» »

Adobe predstavil tehniko popravljanja zamegljenih posnetkov

1
2
»

blackbfm ::

a ti maš tut un kompleks kot jype, ki ga moti kaj drugi uporaljajo?

LuiIII ::

Zadeva je seveda lahko kar uporabna in si čisto predstavljam kako deluje. Tudi sam sem že uporabljal pri obdelavi slik slikanih iz premičnih platform (letalo, helikopter) filtre, ki izostrijo sliko glede na smer gibanja kamere. Vedel sem katera smer je to in iz hitrosti se je dalo tudi izračunati zamik oz. popravek. Tu pa filter dejansko poišče smer oz. predvideva gibanje fotoaparata med ekspozicijo in v skladu s tem izostri sliko. Verjetno mora za dosego tega preračunati kar veliko možnih kombinacij in izbere najbolj verjetno oz. ostro.

Afo ::

Good Guy je izjavil:

@Riot77 Popravljam vaše bluzenje in odgovarjam na vprašanje, ki jih zastavljaš.

Good Guy ti tukaj nekaj trolaš o profesionalnih slikah, stojalih in zaslonkah, ter svoja natolcevanja potrjuješ s tem da photoshop se photoshop ne uporablja za neprofesionalnie slike?! Ti to resno?

al si pijan al pa ne veš kaj napisat.

Če predvidevam kaj si hotu napisat, ja. Osebno sem mnenja da Photoshop ni za neprofesionalne obdelave, ker se da vse storiti z brezplačnimi programi kot so gimp ipd.

Jasno je da je za amatersko obdelavo predrag(razen če si ga stegnu z neta), sploh ker večina pozna samo krop, in auto-tone,auto-contrast in auto-color in se jim fino zdi ko namečejo cel kup popolnoma zgrešenih filtrov na eno sliko. Za takšno uporabo Photoshop ni, za to se lahko uporablja že Slikar v Windows 7.


blackclw - se strinjam

in ti "guy": Kaj pa tebi ni jasno pri odebeljenemu tekstu? Ja photoshop uporabljam za neprofesionalne slike. Pa kaj pol če sem ga z neta snel (maš ti vse licenčno)? In ne, ne poznam samo crop (čeprav verjamem da bi ti rad videl to). Hudič ko drugi na svetu s svojimi dejanji in znanji ne potrjujejo tega kar bi ti rad poznal kot edino pravo in sveto resnico, ane?
Sicer pa ne bom več bral tvojih "odgovorov" (če temu lahko rečeš to), ker očitno (!) v vseh svojih komentarjih nisi dokazal (tudi nisi odgovoril na vprašanje) ali si si ogledal sploh video iz novice. Iz tvojih postov pa je razvidno da nakladaš o čisto drugih stvareh - ki z novico nimajo nobene veze.
LP
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

Vice ::

Good Guy je izjavil:

Vice je izjavil:

OK nebi šel v neke skrajnosti, ker potem se lahko vprašaš čemu bi uporabljal daljši čas, a zato, da imaš pri obdelavi več dela? S


ni ti jasna povezava med blendo in čas osvetlitve(pa štejmo zraven še iso)

zato pa pravim, da se pri statičnih motivih uporablja stativ(arhitektura, panorama,...) . Tudi pri športu se ne slika iz roke(uporablja se monopod), sploh kadar maš na fotoaparatu obešen 300mm objektiv, če pa gre za krajše objektive pa seveda brez problema iz roke.

glede časa osvetlitve pa odvisno kaj hočeš... če ne gre drugače si pač na meji- 1/60s (če gre za slabe svetlobne pogoje) in ti tudi najbolj odprta blenda ne pomaga.

Govoril sem za fill funkcijo, ne izostritev slike...


aja, jah contntet-aware je kr vredu, čeprov dostikrat fali, in je potreba kar ročno brisati neželene zadeve iz fotografije.



Sory samo ko to človek bere se resno vpraša, če je tebi vse jasno.

Bistri007 ::

Good Guy je izjavil:

Če predvidevam kaj si hotu napisat, ja. Osebno sem mnenja da Photoshop ni za neprofesionalne obdelave, ker se da vse storiti z brezplačnimi programi kot so gimp ipd.

Jasno je da je za amatersko obdelavo predrag(razen če si ga stegnu z neta), sploh ker večina pozna samo krop, in auto-tone,auto-contrast in auto-color in se jim fino zdi ko namečejo cel kup popolnoma zgrešenih filtrov na eno sliko. Za takšno uporabo Photoshop ni, za to se lahko uporablja že Slikar v Windows 7.

Pa kaj ti misliš, da Photoshop uporabljajo samo fotografi? A če si slučajno web dizajner, boš šel svoje slike s telefona obdelovati v gimpu?
:O

Sicer pa, ali poznaš kakšen boljši način za izboljšavo vseh slik, kot je Photoshop batch z auto-levels?
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bistri007 ()

smash ::

photoshop uporabljam že od samega začetka, pa sem popolni amater, kar zadeva fotografijo

sem pač na netu vzel najboljše orodje, kar jih je bilo...to še ne pomeni, da ga ne obvladam, mogoče celo bolje, kot kak samooklicani profi

Good Guy ::

@riot

photoshop se photoshop ne uporablja za neprofesionalnie slike


dej prosim povej kaj si hotu kle povedat?:))

Pa kaj pol če sem ga z neta snel (maš ti vse licenčno)?


ne boš verjel, ampak da

In ne, ne poznam samo crop (čeprav verjamem da bi ti rad videl to)


bravo, potem izstopaš

Sory samo ko to človek bere se resno vpraša, če je tebi vse jasno.


meni je vse jasno, če pa ti iz prebranega ne znaš razbrati o čem se gre, pa na žalost ne dosegaš nivoja ki se ga tukaj gremo

Pa kaj ti misliš, da Photoshop uporabljajo samo fotografi?


ne govorim o fotografih, govorim o tem da je photoshop predrag za amaterje(ne glede na to iz ktera foha si).

A če si slučajno web dizajner, boš šel svoje slike s telefona obdelovati v gimpu?


res ne vem kaj se ti plede po glavi... lahko si kuhar,pek,fizikalac pa jih boš v photoshopu... kot še enkrat, za par slik katerim se obdela, samo kontrast, pa krop... je photoshop predrag, imaš zastonjske in cenejše programe ki so namenjeni prav za te zadeve.

Sicer pa, ali poznaš kakšen boljši način za izboljšavo vseh slik, kot je Photoshop batch z auto-levels?


A ti resno?

prvo kalibriran monitor, potem pa se pogovrajamo naprej. Za začetek se poizkusi malo igrati z Levels(crl+l) in Cursvi(ctr+m) :)).
Zakaj ročno... res da je avtomatika dobra, vendar še vedno raje zaupam svojemu očesu, ki je 100%.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Bistri007 ::

Good Guy je izjavil:

Pa kaj ti misliš, da Photoshop uporabljajo samo fotografi?


ne govorim o fotografih, govorim o tem da je photoshop predrag za amaterje(ne glede na to iz ktera foha si).

A če si slučajno web dizajner, boš šel svoje slike s telefona obdelovati v gimpu?


res ne vem kaj se ti plede po glavi... lahko si kuhar,pek,fizikalac pa jih boš v photoshopu... kot še enkrat, za par slik katerim se obdela, samo kontrast, pa krop... je photoshop predrag, imaš zastonjske in cenejše programe ki so namenjeni prav za te zadeve.

@GG, najbrž nisi razumel, kaj sem hotel povedati. "Plede po glavi" se tudi sicer sliši žaljivo, dajmo dvigniti nivo debate.

Jaz sem hotel povedati, da če si web designer, uporabljaš Photoshop za izdelavo templatov, fotografij kot takih pa s tem programom ne obdeluješ. Svoje zasebne fotografije pa s tem programom obdeluješ za svoje lastne potrebe (torej "amatersko").

Good Guy je izjavil:


Sicer pa, ali poznaš kakšen boljši način za izboljšavo vseh slik, kot je Photoshop batch z auto-levels?


A ti resno?

prvo kalibriran monitor, potem pa se pogovrajamo naprej. Za začetek se poizkusi malo igrati z Levels(crl+l) in Cursvi(ctr+m) :)).
Zakaj ročno... res da je avtomatika dobra, vendar še vedno raje zaupam svojemu očesu, ki je 100%.

Si spregledal "batch" v mojem vprašanju (podčrtal sedaj)? To je "batch" iz File | Automate | Batch...

Saj uporabljaš batch processing, a ne? Preden gremo gledat družinski album (iz različnih virov), izberem cel direktorij slik, počakam kako minuto in Photoshop vsem izboljša svetlost, kontrast in barve. Ti praviš, da "zaupaš svojemu očesu", jaz pa govorim o avtomatski izboljšavi slik PREDEN jih sploh vidiš ;)
Kako vezo imajo tu ICC profili?
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bistri007 ()

Good Guy ::

@GG, najbrž nisi razumel, kaj sem hotel povedati. "Plede po glavi" se tudi sicer sliši žaljivo, dajmo dvigniti nivo debate.

Jaz sem hotel povedati, da če si web designer, uporabljaš Photoshop za izdelavo templatov, fotografij kot takih pa s tem programom ne obdeluješ. Svoje zasebne fotografije pa s tem programom obdeluješ za svoje lastne potrebe (torej "amatersko").


ni žaljivo daleč od tega... vem kaj hočeš povedati :) . Ne vem pa če razumeš kaj hočem povedati jst. (evo jovo na novo). Photoshop je za amatersko obdelavo predrag(če upoštevamo da ga kupiš seveda :P), za amatersko obdelavo so dovolj cenejši od zastonjski programi. Ampak to še vedno ne pomeni da amaterji ne smejo obdelovati v Photoshopu, daleč od tega. Če imaš denar izvoli.. mene ne gane

Si spregledal "batch" v mojem vprašanju (podčrtal sedaj)? To je "batch" iz File | Automate | Batch...


Tole sem pa res falil, priznam :)

Preden gremo gledat družinski album (iz različnih virov), izberem cel direktorij slik, počakam kako minuto in Photoshop vsem izboljša svetlost, kontrast in barve. Ti praviš, da "zaupaš svojemu očesu", jaz pa govorim o avtomatski izboljšavi slik PREDEN jih sploh vidiš


No s tem se ne ukvarjam, ker naredim maksimalno 100 slik(na projekt), od katerih avtomatsko odpade 70(pač zgrešen kader, nepravilno postavljen motiv). Nimam fetiša pregledaovat 200 slik, kljub temu da so pravilno obdelano :D, ker se mi enostavno ne da ;).
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Bistri007 ::

Good Guy je izjavil:

ni žaljivo daleč od tega... vem kaj hočeš povedati :) . Ne vem pa če razumeš kaj hočem povedati jst. (evo jovo na novo). Photoshop je za amatersko obdelavo predrag(če upoštevamo da ga kupiš seveda :P), za amatersko obdelavo so dovolj cenejši od zastonjski programi. Ampak to še vedno ne pomeni da amaterji ne smejo obdelovati v Photoshopu, daleč od tega. Če imaš denar izvoli.. mene ne gane

Jaz sem kupil Adobe CS za druge namene (Ilustrator, Fireworks, Acrobat ipd.), ne za obdelavo lastnih fotografij, kapiš? Photoshop pa uporabljam za amatersko obdelavo lastnih fotografij. In to večinoma, da dam cel direktorij slik z batch skripto na auto-levels.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Matwic ::

Kaj na windowsih sploh obstaja kaj v nizkem / srednjem rangu glede manipulacije fotografij? Vsi se prepirate komu je photoshop namenjen, vendar nekako ni izbire. Če se hočeš samo igrati ali pa profesionalno delati s fotkami plačaš 700 € in uporabljaš photoshop, ker ni drugega.

Mogoče za najbolj nujne potrebe je recimo kombinacija ACDsee in Paint .NET.

Seveda imam v mislih profesionalno narejen software, ki ima lep pregleden vmesnik in lahko uporabo (gimp pač ni to)


Na macu je recimo kombinacija iPhoto + Aparture + Pixelmator pod 150 € in nudi enostavnost in funkcionalnost, ki zadošča še napol profi fotografom, kaj šele bolj nedeljskim amaterjem.

skyline ::

Lightroom.

CaqKa ::

krneki je izjavil:

Deconvolucijski filtri, ki delujejo na podlagi PSF, se uporabljajo že leta za obdelavo astronomskih fotk. Zanimivo je edino kako iz slike ugotovi PSF, ker pri astrofotografiji pokažeš na zmazano zvezdo in se ve da mora biti to točka.

lahko daš link na kak tak program?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adobe bo s strojim učenjem razkrinkaval goljufive podobe

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
113895 (2339) BivšiUser2
»

Google RAISR: povečevanje ločljivosti fotografij nove generacije

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
2811116 (8657) tikitoki
»

Adobe Voco je 'Photoshop za zvok'

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
388631 (6402) bMozart
»

Internet Explorer je mrtev, naj živi Spartan (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5125890 (19251) šernk
»

Flash strojno pospešen tudi na Macih

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
268183 (6951) opeter

Več podobnih tem