» »

PLL proizvajalec

PLL proizvajalec

upirna ::

Kaj je PLL? V CPUFSB moram izbrati PLL proizvajalca, pa ne vem kaj naj izberem.

Bacilio ::

PLL po slovensko Fazno sklenjena zanka!
Sestava PLL-ja:
Fazni detektor
Nizkofrekvencni filter
Napetostno kontrolirani oscilator

Delovanje PLL-ja:
Za opis delovanja PLL-ja si moramo najprej pogledati delovanje njegovih komponent.

Zacnemo pri opisu delovanja Faznega detektorja:
Fazni detektorji so vezja ki nam na izhodu dajo signal, katerega povprecna vrednost napetosti je sorazmerna faznemu kotu med vhodnima signaloma.

Delovanje nizkofrekvencnega filtra:
Nizkofrekvencni filter ima v PLL zanki nalogo, da odstrani vse izmenične signale, ki so v izhodnem signalu faznega detektorja.

Delovanje VCO- voltage controled oscilator:
Napetostno kontrolirani oscilator je izveden kot oscilator katerega frekvenco spreminjamo s kontrolno napetostjo.

Uporaba PLL-ja:
PLL se uporablja predvsem tam kjer moramo imeti zelo tocno frekvenco... Recimo za fsb procesorja.

Delovanje PLL-ja (po domace):
PLL je fazno sklenjena zanka. Na vhodu imamo signal s neko frekvenco ce hocemo temu signalu zelo tocno spremeniti frekvenco (ker vemo da oscilatorji delujejo na tocno dolocenih frekvencah) to naredimo z PLL-zanko. Kako do tega pride se mi ne da razlagati ker je prevec za povedat... tko da ce te resno zanima lahko reces.

Kaj moras pa nastaviti pa, poglej na cip katero verzijo PLL-ja imas in potem poisci v programu PLL s to oznako... Kje se pa nahaja PLL na tvoji plosci se mi pa niti sanja ne!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bacilio ()

morphling1 ::

No je že Bacilio lepo razložil, ja zadeva skrbi za vse izhodne frekvence na osnovnio plošči
PLL čip lahko najdeš na VIA in INTEL platah blizu kristalnega oscilatorja, to je v majhnem kovinskem ohišju zaprt element ovalne oblike, tam blizu je tudi PLL čip velikokrat znamke ICS na njem je serijska številka in to številko izbereš v CPU FSB, samo če imaš že na voljo izbiro plate ti tega ni treba delati.
Nforce2 plate ma imajo PLL kontroler vgrajen v north bridgu zato tam (zaenkrat) ni mogoče softwersko spreminjanje frekvence FSB-ja
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Brane2 ::

Enostavno rečeno, najbližji mehanski ekvivalent PLL-a je menjalnik (slov. šaltheber). :D

upirna ::

Kako velik pa je ta PLL čip? Imam plato IT7 MAX2 od Abita. A bi se dal, da bi eden pokazal na kakšni sliki te plate? Kristalni oscilator sem jaz našel v kotu, pri PCI režah. Sem našel pravilno?

morphling1 ::

Skoraj 100% sem da je tole PLL čip:

Btw huda zadeva, ena najboljših P4 plat. A direktno svoje plate nimaš na izbiro ? Maš najnovejšo verzijo ?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

upirna ::

Ne, direktno ne morem izbrati svoje plate. Zdaj sem našel tisto cifro aali karkoli že, vendar ko sem pod relatekom iskal v programu, svoje kode, ki je RTM360-110R nisem našel. Bile so RTM540-630 B in podobno. Kaj naj naredim?

upirna ::

VERZIJA CPUFSB JE 2.2.9.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako odkleniti maticno.

Oddelek: Navijanje
121771 (1529) Pyr0Beast
»

Kar pošten overclock [>:D] (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
557358 (5087) BaRtMaN
»

Katera so najhitrejša logična vezja. (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
594508 (3869) CaqKa
»

Elite K7S5A

Oddelek: Navijanje
311506 (1205) _Dejan_
»

SOFT FSB

Oddelek: Navijanje
131107 (902) franci

Več podobnih tem