» »

RAID polja

RAID polja

danielka84 ::

no, imam 2x 80GB Maxtorja, pa bi jih dal v RAID Mirroring, pa me zanima, kaj ce po obratovanju crkne en disk, a so vsi podatki izgubljeni, ker bi potem manjkalo pol polovic datotek? al se sam men tak zdi?

pa se to, pa ce bi potem kupil novo maticno tudi z RAID krmilnikom, a bi lahko prestavil diska na ono plato, ne da bi izgubil podatke?

Hvala!
ni-da-ni

Gemm ::

Če imaš mirroring (RAID 1), se ti podatki ne bodo izgubili, ker je sta diska identični kopiji. S tem izgubiš 1/2 prostora na diskih, ker se vsak bit podvoji.

Verjetno si mislil stripping (RAID 0), kjer se podatki razvrstijo izmenično po diskih.

Diska bi teoretično lahko prestavil. Morda se zna pojaviti kakšna težava pri drugačnih RAID krmilnikih (nisem prepričan, če je kdo to že počenjal, naj kaj pove) - poskusi dobiti istega (če se ne motim, ima tvoja AT7 HighPoint 374...poglej).

Jebiveter ::

Ce uporabis mirroring (RAID-1) potem se podatki kopirajo na oba diska. Torej je drugi disk kopija prvega. Tako pridobis na varnosti (drugi disk je prvemi backup in obratno) vendar izgubis pri hitrosti zapisovanja + polovico placa zgubis (z dvemi 80GB imas efektivno uporabnih le 80GB namesto 160GB brez RAIDa
Ce imas res zivljensko pomembne podatke potem si omisli mirroring, v nasprotnem primeru ostani pri obicni konfiguraciji.
V primeru RAID1 lahko diske prestavljes kamor koli, saj so vsi podatki na enem disku.

Sam uporabljam stripping (RAID-0), kjer pa se podatki zapisujejo pol na 1. in pol na 2. disk. Tako pridobim na hitrosti zapisovanja, velikosti diska (2x 15GB = 30GB) a izgubim na varnosti. Ce mi gre eden od diskov po gobe so vsi podatki izgubljeni.
Pravkar sem se znasel v polozaju, kjer zelo reskiram podatke. Namrec, maticna plosca z raid kontrolerjem je fuc in jo moram zamenjati (pod garancijo). Ne vem, ali bom lahko obnovil raid polje na identicni plati in identicem kontrolerju z identicnimi nastavitvami. Ob prehodu z Promise na HighPoint kontrolerju to ni bilo mogoce! Upam, da sedaj bo. Imam pa lepo navado, da enkrat na mesec naredim backup vseh novih fajlov na en CD.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Blup ::

enkrat na mesec naredim backup vseh novih fajlov na en CD.

jebivetr: konc koncev pa le nisi tak jebiveter :D

Blup
:\

Jebiveter ::

V bistvu je nick Jebiveter ostal iz casov, ko sem to se bil. Vendar ne zanikam, da je tega se kar nekaj v meni.:D

Sicer je backup vsak mesec pametna zadeva, a kaj ko ti disk/comp umre ravno dva dni pred nacrtovanim backupom! ;(( :|
Kaj cmo, Murphy.:\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

danielka84 ::

ja.. mislu sm Stripping:8)
torej potem deluje, ce ma druga plata potem HighPoint RAID, ce bi prenesel?
moja ma HighPoint 374 ja, a se v praxi pozna velik hitrejse nalaganje windowsew in izvajanje le-teh?
ker moja diska sta 5400rpm, pa ata 100, pa se mi zdi da delujeta bolj pocasi...

hvala
ni-da-ni

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Areca hardware RAID kartica

Oddelek: Strojna oprema
131429 (1314) Zzzzzzz
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413581 (9185) matrix2
»

Nov članek: RAID doma

Oddelek: Novice / Nova vsebina
142032 (2032) morphling1
»

4 x IDE Master

Oddelek: Strojna oprema
81170 (1003) totimato
»

RAID

Oddelek: Pomoč in nasveti
101042 (901) servo

Več podobnih tem