» »

Samodejni vklop TV-ja Sony KDL-40P5650K

Samodejni vklop TV-ja Sony KDL-40P5650K

NoXy ::

Pozdravljeni imam kar neprijetno težavo, problem je v tem da se mi TV kar sam prižiga.(televizor je Sony KDL-40P5650K) V meniju nisem našel nobene opcije za samodejen vklop. Kdor bi mi znal svetovati bi mi bil zelo hvaležen.

Hvala
  • spremenil: NoXy ()

miranpozar ::

Mogoče ti neka druga naprava (najverjetneje nek drugi daljinc) oddaja IR signal, ki zmede televizor. Poglej okoli po sobi, kaj bi to lahko bilo. Za hec skrij IR sprejemnik na televizorju, tako da ne more sprejemati nobenega signala, pa opazuj če bo kaj boljše.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

NoXy ::

Bom poslusil prekriti IR sprejemnik. Ampak takrat ko se je TV prižgal nisem uporabljal nobenega dalinca.

miranpozar ::

Ni nujno, da si uporabljal daljinca - lahko da se sam sproži. Pravtako IR lahko prihaja tudi od kod drugod, ne samo od daljincev. Najbolje boš to ugotovil, če boš prekril sprejemnik na televizorju.
Lahko pa tudi da TV dobi signal za vklop preko katerega od povezanih kablov - kolikor se spomnim iz analognih časov, se mi zdi, da si lahko poslal tak ukaz preko SCART kabla.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

NoXy ::

Bom preizskusil v petek ko bom doma. Na TV imam priklučen tudi Philips HD media player,mogoče je to krivo. Bom preveril.

sajko ::

Včasih je problem za samodejen vklop tudi nastavljeno samodejno preverjanje za posodobitve softwara. Preveri še to.

NoXy ::

To pa mislim da je vklučeno ja, bom preveril v petek. Hvala

mat xxl ::

Ker imam sam identičen problem z Philipsom, te samo sprašujem ali imaš Panasonic klimo, ta se namreč sama pogovarja z daljincem (svojim) vezano na nastavitve in meni dela cirkus ....

dolegar ::

poglej tu. Klikni Home tipko potem pa na...

Settings -> System Settings -> Clock/Timers -> On Timer
ThinkPad T60 (intel Core2duo T7400 @ 2.16GHz)
15.4" 1680×1050 FlexView
Ram: 2GB Disk: Hitachi 120GB

JanezC ::

Mogoče električen sunek na podaljšku,
ko prižgeš drugo napravo na isti fazi.

NoXy ::

mat xxl nimam panasonic klime.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PUS 6412 pogosto neodziven?

Oddelek: Zvok in slika
8894 (652) hodu63
»

Philips LCD TV problem

Oddelek: Zvok in slika
66400 (4472) mat xxl
»

Zelo zelo čuden problem...PC->Plasma

Oddelek: Zvok in slika
332901 (1764) PrideLess
»

ir daljineec

Oddelek: Strojna oprema
91257 (1047) roli
»

brezžična tipkovnica, ki dela preko IR - Kje?

Oddelek: Kaj kupiti
71103 (1051) 5er-->

Več podobnih tem