» »

Se tehnologija razvija v pravo smer?

Se tehnologija razvija v pravo smer?

«
1
2

hamax ::

Lonsarg ::

Če je tak računalnik vse, kar si lahko privoščiš, ti bo čisto vseeno, če boš moral tisto sekundo ali dve čakati, da se imenik odpre. Pravzaprav se ti bo zdelo noro hitro vse, če sploh nisi računalnika še držal v roki:)

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

Nagi Bator ::

Lonsarg je izjavil:

Če je tak računalnik vse, kar si lahko privoščiš, ti bo čisto vseeno, če boš moral tisto sekundo ali dve čakati, da se imenik odpre. Pravzaprav se ti bo zdelo noro hitro vse, če sploh nisi računalnika še držal v roki:)

Razlozi potem mojemu fotru zakaj mora cakat na sliko, ko preklaplja med programi na TV-ju in prednost tega, ce pa je zadnjih 30 let ob preklopu na drug program bila slika v trenutku.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

Brias ::

Nagi Bator je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Če je tak računalnik vse, kar si lahko privoščiš, ti bo čisto vseeno, če boš moral tisto sekundo ali dve čakati, da se imenik odpre. Pravzaprav se ti bo zdelo noro hitro vse, če sploh nisi računalnika še držal v roki:)

Razlozi potem mojemu fotru zakaj mora cakat na sliko, ko preklaplja med programi na TV-ju in prednost tega, ce pa je zadnjih 30 let ob preklopu na drug program bila slika v trenutku.



Two thumbs up :)

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

KoMar- ::

Lonsarg je izjavil:

Če je tak računalnik vse, kar si lahko privoščiš, ti bo čisto vseeno, če boš moral tisto sekundo ali dve čakati, da se imenik odpre. Pravzaprav se ti bo zdelo noro hitro vse, če sploh nisi računalnika še držal v roki:)

Ja, maš point. Vsekakor bo treba videt, kako zadeva dela v praksi, pa potem sodit.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

Lonsarg ::

Nagi Bator je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Če je tak računalnik vse, kar si lahko privoščiš, ti bo čisto vseeno, če boš moral tisto sekundo ali dve čakati, da se imenik odpre. Pravzaprav se ti bo zdelo noro hitro vse, če sploh nisi računalnika še držal v roki:)

Razlozi potem mojemu fotru zakaj mora cakat na sliko, ko preklaplja med programi na TV-ju in prednost tega, ce pa je zadnjih 30 let ob preklopu na drug program bila slika v trenutku.



Tvoj fotr spada v kategorijo ljudi, ki bodo kupili 35€ tablet?!? Res me nisi štekal, kaj sem hotel povedati.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

Nagi Bator ::

Lonsarg je izjavil:

Tvoj fotr spada v kategorijo ljudi, ki bodo kupili 35€ tablet?!? Res me nisi štekal, kaj sem hotel povedati.

Ne, moj foter spada v tisto kategorijo, ki se ni drzala racunalnika v roki in mu ni jasno kako lahko nekatere stvari, ki so kao danasnji "high tech" delujejo pocasneje, od necesa uveljavljenega pred toliko leti.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

Lonsarg ::

Tvoj fotr, Nagi Bator, je ŽE IMEL TV pred leti in ga seveda moti, ker je to kar ima zdaj počasno, mal slabo primerjavo si dal. Tvojga fotra seveda ne bi nič motilo, v kolikor nikoli prej ne bi imel nobenega TV-ja, o tem sem govoril.

In Indijci bodo lažje prišli do tableta, kot bojo do hrane:)

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

Ramon dekers ::

Lonsarg je izjavil:

Nagi Bator je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Če je tak računalnik vse, kar si lahko privoščiš, ti bo čisto vseeno, če boš moral tisto sekundo ali dve čakati, da se imenik odpre. Pravzaprav se ti bo zdelo noro hitro vse, če sploh nisi računalnika še držal v roki:)

Razlozi potem mojemu fotru zakaj mora cakat na sliko, ko preklaplja med programi na TV-ju in prednost tega, ce pa je zadnjih 30 let ob preklopu na drug program bila slika v trenutku.



Tvoj fotr spada v kategorijo ljudi, ki bodo kupili 35€ tablet?!? Res me nisi štekal, kaj sem hotel povedati.



ah daj ne nabijaj, to s televizijami so res zajebali. Big time. Čakaš ko prižgeš, čakaš ko šaltaš...

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

FastWIND ::

Ramon dekers je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Nagi Bator je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Če je tak računalnik vse, kar si lahko privoščiš, ti bo čisto vseeno, če boš moral tisto sekundo ali dve čakati, da se imenik odpre. Pravzaprav se ti bo zdelo noro hitro vse, če sploh nisi računalnika še držal v roki:)

Razlozi potem mojemu fotru zakaj mora cakat na sliko, ko preklaplja med programi na TV-ju in prednost tega, ce pa je zadnjih 30 let ob preklopu na drug program bila slika v trenutku.



Tvoj fotr spada v kategorijo ljudi, ki bodo kupili 35€ tablet?!? Res me nisi štekal, kaj sem hotel povedati.



ah daj ne nabijaj, to s televizijami so res zajebali. Big time. Čakaš ko prižgeš, čakaš ko šaltaš...



S TV ji so totalno zajebali... Eno samo čakanje. Ko pa ni čakanja pa ni tekočih podnapisov, žoga ne gre gladko itd.... Zadnji model Sonijevega CRT ja poseka vse LCD, Plasma, super duper tvje...

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

FireSnake ::

Nagi Bator je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Tvoj fotr spada v kategorijo ljudi, ki bodo kupili 35€ tablet?!? Res me nisi štekal, kaj sem hotel povedati.

Ne, moj foter spada v tisto kategorijo, ki se ni drzala racunalnika v roki in mu ni jasno kako lahko nekatere stvari, ki so kao danasnji "high tech" delujejo pocasneje, od necesa uveljavljenega pred toliko leti.


Si res tako neumen, ali se samo delaš?

Preveri še enkrat, kaj je napisal:


Pravzaprav se ti bo zdelo noro hitro vse, če sploh nisi računalnika še držal v roki :)

in vsaj enkrat dejansko razumi napisano!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

Wega ::

Preden se stepete zaradi držanja in ne držanja računalnika v roki in televizorja: je pa najbrž lažje razložiti fotru, da je včasih preklapljal med tremi do petimi programi (TV Ljubljana, Druga TV mreža, TV Koper-Capodistria in če si imel srečo še ORF1 in Zagreb), danes pa je teh programov več.

Edit: aja, pa čakal si "na satelitsko zvezo" pa na "menavanje filmskega traku in podnapisov" ali pač samo na "Vklop", da o "oprostite zaradi tehničnih težav" sploh ne govorimo. Je pa res, da so vse to danes nadomestili oglasi.
Wega,
lep, postaven, pameten
in skromen.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

digitalcek ::

FastWIND je izjavil:


S TV ji so totalno zajebali... Eno samo čakanje. Ko pa ni čakanja pa ni tekočih podnapisov, žoga ne gre gladko itd.... Zadnji model Sonijevega CRT ja poseka vse LCD, Plasma, super duper tvje...


Ravno zato nekateri danes ŠE VEDNO gledamo televizijo (kablovsko) na analognih TV-jih s katodnimi cevmi. Tudi tu je (bil) najboljši Sony s trinitron, ali vega katodno cevjo. In da, žoga gre na takem televizorju vsekakor zelo gladko. Bolj gladko že ne more iti...

In tako bomo ravnali, dokler ne bo vsaj 90% programa oddajanega (in posnetega) v pravi HD kvaliteti. Kar ne bo vsaj še 30 let. Sedaj ni na TV HD vsebin niti 3%!

Dobro so vas nategnili z novo super duper tehnologijo... Baje prihaja že nova tehnologija in spet boste dali 700, 1000, ali 1500 evrov. Zakaj že? Da boste v trendu?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

FastWIND ::

digitalcek je izjavil:

FastWIND je izjavil:


S TV ji so totalno zajebali... Eno samo čakanje. Ko pa ni čakanja pa ni tekočih podnapisov, žoga ne gre gladko itd.... Zadnji model Sonijevega CRT ja poseka vse LCD, Plasma, super duper tvje...


Ravno zato nekateri danes ŠE VEDNO gledamo televizijo (kablovsko) na analognih TV-jih s katodnimi cevmi. Tudi tu je (bil) najboljši Sony s trinitron, ali vega katodno cevjo. In da, žoga gre na takem televizorju vsekakor zelo gladko. Bolj gladko že ne more iti...

In tako bomo ravnali, dokler ne bo vsaj 90% programa oddajanega (in posnetega) v pravi HD kvaliteti. Kar ne bo vsaj še 30 let. Sedaj ni na TV HD vsebin niti 3%!

Dobro so vas nategnili z novo super duper tehnologijo... Baje prihaja že nova tehnologija in spet boste dali 700, 1000, ali 1500 evrov. Zakaj že? Da boste v trendu?


To je tudi moj point. Od pojava prvega LCD TV ja pa do danes vsaj v srednje cenovnem rangu še vedno nočejo/niso uspeli naredit nekaj kar bi bilo tekoče gledljivo. Kolega pred dvema letoma kupi nek drag Philipsov LCD meni pa podari zadnjega Sonijevega CRT ja... Ok kul hvala lepa se mu zahvalim, pokličem tri frenda da svinjsko težko zadevo zavlečeva v stanovanje, prižegem in uživam v kvalitetni sliki. Čez teden dni se oglasim pri kolegu, ki mi je podaril TV in gledam njegov super duper Philips LCD...Groza od slike, takrat še na analognem signalu... Jao jao jao

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

opeter ::

Nagi Bator je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Tvoj fotr spada v kategorijo ljudi, ki bodo kupili 35€ tablet?!? Res me nisi štekal, kaj sem hotel povedati.

Ne, moj foter spada v tisto kategorijo, ki se ni drzala racunalnika v roki in mu ni jasno kako lahko nekatere stvari, ki so kao danasnji "high tech" delujejo pocasneje, od necesa uveljavljenega pred toliko leti.


Hopala, zadel si žebljico na glavico.
Človek se včasih vpraša, če se res vsa ta šara razvija v pravo smer ...

http://hallicino.hubpages.com/hub/_86_M...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

digitalcek ::

opeter je izjavil:

d
Človek se včasih vpraša, če se res vsa ta šara razvija v pravo smer ...


Ta šara se definitivno NE razvija v pravo smer.

Slika na današnjih televizorjih je za okus nekoga, ki je 30 let gledal televizijo na analognih tv., absolutno preveč "digitalizirana", zglajena. Ni pravega kontrasta, ni pravih prehodov (nijans) od svetlih k temnim tonom.

Nič novega niso pogruntali, nobene dodatne vrednosti, le da "uspešno" peglajo sliko.

Sliko so nam peglali (na podoben način) pred 25-imi leti že VHS rekorderji. Bil je nek Fisher, ki si mu vključil fukcijo digital, pa je iz slike, polne šuma, naredil sliko "u nulo". Le da se je prej (brez da si vključil to funkcijo) videlo tistih 300 horizontalnih linij, ki jih je zapisal/imel VHS rekorder. Z vključeno fukcijo jih je bilo, tako od oka, le še 100... Torej zelo neostra slika.
Torej je bila takratna dilema: ostra slika s nekaj šuma, ali precej neostra slika brez šuma.

Podoba zgodba je pri glasbi, kjer je ravno (na malce pokajoči plošči) DALEČ NAJVEČ visokih in ostalih, za kompletno tonsko sliko pomembnih tonov. Na zgoščenki ostane le mogoče 30% prejšnje kvalitete, zvok pa zveni zelo sintetično in nenaravno.

Hvala lepa, mojstri, da ste iznašli (in navdušeno uporabljate) take filtre, ki shebejo izvorno kvaliteto - tako video, kot avdio posnetkov. Mislite, da delate epohalne stvari, v resnici pa proizvajate dreck.
Dreck ki je, pogosto, kar se tiče visokih tonov pri avdiu, ali ostrine pri videu, pod nivojem tehnologije, ki ste/smo jo uporabljali 25 let nazaj...

Mimogrede, v Nemčiji in Avstriji ŠE VEDNO nekaj tisoč posameznikov + studijev snema zvok na Revoxe. Ali res mislite, da nimajo denarja za kakšne novejše mašine z diski, ki pa očitno omenjenim kolutarjem ne sežejo do gležnjev. Kljub digitalnemu zapisu...

Skoraj bi lahko rekel: digitalna tehnologija je SMRT za kvalitetne zapise. Se bom preimenoval v analogčka!

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

Ramon dekers ::

digitalcek je izjavil:

FastWIND je izjavil:


S TV ji so totalno zajebali... Eno samo čakanje. Ko pa ni čakanja pa ni tekočih podnapisov, žoga ne gre gladko itd.... Zadnji model Sonijevega CRT ja poseka vse LCD, Plasma, super duper tvje...


Ravno zato nekateri danes ŠE VEDNO gledamo televizijo (kablovsko) na analognih TV-jih s katodnimi cevmi. Tudi tu je (bil) najboljši Sony s trinitron, ali vega katodno cevjo. In da, žoga gre na takem televizorju vsekakor zelo gladko. Bolj gladko že ne more iti...

In tako bomo ravnali, dokler ne bo vsaj 90% programa oddajanega (in posnetega) v pravi HD kvaliteti. Kar ne bo vsaj še 30 let. Sedaj ni na TV HD vsebin niti 3%!

Dobro so vas nategnili z novo super duper tehnologijo... Baje prihaja že nova tehnologija in spet boste dali 700, 1000, ali 1500 evrov. Zakaj že? Da boste v trendu?



potem pa obračajo oddajnike, da ti še digi ne lovi tako kot mora, oz tv če ima švoh sprejemnik in si mogoče v rovtah. Res fenomenalna tehnologija.

Da o lcd kvaliteti ne govorim. Ko stojiš je slika svetla ko se usedeš posten temna.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

nekikr ::

Da o lcd kvaliteti ne govorim. Ko stojiš je slika svetla ko se usedeš posten temna.

Kupi LCD, ki ni 250€ v Hoferju, pa tega problema ne boš imel. 360° seveda ni, 178° je pa povsem dovolj, da slika ostane taka kot je, če se ne uležeš ravno na tla pod njo.

Podoba zgodba je pri glasbi, kjer je ravno (na malce pokajoči plošči) DALEČ NAJVEČ visokih in ostalih, za kompletno tonsko sliko pomembnih tonov. Na zgoščenki ostane le mogoče 30% prejšnje kvalitete, zvok pa zveni zelo sintetično in nenaravno.

Blablabla, spe obujaš spomine na stare čase? Že večkrat je bilo napisano, izračunano in pokazano, da je razlika bolj kot ne v glavah ljudi, pa še to le takrat, ko imajo doma opreme za nekaj 10k€. Za normalnega smrtnika pa razlike ni. Been there, tried that, no difference.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

thramos ::

Kaj pa tekoča slika?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

Lonsarg ::

digitalcek je izjavil:

opeter je izjavil:

d
Človek se včasih vpraša, če se res vsa ta šara razvija v pravo smer ...

Nič novega niso pogruntali, nobene dodatne vrednosti, le da "uspešno" peglajo sliko.

Skoraj bi lahko rekel: digitalna tehnologija je SMRT za kvalitetne zapise. Se bom preimenoval v analogčka!


Mislim da to, da so sprostili ogromno količino ferkvenčnega prostora v zraku z prehodom JE neka dodatna vrednost. Nujno potreben poseg je to bil.

Glede na to, da tehnologija omogoča še ful povečati kvaliteto z raznim HD ni problem v tehnologiji. Problem je kot vedno v denarju. Če nam dajo zastonj HD stream preko zraka, pol bodo tut razne IP televizije, ki so plačljive morale imeti HD, tam pa dostikrat to ni možno, analogno sploh ne, digitalno pa dostikrat ne, zaradi premalo pasovne.

Kvaliteta zapisov v digitalnem formatu prav tako lahko gre praktično do neskončnosti, problem je ali je to potrebno in če trg to sploh zahteva.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

digitalcek ::

Lonsarg je izjavil:


Kvaliteta zapisov v digitalnem formatu prav tako lahko gre praktično do neskončnosti, problem je ali je to potrebno in če trg to sploh zahteva.


Samo še 10, mogoče največ 15% ljudi (v Eu) ima tolikšne dohodke, da je pripravljeno plačati vsakih 5 let za še bolj ostro sliko, ter seveda za nov TV.
Slovenski upokojenci z 400 ali 500 evrov penzije prav gotovo ne. Tudi delavci z 500 - 800 evrov plače, nezaposleno ženo in dvema otrokoma tudi ne.

Po drugi strani ne pozabite, da je vsaj 80% gledalcev You Tuba zadovoljno z drekom, ki ga tam vidijo. Mene kot "tehničnega" človeka NE ZANIMA, zakaj iz kvalitetnega posnetka, ki ga uploadam, pride, ko to kasneje gledam - drek. In nikakor nisem zadovoljen. Ampak seveda ne spadam med ogromno, docela nezahtevno večino.

Kvaliteta večine videov na YT ni nič boljša, kot je bila kvaliteta slike na VHS leta 1985 (kvaliteta takratnega originala, ali prve kopije). S tem, da smo takrat tisto sliko gledali na televizorjih diagonale 65 ali 79 cm, danes pa YT sliko na monitorju gledamo v velikosti razglednice, ali še manjšo.
Na mobilcih pa seveda še mnogo manjšo.
In taka, objektivno mizerna kvaliteta videov je, še enkrat pravim, za veliko večino POPOLNOMA sprejemljiva.

Pole tega je kvaliteta YT slike za večino mladih - REFERENČNA kvaliteta. Torej je YT video drek za njih NORMALNA in kot rečeno - popolnoma sprejemljiva kvaliteta.

Za koga potem razvijajo televizorje z resolucijo 5500 x 3900 (cifre sem si izmislil)?
Za Jankovića, Šrota in Hildo? Za gledanje tel. programa na veleposlaništvih, za gledanje TV na hodnikih evropskega parlamenta?

Za ogromno večino državljanov gotovo ne!

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

digitalcek ::

nekikr je izjavil:


Blablabla, spe obujaš spomine na stare čase? Že večkrat je bilo napisano, izračunano in pokazano, da je razlika bolj kot ne v glavah ljudi, pa še to le takrat, ko imajo doma opreme za nekaj 10k€. Za normalnega smrtnika pa razlike ni. Been there, tried that, no difference.


Seveda, razlika je (zate) le v glavah. :)
Nauči se pet tisoč besed nemško in si poglej, kaj pišejo o kvaliteti 20 let starih aparatur in kvaliteti današnjih aparatur na nemških tehničnih forumih inženirji elektronike, skratka poznavalci.

Noobi in navdušenci zaradi navdušenja nad novim samega, pa se seveda zgovarjajo, da je razlika le v glavah.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

BaToCarx ::

Damn, tuki sem pa na tvoji strani digitalcek.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

nekikr ::

thramos je izjavil:

Kaj pa tekoča slika?

To je pa bistveno slabše, kot je bilo, tu se nimamo kaj prepirati. Včasih si pritisnil gumb in voila!, takoj zvok in slika kot se šika. Danes je to urejeno katastrofalno. Primerjava koliko programov je bilo takrat in koliko jih je zdaj je brezvezna, saj je šla tudi tehnologija tako naprej, da število programov nebi smelo vplivati na performance. Poleg tega: naj potem dodajo možnost selekcije programov, recimo 10, osebno jih še pol toliko ne rabim, pa naj preklaplja na hitro...

Digitalček: kot rečeno, dobrodošel v 21. stoletju. Kdor ima za nekaj 10k€ vredno opremo bo slišal razliko. Če ne drugega že zato, ker je toliko zapravil za ozvočenje. Povprečni uporabnik pa preko MP3, radia, računalniških zvočnikov ali sistema za normalni denar ne bo opazil razlike. Razen tebe seveda. Mogoče to pride z leti ;)

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

digitalcek ::

BaToCarx je izjavil:

Damn, tuki sem pa na tvoji strani digitalcek.


Sicer ne gre za precedniško kampanjo, ampak vseeno - hvala.:)

Polepša ti dan, ko vidiš, da je še kdo v Sloveniji kritičen, da še kdo razmišlja s svojo glavo, da se še kdo ne pusti manipulirati tistim, ki nam za (objektivno pogosto slabšo kvaliteto!) poskušajo izprazniti žepe...

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

digitalcek ::

nekikr je izjavil:

Kdor ima za nekaj 10k€ vredno opremo bo slišal razliko. Če ne drugega že zato, ker je toliko zapravil za ozvočenje. Povprečni uporabnik pa preko MP3, radia, računalniških zvočnikov ali sistema za normalni denar ne bo opazil razlike. Razen tebe seveda. Mogoče to pride z leti ;)


Ne, ne, imam opremo za manj kot 1000 evrov, kajti 20 let stare tehnikalije so na e-bayu po 30-100 evrov. Ampak tudi na tako stara (sicer brezhibno delujoča) jajca slišim razliko med vinilko, CD zgoščenko in mp3-jem, seveda na Sennheiserjeve slušalke ranga 350 evrov.

Z leti pa je tako, da si čedalje bolj gluh in da ti je pri sedemdesetih že zelo vseeno, koliko visokih recimo še slišiš. Ampak tem zdaj je (žal) to vseeno že pri dvajsetih... Ker na njihovo srečo ne vedo, kaj je dober sound.

Meni do 70 ne manjka veliko, ampak razliko med vinilko in mp3-jem še vedno zelo dobro slišim.
Jajca pa so jajca in bodo vedno jajca. Še posebej kitajska...

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

Lonsarg ::

Sam si pa en drek umetnik, če ti je tista malenkostna razlika v kvaliteti tako pomembna, namesto da bi glasbo raje poslušal kot umetnost in sploh ne bi opazil, če vmes kak šum, če vmes za pol sekunde mal zašteka, če se sliši struno, ki je počila.
To je pravo poslušanje glasbe.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

digitalcek ::

Razlika ni malenkostna, je zelo velika... In nima kaj zaštekat. Saj ne gre za stream do lune in nazaj.

Zakaj bi šel na slabo kvaliteto, če si lahko izberem boljšo?
Zakaj se pa ti ne voziš več s stoenko? Ki mogoče zašteka (ali zakuha) na vsakih 100 km?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

Lonsarg ::

Ne gre "zakaj ne bi" saj bi, gre za prioritete, ki jih imaš totalno na napačnem mestu.

Od tega da nekaj slišim, da je razlika, do tega, da me to moti je milje daleč.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

MrStein ::

nekikr je izjavil:

Da o lcd kvaliteti ne govorim. Ko stojiš je slika svetla ko se usedeš posten temna.

Kupi LCD, ki ni 250€ v Hoferju, pa tega problema ne boš imel. 360° seveda ni, 178° je pa povsem dovolj, da slika ostane taka kot je, če se ne uležeš ravno na tla pod njo.

Tisti iz Hoferja ima tudi 160° deklariranih. To je 80° nad in pod vodoravnico. Torej bi moral ležati na tleh takoj pred TV aparatom (ali lebdeti na stropu), da bi prišel izven tega območja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

MrStein ::

digitalcek je izjavil:


Ravno zato nekateri danes ŠE VEDNO gledamo televizijo (kablovsko) na analognih TV-jih s katodnimi cevmi.

Hmm, kaj pa lačni inovatorji novih tehnologij?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

nekikr ::

Tisti iz Hoferja ima tudi 160° deklariranih.

Pa vidiš sedaj problem? Greva skupaj:
1. Hofer
2. Deklariranih 160°
3. 250€ - tole sem pripisal sam

Začuda moj Philips za 1500€ (kar ni nič posebnega veliko denarja za TV) nima nobenih problemov z vidnim kotom, lahko ležiš skoraj pod njim pa bo slika še vedno v redu. Je pa res, da nima niti ene od prej naštetih lastnosti.

Digitalček: eno je kaj si lahko sestaviš z ebaya, drugo je pa kaj ljudje masovno kupujejo. Povprečni Janez, ki hoče imeti domači kino, pač ne bo šel na ebay in doma lotal stvari skupaj. Gre v trgovino in kupi nekaj za 500€ ali 1000€. Mogoče celo 5000€. In na taki opremi bo razlika slišna samo zaradi cene, ki jo je plačal - ker se že mora nekaj slišati, če daš toliko denarja. Kot drugo, Azgard je lepo napisal kje so prioritete poslušanja glasbe. Ko gledaš kakšen film, ali gledaš film kot povprečni Janez, se pravi slediš zgodbi, gledaš efekte in se smejiš bednim šalam, ali si 10cm stran od ekrana in z lupo gledaš, če je kje slučajno kakšen odsev kamermana? In predno začneš: ne, večjih filmskih "kiksov" ne moreš enačiti s tem tvojim poslušanjem dveh frekvenc, ki jih mogoče, mogoče pa tudi ne, lahko slišiš samo ti in še nekaj dinozavrov z opremo z ebaya.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

MrStein ::

Vem, da so ekrani z dobrim vidnim kotom in slabim. Pravim le, da tista številka nima veze z realnostjo (vsaj ne take, kot si večina misli).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

nekikr ::

Odvisno od številke zraven oznake "€".

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

MrStein ::

Ja, ti si prej samo številko 178 omenil.
Zdaj je vse razjasnjeno. :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

nekikr ::

Jp. Ne kupuj TVja v Hoferju in sploh ne za 250€. Oziroma ne jamraj, če storiš to. Lepo, da se razumeva :)

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

Ramon dekers ::

digitalcek je izjavil:

nekikr je izjavil:


Blablabla, spe obujaš spomine na stare čase? Že večkrat je bilo napisano, izračunano in pokazano, da je razlika bolj kot ne v glavah ljudi, pa še to le takrat, ko imajo doma opreme za nekaj 10k€. Za normalnega smrtnika pa razlike ni. Been there, tried that, no difference.


Seveda, razlika je (zate) le v glavah. :)
Nauči se pet tisoč besed nemško in si poglej, kaj pišejo o kvaliteti 20 let starih aparatur in kvaliteti današnjih aparatur na nemških tehničnih forumih inženirji elektronike, skratka poznavalci.

Noobi in navdušenci zaradi navdušenja nad novim samega, pa se seveda zgovarjajo, da je razlika le v glavah.



odpreš baterijo ali drugo tehnično zadevo se ti pa strga drat ker je tako jebeno tanek, ga prilotaš poskusiš sestaviti pa poči drug drat... ja f..off pa naj gre za mobitel vrednosti 1000e ali 50€. da o menjanju mikorfonov ne bi.

nekikr je izjavil:

Tisti iz Hoferja ima tudi 160° deklariranih.

Pa vidiš sedaj problem? Greva skupaj:
1. Hofer
2. Deklariranih 160°
3. 250€ - tole sem pripisal sam

Začuda moj Philips za 1500€ (kar ni nič posebnega veliko denarja za TV) nima nobenih problemov z vidnim kotom, lahko ležiš skoraj pod njim pa bo slika še vedno v redu. Je pa res, da nima niti ene od prej naštetih lastnosti.

Digitalček: eno je kaj si lahko sestaviš z ebaya, drugo je pa kaj ljudje masovno kupujejo. Povprečni Janez, ki hoče imeti domači kino, pač ne bo šel na ebay in doma lotal stvari skupaj. Gre v trgovino in kupi nekaj za 500€ ali 1000€. Mogoče celo 5000€. In na taki opremi bo razlika slišna samo zaradi cene, ki jo je plačal - ker se že mora nekaj slišati, če daš toliko denarja. Kot drugo, Azgard je lepo napisal kje so prioritete poslušanja glasbe. Ko gledaš kakšen film, ali gledaš film kot povprečni Janez, se pravi slediš zgodbi, gledaš efekte in se smejiš bednim šalam, ali si 10cm stran od ekrana in z lupo gledaš, če je kje slučajno kakšen odsev kamermana? In predno začneš: ne, večjih filmskih "kiksov" ne moreš enačiti s tem tvojim poslušanjem dveh frekvenc, ki jih mogoče, mogoče pa tudi ne, lahko slišiš samo ti in še nekaj dinozavrov z opremo z ebaya.



zakaj je sploh prišlo do menjave? a se res ne bi moglo obdržati analognih oddajnikov. Nekateri imamo teveje stare tudi 20 in več let pa še vedno delajo...

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

SuperVeloce ::

Imate pa probleme nekateri ej...

Za vašo zatikajočo in čez 10 filtrov spuščeno sprano sliko se kar na Siolu oz. vašemu ponudniku IP/kabelske zglasite. Za ta blur so popolnoma in zavedno oni krivi. Če te pa moti šum zaradi boljše resolucije zaslona, si pa lahko sam narediš zmazek s kakšno dodatno nastavitvijo.
Za dušo si pa lahko daš gor kakšen HD film. Daj Shawshank Redemption na največji katodni tv iz takratnega obdobja, pa daj HD na novi lcd, primerjaj...

Pa tudi če mislite, da je tehnologija shranjevanja slike iz 80ih majka, primerjajte kakšen dvd s filmom tega obdobja s filmi iz 60ih in začetka 70ih. Boste začudeni kateri ima manj šuma, ostrejšo sliko, lepše barve...

Za opazne razlike med vinilko in cdji pa pravzaprav ni kriv medij (hifi cd predvajalniki so zelo napredovali v 25 letih in so daleč od plastičnih in hladnih nul in enk...), ampak (re)mastering. S cdjem smo takrat pridobili na dinamičnem razponu, vse kar pa novodobni mastering forsira je nafilan nedinamičen hrup in distorziran signal. Za nekatere albume znanih glasbenikov (Metallica Death Magnetic ali pa RHCP Californication) je bolje imeti mp3 (ki je tudi zastarel in ogabno neučinkovit format) in slabe zvočnike, da ne slišiš vsega hreščanja v ozadju.

Tako da ja, marsikaj je v glavah, kar pa ni, se pa išče napačnega krivca!

on topic:
Dobra poteza za Indijsko šolstvo. Na tehniški fakulteti si jaz težko predstavljam delo, študij in informiranje brez svoje prenosne naprave. Igrice in drugo preseravanje tukaj itak ne spada zraven...

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

digitalcek ::

nekikr je izjavil:


Digitalček: eno je kaj si lahko sestaviš z ebaya, drugo je pa kaj ljudje masovno kupujejo. Povprečni Janez, ki hoče imeti domači kino, pač ne bo šel na ebay in doma lotal stvari skupaj. Gre v trgovino in kupi nekaj za 500€ ali 1000€. Mogoče celo 5000€. In na taki opremi bo razlika slišna samo zaradi cene, ki jo je plačal - ker se že mora nekaj slišati, če daš toliko denarja. Kot drugo, Azgard je lepo napisal kje so prioritete poslušanja glasbe. Ko gledaš kakšen film, ali gledaš film kot povprečni Janez, se pravi slediš zgodbi, gledaš efekte in se smejiš bednim šalam, ali si 10cm stran od ekrana in z lupo gledaš, če je kje slučajno kakšen odsev kamermana? In predno začneš: ne, večjih filmskih "kiksov" ne moreš enačiti s tem tvojim poslušanjem dveh frekvenc, ki jih mogoče, mogoče pa tudi ne, lahko slišiš samo ti in še nekaj dinozavrov z opremo z ebaya.


Odgovarjam ti z enim stavkom: Poden ljudje poslušajo poden glasbo na poden tehnologijah (mp3, itd...).

Ker so zavedeni, zmanipulirani. Ker ne vedo, kaj je kvaliteta. Ker še niso slišali referenčnega posnetka. In ga tudi ne želijo, ker bi prepoznali tisto, kar sem jaz že davno...
Ker jim jajca odgovarjajo, samo da jih dobijo poceni

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

hamax ::

Le poden ljudje poslušajo poden glasbo na poden tehnologijah (mp3, itd...)

Yep, ostali poslusamo flac.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

w00tnes ::

[offtopic]
Meni osebno je vseeno kakšna je kvaliteta posnetka, glavno je da ne škripa/poka/šumi. Pri meni glasba ni "samostojna zabava" temveč jo uporabljam za zapolnjevanje tiste tišine med delom/vožnjo. Tako da prvo mi je važna prenosljivost (in tu je mp3 zakon, ker ga lahko poslušam na računalniku, telefonu in v avtomobilu prek tistega poceni FM oddajnika), ostalo pa niti ni važno :)

Prav tako mi je za sliko na TVju vseeno, ker ga redko gledam - do pred kratkim sem imel dobre 30 let star (doma sestavljen iz rezervnih komponent) CRT TV, ki je vse skupaj predvajal v črnobeli tehniki (z dodatkom rožnate barve v zgornji polovici ekrana - pač crknila ena enota in adijo barve). Ko je slednjega dokončno skurila strela, sem od staršev "pojerbal" nekega eveluxa, ki rabi dobre 3min da sploh sliko prikaže (je tudi CRT).

Kar hočem s tem povedat, če neko tehnologijo/vsebino redko uporabljaš ali pa je samo za zapolnjevanje nekega "vmesnega časa" je prav vseeno kaka je kvaliteta (je bolj važno, da je poceni - edini "dražji" nakup so bile USB slušalke za celih 40€, ker so bile dovolj udobne da jih lahko nosim cel dan tudi z očali, pred njimi sem mel neke noname za 5€)
[/offtopic]

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

nekikr ::

Poden ljudje poslušajo poden glasbo na poden tehnologijah.

Kdor posluša MP3je je kot človek "poden"? Digitalček, resnično me veseli, da dinozavri kot si ti izumirajo. Na žalost prepočasi, ampak ok, gremo tja. Včasih vas je bilo vseeno več zafrustriranih bedakov, nastrojenih proti vsem, ki mislijo drugače kot vi. Izumrite.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

SuperVeloce ::

sem od staršev "pojerbal" nekega eveluxa, ki rabi dobre 3min da sploh sliko prikaže (je tudi CRT)


khm, Evelux (in Gorenje iz takratnega obdobja, pa tudi marsikatera evropska znamka, so namreč kupovali od Eveluxa) je plod Slovenskih inženirjev iz Elektronike Velenje... dokler jih ni ljubljeni moneyhungry šefe prodal Indijcem, ki so jih veselo izmozgali or sth, bi moral najti kakšen star članek na to temo za obnovitev znanja :)
Je tudi zelo lahko popravljiv in kadar vse štima, ponavadi deluje zelo dobro. Najverjetneje so vsi kondenzatorji že suhi, mogoče tudi kontakti oksidirani, pa visoka napetost prebija... lahko pa da je tudi katoda že odigrala svoje... no ja, nisem ravno iz te stroke :))


nekikr je izjavil:

Poden ljudje poslušajo poden glasbo na poden tehnologijah.

Kdor posluša MP3je je kot človek "poden"? Digitalček, resnično me veseli, da dinozavri kot si ti izumirajo. Na žalost prepočasi, ampak ok, gremo tja. Včasih vas je bilo vseeno več zafrustriranih bedakov, nastrojenih proti vsem, ki mislijo drugače kot vi. Izumrite.


hja, digitalček rad pretirava, ima pa nekaj prav... tudi mp3 bi že zdavnaj moral izumreti, boljših alternativ je toliko, da glava boli, večina novejših (in ne nujno dražjih) predvajalnikov jih tudi podpira... publika bi le morala prestopiti na katerega od njih, recimo flac. Zagotovo bi bil takrat le-ta deležen še večjega razvoja kot je sedaj... ne rečem, da mp3 in mp3 pro nista napredovala, vendar v skoraj 20 letih precej premalo...

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

MrStein ::

flac zaseda tam petkrat več prostora. To ni ravno alternativa.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

digitalcek ::

w00tnes je izjavil:


Pri meni glasba ni "samostojna zabava" temveč jo uporabljam za zapolnjevanje tiste tišine med delom/vožnjo.
Prav tako mi je za sliko na TVju vseeno, ker ga redko gledam...


Saj ravno zato pa je tako, kot je.
Neobvezno poslušanje glasbe (za kuliso).
Neobvezni občasni pogledi na domači TV (samo da je TV prižgan, samo da se slika spreminja).
Ogledi pornografije na spletu po sistemu: samo da se fooka.

Če ne bi bilo spleta in negove masovnosti ponudbe:

- in če bi mesečna naročnina na nacionalko stala namesto 12 € - 29 €, bi program tisti, ki bi toliko plačevali, nedvomno tudi več gledali, tudi domače programe. Dvig kvalitete produkcije pa bi bila zgolj prijetna kolateralna škoda take situacije.

- bi ljudje znali ceniti VSAK avtorski napor, tudi tisti od uličnega glasbenika na naših, ali drugih ulicah.

- bi bilo spoštovanje do avtorskih del dosti večje

Danes pa je žal večini vseeno, samo na drma...
In ko ljudje na YT vidijo na stotisoče glasbenih posnetkov no name posameznikov in skupin, ne vedo več, kaj je dobro in kaj ni. Ker jim je pomembno le, da se vrti. Amerikanci so sicer že zdavnaj ugotovili, da ženska, ki pride v trgovino s 3000 pari čevljev (analogija z internetom!), praviloma ne kupi niti enih (pa ne zaradi cene, marveč zaradi nezmožnosti izbire zaradi mnogo preveč ponujene robe), ista ženska pa v butiku z le tridesetimi pari čevljev praviloma kupi par ali dva. Le kako, kajne? Vam ni nič jasno, kajne?
Ista usoda (veliko pogledat, nič kupit) je splet doletela že zdavnaj.

Masovnost (posledično nekvaliteta) je namreč na spletu ŽE ZDAVNAJ povozila kvaliteto.
Povejte mi, ali je že kdaj v kakšni evropski operi nastopil v predstavi pevec, ki je fušal? Fušanja v operah ne boste slišali. Na spletu pa je kaj takega vsakodnevno in PREVLADUJOČE.

Ker poleg drugega tudi nimamo več kriterijev, kaj je drek in kaj ni drek. Če je Lady Gaga tako popularna kot je, je (meni) vse jasno. Vam očitno ni...

Od tega, da lahko vsak drek lahko uplaoda na splet njegov drek, pravzprav nimamo a ma baš nič!
In te in take "demokracije" je nekaterim počasi že dovolj. Če porabimo za vsak klik (in odpiranje nekega spletnega mesta) le 4 sekunde, zgubimo v 20-letih lajfa zaradi bluzenja po spletu cele tedne življenja, iščoč kvaliteto oziroma nekaj, za kar še sami ne vemo, kaj naj bi to bilo. Kvalitete pa seveda praviloma ni...

Sedaj pa hitro ugovarjat znanim dejstvom.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

jype ::

Ne vem čemu sploh gledate TV.

digitalcek> Če porabimo za vsak klik (in odpiranje nekega spletnega mesta) le 4 sekunde, zgubimo v 20-letih lajfa zaradi bluzenja po spletu cele tedne življenja, iščoč kvaliteto oziroma nekaj, za kar še sami ne vemo, kaj naj bi to bilo. Kvalitete pa seveda praviloma ni...

Nehaš klikat, pa je.

Mipe ::

Nagi Bator je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Če je tak računalnik vse, kar si lahko privoščiš, ti bo čisto vseeno, če boš moral tisto sekundo ali dve čakati, da se imenik odpre. Pravzaprav se ti bo zdelo noro hitro vse, če sploh nisi računalnika še držal v roki:)

Razlozi potem mojemu fotru zakaj mora cakat na sliko, ko preklaplja med programi na TV-ju in prednost tega, ce pa je zadnjih 30 let ob preklopu na drug program bila slika v trenutku.

Tvoj fotr je pred 30 leti še gledal črnobele filme.

jype ::

Ampak takrat je bila zamenjava kanala stvar par milisekund, zdaj je pa par sekund.

Lahko mu sicer razložiš, da je to zaradi keyframeov, ki močno zožajo pasovno širino, potrebno za prenos slike, ne vem pa, če mu bo to karkoli pomenilo.

Aston_11 ::

Tole s televizijami mi je pa itak epsko. Prej si jo imel 20 let in morda zamenjal, sedaj se jo menja vsako drugo leto. Kao nova tehnologija. Pri čemer ne vidim, zakaj se to dela, ker moja Panasonic CRT 100 hz ima neverjetno boljšo sliko od vsake LCD, ki sem jo do sedaj videl. Za plazmo nisem prepričan, ker tista, ki semo jo videl, je imela lepo sliko. Tudi LCD imajo sicer lepo sliko, ki pa zgleda nekako speglana...

w00tnes ::

@digitalcek:
Preden sem imel internet (šele v sredini 2001 končno dobil dialup), sem imel pa kupljena 2 CDja in sem pač non stop poslušal eno in isto (zraven pa knjige navadno bral, ker že od nekdaj moram "multitaskat", drugače nisem srečen) - sem več CDjev nabavil odkar mam internet, ker vsaj vem imena skupin, ki jih želim poslušati (in v celi zbirki mam točno 1 CD od slovenskih avtorjev - noctiferia, za vse ostale avtorje v sloveniji mi dol visi, lahka se trudijo 100 na uro in proizvajajo najboljse stvari, pa nič ne pomaga če niso po mojem okusu... al bomo tega tud prisilno predpisali?)

Tako da zaradi interneta avtorji (ne nujno naši, sam jebiga... več melodic metala pa bojo mogoče kak fičnik še od mene dobil, dokler ni takega po mojem okusu, gre fincem in ostalim :) ) od mene dobivajo več denarja, kot so ga prej

Kar se tiče TVja, preden smo dobili kabelsko (in zraven national geographic ter discovery - okoli leta 96) ga nisem gledal, zdaj pa ko ga prižgem tiste 3-4x na mesec gledam prej omenjena kanala - naših ne gledam, ker nimajo nič kaj takega, kar bi me zanimalo (in to tudi tiste 29€ na mesec ne bi rešilo, kvečemu bi pred bajto vpil kake protidržavne, ker mi zaračunavajo absurden znesek v zameno za nič... ker nacionalko pač moraš plačat, pa če gledaš ali ne)
Edini slovenski kanal, ki sem ga dejansko nekaj časa gledal je bil TV3, zaradi serije battlestar galactica (čeprav so bli 1 sezono zadaj, serijo sem pa prvič opazil na internetu - če ga ne bi imel, še TV3 tiste par mesecev ne bi gledal)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odbori Evropskega parlamenta zavračajo ACTO, končno glasovanje julija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
7419830 (17748) Fritz
»

V lanskem vdoru v Sony ušel neizdani material Michaela Jacksona

Oddelek: Novice / Varnost
4913786 (11504) ahac
»

Jutri Wikipedija nedosegljiva v podporo protestu proti novi piratski zakonodaji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
7217188 (13870) lebang1
»

Novozelandski parlament tik pred sprejemom three-strikes zakonodaje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7931776 (29761) techfreak :)
»

Konec LimeWira (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6020608 (19148) MrStein

Več podobnih tem