» »

Sony Ericsson le še Sony?

Sony Ericsson le še Sony?

The Wall Street Journal - Sony si po poročanju Wall Street Journala želi odkupiti Ericssonov del v mešanem podjetju Sony Ericsson, s čimer bi postal njegov stoodstotni lastnik. Sony Ericsson sta podjetji ustanovili leta 2001 z namenom združiti svoji enoti za mobilno telefonijo - Sony je imel pred tem zanemarljiv delež, Ericsson pa večjega, ki pa je upadal. Po desetih letih se podjetji očitno razhajata zaradi različnih interesov in potrebe po večji integraciji z ostalimi divizijami v matičnih podjetjih.

Vrednost Ericssonovega deleža je po ocenah analitikov med 1,00 in 1,25 milijarde evrov. Sony ga želi odkupiti, da bo lažje povezal pametne telefone (ki so v Sony Ericssonu) in prenosne konzole ter tablične računalnike (ki so v Sonyju). Konkurenca, recimo Apple ali Samsung, ima te že zelo povezane in integrirane, pa tudi Sony se je z igričarskim telefonom Xperia Play podal na to pot. Ker so ideje obeh lastnikov mnogokrat različne - Ericsson si želi telefon PlayStation, medtem ko Sony svoje najbolj vredne znamke PlayStation noče predati skupnemu podjetju - naj bi bil Sony tik pred odkupom Ericssonovega deleža.

22 komentarjev

FireSnake ::

Čeprav bodo "Erik" ljudje ostali v službi bo meni vseeno žal, da ne bo več te znamke...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Osprey ::

Če jaz to prav razumem, potem ti narobe razumeš :) Znamka Ericsson bo še naprej, saj tudi sedaj še obstaja samostojna znamka in podjetje Ericsson. S tem, da se Ericsson trenutno pojavlja bolj v segmentu profesionalnih komunikacijskih naprav za podjetja in ponudnike, ne toliko v segmentu končnih kupcev oz. fizičnih oseb. Novica je le, da bi Sony naj odkupil Ericssonov delež, ki ga imajo v skupnem podjetju Sony Ericsson. Kapiš?

peperko ::

A vseeno - telefonov z napisom Ericsson ne bo več, torej FireSnake prav razume. Sama znamka bo še obstajala, verjamem - a ne v obliki telefonov za nas povprečne/končne kupce.

Phantomeye ::

peperko je izjavil:

A vseeno - telefonov z napisom Ericsson ne bo več, torej FireSnake prav razume. Sama znamka bo še obstajala, verjamem - a ne v obliki telefonov za nas povprečne/končne kupce.


Telefonov z napisom Ericsson že dolgo ni več v prodaji. So pa sony ericsson - združeno podjetje. To pa verjetno pomeni, da bi kljub odkupu še vedno ostala celopravna znamka.

Zgodovina sprememb…

peperko ::

Mogoče se prejle nisem dobro izrazil, pardon.

Phantomeye je izjavil:

Telefonov z napisom Ericsson že dolgo ni več v prodaji. So pa sony ericsson - združeno podjetje. To pa verjetno pomeni, da bi kljub odkupu še vedno ostala celopravna znamka.
Se pravi, Sony odkupi celoten Ericssonov del in potem še vseeno telefone prodaja pod Sony Ericsson? Zakaj?
Npr., si Franc in s Tonetom imata firmo Franc & Tone, d.o.o. Ti odkupiš celoten Tonetov del in potem še zmeraj voziš to firmo kot Franc & Tone, d.o.o? Kaj te še -razen zgodovine- veže na Toneta? Njega ni več zraven, ti si glavni. Je tle kje fora, da je celoten odkup možen le, če se ohani ime Franc & Tone, d.o.o?

Ne vem no, ta mi je malo bosa :]

pleomax ::

peperko-dober in na zabaven način predtavljeno :D Ampak meni bo to nekam čudno,če bo pisalo samo sony,pa če bi pisalo recimo tudi ericsson bi blo čudno. PRedlog: Naj skup ostanejo,saj pa jim gre čisto vredu,se vam ne zdi?

fosil ::

Ja, to z imenom ni nujno. Lahko bo še vedno ostal tudi Erik, če je ime že uveljavljeno in znano.
Če dam en primer, HP - Hewlett-Packard. Tudi če bi Hewlett od Packarda odkupil večinski delež, bi še vedno ostal HP, ker je to že tako uveljavljena znamka in bi ljudje čudno gledali če bi ostal samo še H :)
Tako je!

peperko ::

fosil je izjavil:

Ja, to z imenom ni nujno. Lahko bo še vedno ostal tudi Erik, če je ime že uveljavljeno in znano.
Če dam en primer, HP - Hewlett-Packard. Tudi če bi Hewlett od Packarda odkupil večinski delež, bi še vedno ostal HP, ker je to že tako uveljavljena znamka in bi ljudje čudno gledali če bi ostal samo še H :)
Ampak Sony JE uveljavljena samostojna znamka, vsaj kar se tiče malega morja (drugih) elektronskih pripomočkov :]
Moj point - ne bi se čudil, če bi Sony dajal ven telefone le še pod svojim imenom.

nekikr ::

In posledično se tudi ne bi čudil, če bi obdržali ime tako kot je. Celo bolje bi bilo. Vprašanje je tudi kaj bo rekel Ericsson.

peperko ::

Ampak, če Ericsson nima več besede pri tem (razen, če je bil odkup vezan na nadaljno prodajo pod skupnim imenom), je pomembno/bo vplivalo na to, kaj bo rekel?
Ne trollam, samo polagam svojih 0,02€ :]

nekikr ::

Saj odgovarjaš kar sam sebi :)
Ne vemo, kakšen bo dogovor, če sploh bo. Povsem mogoče je, da v prodajni pogodbi zahtevajo, da ostane tako ime. Povsem mogoče je, da bo zaradi imena Sony obdržal Ericsson, če se bodo strinjali seveda. Ljudje poznajo Ericsson po telefonih. Poznajo SonyEricsson po telefonih. Ne poznajo pa samo Sony telefonov. In ker je trg kar pošteno zasičen ne moreš pričakovati, da si bodo šli kupovat tržni delež, sigurno je veliko ceneje in produktivneje (v trenutnih okoliščinah) obdržati ime, ki ga ljudje poznajo.
Tudi jaz ne trollam nazaj, samo polagam svojih nekaj centov. Do objave prodaje in dejanske pogodbe ugibam tako kot ti :)

opeter ::

Zanimivo bo, ko bo pisalo gor Sony PS Phone ali kaj podobnega.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

JanK ::

nekikr je izjavil:

Ljudje poznajo Ericsson po telefonih. Poznajo SonyEricsson po telefonih. Ne poznajo pa samo Sony telefonov.


Z drugimi besedami: "sony" je v tem primeru nezvocnik, kot je "Chrysler" v nemski izgovorjavi "Daimler-Chrysler" :D

SkipEU ::

Po moje bo Sony v primeru nakupa na začetku še uporabljal skupno ime, potem pa ga bo postopoma opuščal.

Rudolf ::

Moja izkušnja je sledeča.

Kakih 13 let je že, odkar sem kupil svoj prvi GSM. Takrat je bil to Ericsson GA628. Če zanemarim dejstvo, da sem mu moral zamenjat zvito anteno, mi je še kar zvesto služil. Nakar je lepega dne nekaj zacvrčalo, iz ohišja se je smrdeče pokadilo in mali enovrstični LCD je prenehal kazat znake življenja.

Niti še ni minilo eno leto od nakupa in stvar je bila še v garanciji. Precej samozavestno sem pobrskal po navodilih in se odpravil na SVEMO, tja nekam za železniško postajo v Ljubljani.
Po nekajurnem čakanju sem končno prišel na vrsto in oddal telefon v popravilo. Čez par dni se vrnem in začuden ugotovim, da so ga sicer odprli, popravili pa ne. Dobil sem vrnjenega z razlago, da je za napako kriv napetostni sunek in da to ne spada pod garancijo. Z nekaj sotrpini, ki smo spet stali v vrsti par ur, smo se le bebasto spogledali, saj smo bili deležni identične razlage.

Nič ni pomagalo javkanje in bentenje. SVEMA je svoje povedala in obrisal sem se pod nosom, čeprav mi ni šlo v račun, kako bi napetostni sunek skuril moj telefon nekje na poti s Komne proti Bogatinu.
Pa pustimo to. Telefon sem v obupu dal še kolegu, češ, poglej še ti malo, ali je res skurjen glavni procesor, kot trdijo na SVEMI. Čez par ur me pokliče, naj pridem po telefon, ker ta zdaj spet dela. In, prmejdun, res je delal. Kolega je zgolj zamenjal skurjen kontakt na spodnji strani telefona, kjer se priklopi napajalnik.

Od takrat naprej sem se v velikem loku izognil čemurkoli kar je nosilo pečat SVEME in ni mi bilo žal. Kaj bo s Sony-Ericssonom pa mi dol visi. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rudolf ()

Phantomeye ::

fosil je izjavil:

Ja, to z imenom ni nujno. Lahko bo še vedno ostal tudi Erik, če je ime že uveljavljeno in znano.
Če dam en primer, HP - Hewlett-Packard. Tudi če bi Hewlett od Packarda odkupil večinski delež, bi še vedno ostal HP, ker je to že tako uveljavljena znamka in bi ljudje čudno gledali če bi ostal samo še H :)



Podoben primer je podjetje za igre Square enix (kjer gre za združitev dveh konkurenčnih podjetij). Ce bi square odkupil enixov delež, se gotovo ne bi spremenili v square.

FireSnake ::

Osprey je izjavil:

Če jaz to prav razumem, potem ti narobe razumeš :) Znamka Ericsson bo še naprej, saj tudi sedaj še obstaja samostojna znamka in podjetje Ericsson. S tem, da se Ericsson trenutno pojavlja bolj v segmentu profesionalnih komunikacijskih naprav za podjetja in ponudnike, ne toliko v segmentu končnih kupcev oz. fizičnih oseb. Novica je le, da bi Sony naj odkupil Ericssonov delež, ki ga imajo v skupnem podjetju Sony
Ericsson. Kapiš?


Ericsson je zaščitena blagovna znamka, če pri Ericssonu ne bodo imeli deleža od vsakega prodanega telefona - kar ga v primeru prodaje svojega deleža ne bodo, se lahko Sony poslovi od dolgega imena.
Tako se meni zdi logično.

SkipEU je izjavil:

Po moje bo Sony v primeru nakupa na začetku še uporabljal skupno ime, potem pa ga bo postopoma opuščal.

Ravno zaradi tega, kar sem zgoraj napisal močno dvomim.

Rudolf je izjavil:

Moja izkušnja je sledeča.

Kakih 13 let je že, odkar sem kupil svoj prvi GSM. Takrat je bil to Ericsson GA628. Če zanemarim dejstvo, da sem mu moral zamenjat zvito anteno, mi je še kar zvesto služil. Nakar je lepega dne nekaj zacvrčalo, iz ohišja se je smrdeče pokadilo in mali enovrstični LCD je prenehal kazat znake življenja.

Niti še ni minilo eno leto od nakupa in stvar je bila še v garanciji. Precej samozavestno sem pobrskal po navodilih in se odpravil na SVEMO, tja nekam za železniško postajo v Ljubljani.
Po nekajurnem čakanju sem končno prišel na vrsto in oddal telefon v popravilo. Čez par dni se vrnem in začuden ugotovim, da so ga sicer odprli, popravili pa ne. Dobil sem vrnjenega z razlago, da je za napako kriv napetostni sunek in da to ne spada pod garancijo. Z nekaj sotrpini, ki smo spet stali v vrsti par ur, smo se le bebasto spogledali, saj smo bili deležni identične razlage.

Nič ni pomagalo javkanje in bentenje. SVEMA je svoje povedala in obrisal sem se pod nosom, čeprav mi ni šlo v račun, kako bi napetostni sunek skuril moj telefon nekje na poti s Komne proti Bogatinu.
Pa pustimo to. Telefon sem v obupu dal še kolegu, češ, poglej še ti malo, ali je res skurjen glavni procesor, kot trdijo na SVEMI. Čez par ur me pokliče, naj pridem po telefon, ker ta zdaj spet dela. In, prmejdun, res je delal. Kolega je zgolj zamenjal skurjen kontakt na spodnji strani telefona, kjer se priklopi napajalnik.

Od takrat naprej sem se v velikem loku izognil čemurkoli kar je nosilo pečat SVEME in ni mi bilo žal. Kaj bo s Sony-Ericssonom pa mi dol visi. :))


Svema so barabuni: k GA628 (tudi sam sem si ga lastil dolga leta, še preden je mularija začela okoli skakat z regljami) bi morali prilagati 3 barvne plastične ploščice za zamenjavo na tipkovnici.
Ne, oni so tiste ploščice ven jemali (čeprav bi morali biti priložene) in jih prodajali POSEBEJ.
Vem, ker mi je brat, ki je imel veze, celo vrečko tega sranja domov prinesel .. ker, jasno, niso mogli prodat.

Tako, da zelo rad verjamem tej tvoji zgodbi od Sveme.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

WamPIRe- ::

Kot so eni že omenili, bi bilo nesmiselno ukinjat, v telefoniji, imena kot je S-E.

Hah.. Svema... se ne čudim da so izgubili licence in je propadlo vse skupaj.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

MatH ::

Pred leti je Sony prevzel fotografski oddelek podjetja Konica Minolta, ki je bilo znano ime med fotografi a ga je Sony kljub temu opustil. Sedaj bivši Konica Minolta oddelek dela "Sony Alpha" DSLR aparate. Veliko objektivov pa je ostalo istih, le nalepko z imenom so zamenjali.
Če bo Sony odkupil Ericssonov del bo od imena zelo verjetno ostal le še Sony.
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

Bistri007 ::

Sony ima čuda potrošniške elektronike, Ericsson nič. Sony bi rad integriral mobilnike s PlayStation igrami, fotoaparati in seveda z vsebino Sony filmskega studija.

Nekako je to kot pri skupnem gospodinjstvu: ne boš ti vlagal ogromnih zneskov, drugi pa ne bo nič prispeval - oba pa bosta še naprej 50:50 lastnika.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

SkyEye90 ::

Saj so bili v času Ericsson-ov tudi Sony mobilniki, a ne tako razširjeni pri nas kot drugje. Tako da ime je dobro poznano in brez skrbi, če bi pisalo samo Sony, Sony nebi izgubil nič trga na račun spremembe imena.

Glede servisov pa je trenutni Top Time ISTO SRANJE kot stara Svema. Samo toliko za info (:

pleomax ::

Čakajte,kaj ericsson ni dal več v razvoj mobilnikov kot sony,če pa so eni izmed prvih telefonov bili ericssoni? Res,da je tega že dolgo,kar so bili samostojni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kazuo Hirai bo novi Sonyjev izvršni direktor

Oddelek: Novice / Ostale najave
94505 (3795) FiR3F0X
»

Sony Ericsson postal Sonyjeva podružnica

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
94521 (3681) pleomax
»

Sony Ericsson le še Sony?

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
228252 (6725) pleomax
»

MWC 2011: Sony predstavil Xperia Play

Oddelek: Novice / Android
238573 (7688) MrStein
»

Sony načrtuje PSP mobilni telefon

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
92820 (2455) kiFni

Več podobnih tem