» »

Zanesljiv HDD "eco - green" 5400 RPM, 1.5 - 2 TB?

Zanesljiv HDD "eco - green" 5400 RPM, 1.5 - 2 TB?

miranpozar ::

Kupujem novi trdi disk za "shrambo". Ker bom na njemu shranjeval tudi vse pomembne datoteke (foto, ipd.) mi je zelo pomembno, da je zanesljiv... Sem imel po rokah že preveč pokvarjenih 1TB WD green diskov, tako da me je tega malo strah! Zadnje čase ne sledim več toliko raznim forumom, da bi bil na tekočem, kaj je OK in kaj ne, zato upam, da ima kdo kakšen pameten nasvet.
Najraje bi imel kapaciteto 1.5 TB do 2 TB, po možnosti 5400 obratov (hitrost mi res ni pomembna, kot sistemski disk imam že SSD).
Hvala.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

OldSkul ::

POmoje bo Samsung kr ok.

BALAST ::

Imam samsunga F2 1,5TB in WD Green 2TB, pa je WD mnogo hitrejši po prenosu podatkov in samem hladnem zagonu!
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Brane2 ::

Imam 10 Samsungov HD204UI v mašini. Laufajo zdaj že cca 6 mesecev praktično brez ugašanja v RAID-5 polju.

Doslej brez enega samega problema.
On the journey of life, I chose the psycho path.

RejZoR ::

WD Caviar Black 2TB or bust :P Že zato ker je vbistvu zadeva dumbed down WD RE4 (serverski disk) in 5 let garancije.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

black ice ::

Brane2 je izjavil:

Imam 10 Samsungov HD204UI v mašini. Laufajo zdaj že cca 6 mesecev praktično brez ugašanja v RAID-5 polju.

Doslej brez enega samega problema.

Potrjujem Branetove besede. Imam samo 3, vendar so aktivni že od lanskega decembra ~24/7 takisto v RAID-5. Verjetno jih bom dokupil še nekaj, ker so trenutno zelo poceni - cca 50€.

kuglvinkl ::

black ice je izjavil:

Brane2 je izjavil:

Imam 10 Samsungov HD204UI v mašini. Laufajo zdaj že cca 6 mesecev praktično brez ugašanja v RAID-5 polju.

Doslej brez enega samega problema.

Potrjujem Branetove besede. Imam samo 3, vendar so aktivni že od lanskega decembra ~24/7 takisto v RAID-5. Verjetno jih bom dokupil še nekaj, ker so trenutno zelo poceni - cca 50€.


Tle tut dva samsunga v RAID 1. Dela kot mora.

kixs ::

Imam 6 WD Green 2TB. Delujejo BP.

Ce bos gor imel pomembne podatke, ki jih noces izgubit, potem imej povezana v RAID 1 ali pa rocno kopijo na drugi disk. Vcasih je pametno tudi na kak DVD. Sam, ce je podatkov prevec, je zamudno. Ampak js imam svoje slike tudi na DVD-ju.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

jazbec ::

samsung f4 ecogreen 2tb
ko se ne prenaša s računalnika na njega je priklopljen na tv non stop
ko se ugasne tv, se ugasne tudi disk (večkrat na dan) in dela zdaj že od januarja brez enega samega problema

Duhec ::

@miranpozar, eden ni nobeden ! Torej dva, če je možnost v Raid 1 polju.

jazbec ::

v pc-ju imam za shrambo enega wd caviar green 1tb in mi je žal da sem ga kupil
so bili problemi, zdaj sem dobil že tretjega (dva so mi zamenjali zaradi bad sectorjev)
tako da wd odsvetujem

WarpedGone ::

Laufajo zdaj že cca 6 mesecev praktično brez ugašanja v RAID-5 polju.

Trik je odebeljen. Tut avtomobilski motor bi brez ugašanja moral narest milijon km brez enega problema.
Diski večinoma odpovejo ob StartUpu, zato če je stvar "kritična" naj laufa nonstop v klimatiziranem prostoru. Šele za tem pride firma, zvezde, ipd.
Zbogom in hvala za vse ribe

trnvpeti ::

black ice je izjavil:

Brane2 je izjavil:

Imam 10 Samsungov HD204UI v mašini. Laufajo zdaj že cca 6 mesecev praktično brez ugašanja v RAID-5 polju.

Doslej brez enega samega problema.

Potrjujem Branetove besede. Imam samo 3, vendar so aktivni že od lanskega decembra ~24/7 takisto v RAID-5. Verjetno jih bom dokupil še nekaj, ker so trenutno zelo poceni - cca 50€.

Kje za 50eur?

RejZoR ::

Sam tud poganjam CrystalDiskInfo v realtime. Seveda ni 100% ampak SMART sistem, ti lahko javi razna odstopanja in anomalije še preden disk dejansko dokončno škripne.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

levaky ::

Verjetno je mislil 1TB verzije...

Tudi meni Samsungi lepo lavfajo v dveh data serverjih. V enem 4x1TB in 3x2TB ter doma 2x1TB in 3x2TB. Vsi lavfajo zdej malo več kot dobro leto in zaenkrat je samo 1 javil bad sectorje.

Matej

RejZoR je izjavil:

Sam tud poganjam CrystalDiskInfo v realtime. Seveda ni 100% ampak SMART sistem, ti lahko javi razna odstopanja in anomalije še preden disk dejansko dokončno škripne.


Na tale SMART se ni preveč za zanašat. V mojem primeru je smart še vedno javljal OK, medtem ko je ZFS že jokal, da imam hude problem in mi metal disk ven iz arraya.

SMART je za vzet z rezervo... Včasih bo res pravilno napovedal, včasih bo pa čisto tiho.

Matej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: levaky ()

MrBrdo ::

Naredi si RAID če hočeš zanesljivost. End of story. In kupi diske različnih proizvajalcev.
MrBrdo

RejZoR ::

levaky je izjavil:

Verjetno je mislil 1TB verzije...

Tudi meni Samsungi lepo lavfajo v dveh data serverjih. V enem 4x1TB in 3x2TB ter doma 2x1TB in 3x2TB. Vsi lavfajo zdej malo več kot dobro leto in zaenkrat je samo 1 javil bad sectorje.

Matej

RejZoR je izjavil:

Sam tud poganjam CrystalDiskInfo v realtime. Seveda ni 100% ampak SMART sistem, ti lahko javi razna odstopanja in anomalije še preden disk dejansko dokončno škripne.


Na tale SMART se ni preveč za zanašat. V mojem primeru je smart še vedno javljal OK, medtem ko je ZFS že jokal, da imam hude problem in mi metal disk ven iz arraya.

SMART je za vzet z rezervo... Včasih bo res pravilno napovedal, včasih bo pa čisto tiho.

Matej


Sej sem rekel, da ni 100%. Ampak te pa lahko reši pred katastrofo. In če s tem za 20% zmanjšaš možnost, da ti grejo podatki v maloro je to bolje kot nič. Men recimo je sistem skoz zajebaval, vsi SMART programi so javljali da je vse OK. Poženem CrystalDiskInfo in mi piše warning pri dveh vrednostih. Kupim drug disk in voila, sistem začne normalno delovat. Prej pa sem se pol leta jebal z vsem mogočim pa nisem mogu ugotovit kaj je. Program je free in zelo minimalističen, tko da ga poganjam na vseh sistemih. Škodit ne more, lahko samo koristi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

miranpozar ::

Hvala vsem za odgovore. Evo vsakemu eno virtualno pivo :)
Sem naročil Samsung ECO Green F4 HD204UI 2TB.
Naj povem, da RAID polja odpadejo. Sestavil sem si namreč super tiho mašino iz samih izbranih komponent. Samsunga naprimer čaka Scythe 3.5" pasivno hlajeno ohišje, da bo čim manj vibracij in ropotanja. Backup bom ročno delal občasno na zunanji disk, ki se ga enostavno hot-swap natakne na ohišje (Cooler Master CM 690 II Advanced).
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

black ice ::

trnvpeti je izjavil:


Kje za 50eur?

Memshop.de jih ima za 57€. No, to je že bolj 60€ kot 50. Se opravičujem za dezinformacijo.

knap ::

ali je kateri od obeh kandidatov (samsung vs wd) boljš in zakaj?
oz ali sta oba ista in ni potrebno odkrivat vode:)

levaky ::

http://www.harddrivebenchmark.net/hdd.p...
http://www.harddrivebenchmark.net/hdd.p...

Samsung se mi je zdi da cenejši, hitrejši, tišji... Glede kvalitete pa ne vem, crknili so mi tako WDji kot Samsungi kot Seagati.

Matej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Diski: najbolj zanesljivi HGST, najmanj WDC

Oddelek: Novice / Diski
4612293 (9445) MrStein
»

Kateri disk >2Tb kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
355824 (4449) RC14
»

Diski še vedno dražji kot pred poplavami

Oddelek: Novice / Rezultati
218288 (5617) Gregor P
»

Software raid 1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5711490 (10632) uporabniik
»

Večdesetodstotna podražitev trdih diskov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
33565524 (44786) D3m

Več podobnih tem