» »

DISK 8MB cache

DISK 8MB cache

misso ::


Zanima me razlika med trdi diskom WD 80GB in WD 80GB 8MB cache, kje na računalniku lahko to preverim, mam pa XP -je.

Hvala!

bastadu ::

Razlika med tema dvema je, da ima drugi 6MB več predpomnilnika:P Sicer se pa po imenu razlikujeta tako, da je oznaka 2MB 800BB, tistega z 8MB pa 800JB. Tako pojdi pod Upravitelja naprav in poglej kakšno oznako ima tam disk...

Mr.B ::

Pa kakor vem je razlika v garanciji , razlika v hitrosti pa minimalna.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

_Mortal_ ::

razlika v hitrosti je velka
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Mr.B ::

Test storagereview
JE takoj na prvi strani , z tako WD1200BB/JB kot tudi wd2000BB/JB , hitrostna razlika je minimalna, samo garancija je tu pomembna.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

AlienGT ::

Ma kaj, je zdej tako velika razlika v hitrosti za cca 20% cene, al kako? Boljše je že, ampak al je vredno (sicer rajš vzamem 120GB)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AlienGT ()

Zheegec ::

Ja, 8 MB cacha deluje na ravni SCSI diskov. Tisti test pa ne vem, kakšen je, pa se mi ga tudi gledat ne da :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mr.B ::

Neznanje SLO prodajalcev.
Žal IDE diski niso pametni diski niti pribljižno tako kot SCSI diski. Tistih 8MB cacha je gor samo zaradi tistih nekaj procentov pri testih , da se pokaže da je hitrejši. Dodatni extra 6MB nič ne poveča inteligence diska , samo količino bralnega cacha. Realno pa ni nič , pomembna pa je opravičenost na garancijo , ali si pripravljen plačati več za daljšo garancijo , ter zato pridobiti malo hitrejši disk. Jaz pravim da se splača zaradi garancije. Sicer pa me zanima kaj bi rekel prodajalec , če mu daš 10k zraven in rečeš dajte mi 3leta garancije namesto enega leta , na disk ki ima v osnovi eno leto garancije ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Silence-r ::

Garancija je posledično odvisna od kakovosti diska, se pravi če firma jamči 2 leti več garancije za svoj disk, pomeni da je dobr:D ...
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje prodajajo diske Seagate?

Oddelek: Kaj kupiti
241486 (1220) Gapis
»

Kateri 200GB disk izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
452737 (1949) Dr_M
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310050 (7235) Keyser Soze
»

120GB Maxtor ali WD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
503455 (2630) mamut
»

Disk WD

Oddelek: Pomoč in nasveti
131236 (1144) boštjan

Več podobnih tem