» »

Kakšne smuči?

Kakšne smuči?

simone ::

letos bi rad začel spet smučat in bi rad izvedel čim več stvari za nakup opreme.rad bi vedel kakšne smučke rabim kakšne čevlje itd...mi lahk kdo to mal razloži...

jrtjtejtt ::

leta?
višina?
kilogrami?
znanje?
predviden budget za nakup?

brez tega ne bo šlo :)

Xserces ::

bos mogu pa napisat kako dobro smučaš in pa višino in podobno:)

roky prehitu :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

simone ::

ja sm rekreativni smučar visok 170 in imam 65 kilogramov.

pe3c ::

Kupi samo palice in cevlje, smuci si pa raje sposojaj,
ce imas letno manj kot 10 smucarskih dni na leto.

Najem te okvirno stane 15 eur za top razred smuci.

jrtjtejtt ::

najem za top je npr na krvavcu 22€ na dan. 15 je standard. pomoje se ne splača, ker če greš smučat 10 na let, v dveh treh letih spraviš not top dile...s tem da so še vedno tvoje. jst mam elanke že 6 let in so še vedno dobre.

anyway, si dost lahek, tako da je pomembna le še stopnja fizične pripravljenosti oz moči nog in pa preferenc, se pravi krajši ali daljši zavoji. če si rekreativc potem sklepam, da ne voziš ravno slaloma.

na hitro bi rekel dile okoli 165 cm - za tvojo višino je to skor GS smuča, bolj kot SL, ampak se da oboje. vzel bi pa nekaj trdote 10 ali pa 12. premehka smuča je klinc, z njo tudi začetniki ne morejo vozito dobr.

Elanke so pomoje najcenej izbira, kak waveflex 10.

Xserces ::

se strinjam iz pe3c ampak ce gres ze desetkrat 10x15x3 leta = 650€ ce bos meu smuci za dalj casa bi jih kupil + da bos sou veckrat smucat in ne samo 1 na leto
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Xserces ::

roky vidm da se ti to bol spoznas :)

moj kolega ravno kupuje smuce tut in je tezak ~120kg, velik 185cm star pa je 20 let. smucat zna dobro tut kdaj pa kdaj ksn slalom useka :)

gledala sva tanove elanke AMPHIBIO 12
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Goran's Blog ::

Vsekakor ti priporočam fischer progresor 7,8,9(odvisno koliko hočeš trde) oziroma za res dobre smučarje RC!

jest10 ::

jrtjtejtt je izjavil:

najem za top je npr na krvavcu 22€ na dan. 15 je standard. pomoje se ne splača, ker če greš smučat 10 na let, v dveh treh letih spraviš not top dile...s tem da so še vedno tvoje. jst mam elanke že 6 let in so še vedno dobre.

Hja, samo v 2-3 letih so ob intenzivnem smučanju top dile znucane.
Seveda se še da smučati. Ampak to niti slučajno ni primerljivo z novimi

Goran's Blog ::

Lahko tudi Elan gledaš so dobre smuči, edina slabost je ker z leti niso več tako trde.

Xserces ::

za koga zdej to govorite? XD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Goran's Blog ::

Tebe Xserces pa tudi za simone govorim.
Naj poskusi tvoj prijatelj Fischer RC ali pa progresorr 9!

Xserces ::

aha super bova pogledala tud za fisher ;) ty
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Goran's Blog ::

Poglejta še za http://www.fidasports.com/GV/Smuci.aspx .
To so smuči, ki jih Mitja Kunc sponzorira,sam sicer jih nisem prveral vednar pravijo da so uredi.
Imajo tudi veliko prezentacij po smučiščih tako, da se jih da prverati!

Xserces ::

ql :) bom pogledu tole fida :) pa mogoce ce ma ksn izkusnje iz temi smuckam na temu forumu? XD nej pove XD

RC4 tele so zanimive :)

PROGRESSOR 800 in te :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

jrtjtejtt ::

jst sicr iz izkušenj govorim lahko samo za elan pa fischer. Oboje so se obnesle,je pa res, da sem vedno imel skor najboljše.

Elan trenutno World Cup SL 155cm - dila stara 6 let, robniki se brusijo 2-3x na let pa jih je še dost. Trde so še vedno, smučam pa povprečno 30 dni na sezono. Nivo znanja bi rekel da je nadpovprečen rekreativec tudi noge mam kar močne, ampak še vedno se mi zgodi, da me vrže kdaj preko, če preveč prtisnem naprej - se pravi da smuča še ima trdoto.

Ata ma WC SLX malo mlajše. Tiste so strup, ker so preveč zame in jih ne priporočam, če ni tehničnega znanja in obilice moči.

Fišerce sem pa tud vozil tekmovalni razred GS in SL dolžin 185 in 165. In so se obnesle. Smo izgled je bil pa klasičn fišer - grd :)

V bistvu se ne moreš nasrat če vzameš nekaj pod vrhom - recimo 3 klaso. Npr Elan wave 10, atomic LT...pa kaj v tem rangu - to so dile okoli 300-400€.

Edino za tvojga kolega z dost kilami pa težko svetujem...vsekakor rabi trde dile, drgač mu bojo opletale in preskakovale v zavojih.

vsekakor pa pred nakupom priporočam test na terenu, kar ne bi smel bit problem, ker je tega zadnja leta malo morje. Na smučišča.net se mi zdi da objavljajo teste

Xserces ::

hvala za odgovore ;)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

jl ::

Jaz tudi razmišljam, da bi letos zamenjal smuči. Zadnja leta imam Elan waveflex 10, lani sem preiskusil atomic slalomske (modela se ne spomnim) in so se mi veliko bolj dopadle. Sicer sem z elankami zadovoljen, vendar sem ugotovil, da mi bolj odgovarja nekoliko bolj slalomska smučka. Mi lahko kdo priporoča, kaj se splača pogledati (mogoče tudi kak model preteklih sezon)? Visok sem 182, teža 72kg, nivo soliden rekreativec.

Xserces ::

Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

jrtjtejtt ::

jst sm lihkar prelaufal v lj intersport, giga sport, hervis in sports direct. ponekod majo lanski model atomic slalomske - več kakovostnih razredov. od d2 do st. Cene so pa tam do 40% nižje od letošnjih. Pa je še reku prodajalc recimo v giga da se še da dobit kakih 10 posto.

tako da se splača jit pogledat. slalomske lanske itak lažje dobiš, ker folk raj gs kupuje. jst naprimer zase lanski atomic ti gs nikjer nisem zasledil. letošnji pa je bil 620 8-O

Xserces ::

Kaj d2 od atomica so dobre smuči? XD ker sm lih gledu na njihovi strani
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

jrtjtejtt ::

d2 je overkill, st pa je pomoje dober model.

BladE_ ::

Tudi jaz se odločam na nakup smuči, sicer rabljenih, ker sem začetnik in nebi rad kupoval dragih smuči...

Približno vem katere smuči bi vzel ampak iščem še kakšne predloge, ker ne poznam oznak in proizvajalcev... trenutno se nagibam k nakupu ELAN WaveFlex 10/12 serije tako, da iščem še kakšno smučko v temu rangu, imam 181cm in 85kg, cena smuči do 200€...

Prosim, čim več predlogov...
Akcija - Reakcija

jazbec ::

letos je treba stare rossignol-ke upokojit in nabavit nove in sicer od elana
mene pa zanima če ima kdo katerega od teh dveh modelov
http://www.elanskis.com/sl/product/wave...
http://www.elanskis.com/sl/product/wave...

smučam že od rojstva, sicer nikoli nisem tekmoval ampak smučam na najvišji ravni
visok sem 185cm in težek okoli 100kg

pancarje sem tudi letos nove nabavil, stare nordica sem dal očetu
novi so pa tile http://www.nordica.com/slovenija/produc...

T-Majo ::

Za punco cca. 160cm, zame 165.

Oba rekreativca, malo več si že upava po robih smučah (carving tehnika).

Razmišljam o Elan Amphibio 12 in zame 14. Imam slabih 90kg.

Je že kdo poskusil? Ker gre za smučko, ki je nekaj novega na trgu.

Kupil sem drugače letos Fisher Fire RX in je skoraj premehka.

Izaso ::

V Elan trgovini v Begunjah imaš sedaj 60% popusta in dobiš super poceni sete smuči.

Quagmire ::

Če bi mi lahko kdo ki se spozna povedal če so Elan WaveFlex 8 PST Green QT zame?
Višina: 185, najbrž bom še zrasel
Kg. 61
Tehnika: rekreativec, nisem začetnik, mi gre že kar dobro. Smučam bolj carving na urejenih progah, ne prehitro. Želim pa si vodljivo smučko.

Kakšno dolžino naj izberem in ali so v redu zame?

T-Majo ::

Izaso je izjavil:

V Elan trgovini v Begunjah imaš sedaj 60% popusta in dobiš super poceni sete smuči.


Daš nekaj dodatnih informacij? Katere Begunje? A je to trgovina? Mogoče www?

ahac ::

T-Majo je izjavil:

Izaso je izjavil:

V Elan trgovini v Begunjah imaš sedaj 60% popusta in dobiš super poceni sete smuči.


Daš nekaj dodatnih informacij? Katere Begunje? A je to trgovina? Mogoče www?


Verjetno tiste Begunje, kjer delajo Elan smučke... ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rekreativno smučanje - Oprema, smučišča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11819440 (1604) Magic1
»

Pomoč pri nakupu smuči?

Oddelek: Šport
326779 (5830) kremenko1
»

Nakup smuči za rekreativca (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5522185 (9995) G_mAn
»

izbira smuči

Oddelek: Loža
133884 (3356) msjr
»

katere nove smuči?

Oddelek: Loža
4916737 (11207) schurda

Več podobnih tem