» »

Zakaj windows 7 dela počasi

Zakaj windows 7 dela počasi

noob96 ::

Imam
intel core i5, 2500, 8GB rama, gtx560, 1TB 7200RPM pa računalnik še vedno dela nekam sumljivo počasi. Že recimo windwos media player mi odpira 5-6 sekund, kakšen photoshop pa lahko počakam tudi 25-30 sekund. Vse komponente pa mi prepozna, tako da to ni problem. Windows si na računalniku šele dober mesec

moram priznati da sem malo razočaran.
ali je to normalno ali je kje kakšen problem

Invictus ::

Normalno je ...

Pravzaprav sploh ni slabo, glede na to da nimaš SSD. Disk je pač "normalno" hiter.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

amigo_no1 ::

Da se wmp odpira 5 sekund je zate normalno ??
Lol, tole je ene 3 sekunde preveč, kajti na stari kišti z win xp se odpre v 2 sekundah [hladen zagon] (in kjer cpu ni i5, hdd je klasičen).

Aston_11 ::

Itak, da ni normalno. Pa tudi pri temu nima veze, kakšen procesor ali disk imaš. No ja, SSD bi naredil nekaj malega razlike.

Nekaj ti ne štima. Kakšen driver morda, ki ga nisi inštaliral, kakšna funkcija, ki ni vklopljena.

Malo se poigraj z nastavitvami, preden poskusiš z novo inštalacijo.

floyd1 ::

Se strinjam, na stari kišti C2D 8400(3GHz) s 7200rpm HDD odpre wmp v 2-3 sekundah.

matonson ::

Prva stvar, ki jo jst naredim, če začne računalnik kaj štrikat je defregmentacija pa error checking. Dostikrat je bila razlika občutna...

darkolord ::

V Action Center poglej, če so kakšna obvestila glede performans. Če niso poglej še v Action Center -> Performance Information -> Advanced Tools

pingo76 ::

Morda pa je nadpovprečno nasmeten z tono background taski ter polno odprtim torrentom na hitri povezavi z 1200 hkratnimi povezavami na sekundo.In pol se človek čudi zakaj moj disk z 7200rpm ni hiter in zakaj Dirt 3 ne laufa s polnimi detajli na radoen 5450 saj ima cel 1Gb rama...
Zaženi diagnostiko za disk, preglej nameščene gonilnike in izklopi vso neporebno šaro (tudi kak smotan Antivirusni) pa poročaj.

noob96 je izjavil:

Imam
intel core i5, 2500, 8GB rama, gtx560, 1TB 7200RPM pa računalnik še vedno dela nekam sumljivo počasi. Že recimo windwos media player mi odpira 5-6 sekund, kakšen photoshop pa lahko počakam tudi 25-30 sekund. Vse komponente pa mi prepozna, tako da to ni problem. Windows si na računalniku šele dober mesec

moram priznati da sem malo razočaran.
ali je to normalno ali je kje kakšen problem


Odebeljeni tekst mi zelo smrdi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

noob96 ::

To sem mislil v smislu da računalnik napiše da je 8gb raam in pravi procesor in te stvari. vem da to ni zagotovilo da vse deluje optimalno. tudi v msconfig sem izklopil nepotrebne programe pri zagonu, v Action Center piše performenens can be improved by changing visual settings, ampak to verjetno ni težava, saj se že poskusil pa ni nekega efekta.

Bolf3nk ::

hmm, katero verzijo w7 imaš?

noob96 ::

Windows 7 professional. ja je licenčna

kako pa naj vem če je z drajverji vse vredu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noob96 ()

noob96 ::

aja na računalniku je samo microsoft security essential

technolog ::

Lej, pri odpiranju programov je ozko grlo vedno disk. Tako da ti niti superračunalnik ne bo nič hitreje odpiral, če bo disk počasen. Naredi tole:

1. Preveri disk za napake
2. Defragmentiraj disk
3. Poženi kakšen benchmark in rezultate nalepi semle

Drugače pa, jebesh, windows je vedno počasen. Največja verjetnost je seveda ta, da si samo paranoičen / oz. si od računalnika pričakoval preveč. Lahko tudi dodaš SSD disk v računalnik in namestiš sistem gor.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Nadgradi disk na SSD. Meni WMP odpre instantno, takoj po kliku. Ti je že sploh kdaj delovalo hitreje? Najbrž bo težava res v disku. Preveri s kakšnim benchmarkom, kot ti je že predlagal technolog.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

alexz ::

jaz sem opazil da je v TASK SCHEDULER polno nekih opravil in čisto vsa so omogočena. za normalno delovanje verjetno vseh opravil ne rabiš.

d4vid ::

Kater disk pa maš? Mogoče maš kakega "zelenega", ki se ustavi ob neupoprabi?

Bolf3nk ::

ma nima disk veze če ni ssd, sam imam wd 1 tb 7200, pa mi vse odpira instantno. od wmp, word, thunderbird, firefox, chrome.

preglej sistem, če nimaš kje kakšne nesnage gor.

jest10 ::

V antivirusu izklopi celotni pregled vsake datoteke pri odpiranju le te.

amigo_no1 ::

jest10 je izjavil:

V antivirusu izklopi celotni pregled vsake datoteke pri odpiranju le te.


noob96 je izjavil:

aja na računalniku je samo microsoft security essential

flipflop ::

A maš sam pri odpiranju programov probleme, al tud kasneje počas teče?

technolog ::

Spraševati se, zakaj je windows počasen je ekvivalentno spraševati se zakaj je trava zelena. >:D

M-XXXX ::

technolog je izjavil:

Spraševati se, zakaj je windows počasen je ekvivalentno spraševati se zakaj je trava zelena. >:D

Pri win7 je pa res vse instantno... Nimam ene pritožbe glede hitrosti, posebno na SSD-ju stvar LETI!

Mordecai ::

Antivirus je največji splošni zaviralec. Wmp mi z antivirusom odpre v 1.5-2 sekundah, brez antivirusa pa instantno. Na SSD-ju seveda.

zavajon ::

noob96 je izjavil:

aja na računalniku je samo microsoft security essential

Sam sem imel tudi podobne probleme. Ko sem pognal karkoli, magari Winamp ali MPC, mi je MSE začel mleti odprt fajl, kar je vse skupaj zelo upočasnilo. Če sem npr. odprl kakšen mkv, je mlelo v neskončnost, kot da je čekiral celoten fajl. Pa ne le prvič, ampak vsakič. Po odstranitvi MSE in inštalaciji Avire je začelo vse delati normalno. Zanimivo pa je to, da mi je v prejšnjem sistemu z enakimi Windowsi in praktično istimi nastavitvami ter programi, MSE delal čisto lepo. Zamenjan pa je bil Atom za Fusion, torej minimalna razlika v zmogljivosti v prid slednjemu. Nisem preveč raziskoval tega, ampak sem menjal antivirus.

technolog je izjavil:

Spraševati se, zakaj je windows počasen je ekvivalentno spraševati se zakaj je trava zelena. >:D

Poznaš kakšen hiter OS? Pa ne mi o Ubuntu, ker je počasnejši od Win7 :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491621953 (20691) mat xxl
»

Comodo Internet security free

Oddelek: Programska oprema
356472 (4687) BorutK-73
»

Počasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
294461 (4043) Berserker
»

antivirusni program

Oddelek: Pomoč in nasveti
434782 (4006) RejZoR

Več podobnih tem