» »

brezžična tipkovnica, ki dela preko IR - Kje?

brezžična tipkovnica, ki dela preko IR - Kje?

mainman ::

Rabim brezžično tipkovnico, ki deluje preko IR standarda. Stvar rabim za krmiljenje HTPC-ja, ki je v drugi sobi. IR pa mora biti zato ker se video signal prenaša preko wireless-a in mi naprava omogoča samo prenos IR signala.

Zahteve so čim manjša cena, dobro delovanje in priročna oblika. Lepo bi bilo če ima vgrajeno tudi neke vrste miško ni pa nujno.

klemen22 ::

IR deluje le tako, da se napravi neposredno vidita med sabo oz. oddajnika.
A ti bi rad en IR konektor ki bi ti pretvoru IR v en radio signal al kako? Ne vem če se to dobi.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

malcek ::

Hm pa ti bo IR delal v drugo sobo? Mene že daljinci za radio zajeb...

mainman ::

Ne jaz imam HTPC, ki je v delovni sobi in televizor, ki je v drugi sobi. Ker sta sobi oddaljeni okrog 5m prenašam video in avdio sigran preko Wireless sistema (rimax). Ta sistem mi omogoča tudi povratni prenos IR signala, ne omogoča mi pa prenos RF signala. Zato rabim za krmiljenje HTPC-ja IR tipkovnico, ki pa jo je težko dobiti.

mainman ::

IR bo delal v drugo sobo saj je sprejemnik na televizorju in se potem preko Wirelessa prenese do HTPC-ja in tam pre na IR sprejemnik od tipkovnice.

malcek ::

štekam

klele je en primer klik

mainman ::

Malo predraga stvar.

5er--> ::

Tole je za dlančnik. (Nanj se poveže preko IR)
Ti v bistvu rabiš kakšno od tistih predpotopnih brezžičnih stvorov, ki še niso poznali prave brezžičnosti. (moral si jo imeti na mizi v isti višini kot je bil reciever, da je delala spodobno :D)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ozvočenje za hišo (in mogoče vrt)

Oddelek: Zvok in slika
324402 (3710) LJ4L
»

ruter

Oddelek: Omrežja in internet
81787 (1579) DeeCoy
»

VGA se poslavlja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
6218501 (16110) Jst
»

Gledanje TV v spalnci brez antene

Oddelek: Zvok in slika
102281 (1856) AtaStrudl
»

siol tv brezžično

Oddelek: Omrežja in internet
73149 (2768) Yacksy

Več podobnih tem