» »

ir daljineec

ir daljineec

Net-boy ::

ali je mozno če imam na računalniku preko uzb-ja prikloplen IR z njim upravljati televizija kako s katerim programom

Hwala ze v naprej
lp jani

Net-boy ::

prosim a mi lahko kdo če ve kaj ogovori
lp jani

Tugo ::

kaj je to uzb? joke ;)

Če govoriš o uporvaljanju TVja, ki ga imaš na PCju, potem lahko uporabiš program Girder, vendar preveri, če podpira tvoj IR.

lp, T.

Net-boy ::

lej jst mam na compu ir in bi rad z njemu upravfljal televizijo ki je nasproti računalnika
lp jani

Tugo ::

Računam, da se hecaš, ampak vseeno...
Na kakšen način boš pa povedal televiziji kaj bi rad od nje (kakšno vrsto komunikacije imaš na voljo)?
Na televiziji nimaš možnosti uporabe dalinca?

lp, T.

Net-boy ::

lej zgleda da se ne razvumeva poglej jat imam ir kateri je priklopljen na računalnik in v sobi imam tudi televizij (navadna televizijaa) in sedaj sprašujem če obstaja program kateri bi z njim upravljal televizijo da bi imel daljinec na ekranu na računalniku
lp jani

clothes ::

Tudi sam bi bil vesel uporabnega odgovora.
Sicer imem IR na PDA-ju, pa bi z njim "komandiral" TV, video, hi-fi, klimo....
- Se to da narediti?
-S katerim programom? Po možnosti free.
-Kolikšen domet imajo navdno IR oddajniki?

Tugo ::

Net-boy:
PC ima priklopljen IR sprejemnik in sprejema ukaze od daljinskega upravljalca, ki mu pošilja te IR signale. Sprejemnik na PCju bo te ukaze lahko poslal programu. To je komunikacija med tabo in PCjem. Televizija kot taka v osnovi sprejema signal iz antene, ki ga vidiš na ekranu. Poleg tega ima TV možnost dobiti tudi druge oblike signalov (avdio ali video). Te signali niso namenjeni za karkoli drugega kot gledanje in poslušanje. Da televizijo prepričaš, da bo delalo karkoli drugega (to kar želiš ti), pa rabiš naprimer tipke (za spreminjanje kanalov in nastavljanje slike, zvoka, teletexta ali nastavitev TVja) ali pa vse to narediš preko IR-a, vendar mora imeti TV tak IR sprejemnik vgrajen. Nisi napisal ali je imela TV kadarkoli prej že daljinca pa ga sedaj zaradi česarkoli ni več ali sploh ne omogoča tega. Če ga je imela, potem je najboljše it v trgovino in kupiti univerzalni daljinec, ker tega kar ti želiš, ne moreš narest. Tisti IR sprejemnik, ki ga imaš na PCju je sposoben samo sprejemati IR signale, ne pa tudi oddajati. Daljinski upravljalnik pa ravno obratno (samo oddaja IR signale). Če daljinec ni kompatibilen s TV imaš samo to možnost, da greš v trgovino po univerzalnega.

Clothes: da se, vendar samo, če je namenjen kot IR oddajnik in ne za IR komunikacijo (beri: ne za pretakanje podatkov med dvema napravama). Močno dvomim, da imaš to, vendar vseeno preveri.

lp, T.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tugo ()

clothes ::

A ha!
Bom preveril, vendar tudi sam močno dvomim da moj PDA (HP ipaq rw 6815) to omogoča, saj je že največja razdalja med prenosom podakov zelo kratka (par 10 cm), če ne ni nič.
A zdaj vsaj vem v čem je fora. Hvala!

roli ::

Moj starejši Palm Zire ime tudi to funkcijo.In sem jo sam velikokrat uporabljal.Če tvoj PDA to pospira pa ti priporočam program Novi Remote (kolikor vem je za Win in za Palm sisteme).Tega sem veliko uporabljal in je super.Da pa se dobiti tudi demo verzijo in lahko probaš.
http://www.r00li.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varianta hotel TV (z Raspberry PI?)

Oddelek: Zvok in slika
142691 (1775) lenart0
»

Upravljanje PC-ja preko daljinca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
325814 (4387) kulSMS
»

IR sprejemnik ali daljinec za PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517097 (6064) sidd
»

Daljinec za pc

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
231754 (1391) SloMusty
»

Daljinec za računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
221775 (1491) BC3

Več podobnih tem