» »

Indijski tablični računalnik za 35 evrov vedno bliže

Indijski tablični računalnik za 35 evrov vedno bliže

BBC - Indijski tablični računalnik za 35 evrov, ki so ga predstavili junija in bo namenjen računalniškemu opismenjevanju lokalnega prebivalstva, je vedno bliže. Kanadsko podjetje DataWind, ki ga izdeluje, je namreč uspelo sestaviti tablični računalnik za 50 dolarjev, katerega prve primerke bodo Indijci naročili v šestih tednih. Do konca prvega četrtletja prihodnjega leta naj bi indijska vlada kupila med osem in deset milijoni naprav, ki jih bodo razdelili študentom in dijakom.

Računalnik se imenuje Aakash in ima 7-palčni zaslon, ki zmore prikazovati ločljivost 800 x 480. Ima 256 MB pomnilnika, 2 GB kapacitete, procesor Connexant 366 MHz in operacijski sistem Android 2.2. Skupaj z davščinami, prevozom in garancijo stane 50 dolarjev oziroma 35 evrov. Suneet Singh Tuli, izvršni direktor DataWinda, pojasnjuje, da je to dovolj za predvajanje videa, brskanje po internetu, branje e-knjig in pisarniške aplikacije.

Aakash sta skupaj razvila DataWind in Indijski inštitut za tehnologijo v Rajasthanu (IIT). Namenjen bo tudi kupcem v drugih deželah v razvoju, v Indiji pa bo na voljo deset dolarjev dražja verzija, ki bo podpirala GPRS, tako da bo lahko deloval tudi kot telefon.

11 komentarjev

KoMar- ::

Pohvalno. Upajmo pa, da so za tak švoh hardware OS 2.2 dobro spimpali, saj je precej bolj požrešen od OS 2.1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Freaxx ::

to se bo splačal kupit :) ipad za drobiz uglavnem xD

MrBrdo ::

A ni smešno da so ga razvili v indiji proizvajajo pa ga v severni ameriki oz kanadi :D Bi si prej mislil da bi bilo obratno
MrBrdo

Bananovec ::

Potem bi se tablica imenovala to Ipad in njena cena bi znašala vsaj za 10 kratnik zdaj napovedane.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

_Dormage_ ::

A se meni meša ali je bilo v samih začetkih govora o čisto drugi napravi za popolnoma drugačnimi specifikacijami.
Nikjer ni bilo govora o androidu, temveč je bil v igri Linux.
Če je noter tak hardware potem to ni niti najmanj pohvalno.
Naredili so le napravo s nabavnimi cenami kosov na kateri ne delajo profita.(karikiram)

Zadnja novica pa pravi http://slo-tech.com/novice/t472167

kow ::

In zakaj ne bi reveži raje počakali 1 leto in kupovali rabljene tablice uveljavljenih prodajalcev? Ne pa neka subvencionirana jajca za 50 dolarjev.

sugoza ::

Jaz sem rabu Galaxy i7500 z Androidom 2.3. In sem čakal in čakal. Ni bil prav strela ampak prav zato sem sedaj ga sedaj zamenaj s S2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sugoza ()

MrStein ::

_Dormage_ je izjavil:

A se meni meša ali je bilo v samih začetkih govora o čisto drugi napravi za popolnoma drugačnimi specifikacijami.
Nikjer ni bilo govora o androidu, temveč je bil v igri Linux.

Android je Linux. (vsebuje Linux, če smo bolj natančni)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

dzinks63 ::

Računalnik se imenuje Aakash in ima 7-palčni zaslon, ki zmore prikazovati ločljivost 800 x 480. Ima 256 MB pomnilnika, 2 GB kapacitete, procesor Connexant 366 MHz in operacijski sistem Android 2.2.


Ima kdo predstavo, kakšni programi bi delali na takšni strojni opremi?, kalkulator, lahki urejavalnik teksta, preglednice, net, ...?

hamax ::

hamax je premaknil sporočila v Se tehnologija razvija v pravo smer?.

Batko666 ::

Za v šole namesto zvezkov ima čisto dovolj zmogljivosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft predstavil nove miške in tipkovnice za Windows 8

Oddelek: Novice / Windows Mobile
398866 (6537) Bor H
»

Tablična računalnika s klasičnim trdim diskom

Oddelek: Novice / Android
114157 (3471) opeter
»

Indijski tablični računalnik za 35 evrov nared

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
3012650 (9002) gzibret
»

Indija razvija tablični računalnik za 30 evrov

Oddelek: Novice / Ostale najave
227115 (5929) nekikr
»

Bogata konkurenca iPadu na Computexu

Oddelek: Novice / Android
224548 (3456) Bor H

Več podobnih tem