» »

workstation

workstation

hinder ::

lp

kupujem workstation... podobne konfiguracije kot (Z800 oz mac pro).
uporabljal ga bom večinoma za videoanimacijo, obdelavo slik in 3d design.
gledal sem po slovenskih straneh in sestavljene zadeve praktično ni.
na ebayu se prodaja HP Z800 med 3 in 4 tisoč evri. (to se mi zdi malce predrago)

ciljam na pc za cca 2000-2500 evrov.

se mi zadevo splača sestavit po komponentah?

se mi splača kupit v tujini?

ali je boljše da kupim že sestavljen workstation.

hvala za odgovore in lep pozdrav

BALAST ::

Kupiš tole, pa jim rečeš 150€ rabat, potem pa kupiš še dve gtx560 za 180€ pa si na 90% zmogljivosti grafičnega workstationa za 5k€.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

hinder ::

z800 dobis dosti boljsi za primerljiv denar na ebayu...

mogoče celo kak alienware bi bil dober nakup :)
http://www.dell.com/us/p/alienware-area...

je pa še ena stvar glede maca, glede na to da nas je danes zapustil Jobs, bi znala cena kar past.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hinder ()

BALAST ::

seveda dobiš, ampak to potem ni domena slovenskega foruma! Trgovci na ebay tudi zamolčijo garancijo in še kaj.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

hinder ::

BALAST je izjavil:

seveda dobiš, ampak to potem ni domena slovenskega foruma! Trgovci na ebay tudi zamolčijo garancijo in še kaj.


nisem mislu da smo omejeni na slovenske ponudnike če smo na slovenskem forumu... če je temu tako se oproščam

BALAST ::

Nisem se hotel tako izrazit. Prej zakaj sprašuješ o nakupih z ebaya, to je tako kot bi na bolšjaku kupoval nov prenosnik... :D
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

terryww ::

2 cpu workstation za tak denar razen na bolhi ne boš dobil, pa še tam vprašanje. če ciljaš na 1cpu mašino pa se ti za to delo splača raje vzet high end pc z igričarsko grafiko (tesle ipd. so x10 dražje, a ne vedno x10 hitrejše - čekiraj benchmarke).
za omenjen budget se dobi največ, če najdeš kje kak rablen strežnik/workstation z več kot 4 ali 6 fizičnih jeder (t.j. brez štetja ht-ja) in dokupiš high end igričarsko grafiko.
mimogrede, tud če vštekaš 5 grafičnih, so workoadi, ki jih tesle ipd. nesejo. je pa takih workloadov za prstov ene roke.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: terryww ()

klinker ::

hinder je izjavil:

lp

kupujem workstation... podobne konfiguracije kot (Z800 oz mac pro).
uporabljal ga bom večinoma za videoanimacijo, obdelavo slik in 3d design.
gledal sem po slovenskih straneh in sestavljene zadeve praktično ni.
na ebayu se prodaja HP Z800 med 3 in 4 tisoč evri. (to se mi zdi malce predrago)

ciljam na pc za cca 2000-2500 evrov.

se mi zadevo splača sestavit po komponentah?

se mi splača kupit v tujini?

ali je boljše da kupim že sestavljen workstation.

hvala za odgovore in lep pozdrav


Pocakaj na SandyBridge-E ce rabis vec kot 8 niti in vec kot 16GB rama, ce ne pa ta trenutek kaj takega mogoce...

 http://direkt.jacob-computer.de/

http://direkt.jacob-computer.de/



Ne vem sicer kolko grafika pripomore k tvojemu delu, zato je not nek low-mid range igracarska, tako da glede na potrebe to pac spremenis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

hinder ::

zelo zanimivo, hvala za tolele!

bom pogledal malo na strani za morebitne spremembe.
iz tega sklepam tudi da je tujina definitivno boljša izbira kot slovenija

nakup v tujini predvidevam, da je varen ne?
kako je z garancijo?

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hinder ()

klinker ::

Vsekakor je tujina boljsa izbira. S to trgovino imam sam kar dobre izkusnje. Opravila s frendom do sedaj 3 nakupe pri njih in kar je blo na zalogi je prislo v cca 4 dneh. Dobila tudi en ze nedelujoc 2TB HDD, vrnili drugi dan in dobili novega v 3 dneh z vrnjeno postnino.

Glede konfiguracije pa...maticno lahko pogledas se kaj od Gigabyte, npr. UD4 je zelo hvaljena (pa tudi zelo "podprta" s strani OSXa, ce te mogoce mika ta OS ;)). Ohisje se mogoce zdi overkill, vendar je zelo kvalitetno, prostorno in ti bo vsekakor drzal par nadgradenj. Ram komot vzames se kaj cenejsega, saj se na tej platformi razlike v mhz-ih ne poznajo v praksi. Hladilnik je top shit, sploh za ta denar (pri nas mislim da je okoli 50€). Za SSD preveri kolko placa potrebujes za svoje delo da ne bi imel premalo. Mogoce se en 2TB HDD za redni backup.

hinder ::

tudi kolega je kupil v nemčiji in nakup je šel kot po maslu.

komponente nebi jemal cenejše kvečjemu kaj boljše...

raje dam še malo več denarja in kupim kištp z 2 procesorji, ker je to najbolj obremenjeno pri mojem delu.
verjetno to potegne za sabo še matično, tako da še kakih 1000€ recimo več pa sem na 2000. Kar mi je bil tudi nekako ciljni računalnik.

Tomyboy123 ::

Če si lahko sposodim temo, da ne odpiram nove.
Tudi sam nameravam do konca naslednjega leta opraviti upgrade na svoji delavni mašini.
Sicer je do naslednje jeseni še daleč, ampak dobro. Sem prav tako gledal Z800 in kako ima super poštimano drobovje. Samo ko pogledaš cena "suma sumarim", si za ta denar narediš, vsaj po spec. bistveno močnejšo mašino in tudi o SSD-ju ne duha ne sluha.
V grobem bom menjal "samo":
-procesor (X980 za 2x Xeon E5)
-ventilator(NOCTUA NH-D14 za 2x Intel Thermal Solution)
-rame (24GB za 64GB)
in pripadajočo plato.
Sigurno 2x nov procesor Xeon E5, z katerim ne gre vse po načrtih... SAS controller bug holding up Xeon E5 launch
Z dvoprocesorskimi ploščami nimam izkušenj, kot sem gledal pride v poštem potem samo od SuperMicro ali pa, kot so tukaj predstavljene Intelove varjante?
 Intel

Intel


Sedaj ne vem točno, če pogledamo tukaj navedene cene in zmogljivosti novih modelov Xeon E5:
http://www.slashgear.com/intels-xeon-e5...
Naj bi bil najdražji 8 Core recimo 2.000 EUR($=€)
Imam vprašanje kakšna kombinacija bi bila optimalna glede na ceno?
Je bolje recimo vzeti tukaj 2x Xeon 2640 6 core 2.5Ghz za skupaj ca. 1700 EUR ali 2x xeon 2650 8 core 2.0 Ghz ca. 2200 EUR?
Je ta kombinacija v vsakem primeru boljša, kot pa en sam najmočnejši procesor E5 z ca-2.000 EUR?
Če mi lahko mogoče tudi kdo razloži, kaj bo konkretno tukaj primoglo za hitrejše delovanje, kar se tiče renderiranja in ostalih procesorskih najbolj zahtevnih operacij?
Ali je bolj vzeti procesor z več jedri in nižjo frekvenco ali obratno? Aplikacije z katerimi delam, izkoriščajo multithreading, Afetr effect, 3Dsmax Vray 2.0... Ne vem??

Hvala

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Če rabiš workstation na mizi, lahko vedno pogledaš za Mac Pro.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Isotropic ::

se imata ta xeon in SB-E podobno arhitekturo, je mozno, da bo slednji celo hitrejsi od 6-core xeonov? vsaj za kolikor toliko podobno ceno?

Tomyboy123 ::

Recimo v narekovajih hardware-sko ekvivalenten Mac Pro z 64GB in Xeon procerosjema za 1k, 1x SSD in 1x HD z dvema ekranoma 27inch in brez kakšne Quadro kartice, samo klasičen ATI, stane krepkih $11,098.00.
Samo moje mišljenje, da Apple tukaj nima smisla,razen seveda odličnih zaslonov.
Če bi moral kupiti trenutno vse na novo, me pride z enakim procesorjem in enako količino rama, ostalo pa dosti boljše(razen ekranov) 7.500 EUR, oziroma 9.900$
https://www.ditech.at/cart.do?id=040ed6...

Ne vem ali je pa MacPro dela res toliko bolje, kljub na papirju slabši konfiguraciji, tudi če bi uporabljal samo WIN?
To pa lahko pove edino kakšen lastnik zmogljivega MacPro-ja.. :)

Zgodovina sprememb…

Loocas ::

navadne 8GB module pa ne moreš dajat na dvo CPU plate... bo treba kar ECC registrirane...

terryww ::

@tomy
1. Poglej, če tvoje aplikacije podpirajo rendriranje/karkoliže na grafičnih karticah.
ja: Če podpirajo, pomeni, da lahko pohitriš rendriranje/karkoliže v splošnem za nek nezanemarljiv faktor, ponavadi laufa na gpu hitreje kot na 10x xeon, ampak zopet, odv. če aplikacija to zna.
ne: nova mašina:
2. Če paralelizacija ni problem, hočeš imet čim več jeder na voljo. Za škatlo pod mizo pridejo v poštev 2,4 in 8 procesorske plate. Za škatlo pod mizo, ob kateri ne rabiš imet slušalk, pa se izbor zoži na 2 cpu plate, torej okoli 2,3x performance neke i7 pc kište. Bojda se i7 dajo lepo navijat, mogoče se del razlike da pokrit iz tega naslova...
sestavljene zadeve: ja, novi workstationi so dragi :) -> čekiraš rabljeno robo: vem za strezniki.net in pa bolha.com v Sloveniji.
sam sestaviš: xeoni so tud na ebayu dragi, razen če trofiš trenutek, ko kaka firma/supercomp center menjuje hw. Iz nekega razloga je AMD/opteron roba dosti cenejaš (matične, cpuji). Bodi pozoren pri matičnih - včasih zahtevajo kake eksotične priključke na napajalnikih, nove bios čipe za novo serijo cpujev ipd. Če ti uspe najt manual za tisto serijo matične, veš potem tud katere rame podpira in v kakem vrstnem redu jih moreš v matično filat. RAM se relativno poceni dobi. Serverske matične tud v splošnem ne dobiš v ATX formatu -> rabiš ohišje, ki podpira velikost matične. Skratka, malo je treba gledat specifikacije... aja, včasih kaka matična nima integrirane grafične (beri, ni priklopa za monitor).

Kar se tiče profesionalnih grafičnih... cene so za faktor 10 večje, preden kupiš, preveri benchmarke... tud o tem se je že na slo-techu pisalo...
edit: prof grafične
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: terryww ()

Loocas ::

za vsaj okvirno primerjavo:
http://www.cpubenchmark.net/high_end_cp...

Tomyboy123 ::

Hvala

Po kakšni hudo močni grafični soluciji ni potrebe. Sem že pač vzel, mid range Quadro. Včasih prav pride ko renderiraš v AE z openGL je stvar res 3x hitrejša, odvisno od efektov. Seveda pri projektih, kjer se tolerira tistih nekaj % manjša kvaliteta končnega izdelka, ki žal nastane pri GPU renderiranju.
Kot prvo, mi je pa cilj pohitriti procesorsko moč za recimo faktor x2 in seveda dodati prepotreben ram.
Tukaj pri trenutnih procesorjih je ta razlika še premajhna, da bi šel razmontirat sedaj mašino in vložit v procesor, ki bo v povprečju deloval za 25-35% hitreje. Recimo novi overclock-an 3960X na 5.0Ghz doseže rezultat v Cinebench 14.57, napram recimo mojemu sedaj 980X na 4.5Ghz 10,8.
V glavenm največja neznanka so mi prav te workstation-server matične plošče.
Bi bilo mogoče bolje vzeti kakšno Asusu varjanto matične plošče podnožje 2011, ki bo podpirala singel Xeon E5? Kasneje tokom leta, naj bi izšle tudi matične plošče, ki bodo podpirale singel CPU Xeon E5. Po prvih predvidevanjih, če bo verjeti, naj bi bil do 80% bolj zmogljivejši od do sedaj najmočnejšega modela v seriji, Xeona X5690, kar pa že pomeni tisti faktor x2......
Pač mogoče alternativa workstation ploščam, sicer ne cenovana, ampak vsaj iz aspekta različnih kompatibilnih problemov, ki si jih že omenil.

Isotropic ::

Isotropic je izjavil:

se imata ta xeon in SB-E podobno arhitekturo, je mozno, da bo slednji celo hitrejsi od 6-core xeonov? vsaj za kolikor toliko podobno ceno?

k ima sb-e pac 2x visji takt? za recimo primerljivo ceno?

80% lih ne, 30-50 pa.

Zgodovina sprememb…

terryww ::

@tomy
z enoproc xeon rešitvijo ne boš videl velike pohitritve. ni tak bavbav[tm], je pa res, da moreš bit pozoren na spec matičnih. za vpr in nasvete je na tem forumu kar nekaj hw strokovnjakov, recimo prvi nasvet ti je že dal Loocas - server ram palčke != pc ram palčke. recimo, da je postopek nasl:
1. pogledaš benchmarke za različne xeone/opterone
2. pogledaš katero podnožje ti proci zahtevajo (e.g. na wiki list of xeon/opteron multiprocessors)
3. iščeš 2 cpu matične s tem podnožjem
4. ko najdeš par matičnih z željenim spec (št. pcie2/3 x16 rež, max podprt ram in vrsta rama, katero serijo cpujev podpira bios...) pogledaš če rabi kak specjalni priklop za napajalnik, al lahko kar pc varjanto napajalnika vštekaš, včasih je kar atx priklop + 2x 8. ker verjetno ne bo v atx formatu, jo boš najverjetneje lahko zašravfal v kako chieftech ohišje, včasih kako pc ohišje podpira tud eatx...
5. iščeš rame, ki jih matična podpira (ecc reg/fb, dual rank etc.)
na newegg.com si recimo lahko narediš nek template za naprej oz. kje drugje
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Tomyboy123 ::

Hvala

Sem že pozabil, EVGA Classified SR-2 je bila ena takšnih plošč za Dual Xenon procesorje, kjer si ni bi bilo potrebno belit glavo, če kaj ne bo kompatibilno. Razen seveda problemi z Revo Drive-om, ki na tej plati ni delal.
Izdali bodo tudi novo različico, ki bo bazirala na Intel Patsburg chipset z podporo Sandy Bridge-E CPUs.
Prototype slikce:
EVGA SR-X Dual Socket LGA 2011
http://news.softpedia.com/news/EVGA-SR-...
8+4 slots of DDR3 memory?
V vsakem primeru, pa zna biti ta plata idealna rešitev?:)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko so kaj vredni intelovi "Engineering Sample" procesorji

Oddelek: Strojna oprema
365210 (2693) krneki0001
»

Render workstation konfiguracija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12417567 (12107) Machete
»

Xeon ali?... Cene?...

Oddelek: Kaj kupiti
252920 (2151) krneki0001
»

Apple WWDC: Mac in OS X (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
6820337 (17449) modicr
»

Mašina za arhitektko (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6813446 (11707) JesusChrist

Več podobnih tem