» »

tih pc za 500 eur?

tih pc za 500 eur?

knap ::

Dober dan

Prosim za vašo pomoč. Katere komponente bi vi izbrali za ta denar, lahko tudi za manj.
PC se bo uporabljal za internet, office, hd video, zelo občasno kakšna igra.

Rad bi imel:

- tiho ohišje
- tihe ventilatorje na ohišju
- tih cpu hladilnik
- tiha grafa
- ssd 64 gb
- 2 tb eco disk
+ ostalo...

Kaj priporočate, lahko tudi iz tujine (sestavim sam).

Hvala za nasvete.

LP

mr1two ::

S takim budgetom ne boš dobil željene sestave. Na hitro skalkuliraš, da za tiho ohišje+ napajalnik + cpu hladilnik odšteječ preko 150E, za ssd 100, grafa še 100(odvisno spet kaj potrebuješ), ram 30, plata okrog 80-100, cpu 80-120, 2tb disk še 60, 70...Ne gre skozi.
Druga opcija pa je, če vzameš "tih" računalnik- eno srednje ohišje in napajalnik, ki se ne dere, da skupaj pride max 100 ohišje,napajalc in cpu hladilnik, 50 grafa,plata 50, cpu 100, 100 za ssd, 70 za hdd, 30 za ram, pa si na 500.
Ampak to ni to, kar si ti napisal, da rabiš. Igre bodo podn, tišina bo bl tko tko...
Premalo imaš za to konfiguracijo

Leon96 ::

jaz imam 2600k, 4gb 1600mhz, ati 5670, lcpower 750 (en model, ne piše silent), in thermaltake ohišje(midi, ne piše silent), pa je tih

trdi disk 1 TB 7200rpm, spet ne pise tiho. Je pa glasen ko nabijas in povečuješ moč, to pa sigurno :D
!!!!!IT freakkkk :D!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Leon96 ()

Mipe ::

SSD je zločinsko drag.

BALAST ::

Za tak denar kvečjem 1.brez SSD, ali 2.brez dobre grafične.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

knap ::

ok, vam dam proste roke, prosim sestavite mi tih računalnik za čim nižji znesek, kolikor pač to že bo:) (prosim ne 1000 eur ;))

vsekakor bi rad imel
tiho ohišje (morda fractal design define r3)
ssd disk 64 gb
2T disk za torrente
tihi hladilniki, ventilatorji, grafa...

hvala

LP

mr1two ::

Očitno si si sam že zamislil, katero ohišje je tiho :D
ASUS P8Z68-V LX
Intel Core i3 2100
Corsair 8GB
Crucial m4 64GB
F4 2TB
Noctua NH-C12P

Pasivna 6850
ALI
Sapphire 6870
Corsair CX500
Define R3

Pri nas to pride cca 840 evrov. Pri grafični si še vedno mislim, da performance in pasivni hladilnik ne grejo ravno z roko v roki, tako da predlagam kar klasiko, z ventilatorjem. Šumel bo itak in le takrat, ko boš kako igro poganjal, sicer pa bi moral biti "neslišen".
V tujini lahko za isti denar izbiraš med malo hitrejšimi komponentami, ali pa dobiš isto za cca 100 evrov manj(lahko so razlike tudi večje). Poštnina bo visoka v vsakem primeru, saj ohišje ni ravno lahko... Če je denar težko prislužen, predlagam tujino, jaz pri nas ne kupujem več, če se cena vzdigne čez 500 evrov ali pa če je razlika v ceni absurdna.
LP

Loocas ::

knap ::

ok, hvala za nasvete, sem sestavil pc na osnovi fructal jabolčnik konfiguracije

uporabil sem:
https://direkt.jacob-computer.de



ohišje bom sicer kupil pri nas, saj če vzamem vse skupaj presega 30 kg in morajo 2x poslat

brez ohišja pride 714 eur + poštnina, plačilo:
paypal ali visa 40,16
predplačilo, 21,49

glede ssd, ali je morda bolje vzet namesto zgoraj navedenega katerega drugega (60 do 64 gb)?
ali je to uravnotežena kombinacija, torej grafa gre skupaj z procesorjem?
še kaj drugega spremenit?

katere trgovine iz tujine še priporočate?

Hvala

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knap ()

DarwiN ::

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

knap ::

Darwin, si hotel kaj dodat?

Ali je morda mat. plošča predobra za ta sestav? Skratka prosim za vašo mnenje glede uravnoteženosti vseh komponent.

Hvala

LP

DarwiN ::

Eh, komp sem ti hotel predlagat, ki vsebuje vse kar si hotel, za ~510E, ampak brez ozira na tišino, torej običajne komponente, zato sem izbrisal, ker hočeš tišino.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

knap ::

kaj pa ostali, kaj pravite na zgornjo jacob computer sestavo?

hvala

LP

mr1two ::

Za cpu hladilnik pravjo, da je mugen 2 ali mugen 3 zelo dobra izbira. Povem, ker mislim, da pride cenovno isto, kot ta ki si ga ti izbral. Poglej kakšen test.
EDIT:
Za rame bi bili dobri tudi Corsair XMS3- še posebej, ker nimajo hladilnika razpasenega 5 centimetrov v luft.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

kmetek ::

opa dinokomp 2tb samsung skoraj 90€? potem so cene že skočile.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

knap ::

hvala jabolčnik, kaj pa izbira ssd je ok?

ali bi lahko prihranil kaj pri matični plošči, se mi zdi kar draga glede na to da je procesor pod 100 eur, ta matična je ponavadi skupaj z 2500k? (cca 200 eur), se motim?

bo mašina ok za občasno igranje iger?

hvala

LP

mr1two ::

V bistvu bo mašina še kar poštena za igranje iger(recimo, da jaz na mojem sistemu z zelo podobno grafiko in slabšim CPUjem laufam vse igre na 1680x1050 na srednjih do najvišjih detailih- tako da nebi smel imeti problemov s tem :) )
Matična je kr solidna, sam bi vzel sicer gene-z, ampak dvomim, da je v praksi kakšna razlika med njima...
Glede SSDja nevem, to je neka najcenejša varianta od corsaira...pojma nimam kako se obnaša, so pa ljudje s kakšnim crucialom m4 precej zadovoljni...povprašaj v zato namenjeni temi ->(ssd za sistemski disk)
Sam imam F60, od Corsaira, solidna zadeva.

knap ::

hvala, ne vem, še vedno se mi zdi da je matična (135 eur) overkill za 97 eur cpu

ali ni npr že ta Z68 več kot dovolj dobra:
http://direkt.jacob-computer.de/Mainboa...

je 50 eur cenejša, v čem je sploh razlika?

kaj pa pravite ostali, nekam tiho ste, bi še kaj spremenili
saj veste, več glav- več ve :), prosim za vaše komentarje

Hvala

LP

prosim za vaše komentarje
hvala
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knap ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6711161 (10048) natashy
»

nov računalnik - ocena konfiguracije (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9310195 (7895) gregor
»

Gamerski računalnik do 1500€! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8212627 (10561) s51as
»

Tih računalnik za 900 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
456836 (5531) gregor
»

nasvet pri nakupu računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
192788 (2384) musicfreak

Več podobnih tem