» »

Prvi Nokiin telefon z Windows Phone še letos

Prvi Nokiin telefon z Windows Phone še letos

CNet - Nokia je včeraj v Helsinkih uradno napovedala, da bo še letos izdala svoj prvi mobilni telefon z Windows Phone, ki je po začetku partnerstva z Microsoftom logična postaja. Nokia je že ob napovedi sodelovanja dejala, da bo tak telefon verjetno izšel letos, zdaj pa so to potrdili tudi uradno, čeprav je v mediji krožilo tudi leto 2012. Časa sicer ni več na pretek, saj konkurenca pritiska z vseh strani.

Kdaj točno bo nov telefon predstavljen, je še prezgodaj reči. Špekulira se o datumu 26. in 27. oktober, ko bo v Londonu potekal sejem Nokia World. To bi bil tudi dokaj smiseln datum, saj bi tako lahko poskrbeli, da bo telefon na prodajnih policah za božično-novoletno nakupovalno sezono, ki je najboljše prodajno obdobje v letu.

Telefona naj bi se imenovala Nokia Sabre in Searay, so izbrskali pri britanski ediciji Cneta (spomnimo, da se je prototip imenoval Sea Ray). Tako sklepajo po nenačrtovanem razkritju, ko je Microsoft pokazal dokument, ki še ni bil namenjen javnosti. Stala naj bi okrog 600 kanadski dolarjev, kar je nekako 430 evrov.

Nokii se namreč ne piše dobro, saj v zadnjem času bolj ali manj vztrajno tone. Tako vedno znova pišemo o odpuščanjih in zapiranju tovarn, medtem ko Android in Apple iOS pridobivata tržna deleža. In medtem ko Nokia motovili z novim telefonom, je iPhone 5 že na poti.

28 komentarjev

Bolf3nk ::

In medtem ko Nokia motovili z novim telefonom, je iPhone 5 že na poti.


A ni iphone 4s? :)

NikMan ::

Tisti psihopat Breivik, ki je naredil na Norveškem masaker, bi moral it čez mejo in pobit vse na Nokia. Sram jih je lahko, da delajo namenoma tako škodo, ker bi lahko z Maemo naredil la brutaliteto.
NikMan www.nikman.net

darkolord ::

Sram jih je lahko, da se niso Maemo znebili že prej

mdural ::

Maemo nokia je bil samo n900, torej so se ga znebili že davno.

roscha ::

Kolikor sem imel priliko videt tistole wp7 skrpucalo na enem Samsungu, lahko samo rečem,
da gre Nokia v španoviji z MS samo še na smetišče zgodovine...

P4ajo ::

@roscha
kaj te je pa tako razočaralo?

ales85 ::

Tako na veliko so se združevali, videti ni pa še nič. Medtem pa ima konkurenca že kar nekaj ponudbe, razvojne oddelke pa še vedno ukinjajo/"združujejo".

BALAST ::

Ustavite konje prosim!
Nokia res s svojo ponudbo ni konkurenčna ne Samsungu, Applu ali SonyEricsonu ampak še ni za odpis.
Menim da ima Nokija dosti boljše možnosti z Win7 phone (kasneje mogoče Win8) kot pa z androidom.
Konkurenca na androidu ima levji delež prodanih telefonov pa še vedno lahko uspejo z nišo, če bo le Nokiina kvaliteta izdelave nad konkurenco in hitrost Win7 kot se spodobi.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

SuperVeloce ::

P4ajo je izjavil:

@roscha
kaj te je pa tako razočaralo?

Deluje zelo dobro. Vendar je hudičevo zaprt in omejen :|

Zgodovina sprememb…

P4ajo ::

To je res ampak dokler bo ponujal vse kar od telefona pričakujem potem bom sorazmerno srečen... in Mango (7.5) je že precej bližje naboru funkcij, ki se jih pričakuje od pametnega telefona, pa tudi zdaj bi ogromna večina uporabnikov pametnih telefonov ne pogrešala nobene funkcije.
Zaprtost je, če odštejemo vse ostale predsodke, v praksi problem zgolj v tem, da si nemoreš prilagajati stvari, tako da bi bile tebi osebno boljše.
Če je neka stvar že v osnovi narejena dovolj dobro (ni nujno popolno, ampak dovolj dobro), potem zaprtost ne bi smela biti problem.
Za večino uporabnikov (tisti, ki komaj vedo, kateri sistem imajo na telefonu), pa je zaprtost in omejenost lahko celo prednost (primer apple).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: P4ajo ()

roscha ::

Kaj me je razočaralo? Vse.

Prifuknjen princip delovanja, (faking puzzle style) nemogoče skreirat npr bližnjico za wifi na "desktop" (a kako naj to imenujem). Nemogoče v ie dodat le par največkrat uporabljenih strani. Naloženih mp3jev se ne da nastavit za zvonenje, naloženih slik ne zna prikazat (le posnete z lastno kamero) Software na PCju za povezavo je za kozlat neumen. Toliko sem opazil v 15 minutah kolikor sem imel ta polizdelek v rokah. Cena?! (Odklenjen brez vezave) Sitnica. ene 100 EUR več kot primerljiv HTC z 500% boljšim Andridom.

To moje mnenje in ne me prepričevat v nasprotnem. Ne bo šlo. Še popljuvani Symbian je svetlobna leta pred temi wp jajci. Osebno mi je symbian na E52 čisto kul.

SuperVeloce ::

Hmm.. če me spomin ne vara, nekako takšne "malenkosti" so nas mučile pri prvem iPhonu. Pa so ga vseeno pograbli :)

P4ajo ::

ammm, sicer trenutno nimam telefona (bratovega) pri sebi, da bi lahko konkretno preveril, ampak mislim da se kar pošteno motiš glede bližnjic na namizju, ki je za moje pojme najbolj prilagodljivo namizje, v smislu vsebine, kar jih je na telefonih trenutno.
Sam izgled in način delovanja je sicer povsem subjektivna stvar in vsekakor lahko trdiš, da ti je "prifuknjen", meni po drugi strani je pa zelo všeč in daleč od tega, da bi bil edini... uporaben, inovativen, posledično lep.
Poceni HTCji z androidom so pa po drugi strani za moje pojme največja žalost zadnjega časa... globoko podhranjeni, kjer je le mogoče. Pri wp7 pa veš, da kupiš telefon, ki ne šteka, tudi če kupiš cenejšega.

klinker ::

SuperVeloce je izjavil:

P4ajo je izjavil:

@roscha
kaj te je pa tako razočaralo?

Deluje zelo dobro. Vendar je hudičevo zaprt in omejen :|


Raje hudicevo zaprt in da dela kot se zagre.

SuperVeloce je izjavil:

Hmm.. če me spomin ne vara, nekako takšne "malenkosti" so nas mučile pri prvem iPhonu. Pa so ga vseeno pograbli :)


Ce stvar dela pac dela in gre kot vroce zemljice.

P4ajo je izjavil:

Poceni HTCji z androidom so pa po drugi strani za moje pojme največja žalost zadnjega časa... globoko podhranjeni, kjer je le mogoče.


Pa ne samo HTCji.

P4ajo je izjavil:

Pri wp7 pa veš, da kupiš telefon, ki ne šteka, tudi če kupiš cenejšega.


To je pa lepo slisat, ker Android tega ne pozna, pa ce je se tako hud hardware not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

roscha ::

Ampak res niste normalni tle gor. Človek pove svoje mnenje, pa že imamo android vs wp7 vojno.

Še kot zanimivost. Osebno uporabljam 2 telefona. Službeno Nokio E52 z symbianom (totalni overkill funkcij) in privat telefon: Nokio "nekaj" za 50EUR iz halo paketa brez wifi soft-touch fontana neumnosti. Osebno so se mi vsi soft touch telefoni zamerili, pa tudi 15 let nimam več da bi se šel "kdo ima daljšega", pa na telefonu lahko še pr0n gledam :)

Crappy Nokia za 50EUR je zame povsem dovolj. GPS imam v avtu vgrajen, laptop pa tudi lahko vzamem s seboj če mislim da ga bom potreboval.. Vsa ta jacarija v eni napravi samo oteži primarno funkcijo - telefonirat in cucla cekin iz mojega žepa za neumnosti ki jih na telefonu sploh ne potrebujem. Tako da ne hvala.

Še pojasnilo okrog wp7 in samsunga. Kolegica me je prosila naj ji nastavim par stvari. In se jih enostavno NE da....

klinker ::

Pol pa preberi se 1x svoje poste in nato se od ostalih in bos vidu kateri so bolj sovrazno nastrojeni ;)
Tako kot ti poves svoje mnenje ga pac tudi ostali...ne gre se za vojno, ampak se samo delijo izkusnje, mnenja, pozitivne/negativne lastnosti, itd :)

LuGi ::

roscha je izjavil:

Kaj me je razočaralo? Vse.

Prifuknjen princip delovanja, (faking puzzle style) nemogoče skreirat npr bližnjico za wifi na "desktop" (a kako naj to imenujem). Nemogoče v ie dodat le par največkrat uporabljenih strani. Naloženih mp3jev se ne da nastavit za zvonenje, naloženih slik ne zna prikazat (le posnete z lastno kamero) Software na PCju za povezavo je za kozlat neumen. Toliko sem opazil v 15 minutah kolikor sem imel ta polizdelek v rokah. Cena?! (Odklenjen brez vezave) Sitnica. ene 100 EUR več kot primerljiv HTC z 500% boljšim Andridom.

To moje mnenje in ne me prepričevat v nasprotnem. Ne bo šlo. Še popljuvani Symbian je svetlobna leta pred temi wp jajci. Osebno mi je symbian na E52 čisto kul.


Lepo po vrsti:

Bljižnico lahko ustvaris(npr Network Dashboard)
Favorites? Ne vidim problema deluje.
Mp3je lahko nastvis kot zvonenje
Seveda da zna tudi nalozene slike prikazat
Zune ni neumen očitno si ti ker ga ne znas uporabljati?

Torej GTFO in se nauči uporabljati aparat.

roscha ::

Se mi ga ni treba učit, ker ga nimam. Navodila so bila na A19 papirčku v kurtzu čist. Intunuitivnost ki jo vsi tako prekleto opevate pri MS je ni kot kaže ali pa sem že za umobolnico.

Upam da ne govoriš o 7.5 verziji (ena mandarina a kaj že :) )

Sploh pa ...
over&out

mrdaco ::

roscha je izjavil:

Kaj me je razočaralo? Vse.

Prifuknjen princip delovanja, (faking puzzle style) nemogoče skreirat npr bližnjico za wifi na "desktop" (a kako naj to imenujem). Nemogoče v ie dodat le par največkrat uporabljenih strani. Naloženih mp3jev se ne da nastavit za zvonenje, naloženih slik ne zna prikazat (le posnete z lastno kamero) Software na PCju za povezavo je za kozlat neumen. Toliko sem opazil v 15 minutah kolikor sem imel ta polizdelek v rokah. Cena?! (Odklenjen brez vezave) Sitnica. ene 100 EUR več kot primerljiv HTC z 500% boljšim Andridom.

To moje mnenje in ne me prepričevat v nasprotnem. Ne bo šlo. Še popljuvani Symbian je svetlobna leta pred temi wp jajci. Osebno mi je symbian na E52 čisto kul.


Kaj naj ti rečem. O vsem se motiš razen o videzu, ki pač je tako kot je. Pa tudi ta se ti počasi začne dopast ko enkrat uporabljaš telefon. Wifi,bluetooth, data bljižnico imam na namizju, zvoni mi custom mp3, ki sem ga prenesel iz pc-ja, en album imam kreiran za slike ki niso narejene z fotoaparatom. Vse kar moraš narediti pri tem je, da Zunu določiš katere direktrije boš uporabljal za sinhronizacijo. Navigira me Navigon. Rokovanje z njim pa je sila preprosto.

Torej owerall nimaš pojma kaj je WP7.

js osebno ::

Ima pa tipkovnico in internetni priključek, in s tem pravico do izražanja svojega mnenja. Čeprav je to mnenje napačno.
Puzle pa precej prispevajo k uporabniški izkušnji - namreč ni mi treba vedno gledati telefona, ko kaj delam. Točno to je oglaševala ena reklama (IIRC) - da se ti telefon umakne iz poti. Je pa še vedno tam, ko ga rabiš.

V primerjavi z Androidom manj časa buljim v ekranček. To pa zato, ker so stvari hitreje opravljene.

mrdaco ::

Aja pa še glede IE-ja. Rocha, zakaj misliš da imamo možnost "favorites"? Menda za to da si shranis najbolj obiskane strani. Ja in tudi to IE ima, pravtako kot tabe,recents,pin to start itd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mrdaco ()

_Dormage_ ::

V splošnem pa, Wp7 je še mlad OS in glede na starost je kar dobro štartal.
MS-u gredo očitki glede reklame, ki je na zelo nizkem nivoju.
Za povprečnega uporabnika je WP7 super zadeva. Dela hitro in odzivno in kljub neomejeni neumnosti povprečnega uporabnika tega ne moreš pokvarit.
Za bolj zahtevne uporabnike pa se strinjam, da so ostale platforme daleč pred wp7 kar se tiče prilagodljivosti in odprtosti.
Glede novega vmesnika pa je važno le, da je nov in drugačen!
Mango je popravil večino, ampak daleč premalo.
Up ostane, da bo tango poštimal še ostale pomankljivosti.

Nokia pa realno gledano ni imela drugih možnosti kot WP7 in glede na trud in kapital, ki ga je MS investiral v to platformo bo Nokia profitirala.
Verjetno WP7 nikoli ne bo imel večinski tržni delež bo pa resen tekmec v igri za mobilne OS-e.

SuperVeloce ::

in kljub neomejeni neumnosti povprečnega uporabnika tega ne moreš pokvarit.


oh so true :))

Gilbes ::

Mobilni telefoni so pač stvar vsakega posameznika. Ni rečeno, da je telefon, ki je super drag popolnoma primeren za nekoga, za posameznika, kar je odvisno od zahtev in želja. Super je, da ima čim več uporabniških funkcij, ampak koliko jih uporabljamo?. Sicer pa, napredek in konkurenca mora biti. Brez tega pač ne gre. Določenem odstotku uporabnikov je pač različna stvar vseč. Vsak zagovarja svoje. Na koncu potrošniki plačujemo za svoj e- ali mobi- ali tech- podaljšani penis dobrokotirajočo delnico "Superpodjetij".
Na koncu-koncev velikani profitirajo.

LP

filip007 ::

Kot bivši uporabnik Nokij, lahko samo rečem Nokia "you blew it"...end of story.
http://www.metacafe.com/watch/3170451/b...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

dronyx ::

Konkurenca je izgubila tehnološkega masterminda.

zeleni ::

roscha je izjavil:

Ampak res niste normalni tle gor. Človek pove svoje mnenje, pa že imamo android vs wp7 vojno.



Torej ven dobesedno spljuvas nekaj stvari za katere trdis da se ne dajo narest in ko se ti pove, da je to cisto preprosto naresti je ze vojna?

Ce pac kolegici nisi zelel pomagati je druga stvar.

RIP Steve

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zeleni ()

Spock83 ::

Probal sem kar nekaj tulifonov (iPhone, več Androidov)in sem za zdaj pristal na Omniji 7. Dober tuljifon pa še kar hitro se nabirajo aplikacije. Hiter in enostaven. Všeč mi je, da j kar precej drugačen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia in Windows Phone sta zgodovina (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5420532 (17747) Gorky
»

Nokia tretjič zapovrstjo z izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6619779 (16754) bluefish
»

Best buy smartphone (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
548745 (7572) djordjevic
»

Bo Nokia ob polletju še zasedala prestol pametnih mobilnikov?

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
145877 (4422) PrimozR
»

Mango bo debitiral na Nokiah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6417457 (15404) BlueRunner

Več podobnih tem