» »

Blokiranje številke (nadlegovanje)

Blokiranje številke (nadlegovanje)

jizzer ::

Zdravo!

Zadnje čase me nadlguje en južnjak nevem od kod je dobil mojo številko ne nič ampak me non stop kliče pa piše. Misli da sem neki tadej ki mu je dolžan 100€, napisal sem mu (po enih 7 sporočil ter xy klicih) da naj ne gnjavi več ker grem v nasprotnem primeru na policijo. Nevem kaj naj naredim ali naj grem res, ampak sem razmišljal o blokadi te številke ker verjetno to možno more bit.

Hvala za pomoč!

floyd1 ::

Ko sem še bil na Simobilu sem poklical na njihovo splošno številko, jim opisal problem in tam mi je ena prijazna teta dala enega od njihovih, ki ureja točno to. Smo hitro rešili.
Sicer meni ni nihče grozil, šlo pa je za neverjetno nadležno prodajo po telefonu, kjer si niso dali dopovedat, da hočem mir in ne bom kupil ničesar več. Sem jih predolgo pustil, da so me klicarli in potem ni več nič pomagalo - če nisem dvignil, pa sem imel do konca dneva 6+ klicev, pa naslednji dan spet...
Eni telefoni sicer imajo možnost blokade klica iz neke številke, na druge pa se da naločiti kak program za to.

jizzer ::

Jaz mam sicer Mobitel in WP7 bom probal kako aplikacijo najt če ne pa bom jih tja poklical.

amigo_no1 ::

Imaš večji problem kot izgleda...
Zamenjal te je s soimenjakom.
Če je našel tvojo številko v imeniku, potem ima tudi tvoj naslov.
Naredi prijavo na policijo.

KruceFix ::

Zdravo,

če te še vedno ne pusti na miru si beleži klice, sms-e, shranjuj si vse v zvezi z njim. Če imaš možnost posnemi kak pogovor.

Nato samo odhiti na policijo z dokazi in prijavi nastalo situacijo (izsiljevanje) ...

Vso srečo ..
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

jizzer ::

amigo_no1 je izjavil:

Imaš večji problem kot izgleda...
Zamenjal te je s soimenjakom.
Če je našel tvojo številko v imeniku, potem ima tudi tvoj naslov.
Naredi prijavo na policijo.


AFAIK nimam številke v imeniku. Lahko kako preverim?

KruceFix ::

Probaj 1188 :D

Si poklical operaterja, če se da težavo rešiti z blokado?
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

KoMar- ::

jizzer je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Imaš večji problem kot izgleda...
Zamenjal te je s soimenjakom.
Če je našel tvojo številko v imeniku, potem ima tudi tvoj naslov.
Naredi prijavo na policijo.


AFAIK nimam številke v imeniku. Lahko kako preverim?

http://www.simobil.si/sl/phoneBook.cp2?...
http://www.mobitel.si/imenik.aspx

neocodexx ::

Ne vem kako je z WP7, ampak na Androidu imaš čudovito aplikacijo ki se imenuje Root Blocker, ki blokira vse kar želiš, klice in sporočila, ima tudi veliko nastavitev. Je sicer za rootane telefone, ker direktno bypassa klice še preden bi ti začelo zvonit, tako da sploh ne veš da te je kdo klical. Je enostavneje, kot pa težit operaterju, ker ne vem, če ti bojo pomagali...

Mogoče obstaja tudi tak app za WP7.

zolja ::

Najboljša opcija je prijava operaterju. Najprej prejme nadlegovalec opozorilo, kasneje mu tudi lahko onemogočijo telefonijo za krajši-daljši čas. Če se pri tem ne konča ti priporočam obisk policije. Ignoriranje s programčkom je po mojem mnenju najslabša opcija, če je tip prepričan da si mu dolžen denar te bo pač začel klicariti iz druge številke ali pa te bo osebno poiskal.

LP Zolja

jizzer ::

V imeniku številke nimam, danes me celo ni klical po tem ko sem mu grozil, če nebo mira pa v pondeljek na mobitel pokličem. Naslova mojega itak nemora dobit ker ne ve niti kak mi je ime.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
577485691 (3135) Robert73
»

Nadlegovanje/vdor v zasebnost

Oddelek: Pomoč in nasveti
415254 (4271) kunigunda
»

SMS NATEG HalloKupon Vinjeta -50% (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15630227 (20305) darkolord
»

izgubljen mobi

Oddelek: Mobilne tehnologije
276037 (5054) toplakd
»

Zalezovanje po telefonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6413191 (11551) amigo_no1

Več podobnih tem