» »

Pinganje uspešno/neuspešno

Pinganje uspešno/neuspešno

repetitor ::

Torej oseba A pinga osebo B neuspešno (request timed out), prav tako pa oseba B pinga osebo A neuspešno. Tretja oseba C pa lahko pinga tako osebo A kot tudi osebo B. Oseba B lahko pinga osebo C ter oseba A lahko pinga osebo C. Skratka problem je samo med osebo A in osebo B. Vse tri osebe uporabljajo istega ponudnika interneta ter imajo izklopljene firewalle. Tudi na ruterjih imajo omogočen ping respond. Oseba B ima postavljen strežnik, na katerega se lahko poveže oseba C, oseba A pa se nanj ne more povezati.
Meni se ne sanja kaj bi bil tukaj problem, zato se za pomoč obračam na vas. Ima kdo kak predlog kako bi se lahko kaj stestiralo?

NoName ::

tcpdump ali wireshark ter libpcap/winpcap
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Yacksy ::

Kateri operater je uporabljen?
Shit happens

repetitor ::

Telemach.

Yacksy ::

Če sta A in B oba uporabnika Telemach-a, C pa je uporabnik enega drugega operaterja, je problem 100% na strani Telemach-a. Ta problem sem pred časom tudi sam imel pri kolegu. Ne vem pa, če so Telemach-ovci kaj popravili tole.
Shit happens

repetitor ::

Kot sem že napisal imamo vsi trije istega operaterja. Ravno zato se mi ne sanja kaj bi bil problem.

logout ::

Napaka je tudi v tem primeru lahko na strani operaterja, a misliš da tam nimajo zaposlenih površnih administratorjev? Seveda je ravno tako lahko pri enem od vas doma, dokler si ne vzameš časa in resno analiziraš prometa, ne boš vedel.

L.p., Kloko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nestrinjanje vrednosti premoženja oz. nepremičnine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7510213 (7729) solatko
»

Kolikšna kazen grozi

Oddelek: Loža
317513 (5735) St235
»

Deterministično vesolje in svobodna volja - miselni poskus (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15420056 (18328) Saladin
»

Kupljena nova stvar - že uporabljana

Oddelek: Loža
222439 (1661) St235

Več podobnih tem