» »

izbira smuči

izbira smuči

adrianono7 ::

Zdravo!

Kupujem smuči, sem dober rekreativni smučar, smučam po urejenih progah sedaj me pa zanima katere smuči kupiti. Finančne zmožnosti so do 600€.

lp

Apofis ::

Oj. Brez heca, pejt v Intersport v Šiško...majo ene kup leto, dve al pa še starejših dilc z ornk popusti, pa ni vrag da se ne bi kej našlo. Drgač pa dobiš zdej lansko progressor 900 za 420 eur...sam je vseen fajn kakšno prej sprobat...

pek/ ::

ce ti ni predalec se zapelji k koletnigg v mureck. dobra izbira poceni skije.

adrianono7 ::

šiška mi je malo daleč, bom pa šel pogledat v kakšen naš intersport (mb) k koletniggu pa bom šel pogledat tudi naslednji tedn.

No malo me zanima, če bi znal kdo svetovat katera smuča je dobra. Sam se nagibam najbolj k elanu in fisherju, pride pa v poštev tudi kaj druga.

Pri elanu sem gledal waveflex fusion, pri fisherju pa progressor 900.

pa kaj je bolše imet, slalomske alo veleslalomske? vem da je odvisno to od načina vožnje ampak tako me zanima.

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

In kako večinoma smučaš ?

STASI ::

Imam malce starejše Fischerce iz RC4 serije. Ne zamenjam za nobene Elanke. Pa sem probal tudi tekmovalne Elanke. Naslednje smučke bodo tudi ene RC4.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

msjr ::

adrianono7 je izjavil:

pa kaj je bolše imet, slalomske alo veleslalomske?


Veleslalomske so zarad radija hitrejše, rabiš pa več kondicije za zavoje (predvsem se pozna po naritem/svežem snegu), znajo bit tudi težje (odvisno od modela). Za daljše zavoje in prazne proge so idealne. Sam imam slalomske smuči (Salomon SL10), ker imam raje malo več kontrole, seveda pa so tudi boljše za carvat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

jl ::

Pozna kdo rossignol sl8 ali rossignol sl9ti? Iscem slalomsko rekreativno smučko, pa ni ravno velik izbire, 9sl je že tekmovalna...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jl ()

msjr ::

Za rosignol ti bo gruba svetoval: http://www.fplus.si/FORMAPLUS,,forma_st...

(če bi se omejil na to znamko bi po testih sodeč vzel sl8)

Olajuwon ::

adrianono7 je izjavil:



pa kaj je bolše imet, slalomske alo veleslalomske? vem da je odvisno to od načina vožnje ampak tako me zanima.


Nimaš kaj razmišljati, slalomske.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Olajuwon ()

amigo_no1 ::

Na naših smučiščih bo zelo redno naletel na prazno progo (za veleslalom).

tine17 ::

Živjo

Nameravam kupiti smuči (cenejše) moja višina 180cm in 100kg, smučam spet po nekaj letih. Pravijo da so spodaj naveden smuči FISCHER premehke zame je to res? namreč ne potrebujem profi smuči in na začetku morda bolje da malo oddrsavam.
Omenjeni seti:
http://www.hervis.si/-PORTNE-ZVRSTI/Ski...
- E FLEX CARVE PLATE+EL10
- FISCHER VIRON SPORT +FS10

Go-ahead ::

Sem malo večji in težji od kolega zgoraj, pa bi rad vedel kakšna smučka bi bila zame?

Rad imam strmino, slalomirat se mi ne da več preveč, bolj mi ustrezajo srednji in daljši zavoji ob večji hitrosti. Nočem, da mi smučka preveč dirigira radij zavoja.

Največja težava pri dosedanjih smučeh je bilo vibriranje in bočno drsenje v strminah ob izvajanju zavojev. Menim da bi mi ustrezala trša smučka, nisem tekmovalec, pač pa dolgoletni rekreativec, ki se ne boji večjih hitrosti.

Dosedaj sem bil najbolj zadovoljen z nekimi Fisherkami, Atomic je mehek, Elan srednje. Vem, da pri vseh znamkah imajo mehkejše in trše smuči, vendar se v poplavi oznak ne znajdem več kaj je kaj pri posameznih znamkah.


Kakšen predlog, najbolj se bojim da bom ponovno kupil smuči ki bodo v zavojih vibrirale in preveč bočno drsele.

Saj poznate pekočo bolečino v stegnu, po daljšem zaviranju ali zavijanju? Tega nočem.


Povezava do razprodaje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

msjr ::

Go-ahead je izjavil:

Sem malo večji in težji od kolega zgoraj, pa bi rad vedel kakšna smučka bi bila zame?


Predlagam ti, da letos vsak smučarski dan najameš druge dile (ali pa vsak drugi dan). Potem pa proti koncu sezone (ko bodo najcenejše) kupiš tiste, ki so ti všeč (pri razprodaji dobiš vse najeme not + veš kaj kupuješ).

Tako sem jaz prišel do svojih, sem sicer rabil dve sezoni do nakupa, ampak po 7 sezonah se še vedno odlično držijo.

p.s.: recimo jest sem bil prepričan, da mi ustrezajo veleslalomski lok elanke trdote 8, pa sem potem pristal na slalomskih salomon sc 10


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri nakupu smuči?

Oddelek: Šport
326751 (5802) kremenko1
»

Nakup smuči za rekreativca (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5522128 (9938) G_mAn
»

dolžina smuči?

Oddelek: Loža
1711674 (11147) gusto
»

Kakšne smuči?

Oddelek: Loža
298586 (8080) ahac
»

katere nove smuči?

Oddelek: Loža
4916712 (11182) schurda

Več podobnih tem