» »

Kateri (multifunkcijski) tiskalnik?

Kateri (multifunkcijski) tiskalnik?

rdecaluc ::

Zdravo!

Iščem multifunkcijsko napravo (tiskalnik/fotokopirec/skener) za domačo hišno uporabo (printalo se bo vsak dan več kopij). Gledal sem HP OfficeJet 4500, vendar me zanima še kakšna uporabniška izkušnja oz. če obstaja kaj boljšega.

Katera firma oz. model je zanesljiv, ima glavo na kartušah(da se nebi kaj zasušilo), ter po možnosti menjat samo barvo katero zmanjka? Kateri proizvajalci imajo cenejše kartuše?

Ne vem ali naj izberem laser ali inkjet? Prednosti/Slabosti? Pripravljen sem odštet okoli 100€ malo več tudi če je izbira toliko boljša.

Hvala v naprej za vso pomoč in komentarje!

Lep pozdrav.
Est modus in rebus. ,typos

kmetek ::

HP 6500A 160€ , kartuše đabaka.

rdecaluc ::

Po reviewih nism navdušen.. veliko ljudi prav da majo težave :\. A še kej približno podobnega?
Est modus in rebus. ,typos

kmetek ::

kake težave?

RejZoR ::

HP in Lexmark vem da imata glave na vseh kartušah. Canon mislim da ima oboje, Epson pa vem da striktno prisega na ink only, glave pa so v tiskalniku. Vedno ločene v 4 kartušah, vsaka s svojim odtenkom.

Sam imam sicer Lexmarka in sta se mi obe kartuši zasušili. Čiščenje ni pomagalo (Clean funkcija). Pol sem po long shot sistemu potegnil z vatirano palčko po glavi. Sicer nisem upal veliko, ker so te glave precej delikatni kosi ampak stvar vseeno ni pomagala. Tko sem pol kupil samo črno (29 EUR) in stvar spet dela kot nova.
Če bi se mi isto naredilo z Epsonom bi sicer verjetno lahko uporabil obstoječe kartuše ampak bi moral vlečt printer na servis, čakat popravilo in še (verjetno) mastno plačat popravilo (čiščenje oz menjava glav). Zdej če dost printaš pol teoretično ceneje prideš čez z glavami v printerju, ker kartuše pridejo zaradi tega malo ceneje, zasušit pa se ne bi smelo. Če pa si občasni uporabnik pa skoraj raje takega z glavami na kartuši. Manj stroškov in zapravljenega časa v primeru zasušitve.

Kar se tiče cen kartuš pa so eno in isto sranje, kakšen evro gor ali dol, v prednosti so ločene kartuše brez glav zaradi zgoraj omenjenih razlogov. Vseeno računaj cene vseh kartuš skupaj od 50-60 EUR.

Glede na to da omenjaš "več kopij na dan" bi mogoče bilo vredno premislit o črnobeli laserski multifunkcijski. V primeru če barve niso pomembne. Tonerji so sicer po 50-90 EUR ampak z njimi naprintaš ogromno strani, zasušiti se praktično ne more in vzdržuješ ga lahko sam ker ni takih prefinjenih glav kot pri inkjetih. Razen če so ti printerji, ki jih imamo v službi in, ki jih že vsa leta vzdržujem in popravljam sam kaj bolj robustni in se to lahko dela, pri domači pa ne. Kar je precej verjetno...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zheegec ::

HP in Lexmark vem da imata glave na vseh kartušah. Canon mislim da ima oboje, Epson pa vem da striktno prisega na ink only, glave pa so v tiskalniku. Vedno ločene v 4 kartušah, vsaka s svojim odtenkom.

HP ima glave na kartušah samo pri modelih pod 90€ ali še manj. Vsi dražji modeli imajo glavo v printerju, OJ 8500A ima celo dve glavi...
Canon praktično isto - MG5150 in dražji imajo glavo v printerju, cenejši pa na kartušah. Epson ima še edini vse glave v kartušah.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

rdecaluc ::

Tukaj imajo kar težave .. Torej ali je kaj boljšega za tako ceno? Kaj priporočate?
Est modus in rebus. ,typos

Zheegec ::

Kakšnih 10 od 20 jih ima težave. Glede na to, da je večja verjetnost, da bodo nezadovoljne stranke napisale kaj, kot pa zadovoljne ali pa srednje zadovoljne, je to pri produkciji nekaj 100k komadov popolnoma nepomembno.
Vsaj nekaj 1000 ljudi ima težave s tem modelom, ker je to nekje 1% proizvodnje... Čisto na pamet rečeno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

RejZoR ::

Epson ima še edini vse glave v kartušah.


Verjetno si mislil v printerju, ker na kartušah jih ni (samo odprtina).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zheegec ::

Ah, ja ravno obratno sem želel povedati :) Ostalo je pa prav hehe. Torej epson ima glave v tiskalnikih.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

OlyK ::

Mogoge še poglej kako Samsung multifunkcijsko

npr. kaj takega

http://www.akcija.si/izdelek/83041/Tisk...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
666136167 (70) T-I-N
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6421881 (14155) Spock83
»

Nakup Multifunkcijskega printerja

Oddelek: Kaj kupiti
434209 (3280) Zheegec
»

Refilli za tiskalnike

Oddelek: Strojna oprema
282858 (2235) OZZY
»

Cheap-Ass tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
433745 (3169) TheJack

Več podobnih tem