» »

Best buy smartphone

Best buy smartphone

«
1
2

technolog ::

Kaj kupit v rangu 350-400€, lahko celo malo več. Gledal sem HTC one X, priporočate?

Po drugi strani pa - prihajajo prazniki in podjetja bodo ziher predstavila kake nove modele. Se splača malo počakat sedaj?

Lonsarg ::

Večina kar bo do novega leta so je že bilo v novicah, tak da samo google ali pa še bolje gsmarena.com, pa spodaj levo Phone Finder, pa si daj duška:) Je pa res da se ne ve marsikaterih podrobnosti, ker niso še dosti izdali..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Isotropic ::

pocakaj win mobile 8 mogoce?

jnce ::

Počakaj na Lumio 920!

Dr_M ::

Teli novi, ki so sedajle napovedani, pridejo k nam, ko bo pekel zmrznil.
Tudi jaz cakam, ampak dvomim, da bom docakal.

Lonsarg ::

Nokia Windows Phoni pridejo Novembra, ja tudi k nam, v roku dveh tednov Nokia zrihta ene 100+ držav, ker ima tako distribucijsko mrežo. Za HTC je možno da pride v slo z zamudo, Lumie lahko garantiram da bodo Novembra v SLO.

LuGi ::

Ampak Lumia 800 & 900 so prisle z konkretno zamudo

Recimo Lumia 800

Status Available. Released 2011, November

Nokia Lumia kmalu v Sloveniji
Četrtek, 15 Marec 2012 12:13

Ne bom prevec optimisticen =)

Pro_moted ::

Jaz sem tudi mislil počakati na Lumio 920 ali pa na LG Optimus G, ampak koliko berem bodo astronomske cene. Tam okoli galaxy s3. Pa sem se odločil da grem naslednji teden po LG Optimus 4X HD. Koliko berem so se popravili s softwear podporo. S ceno 359 evrov pa še glih paše v moj budget. Sigurno veliko bolj poceni kot konkurenca HTC One X in SGS3, ki sta 499 XD kar se mi zdi že absurdno.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Dr_M ::

Meni je tudi Optimus 4X HD blazno usec, edina stvar zaradi katere imam pomisleke je zvocnik, baje je katastrofalno zanic.
Drugace pa Optimus G, ampak verjetno ga letos se ne bo pri nas.

amigo_no1 ::

jnce je izjavil:

Počakaj na Lumio 920!

Cena zanjo bo x2 njegovega proračuna...

Kdaj bo izšla še v NSA/FSB ne vedo točno...

Map ::

Tudi Iphone 5 stane x5 njegovega proračuna. Drugače se mi pa zdi, da se splača počakat na Lumio 920. Po videih zgleda zakon! Kdo, ki je bolj na tekočem bo vedel. Lahko rečemo, da je Nokia nazaj, glede na Lumio 920?

djordjevic ::

Nokia še dolgo ne bo 'nazaj'. Nazaj nazaj ne bo imo itak nikoli več.
No grave is deep enough to keep us in chains.

technolog ::

Ne, WP 8 je dealbreaker! :) Nočem lumie! :)

Glede na to torej predlagate da kupim kar sedaj? Kje bi lah pregledal vse "upcoming" telefone?

Pol bi kupil HTC one X, ampak nima zamenljive baterije, niti SD reže, tako da bi raje alternativo.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

technolog, počekiraj od gsmarena phone finder, maš vse, tudi po upcoming, po letnicah, po SD karticah,... Po čisto vseh kriterijah iščeš, evo direktni link:
http://www.gsmarena.com/search.php3

In ja, če te zanimajo izključno Android telefoni ne rabiš čakat, ne bo nič kaj novega do novega leta.

keitai ::

Map je izjavil:

Tudi Iphone 5 stane x5 njegovega proračuna. Drugače se mi pa zdi, da se splača počakat na Lumio 920. Po videih zgleda zakon! Kdo, ki je bolj na tekočem bo vedel. Lahko rečemo, da je Nokia nazaj, glede na Lumio 920?


Holy shit, iphone 5 stane 2000e?

Nokia nazaj ne bo še dolgo časa, če ji uspe splovitev wp8, bo mogoče čez 2 generaciji telefonov nazaj v zelenih cifrah ali vsaj okoli 0, kar pa dvomim.

Lonsarg ::

Da je Nokia nazaj od mrtvih(finančno) je že zadosti, da dobijo kake 5% tržni delež z novimi WP telefoni, kar je zelo realno, da dosežejo do konca 2013.

Da je Nokia nazaj v očeh potrošnikov je pa že dosegla z napovedjo Lumia 920. Lahko se pričakuje še kar nekaj miljonov v reklamnik kampajnah novenbra/decembra, da seznanijo še publiko, ki ne bere tech novic in forumov z novimi Lumiami.

trnvpeti ::

Nokie se ni na trgu.
Za isto ceno bo folk kupil s3 ali ip5.
Kdor bo hotel wp8 ima sedaj se kaj drugega kot nokio.
Glavna prednost fotoaparat pri 920 pa se je izkazalo da to ni.
Fail povsod. Pac 920 se ne bo prodajala.

Dr_M ::

Glede na to, da je Lumia 920 naredila drugi najvecji "prepih" letos, dvomim, da se bo slabo prodajala.
Najvecji je itak iphone, pa se to zato, ker se folk vecinoma norca dela. :)

trnvpeti ::

Prepih je naredil s3.
Pa se ostali so naredili telefone.
Ne vem kako bo potem nokia tko na veliko prodajala.

Dr_M ::

S3 prepih? Ja, prepih razocaranja mogoce, kaj vec ne.
Samsung je letos mocno razocaral z S3 in Note2.

kpkp ::

@Dr_M, po prodajnih številkah, kar na njih edino šteje vsekakor niso razočarali.

Kaj pa ima Nokia 920 tako posebnega za ponuditi tistim, ki jim malo boljši fotoaparat na telefonu ne pomeni vse?

Lonsarg ::

trnvpeti je izjavil:


Glavna prednost fotoaparat pri 920 pa se je izkazalo da to ni.

Kot prvo, glavna prednost, da se bo Nokia prodajala je zato, ker "je Nokia", kar v Evropi še vedno pomeni neki več kot "je Apple". Stereotip pravi takole: Apple je fensi, Nokia je pa kvalitetna. Ko drugo se bo pa prodajala zato, ker ta stereotip dejansko vsaj do neke mere res drži, oziroma je držal v preteklosti, kako je zdaj bomo še videli.

Kar se pa fotoaparat tiče pa testi videa in low light fotk pravijo, da 920 poseka konkurenco. Če imaš Lumio 920, potem nimaš kaj zraven nositi poceni kompaktnih fotaparatov, ker ne boš razen zooma nič pridobil. Če že misliš zraven 920 dodatno kak fotoaparat vzet, potem se vzame kak res kakovostni dražji kompaktni.

Zakaj bi pa jaz osebno kupil 920, (če bi imel nov telefon kupit)? Poleg fotoaparata tudi zaradi oblike, barve, navigacije in tudi, ker pač zaupam v kvaliteto ohišja. Dodatna težapri 920 ni samo posledica fotoaparata, je tudi posledica materialov v ohišju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

amigo_no1 ::

Letos so splavili Sg3, Ip5, le največji verniki bodo počakali na wp8.

Tralala999 ::

Pa izgleda, da bo mogoče novo lumio uporabljati z rokavicami. Kar odlično, glede na prihajajoči letni čas[:D

kpkp ::

@Azgard
Kako to da nobeden ne omenja novih HTC-jev, predvsem WP 8x, saj se dizajnersko kosa z nokio 920, ljudje ki so ga držali v roki pravijo, da zadeva sede v roko še lepše kot 920 in barve so še bolj "usekane" kot pri Nokii. Je precej lažji, bi moral biti tudi nekaj cenejši in je blagoslovljen z Microsoftove strani, saj je njagovo uradno ime "Windows Phone 8X" (in 8S za cenejšo varjanto). Pomojem, če se bo HTC-jev dvojec prodajal nekje 100€ ceneje od Nokiinega, za kar so tehnični razlogi (HTC-ji imajo predvidoma nekoliko cenejše nekatere komponente npr. 8X-ima kamero iz One X, manj internega "spomina", 8S ima cenejpi SoC manj spomina (od 820), poleg tega jim bo še Microsoft pomagal z marketingom (največji problem HTC-ja IMHO).

HTC se je po mojem mnenju pametno pozicioniral, stopničko nižje od Nokie s telefoni, ki mogoče striktno hardversko niso na nivoju Nokie, so pa zato lažji, cenejši in nič manj dizajnersko zanimivi.

Dr_M ::

kpkp je izjavil:

@Dr_M, po prodajnih številkah, kar na njih edino šteje vsekakor niso razočarali.

Kaj pa ima Nokia 920 tako posebnega za ponuditi tistim, ki jim malo boljši fotoaparat na telefonu ne pomeni vse?



Ja, po iphone se na veliko pljuva, pa ima izjemno visoke prodajne stevilke.
Ni vse zlato, kar se sveti.

kpkp ::

Jaz in ti pa še kak geek lahko pljuvamo, samo ne Apple ne Samsung to niti malo ne gane dokler so prodanjne številke na njihovi strani.

Ni vse zlato kar se sveti, samo če ti zlatar lahko prodaja železo za ceno zlata in večina ljudi bo zadovoljna s tem je zmagal.

RejZoR ::

Tralala999 je izjavil:

Pa izgleda, da bo mogoče novo lumio uporabljati z rokavicami. Kar odlično, glede na prihajajoči letni čas[:D


Kar znajo tud Xperie oz pridobivajo s trenutnim updatom...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

trnvpeti ::

Nokia ze dolgo nima vec imena(tudi v Evropi ne).
Posebej za smartphone ne.

Microsoft je/bo ocitno dal HTCju prednost.
Še tukaj je nokia popusila.

Se ceno so dali previsoko.
Teza je itak prevelika.

Pa se to , fotoaparat, kar so imeli, ni zlato, kot so hoteli predstavit.

Res ne vem, kdo bo kupil 920tko.

Dr_M ::

Kupovali jo bodo taki, ki nimajo veliko pojma o telefonih. Tako kot tisti, ki so ze kupili S3 ali ip5.
Sigurno pa ne bodo imel tako visokih prodajnih stevilk, jasno.

Lonsarg ::

@trnvpeti, Fotoaparat poseka konkurenco, če to zate ni zlato, potem si pa res malce preveč pričakoval:) Microsoft je pa zapravil miljone, da je pomagal pri reklamiranju Lumie, vse kar je HTCju naredil, je dovolilmu uporabit Windows Phone ime. Nokia noče tega, Nokia hoče, da ljudje kupujejo Nokio, ne WP8, enako kot samsung hoče, da kupujejo Samsung, ne Android.

@Dr_M, ja res je, S3 pa iPhone5 sta "in", tako kot bo med WP8 920. To pomeni, da navali cel kup ljudi, ki se ne spoznajo dosti na telefona, ampak pač kušujejo stvari, ker so in.
Kar pa niti slučajno ne pomeni, da ne kupujejo teh telefonov med drugin tudi tisti, ki pa se spoznajo na telefone, daleč od tega. Kar se tega foruma tiče, lahko za bolj ali manj vse rečeš, da se spoznajo, pa kupujejo različne reči.
Lumia 920 pa je za Nokio praktično isto, kot je za Samsung bil Galaxy S, telefon, ki ima namen reklamirati "Lumio" znamko. Če Nokia doseže prodajne številke od Galaxy S je zmagala big time, ker to pomeni dobro napoved za naslednika, Galaxy S je prodal okoli 25 miljonov vse skupaj(v treh? letih)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

trnvpeti ::

Fotoaparat ne poseka konkurence. Posekati je hotel PR, po testu neodvisnih je bilo seveda drugace.
Cist posteno, ce bo kdo hotel kupit wp8, bo rajsi vzel htc, ce ne bo medtem se kdo drug vskocil(kar je velika verjetnost)

Lonsarg ::

Maš na verge neodvisni test low light fotk, ki primerja vso konkurenco. Prav tak imaš na youtube test kamere zreven S3, povsod poseka po celi črti, ne gre za manjhne razlike, gre za konkretne.

BTW low light je vse kar šteje, v sončni svetlobi namreč dobre fotke dela že 5 let star mobitel, medtem ko že pri sobni svetlobi v oblačnem prostoru moj S2 dela bolj tako tako fotke.) V 90% nažalost nimaš perfektne svetlobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Dr_M ::

Kaj pa fali 920? Razen micro SD kartice?
Ima dalec najboljsi zaslon med WP8 telefoni, ok, fotoaparat res ni tako superioren, kot so napovedovali, je pa se vedno zelo dober.
Pa WP8,ce bo tako hiter, kot WP7, zna marsikaterega uporabnika androida premamit.

kpkp ::

Camera low light test na finskem

Video stabilization test na finskem
Kamera zgleda boljša od konkurence, zame osebno je pa veliko bolj zanimiv ojačevalec zvoka v 8x (če se izkaže, da bistveno upliva na kvaliteto zvoka) kot pa kamera, saj kadar se "špilam" turista vzamem s seboj kako bolj resen fotoaparat, za komu kaj na hitro kaj pokazat pa kvaliteta zame ni bistvenega pomena.

flameir ::

Lumia 920 je odličen telefon, se pa strinjam s tistimi, ki pravijo, da je HTC odlična alternativa Nokii.
Tržni delež Nokie na koncu 2013 sem pa prepričan, da bo nad 5%, in to je za njih že zmaga.
Mene samo zanima, če kdo ve, a je nokia iz microsofom podpisala pogodbo samo za določen čas? ker sem nekje bral, da bo nokia čez čas prešla nazaj na svoj OS. Resnica ali bučke?

djordjevic ::

Če se hočejo pokopat dokončno, by all means then.
No grave is deep enough to keep us in chains.

kpkp ::

@flameir
Mislim, da je Nokia podpisala 5 letno pogodbo z Microsoftom, ki jim nanese približno 1 miljardo $ na leto.

Meni je še vedno žal, da so opustimi Meego/Maemo, en telefon na leto, pa če tudi na omejenem števuli tržišč in izposojenim hw iz lumije, bi lahko skupaj spacali in tako imeli nek svoj backup plan. Meni namreč zelo ustreza "gesture based UI".

Tralala999 ::

kpkp ::

Sam ravno razmišljal, to bi lahko bila ena mala teorija zarote:
Nokia podpiše ekskluzivno pogodbo z Microsoftom, vendar se nekaterim vodilnim (ki se ne pišejo Elop :P ) zdi škoda popolnoma vstaviti MeeGo, zato MeeGo oddelek odprodajo/odcepijo od Nokie. Tako lahko ti nadaljujejo z razvojem MeeGa in v primeru prekinitve porazuma z Microsoftom, ta oddelek nazaj kupijo/priključijo.

:O:D

deyco5 ::

Ej kolk tistih, ki tule tolčete po WP7 in po novih Lumijah z WP8 pa je telefon z WP že dejansko sprobalo in kaki dan ali 2 uporabljalo?

Hehe, očitno noben, ker potem bi se popolnoma drugače pogovarjali. Sem lastnik OMNIE 7 in odkar ga imam na Android niti pomislim ne več. Enako komaj čakam na 920-ko, ki bo moja naslednji 2 leti! Z iOS sem imal izkušnje samo preko iPoda, tako da o njem ne bom govoril, nebi ga pa imel že iz razloga, ker ga hoče vsaka ovca z malce keša (no ja pa tudi tiste brez)... :)

Resno, preizkusite WP in boste videli o čem govorimo v temah WINDOWS PHONE na tem forumu!

deyco5 ::

Vglavnem če že daš 400 € za tel, daj še 100 zraven in nabavi eno od lumij (tudi 820 je povsem primerljiva s sodobnimi smartphoni)... jaz ti pač predlagam, da se odločiš za WP8, nič druga...

technolog ::

No po celi temi blebetanja o windowsu se mi je tlak dvignu, da so me mogl skor reševalci odpelat na urgenco.

Zdej pa še kak pameten android telefon prosim :)

Dr_M ::

Bo, ce ne bo prej konec sveta, LG Optimus G.

technolog ::

Dr_M je izjavil:

Bo, ce ne bo prej konec sveta, LG Optimus G.


Hvala. A ni bil napovedan že za septembra (kokr sm pogooglov)?

Dr_M ::

V Koreji je ze izsel, za EU pomoje se sami ne vedo.

Tralala999 ::

Še malo plastic fantastic....ampak...
http://www.gsmarena.com/meizu_mx_4_core...

kpkp ::

Glede na to, da je Galaxy Nexus skoraj leto star, če se ti ne mudi, bi počakal na nov Nexus/e. Jaz upam da nebo spet Samsung, idealno bi bilo več Nexus-ov različnih proizvajalcev in različnih cenovnih rangov.

Bom pa še jaz enga kitajca prilepil :)
Oppo Find 5

technolog ::

Če bo naslednji nexus tale, potem čakam komot :)

http://stuffmideast.com/2012/09/26/1398...

Zgodovina sprememb…

kpkp ::

Sem tudi sam potihem upal, samo glede nato da Nexusi ponavadi nomajo ime proizvajalca na sprednji strani... Je pa res da je to le nek render...

Vsekakor pa je tudi smiselnost 441ppi vprašljiva, naj naredijo pa bomo videli :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nove nokie: Lumia 820 in 920 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
30261358 (37190) rok_p
»

Kateri telefon si trenutno lastite (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
827250 (5695) lvlOne
»

Nokia tretjič zapovrstjo z izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6619660 (16635) bluefish
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499462 (8161) SLO_Matej

iPhone 5

Oddelek: Mobilne tehnologije
495454 (4470) Gandalfar

Več podobnih tem