» »

Word ikona ni prava

Word ikona ni prava

alen66 ::

Hej!
Imam Visto in Office 2007. Pred kratkim se mi je zgodilo sledeče (prej je delovalo OK):
Ko dokument napisan v Wordu hranim na namizje, se pojavi čudna ikona, ni logo Word. Če isti dokument prestavim v bilo kakšno mapo, je ikona originalna- Word. Spodaj prilagam foto ikone,kakšna bi morala biti in kakšna je trenutno.
Ne vem če ima kaj veze s tem, a dogajati se mi je začelo takrat, ko sem dokument popravljal glede pisanja vrstice-brez razmaka. Ker mi vedno piše z razmakom, sem hotel generalno določiti brez razmaka....a sem izgleda nekaj zašuštral? Kako se pa določi, da dokument pišem brez vrstičnega razmaka, ne da bi moral za vsak iti v nastavitve?
PS Ni pa nobenega problema s samim zagonom takšnega dokumenta...vse dela normalno, le ikona je čudna.
Hvala za pomoč.


 Word ikona

Word ikona

  • spremenil: alen66 ()

amigo_no1 ::

My computer, folder options -> zavitek "File types" -> Doc -> Advanced, change icon.

Cold1 ::

Kolikor se spomnim, te možnosti Vista nima več, Amigo.;)

------------------------------------

@Rock66
Zdi se mi da je tista "ikona" v resnici sličica - predogled vsebine dokumenta.

Možnosti ki jih imaš pa so:
Ko shranjuješ dokument lahko izbereš, če želiš shraniti sličico za predogled - če je ne boš, bo prikazana navadna ikona.

Ravno tako, lahko v nastavitvah Raziskovalca izbereš, da naj se vedno prikazuje ikone in nikoli predogledov (ta nastavitev bo potem veljala za vse tipe datotek, ki sicer pokažejo predogled, recimo slike).
Raziskovalec > gumb Organiziraj > Možnosti mape in iskanja > zavihek Pogled > nastavitev Vedno pokaži ikone, nikoli sličic

--------------------------------


Sicer pa lahko nastavljaš ikone in druge lastnosti tipov datotek s programom Default Programs Editor
http://defaultprogramseditor.com/

Default Programs Editor ti omogoča, da nastavljaš kateri program odpira izbran tip datoteke, katere vnose ima le ta v priročnem meniju, pa tudi katero ikono ima.


Več podatkov:
http://defaultprogramseditor.com/featur...
http://www.addictivetips.com/windows-ti...







Povezava za prenos tega programa:
http://defaultprogramseditor.com/downlo...

neeno ::

Če je "pred kratkim" oznaka za nek datum v bližnji preteklosti, si lahko pomagaš z obnovitvijo sistema (file asociacije izvirajo iz registra, ki ga system restore gladko popravi).

Start --- vsi programi -- pripomočki -- sistemska orodja -- obnovitev sistema -- na seznamu izbereš odebeljeno obnovitveno točko (datum ko je še delovala zadeva) in izvedeš obnovitev.

Vse kar si namestil med tistim datumom in današnjim dnem bo "izginilo" prav tako se obnovitev sistema včasih poigra z datotekami namizja zato si jih lahko preventivno shraniš.

alen66 ::

Bom malo povečal ikono, da se bo videlo v čem je štos. Res ja da izgleda kot JPG, a ni. Naredil sem kot pravi Cold1 :Raziskovalec > gumb Organiziraj > Možnosti mape in iskanja > zavihek Pogled > nastavitev Vedno pokaži ikone, nikoli sličic

Potem mi je pa vse spremenil v ikone, tudi slikice itd. Naredil sem že tudi obnovitev sistema (že prej), pa ni pomagalo.
Če ima še kdo kakšno idejo...hvala vsem.

amigo_no1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Cold1 ::

Amigo, podal si navodila za XP-je (kot vedno), brez da bi povedal da pišeš za XP-je (kot vedno) in brez da bi preveril ali taka navodila sploh delujejo na Visti.

S tem nisi koristil niti uporabnikom XP-jev, ki ne bodo brali, če avtor teme pove da se gre za Visto!

----------------------------------------
----------------------------------------


@Rock66

Da, če izklopiš prikazovanje sličic v raziskovalcu se izklopijo za vse datoteke.

Kar pa lahko storiš, je to da shraniš ta dokument še enkrat in NE izbereš postavke da se shrani sličica za predogled.

Torej odpri meni, izberi Shrani kot, vtipkaj drugačno ime in počisti kljukico pri izbiri "Shrani sličico".



Nato preprosto izbriši prejšnjo verzijo dokumenta, ki izgleda kot sličica in ostala ti bo zgolj nova verzija, ki bo imela ikono.

amigo_no1 ::

Cold,
Kaj jaz morem, če MS z vsako verzijo izumlja toplo vodo :P ? Sem mislil da je na visti/w7 vsaj to ostalo enako.

In potem sem dal en kup linkov, kjer se najde orodja za popravilo tega, kar je v xpjih delalo brez 3rd party appov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Cold1 ::

Kaj jaz morem, če MS z vsako verzijo izumlja toplo vodo ? Sem mislil da je na visti/w7 vsaj to ostalo enako.


Ah kje, to bi bilo prelahko; rečeno z besedami Raymonda Chena:
Dialog za urejanje tipov datotek se nam ni zdel dovolj pomemben, da bi ga vgradili v Visto.


...

Še vedno se jim ne zdi dovolj pomemben. DlanNaČelo™

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

alen66 ::

Cold1, najlepša hvala za pomoč. Vidim, kje je bil štos. Sem odstranil kljukico in vse dela OK.

Hvala in lep pozdrav vsem skupaj za pomoč.
Mogoče bo pa še katerem pomagala ta tema.

jype ::

Cold1> Še vedno se jim ne zdi dovolj pomemben. DlanNaČelo™

If only you had the source, you could have fixed it yourself, eh?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

amigo_no1 ::

Eno vprašanje:
je omenjeni feature (shrani sličico) prisoten samo na MS Office 2007 (in novejši), kar po drugi strani pomeni da vista/w7 nista bila razlog težave avtorja teme in smo rešitev iskali na napačnem koncu ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Cold1 ::

MS-ov source ni bil potreben Jype.

Okna imajo pač stabilne vmesnike - kako nastaviti ikono (in druge stvari) za tip datoteke pa je očitno tudi dovolj dobro dokumentirano - tako obstaja cel kup programov, ki dotično zmogljivost (in še kaj zraven) ponovno omogočijo.

Primera (obadva sta zastonj):
- Default Programs Editor - ki sem ga zgoraj že omenil.
- File types manager - ki ga je omenil Amigo


-------------------------

Sicer pa se strinjam, da je dostop do izvorne kode čisto priročna stvar (ni pa nujen).

jype ::

Cold1> Primera (obadva sta zastonj):
Cold1> - Default Programs Editor - ki sem ga zgoraj že omenil.
Cold1> - File types manager - ki ga je omenil Amigo

Aha, to so nekakšne sumljive reči od nekih sumljivih avtorjev? Zastonj? Že ne morejo biti kaj prida, nobene garancije, nobenega podjetja za izdelkom... Virusi, ziher.

Cold1 ::

-----------------------------
@Amigo

Težave ni bilo, Roka je pač motila Okenska funkcija prikazovanja predogleda Wordove datoteke (pri besedilnih datotekah je le ta res bolj ali manj brezvezna), ker je pač hotel imeti veliko modro ikono (ki je, roko na srce lažje prepoznavna) - ta funkcija pa sicer potreuje shranjeno sličico v dokumentu.

Ne spomnim se čisto točno, ampak menda lahko tudi Word 2003 shrani sličico za predogled.


-----------------------------------------

@Jype
Aha, to so nekakšne sumljive reči od nekih sumljivih avtorjev?


A dej, dej, Jype - oba programa sta precej stara in ju lahko dobiš na spletnih straneh z okenskim programjem (repozitorijih, če želiš).

Če bi bila problematična, bi bilo to že zdavnaj jasno (vsaj v primeru programčkov Nira Soferja, ki jih tudi sam uporabljam, tudi meni).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z ikonami

Oddelek: Pomoč in nasveti
141395 (1229) leonček
»

win7 - problem z predogledom

Oddelek: Operacijski sistemi
172982 (2684) Cold1
»

Win 7 privzet audio/video predvajalnik!

Oddelek: Programska oprema
6972 (907) s1m0n
»

kako spremeniti ikono mp3 filov?

Oddelek: Operacijski sistemi
71410 (1323) OSA
»

Ikone za winamp

Oddelek: Operacijski sistemi
71441 (1323) H_man

Več podobnih tem