» »

Zelo stare grafične kartice

Zelo stare grafične kartice

rap3r ::

S3 Trio 64V+ PCI
Trident TGUI 9440 PCI
S3 Virge PCI
Cirrus Logic PCI
S3 Virge DX 375 PCI
S3 Trio 32
Tseng ET4000/W 32p PCI
Odločam se med tmi grafičnimi karticami vem da so use na pci slotu in use dobim po enaki ceni nikjer pa nism najdu njihovim karakteristih oz usaj kolk rama majo tko da če se komu sanja bi prosu da mi pove.Zadevo bi rabu za pentium 100 važn mi pa je da ma lepo sliko predusem pa kera je najhitrejša od teh:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

slawc ::

S3 Trio 64V+ PCI
Trident TGUI 9440 PCI
S3 Virge PCI
Cirrus Logic PCI
S3 Virge DX 375 PCI
S3 Trio 32
Tseng ET4000/W 32p PCI


Tseng, cirrus in trident odpadejo, pravtako trio 32

ostanejo virge, virge dx in trio 64V+

Najbolje bo, da se se bolj podrobno pozanimas o teh karticah: kateri chipset imajo, koliko rama (mislim da imajo vse min 2MB) in kaksen ram (nekatere trio64 serije so bile opremljene tudi z VRAMom S3-968 chipset - nisem preprican kaj tisti v pomeni (ni nujno da vram, za ostale dve pa mislim da so imele EDO).

IMHO je pa virge dx 375 se najboljsa izbira
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

Silence-r ::

Vsekakor izbiraj med S3 virge serijo, ker ne boš imel nobenih težav z gonilniki. Drugače pa dobiš virge od 2 pa do 8 mb rama.
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

rap3r ::

Ok tanx uzel sm S3 Virge DX 375 PCI upam da bom zadovoln kje pa pol driverje dobim?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

cekr ::

Grafične kartice s čipom S3 ali pa Diamod Stealt S3, imajo od 1MB rama naprej. Imajo pa tiste z 1MP možnost nadgradnje na 2MB. Ravno prejšnji teden sem vregel preč ene par čipov. Podporo za S3 pa dobiš na: S3 Graphics, povezava pa deluje obupno počasi.
Samo za podporo novejšim sistemom, kar pozabi.

Silence-r ::

Win 2k pa XP majo že includane driverje za te kartice... ...avtomatična prepoznava torej. Za win me ne vem, za 98, 95 pa rabis driverje z neta.
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019660 (12725) Janac
»

Abit IP35-Pro in HD2600XT

Oddelek: Strojna oprema
8683 (683) AlienRex
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318271 (11787) Ursus
»

priklopitev dveh crt monitorjev (ati radeon 9100 agp)

Oddelek: Strojna oprema
121618 (1472) monaghz
»

kolk dobim za tole

Oddelek: Strojna oprema
141031 (698) R0K

Več podobnih tem