» »

3D: divx, mkv ?

3D: divx, mkv ?

Senna4ever ::

PowerDVD10 že ima podporo za 3D.
Ali moraš imeti tudi grafično novejšo (3D ready?), ali samo prek PowerDVD10 na PCju zalaufaš 3D DVD/BR, prek HDMI priklopis na TV (ki podpira 3D) in bo vse lepo 3D špilalo ko boš gledal z očali ?
Ali je stvar kaj bolj komplicirana ?
Govorim o "novih" 3D filmih, ki ne delajo na principu rdeče/modrih očal, ampak dvojne slike (side-by-side), da torej na zaslonu vidiš 2 sliki horizontalno če imaš le 2D TV.
Tudi YouTube prispevke sem že videl v 3D tehniki. Jih enostavno playaš iz browserja na PCju (FULL SCREEN MODE) in TV bo vse to pravilno prikazal, ali manjka še kakšen del sestavljanke ?
BSplayer, VLC, KmPlayer, MPclassic so že 3D enablani ?
Hvala za inormacije.

KoMar- ::

BSplayer, VLC, KmPlayer, MPclassic so že 3D enablani ?

Niso.

Tudi YouTube prispevke sem že videl v 3D tehniki.

Res, kje? Kolikor vem, so samo rdeče/modri.

Senna4ever ::


Res, kje? Kolikor vem, so samo rdeče/modri.




--spodaj pod gumbom 3D imas 12 različnih načinov prikazovanja 3D. "Paralel" bo pravi za nove TVje in očala.

Zgodovina sprememb…

Senna4ever ::

Torej ? ima kdo informacije ali res potrebujem 3D Bsplayer (In tudi 3D HDMI kabel?) , ali je dovolj da takole kot YouTube razdeljeno (side-by-sidee) sliko prikazuje PC na ekran, potem pa bo že TV to spremenil in pošiljal pravilno na očala ?

Senna4ever ::

Fantje, danes sem probaval Samsungove 3D komponente:)

Samsung TVji serije 6900, 7000, 8000 so zaklenjeni, torej na 3D pogled ne moreš preklopit, če predvajaš "sbs3d" (side-by-side) .avi ali .mkv iz USB ključka vtaknjenega v TV.
*** ko kdo najde na netu "hack" za Samsung firmware naj takoj pove :) LGji so bili včasih full-hack-enablani, kajne ?

Torej boš na Samsung TVju 3D vsebino lahko gledal samo prek YouTube menuja (če TV to opcijo sploh ima), ali
pa če boš na HDMI priklopil njihovo bluray 3D enoto BD-C6900 (200-300EUR).
A pazi: v ta njihov BD-C6900 pa lahko vtakneš USB kljucek z "sbs3d" filmčki in ti jih bo lepo 3D zavrtelo. Verjetno bi šlo tudi, če jih posnameš na data Bluray plošček. Nisem poskusil.

8gb .mkvje mi je lepo igral, ni nič zvok zaostajal. 33gb veliki film pa je bil prevelik zalogaj - zvok je zaostajal, tako da je tukaj nekje meja hitrosti mpeg4 procesorja v TVju (8gb-33gb). Zvok se prek SDFIP da zakasnit (za 200ms), tako da če poslušaš film prek Hi-Fi opreme, potem ti bo verjetno uspelo tudi zvok poštimat, da bo pri tako velikih (in kvalitetnih) filmih ok. Nisem imel priložnosti sprobat - poročajte !
Slovenske podnapise je predvajal, le črka "Č" mu dela težave, tako da bo treba copy/paste/replace uporabit.

Nekaj težav sem imel tudi z BD C5900 in TVjem 6900, a nisem ziher ali res starejši bluray 3D player BD C5900 (oz 6900 TV "anynet+" povezava) nista "USB 3D enablana", ali so morda bila očala z izpraznjeno baterijo. Tako da tole ne vzeti zdravo za gotovo.

Sumim, da tudi prek VGA vtiča iz PCja ne boš mogelj preklopit na "3D mode", torej "sbs3d" .mkvji in .aviji iz PCja odpadejo.

Žal tudi nisem tudi imel priložnosti sprobat kako bi se slika iz PC prek HDMI kabla obnašala - ali bi mi TV dovolil preklop na 3D (brez 3d bluray predvjanlnika).
A sumim, da so zaklenili pred 3D vse razen Samsung "Anynet+" povezav -- to bi tudi bilo logično, saj drugače ne bodo nobenega bluray 3D predvajalnika prodali Smile
Ker čim hočeš it v 3d mode prek česar drugega kot "Anynet+" ali "TV" ti prešalta nazaj na TV signal. Ne ostane več na USB, kjer si zagnal filmčke.

Moti me tudi da pri predvajanju prek USB nisem mogel nastavljat aspect-ratio iz 16:9 na Zoom ali Wide Zoom ipd., tako da je pri filmskem 21:9 formatu bil zgoraj/spodaj črn rob. Sem bil morda samo neroden z menujem ?

Upam, da bo kdo od vas imel priložnost sprobat, kako se LAN vtič na TVju ali BDplayerju obnaša, in kako lahko prek njega posrfaš do PCja in iz njega prek mreže (LAN) predvajaš filme, in ali dovoli 3D side-by-side mode ?
In še - kako moraš na PCju (winXP, Win7) sharat mapo s filmi, da jo Samsung oprema najde ?

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

nisem vedel, da YT experimentira oz. da imajo celo ze resitve za 3D!

noro
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Senna4ever ::

Senna4ever je izjavil:


Samsung TVji serije 6900, 7000, 8000 so zaklenjeni, torej na 3D pogled ne moreš preklopit, če predvajaš "sbs3d" (side-by-side) .avi ali .mkv iz USB ključka vtaknjenega v TV.
*** ko kdo najde na netu "hack" za Samsung firmware naj takoj pove :) LGji so bili včasih full-hack-enablani, kajne ?


Zanimivo. Zadnje ždenje s TVjem na internetu in update, je prinesel, da omogoča preklop na 3D tudi iz USB vtiča. Torej vtakneš USB ključek s filmom 3D-SBS in voila - deluje!

VGA vtič v TVju še pa še ni "3D" omogočen. Omogoča le "softwarsko emulacijo 2D->3D" kar seveda ni to kar želimo : SBS (side-by-side). Morda bodo dodali v naslednji update...

Če torej želiš iz računalnika predvajat 3D-SBS boš moral priklopit TV in PC prek HDMI. Žal se meni pri tem pojavi en nadležen problem - 3D ni točno narisan. Sumim, da bi moral sliko iz PCja malo levo/desno kalibrirat za kak pixel ali dva, da bo res točno na sredini, a na mojem ATI HD 5450 tega ne znam. Se priporočam za navodila...

macgajver ::

Kot sem prebiral tvoje komentarje preklopiš na "3D mode" in kaj potem takrat tv naredi?
tenstan krompir je pa zakon

Senna4ever ::

macgajver je izjavil:

Kot sem prebiral tvoje komentarje preklopiš na "3D mode" in kaj potem takrat tv naredi?


vpraša te za način kako sta obe sliki (leva/desna) v filmu zapakirane. Side By Side, ena na vrh druge, ena za drugo, itn...
Ti preklaplaš med njimi in sporti vidiš kdaj je pravilno izbrano.

VOILA - USPELO MI JE !!!
z ATIjevo serijo grafik 6xxx je čist enostavno omogočit 3D iz PCja !!!
Samo obvezno moraš imet resolucijo na 1920x1080, priklopit pa moraš na HDMI vtič v TVju (Samsung). S kakšnim kablom to narediš se mi zdi da sploh ni pomembno, ker moj stari kabel skoraj dvomim da bi bil verzija 1.4a, pa celo z enim pretvornikom DVI->HDMI sem poskusil pa je vse delalo...
TOREJ: v PC daš ATI 6xxx, resolucijo daš na 1920x1080, in vtakneš iz PC v HDMI od TVja, pa ti 3D dela.

RC14 ::

Lp vsem.
Kupujem namreč 3D LCD in sem se nekak zagrel za LG 42LW4500 3D LED PLUS, ker je cenovno ugoden (660EUR)

Zdaj pa me najbolj zanima naslednje :

1. Nameravam imet računalnik povezan na LCDTV. Povezava računalnik-TV je iz grafične radeon 4870 DVI v TV HDMI ?
Ali se da gledat 3D filme na LCDju, če predvajaš 3d film (SBS) prek bsplayerja?

2. Kako se obnese funkcija ki avtomatsko pretvori 2D vsebine v 3D , (funkcija 2D to 3D), ki jo imajo tile novejši LCDji ? Ali je sploh kakšen 3D efekt, da gledaš navaden 2D tv program in sliko s to funkcijo preklopiš v 3D ?

3. Ali ima ta LG 42LW4500 HDMI 1.4a ali je še 1.3 verzija HDMI-ja ? Namreč na hr strani sem prebral, da ima 1.3 HDMI vhod ?

Hvala za pomoč

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

marram ::

RC14 - iz mojih izkušenj ti povem glede 2D v 3D -> brezveze
Stvar nima niti približno takega efekta kot pravi 3d SBS ali Over Under

Lp
M


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3D SBS podnapisi - kako jih vstavit v MKV

Oddelek: Pomoč in nasveti
2511555 (6008) kitl76
»

3D video na tv

Oddelek: Zvok in slika
314077 (2991) Djz3l3
»

Predvajanje 3D filmov

Oddelek: Pomoč in nasveti
116879 (6190) MadMicka
»

3D prikaz filmov

Oddelek: Zvok in slika
61705 (1489) mcgeek
»

3D film iz USB ključa

Oddelek: Zvok in slika
53411 (3096) Dejann

Več podobnih tem