» »

Povezava TV + internet

Povezava TV + internet

matey18 ::

Takole je imam LEd tv Samsung UE40D5000 in laptop z instant internetom. Rad bi oboje povezal tako da bi na tv deloval net preko LAN kabla. Je to mogoče oz ima kdo kake izkušnje s tem????

toxius ::

Če je instant internet, se pravi prek mobilnega operateja, edini internet, boš moral za začetek najprej nabaviti router, ki podpira te USB modemčke, priklopit ta modemček na router in nato speljat UTP kabel od routerja do TVja oz. če ima WiFi pa povezat preko WiFija, prenosnik pa ima zagotovo wireless...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toxius ()

dronyx ::

3G router je definitivno najbolj elegantna rešitev, ker zadeva deluje brez da imaš prižgan prenosnik, moraš pa biti pazljiv, da router podpira tvoj 3G vmesnik.

Drugače pa lahko na prenosniku vklopiš tudi internet sharing (bridge) in potem TV prek LAN kabla povežeš na prenosnik.

Sam sem ravno včeraj priklapljal model UE32D5000 in me zanima če kdo ve, kako se da iz prenosnika prek LAN pošiljati sliko na TV (recimo na prenosniku imaš odprt nek video na tubi in bi ga rad gledal na TV). Sam sumsung ima SW, ki ga namestiš na računalnik in potem prek DLNA protokola lahko gledaš na Tv filme, slike...samo nisem pa zasledil, ali podpira tudi prenos "zaslonske slike"? Seveda vedno obstaja opcija, da priklopiš prenosnik prek VGA na TV plus še dodaten kable za zvok, samo se mi zdi možnost prenosa slike prek LAN bolj elegantna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kabelski internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
8703 (485) Invictus
»

težava z routerjem (TP-LINK tl-wr741nd) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6213132 (5871) AC_DC
»

Laserski tiskalnik WIFI

Oddelek: Pomoč in nasveti
122095 (1883) bjan
»

Synology DS112j in Linksys wrt54gl

Oddelek: Strojna oprema
9980 (774) JanezH
»

Povezava je vzpostavljena, internet(brskanje) ne dela...

Oddelek: Pomoč in nasveti
74275 (4054) ankow

Več podobnih tem