» »

Win 7 privzet audio/video predvajalnik!

Win 7 privzet audio/video predvajalnik!

s1m0n ::

Imam majhen problem, tudi če nastavim, da je WMP Classic prevzet predvajalnik, mi npr pri odpiranju video vsebine
v arhivu odpre z WMP od Win7, kar je moteče saj mi ne bi bilo potrebno vsebine odpakirat!

To se mi dogaja od včerajšnih Win7 posodobitev.

WMP Classic je nastavljen kot Default v Default Programs.
A bi pomagala ponovna namestitev WMPCja ?
  • spremenil: bluefish ()

Cold1 ::

Poskusi tako:
Poženi MPC - HC z upraviteljskimi pooblastili in nato v nastavitvah View - Options - Player - Formats nastavi da se ti željeni tipi datotek odpirajo z MPC-jem.

gorenjc ::

Za katere tipe datotek ( končnice) je WMP Classic je nastavljen kot Default v Default Programs? Se lahko priloži kakšna ekranska slika problema?

s1m0n ::

@Cold1, to sem že storil!

@gorenjc, nevem, če lahko specifično pogledaš razen pa prešteješ, ker se tam nahajajo čisto vse končnice!
Vse kar lahko vidim je napisano, da ima nastavljeno vse za audio/video kot default player

gorenjc ::

Naj se WMP Classic odstrani in potem še enkrat namesti.

Cold1 ::

Če ti morda tudi z reistalacijo najnovejše verzije MPC-HC-ja in najnovejše verzije arhiverja, ki ga uporabljaš ni uspelo popraviti problema, lahko poskusiš še z ročno nastavitvijo.

Lahko bi nastavljal v registru a obstaja lažja pot:
Prenesi si programček FileTypesMan, ki ga je napisal Nir Sofer:
http://www.nirsoft.net/utils/filetypesm...

Nato pa v FileTypesMan-u poišči tip (oziroma tipe - avi, mpeg, mpg, wmv, mp4) datoteke, ki se odpira z WMP-jem namesto z MPC-HC-jem.
Desno klikni na tip datoteke v seznamu ter izberi Edit Selected Filetype.
V oknu Edit File Type - klikni na spustni seznam User Choice in izberi Applications-MplayercHC.




Če je tu že nastavljeno, ali pa ne deluje v tvojem arhiverju pa nastavi še ukazno vrstico privzetega dejanja za tip datoteke.

V spodnjem delu okna programa FileTypesMan desno klikni v prazen prostor in v meniju izberi New Action.
V oknu Edit Action pa nato ustvari ukazno vrstico - tako da kaže na MPC-HC:
"C:\Program Files\mplayerc homecinema\mplayercHC.exe" "%1"
ter obkljukaj "Default Action".




Opombe:
Na slikah je prikazano urejanje formata .flv - flash video.
Na mojem sistemu je Media Player Classic nameščen v mapo "C:\Program Files\mplayerc homecinema" ter se imenuje "mplayercHC.exe" pot je odvisna od tega kam je nameščen MPC-HC, poleg tega pa je pri novejših verzijah MPC tudi drugače poimenovan.

Polno pot ter ime Media Player Classic-a se ugotovi takole:
Desno klikni na ikono MPC-HC-ja v opravilni vrstici, nato pa desno klikni na ime programa v hitrem seznamu, v meniju izberi "Lastnosti".
V oknu lastnosti je izpisana polna pot do izvršilne datoteke, ki jo lahko označiš in kopiraš v FileTypesMan-a.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

s1m0n ::

Hvala za dober opis in ta programček!
Zdaj odpira tudi v arhivih z MPC


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Občasno štekanje pri predvajanju preko HDMI

Oddelek: Zvok in slika
473118 (2074) sejmon
»

Predvajanje datotek .mkv

Oddelek: Programska oprema
404113 (3393) Zvezdica27
»

kodeki

Oddelek: Zvok in slika
183197 (2216) matmel
»

programi za windows 7

Oddelek: Programska oprema
182772 (2431) opeter
»

BSplayer 1.00 RC1

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
494483 (4483) reber

Več podobnih tem