» »

Počasen računalnik

Počasen računalnik

Laki_ laik ::

Imam problem ker je računalnik postal počasen.Zato me zanima kako stestirati kaj ga upočasnjuje oziroma kera strojna oprema bi lahko botrovala temu.Konfiguracija računalnka je sledeča:
Procesor:Intel Core2 Quad Processor Q9300 ,2500 MHz, 1333 MHz
Matična:Asrock p43 twins 1600
Spomin:4Gb ddr2 ram
Grafična:Nvidia geforce 9800gt (512mb)
Trdi disk:Wd 1gb sata2
Včasih dokaj hitro odpre datoteke in programe včasih pa traja celo večnost.Naprimer Mozilo in chrome mi odpira 10 sekund (mišljeno od klina na brskalnik in do odprtja brskalnika).Pravtako rabi čez 8 sekund da mi sploh odpre disk.Da o programu autocad 2014 sploh ne govorim ali pa kakem dvd filmu.Zato me zanima kako testirati komponente da bi videl kaj ga ovira,kajti prej je bil dokaj hiter pri odpiranju.Vem da ni več neka raketa ampak tako počasen pa vseeno nebi smel biti saj je na začetku bil dokaj hiter.
Hvala za bilo kak nasvet ali pomoč

Frenckie ::

Verjetno se je na disku nabralo preveč ''nesnage'' ali pa je disk že preveč zapolnjen.
Potrebno tudi onemogočiti zagon nepotrebnih programov ob zagonu PC-ja.
Lahko si dobil tudi kakega trojanca ali pa kaj drugega.
Naštel sem ti nekaj kar lahko upočasnjuje delovanje računalnika.
Zdaj pa malo raziskuj.

Laki_ laik ::

Frenckie @ hvala za pomoč.Windowsi so pred 4 dnevi na novo naloženi tako da nesnage ni.Disk je sicer napolnjen ampak samo do polovice in defragmentiran.Kar se programov tiče nepotrebnih ni imam samo te ki jih rabim in to je 13 programov.Kar se trojanca tiče dvomim ker imam antivirusnega (avast internet security) ter ne nalagam crackov in ostalih sranj ne morem pa trditi z zagotovostjo.Sem pa danes pregledal računalnik z avastom in ni našel nič.Tako da sem enostavno ostal brez idej kako naprej.Zato pa sem vprašal za kake programe z katerimi z zagotovostjo lahko določim vzrok okvare določene komponente ker nebi rad takoj šel na servis.

Hayabusa ::

Poženi CrystalDiskMark, HDTach ali hdtune pro za bench diska.

V device managerju preveri če sistem dostopa do diskov preko udma5-6 ali pio mode (slow motion).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Berserker ::

Da nebom odpiral nove teme za brezveze.

Od včeraj dalje mi je pc kar na lepem postal neodziven, vedno rabim kakšne pol minute da karkoli zagnam, vmes pa stalna kombinacija alt.tab.del da sploh kam pridem, pol funkcij ne morem več niti kliknet, ker jih ne starta. Sem zagnal avasta, avg in nek kasparski rootkit odstranjevalec pa mi nič ne najde.

Hayabusa ::

Kateri proces vzame največji delež cpu ?

Invictus ::

avast, avg in kasperski so največji porabnik CPUja, predvidevam.

Zalkaj sploh imaš gor 2 antivirusa?

MS Security essential delajo čisto O.K. in precej hitro.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MIHAc27 ::

Če ni virusov je bolj verjetno hardwerska napaka.. še posebaj disk. Preveri to z kakim programom

Hayabusa ::

MS Security essential delajo čisto O.K. in precej hitro.

Še ene padalec, ki je zadnjih 5 let prespal pod skalo...
MSE je postal drek od AV.

Invictus ::

Pol je pa res zadnji čas da grem na Linux ali OS-X ;)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

Meni Win komp(i) delujejo čisto ok in odzivno, pa nimam nobenga AVja gor. Samo en firewall,zadni updejti programov/OS ..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Engineer_ ::

Invictus je izjavil:

avast, avg in kasperski so največji porabnik CPUja, predvidevam.

Zalkaj sploh imaš gor 2 antivirusa?

MS Security essential delajo čisto O.K. in precej hitro.



napaka. mse je daleč najslabši antivirus na trgu trenutno.

Invictus je izjavil:

Pol je pa res zadnji čas da grem na Linux ali OS-X ;)


zakaj zaboga pa bi to naredil?!? Ker nisi sposoben avasta namestit in pustit vse na defaultu?


Se pa strinjam da je velika napaka imeti 2 antivirusnika na računalniku. To ga povsem zabije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Invictus ::

Zato ker ga nočem imeti gor. In plačevati letne naročnine. Free verzije pa večinoma začnejo bluzit pa nekaj časa ...

Zato sem tudi začel uporabljat MSE. Prej sem imel AVG. Super dokler niso nabili klienta. Enako velja za Aviro. Več sranja za non stop teženje naj plačam. Ne hvala.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Engineer_ ::

Invictus je izjavil:

Zato ker ga nočem imeti gor. In plačevati letne naročnine. Free verzije pa večinoma začnejo bluzit pa nekaj časa ...

Zato sem tudi začel uporabljat MSE. Prej sem imel AVG. Super dokler niso nabili klienta. Enako velja za Aviro. Več sranja za non stop teženje naj plačam. Ne hvala.


Ne bo držalo. Pri avastu v nastavitvah izklopiš opozorila in pozabiš da ga imaš. Prosim ne krivi drugih za lastno lenobo, da se ti ne da nastavitev pogledat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Invictus ::

Nisem imel Avasta. Beri moj post ... Funkcionalna pismenost in to ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Engineer_ ::

je pri vseh antivirusnikih isto.

In miselnost, da si na linuxih varen pred virusi in antivirusnika ne rabiš je izjemno smešna. Pisanje na ravni novinarjev 24ur.

stegy ::

test protivirusnih programov:

http://chart.av-comparatives.org/chart1...

http://www.av-comparatives.org/comparat...

Črtkan je Windows defender / essentials - kot osnova za druge.

Berserker ::

Torej ugotovil sem da je problem z miško.

Na namizju nekaj časa sploh ne morem kliknit določenih funkcij, recimo Start ikone, miška se odzve šele če pritisnem windows tipko in še to kratek čas, samo premikanje kurzorja deluje brez problema. Sem pa probal še drugo miško isti problem.

Tale problem se mi je pojavil kar čez noč.

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Zato ker ga nočem imeti gor. In plačevati letne naročnine. Free verzije pa večinoma začnejo bluzit pa nekaj časa ...
Zato sem tudi začel uporabljat MSE. Prej sem imel AVG. Super dokler niso nabili klienta. Enako velja za Aviro. Več sranja za non stop teženje naj plačam. Ne hvala.

Nabijaš brez osnove.
Imel na testu po 14 dni Avasta, Avg, in Aviro (vsi free), nobeden ni težil za plačljivo verzijo.


Berserker je izjavil:

Torej ugotovil sem da je problem z miško.

Na namizju nekaj časa sploh ne morem kliknit določenih funkcij, recimo Start ikone, miška se odzve šele če pritisnem windows tipko in še to kratek čas, samo premikanje kurzorja deluje brez problema. Sem pa probal še drugo miško isti problem.

Tale problem se mi je pojavil kar čez noč.

Če je usb, jo prestavi na drug usb port.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Berserker ::

Sem zamenjal z drugim vhodom, isti problemi.

zrataj4201 ::

Jaz uporabljam Comodo free in in super ansi spyware.Že 2 leti nimam težav.
Vsakih 2 meseca zaženem tudi spybot.To je vse.Pa sem na internetu zelo veliko časa.
Comodo deluje hitro, za spremembo avasta(vsaj pri meni je bilo tako)

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Berserker je izjavil:

Sem zamenjal z drugim vhodom, isti problemi.

Poženi winse v safe mode.
Updejtaj šoferje za cipšset.

Kako star sistem imaš (HW) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Berserker ::

Hayabusa je izjavil:

Berserker je izjavil:

Sem zamenjal z drugim vhodom, isti problemi.

Poženi winse v safe mode.
Updejtaj šoferje za cipšset.

Kako star sistem imaš (HW) ?


Sem ze prej probal safe mode.

Misliš driverje za matično?

Hecno je da v brskalniku miš normalno dela na namizju pa sploh ne prime več.

Sistem je star 3 leta. Miš je Razor Abyssus.

Evo isti problem imam: http://social.technet.microsoft.com/For...

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Imaš kje ps2 miško za test ?

Se to obnašanje dogaja v vseh user accountih ?

Na drugem pcju (enakem osju) miška dela ok ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Berserker ::

Kaj misliš z ps2?

Ne, imam samo en acc.

Na prenosniku mi ista miška dela ok.

Res smešno, ko nekaj časa dela na deskopu, kasneje niti malo, potem začne zajebavat na browserju, v špilih sicer dela, ampak začne zajebavat, če uporabim srednji gumb za rolanje.

Zgodovina sprememb…

mihibo5 ::

Berserker je izjavil:

Kaj misliš z ps2?


Evo ti PS2 priklop:

Berserker ::

Tole? Ne tole je že zdavnaj odšlo na smetišče zgodovine.

Kolk berem tisti forum, je zagotovo hardware problem v miški, nekaj v zvezi z registriranjem klikov, nekaj v tej smeri.

Kar pomeni da mi ne preostane kaj drugega kot da kupim novo.

Škoda da mi je prejšna 20 € logitech miška delala 5 let, medtem ko mi Razer komaj 2 leti drži in dela probleme.

boogie_xlr ::

Tudi sam imam slabe izkušnje z razer izdelki. Najprej miška, potem tipkovnica... edino kar mi še zmeri dela, je podloga za miško >:D pa še tu mi blago odstopa po robovih.

Hayabusa ::

Tole? Ne tole je že zdavnaj odšlo na smetišče zgodovine.

Na moji h87 gigabyte plošči (torej dinozaver iz predkambrija) še vidim dotično zadevo.

Berserker ::

Hayabusa je izjavil:

Tole? Ne tole je že zdavnaj odšlo na smetišče zgodovine.

Na moji h87 gigabyte plošči (torej dinozaver iz predkambrija) še vidim dotično zadevo.


Verjamem ampak nimam tega tipa miške več. Čudno da ni imel noben podobnih problemov, ker kolikor gledam da je imelo kar nekaj folka s tem problem, v glavnem problem povzroča ta srednji gumb, kadar ga zarolam ali kliknem in takoj neha delat, dokler ne sprozim alt tab del.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zastonjski antivirus

Oddelek: Programska oprema
405054 (3227) mtosev
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359566 (45366) d4vid
»

antivirusni program

Oddelek: Pomoč in nasveti
434767 (3991) RejZoR
»

Noče odpreti stran z antivirusnimi programi

Oddelek: Omrežja in internet
202187 (1789) satfinder
»

Kateri brezplačni antivirusni program?

Oddelek: Programska oprema
378298 (6057) Isotropic

Več podobnih tem