TEC FRACTAL DESIGN DEFINE R3 GREY Gr...
1x Scythe Mugen 3 - Prozessorkühler - Sock...
1x Gigabyte GA-Z68XP-UD3 (rev. 1.0) - Mothe...
1x LiteOn iHAS624 - Laufwerk - DVD+/-RW (+/...
1x Sapphire RADEON HD 6870 - Grafikadapter ...
1x Corsair Enthusiast Series Modular TX650M...
1x Crucial RealSSD C400 2,5" SSD 64 GB (SAT...

Mit freundlichen Grüßen

Ihr Jacob Elektronik Team
"

mihco ::

gregor je izjavil:

kako velika je ta trgovina pove naslednji podatek
v prvih 8 mesecih so prodali cca 870.000 izdelkov, to je cca 4950 na dan, če odštejemo vikende, noro


heh, res noro. Zanimivo da pri takem obsegu ni podobnih zapletov in tezav kot jih imajo slovenske spletne trgovine(pravocasno izpolnjevanje narocil, tocni podatki glede zaloge, redno spreminjanje statusa narocila,...).

gregor ::

nemci so natančen narod, imajo porihtane zadeve, tudi računalniško podporo, dovolj ljudi, ki vedo kdaj delajo, to je kapitalizem

pri nas imam včasih občutek, da še imamo gnili kapitalizem :)
pošljem email- povraševanje, odgovor pa pride čez 1 teden, če sploh...

LP

s51as je izjavil:

Nene piše pri ceni postavka za DDV...

Sem ravno primerjal eno konfiguracijo med jacob in mlacom
 Jacob Computer

Jacob Computer



 Mlacom

Mlacom



Pri Jacob je treba prišteti še 37 € za pot, medtem ko je pri Mlacom nad 500€ zastonj.

Razlika je zelo dobrih 100 EUR...


zdravo, tvojih slik se ne vidi

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

s51as ::

Sanja se mi ne kako naredit da se bodo slike videle. Dal sem jih na google documents potem sem kliknil z desnim gor in dal kopiraj URL in potem sem slike videl, ampak naslednjič ko sem pogledal, sem videl da jih ne vidim več.
It's just me myself and I

gregor ::

daj slike gor na shrani.si ali slike.com ipd

sedaj sem dobil tracking številko, očitno je ne pošljejo avtomatsko, sem jih prosim preko emaila, roba je bila nazadnje procesirana v nemških dpd centrih

dobava bo verjetno v torek, morda ponedeljek

LP

gregor ::

danes me doma čaka paket :)
upam, da mi niso poslali opeke :), poročam jutri če je vse ok

LP

wondy ::

in je vse ok?

gregor ::

vse prispelo kot naročeno, lepo zapakirano v debelo kart škatlo

dokazi :)













sestavljanje pa sledi v prihodnjih dneh oz v vikendu

LP

gruntfürmich ::

to je pa zelo lepa slika. jst bi si zelo podobnega nabavil če bi sedaj nabavljal...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

kok je že ptt iz jacob-direct.de? imajo paypal?

kmetek ::

sss ::

28,50€ :D

Temu se reče ažurnost

gregor ::

kmetek je izjavil:

kok je že ptt iz jacob-direct.de? imajo paypal?


odvisno koliko izdelkov kupiš, jaz sem imel



sicer pa si lahko zmečeš v košarico in lahko pogledaš, več kot 30 kg ne morejo poslat

LP

kmetek ::

a bi kdo te rame z mano naročil nekaj kosov? pa jih dilamo po 35-40€ dalje? še vedno ceneje kot 45€ dino :)

gregor ::

vprašanje

grafa Sapphire RADEON HD 6870 in za priklop dva 6 pinska konektorja, zraven sta 2 kabla ki imata ne eni strani 3 pinski konektor (v bistvu je 4 pin konektor, samo je eden pin prazen), na drugi strani pa imata oba kabla 6 pin konektor za priklop na grafo

ali lahko ta kabla priklopim na standarden 4 pin konektor ,torej konektor ki ima 4 pine in ne 3 pine kot so kabli od grafe.

hvala, sem bolj nov na tem področju :)

LP

BALAST ::

Verjetno misliš MOLEX priključek kjer mu manjka ena žička. Ja lahko priključiš, ker grafična rabi samo okrepljeno 12V napajanje in ne 5V.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

wondy ::

a na to misliš:

 molex --> 6pin

molex --> 6pin

gregor ::

podobno, ni čisto isti, to kar imam je 1x 3 pin molex na eni strani in 6 pin na drugi strani, sta pa dva kabla, ker grafa in 2x 6 pin priklop

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

gregor ::

takšen kabel je



samo da ima namesto 4 pin , 6 pin za grafo

lp

wondy ::

torej tako:

 molex

molex



kakorkoli lahko priklopiš. Vsekakor ti bolj priporočam takega kot sem ti prej prilepil sliko 2xmolex v 6pin..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wondy ()

gregor ::

uperacija uspela, pacient preživel, bom jutri kako sliko naredil

LP

gregor ::

nekaj slik nove igrače:














to je to, vse špila ok, morda čez čas še sledi zamenjava ohišja, prej sem bil na antec p180 in ga nekako pogrešam :)

LP

kmetek ::

fak je velik cooler, še dobro, da imaš nizko profilne rame teamgroup a ne? 1333? te ne bo nič motilo, če jih ne boš navijal recimo?

jazbec ::

tudi pri navijanju nebodo 1333mhz rami nič zavirali

gregor ::

cooler se mi niti ne zdi tako velik :), tudi prej sem imel mugna

če bom navijal pa še ne vem, nimam izkušenj s tem, ali mi lahkko kdo svetuje, morda kakšen link do teh reči...

LP

kmetek ::

kok lufta pa imaš med rami in mugnom, višina.....

_IKE_ ::

Samo res......koliko pa je lufta med rami in cpu hladilnikom?

Bo treba očitno pri nakupu ramov pazit na višino le teh...

gregor ::

0,0001 mm :)

nimam pojma, spodaj še gre kabel od venta, sicer pa se da tudi vent še višje dvignit, na pamet recimo 05-1 cm, tako da ni prav nobene panike

lahko pa samo za vas dvignem vent do max višine in poslikam, če vas zanima...?

LP
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika - okoli 1100 €

Oddelek: Kaj kupiti
91419 (1156) dantek
»

antec p183 v3 ali p280

Oddelek: Kaj kupiti
291754 (1237) kmetek
»

tih pc za 500 eur?

Oddelek: Kaj kupiti
171254 (864) knap
»

Nakup računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
596477 (5438) knap
»

Tih računalnik za 900 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
456833 (5528) gregor

Več podobnih tem