» »

Fitness naprava (vse v enem)

Fitness naprava (vse v enem)

TeraTM ::

Zdravo. Prijatelj kupuje fitness napravo v vrednosti 400 do 460 EUR. Mora biti kolikor se le da kvalitetno za ta denar. Sedaj si ogleduje to:

Power Station

Če vam link ne dela na tej strani v search bar tam levo dajte, je mal čudno ker sem skopiral direkten link. " power station" Kakšni predlogi so dobrodošli. HVALA!

WarMaker ::

Nekaj takega smo imeli na srednji šoli.
Ne morem ti pomagat s kakršnim-koli mnenjem, ker se ne razumem na "fitness" zadeve, ampak kolikor sem imel možnost ga uporabljat pri športni, kul zadevca :)

(now blame on me - ker nimam pojma ;D)

Modiano ::

hej, take naprave se pomoje hitro naveličaš..
sicer če se kej bolj resno ukvarja s fitnessom je itak bolj, da si kupi olimpijsko štanko, ročke pa uteži in klopco seveda..fitnesserji se več ali manj izogibajo vajam na vodilih..ker je vadba s prostimi utežmi tudi učinkovitejša.
Drugač pa iz lastnih izkušenj je ful čudno na tej napravi delati metuljčka, ker si niti nastavljat ne moreš višine..

moje mnenje, če ga seveda b0l veseli ta multi-mašina, naj si jo kupi:)
...Money can't buy happiness, but neither can poverty...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Modiano ()

TeraTM ::

ja ni ravno fitness trener / olimpijevec. Bolj tako za sproti mal povadit, Hobby. Tudi ker so te naprave vse v enem bolj kompaktne. Torej bi bila ta naprava v redu? Sam se okvarjam s fitnessom, ampak kar se pa tiče teh naprav, sem v temi. Kakovosti in katero firmo vzeti...

Modiano ::

na fitnessu mamo vse naprave od technogym in so zelo kvalitetne.
...Money can't buy happiness, but neither can poverty...

Meizu ::

Kaj pa vem... Tele zadeve stanejo že toliko, da se pomojem že splača v kak fitnes prijavit in lepo hodiš tja in maš vse kar rabiš. Namreč, če takšno napravo kupuje in misli dat tolikšnega denarja, potem predvidevam da namerava tudi pogosto vadit. Sicer bi si nabavil en armaflex ter dvoje uteži ter s tem kombiniral, delal trebušnjake, sklece... Itd itd.

Modiano ::

Meizu je izjavil:

Kaj pa vem... Tele zadeve stanejo že toliko, da se pomojem že splača v kak fitnes prijavit in lepo hodiš tja in maš vse kar rabiš. Namreč, če takšno napravo kupuje in misli dat tolikšnega denarja, potem predvidevam da namerava tudi pogosto vadit. Sicer bi si nabavil en armaflex ter dvoje uteži ter s tem kombiniral, delal trebušnjake, sklece... Itd itd.



se popolnoma strinjam..
...Money can't buy happiness, but neither can poverty...

Ramon dekers ::

da ti malo pomagam!

sam imam doma zadevo podobno tej http://www.bolha.com/oglas1272469196/ke...

če ima kolega prostor ti priporočam, nekaj v tem stilu, več kot to ne rabiš, edino kakšno tekalno stezo!

Jo imam že 5 let, zadeva se enostavno ne znuca, vadim pa 3x tedensko po 2 urci. Prej sem imel kitajska jajca od spara, neckrmana...sam kvaliteta je fenomenalna!

gendale ::

za nekje 500e bi mu jaz priporočal, da si kupi olimpijsko palico + 150kg uteži (oziroma raje 200kg če si lahko privošči), stojala za počepe in zidarske kozice (zaradi varnosti pri počepu in benchu), drog za zgibe, bench
s tem bo lahko delal veliko večino pomembnih vaj
prostora ne bo zasedlo več kot naprava, ki jo ima namen kupit, obrabilo pa se ne bo praktično nikoli (no, drog za zgibe se zna skrivit čez čas)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

Ramon dekers ::

kaj če mu toliko uteži? saj ni profi?

gendale ::

150kg bo pri vajah za spodnji del telesa dosegel zelo hitro (predpostavljam da je zdrav mlad moški)

verjetno nekje 6 mesecev - 1 leto pri deadliftu in par mesecev več pri počepu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

Ramon dekers ::

uf sam tega še nisem dosegel imam max 85 kil, sem pa težak 71 kil.

gendale ::

sicer nisi napisal dovolj podatkov (katera vaja, koliko časa treniraš, višina, a je teh 85kg 1rm ali teža s katero delaš, ...), ampak grem stavit, da lahko v parih mesecih prideš čez 100kg :)

Lion29 ::

jaz si bi tudi kaj takega rad nabavu.... rabil bi predvsem nekaj za delat hrbet (zgornji del) in neko naslonko za roke (biceps)... bench in stango ze mam....

sem nabavljal utezi v hervisu... matr so dragiu koluti... a ma kjer kaksno bolj poceni alternativo?
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Ramon dekers ::

gendale je izjavil:

sicer nisi napisal dovolj podatkov (katera vaja, koliko časa treniraš, višina, a je teh 85kg 1rm ali teža s katero delaš, ...), ampak grem stavit, da lahko v parih mesecih prideš čez 100kg :)


jah 85 je 8 ponovitev, ker itak delam 12, 10, 8. Mah do 100 itak ne probavam. js pač delam to kilažo da mam naslednji dan musklfibr. Kej več pa mi ni, itak brez anabolikov, veš kako je.

Lion29 je izjavil:

jaz si bi tudi kaj takega rad nabavu.... rabil bi predvsem nekaj za delat hrbet (zgornji del) in neko naslonko za roke (biceps)... bench in stango ze mam....

sem nabavljal utezi v hervisu... matr so dragiu koluti... a ma kjer kaksno bolj poceni alternativo?



poglej na bolhi, verjetno gledaš plastične, tite železne so cenejše.

Zgodovina sprememb…

tsh2 ::

če je resen bo itak moral kupiti še uteži (ročke). kar ga bo prišlo dodatnih par sto evrov. tako da ta naprava je po moje brezveze. razen če ne ve kaj bi z denarjem.

Lion29 je izjavil:

sem nabavljal utezi v hervisu... matr so dragiu koluti... a ma kjer kaksno bolj poceni alternativo?

iz betona so cenejše. skoraj zastonj, če sam vliješ, tako kot jaz.

Ramon dekers ::

jah ne seri, ne boš betonskih ulival!kot sem rekel ta naprava je fenomenalna, kvaliteta ki jo dobiš je 1 A, nemška zadeva! ni pa profi! tako ali tako se ne pričakuje da se boš tu šel neki profesionalizem!
Vsak se naj pa sam odloči, jaz vem da bi nabavil ketlerjevo klopco, ker to se ne znuca, pa še ko spustiš štango se ti koža ne more med kazalcem ne more zatakniti, kot je to narejeno pri nekaterih klopcah!

Lion29 ::

pismo ce se bi te naprave dalo na izy zlozit, da bi zasedle full malo placa, bi ble meni super kul...

bo treba narest prizidek...

sicer pa res.. full pogresam fitness... tisto druzenje, vzajemno vzpodbujanje, etc....sem pac tolko oddaljen od najbliznjega (14km), da se mi ne splaca hodit.. da ne govorimo o ubijalskih cenah 50+ evrov na mesec.... spomnim se, d asem dajal jaz nekaj manj ko 10e.. sicer v okviru kluba, a vseeno...
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

boha ::

škoda denarja, raje vpis na fitnes. večja motivacija, boljši rezultati. če pa že mora nabavit pa klopco in proste uteži, + štanga za vesa vzgibe. pol manjši strošek, večja dinamika vaj.

Ramon dekers ::

boha je izjavil:

škoda denarja, raje vpis na fitnes. večja motivacija, boljši rezultati. če pa že mora nabavit pa klopco in proste uteži, + štanga za vesa vzgibe. pol manjši strošek, večja dinamika vaj.



ja kaj, če je motivacija je motivacija tudi doma, če pa si prišel gledat babe, je pa tako ali tako vseeno če greš na pir!

EDIT: ja kot je rekel nekdo zgorja cene so ubijalske 55+! pa klopco nujno potrebuješ, pol se pa doda še kakšne štange za da lahko delaš hrbet...tako ali tako se da pa večinoma vaj opravljati s prostimi utežmi, vse tiste naprave v fitnesih so itak bedarija.

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

Ramon dekers je izjavil:


ja kaj, če je motivacija je motivacija tudi doma, če pa si prišel gledat babe, je pa tako ali tako vseeno če greš na pir!


eh... to ne bo lih drzalo...vsaj za vecino ne!
ce imas nekoga, ki dela s tabo, ti pomaga, te vsaki dvig vzpodbuja.. mogoce malo tekmovalnosti.... bodor ezultati neprimerno vecji!
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Ramon dekers ::

v določeni fazi se rezulatati ustavijo, ti maximum dosežeš recimo v enem letu, tolikor kolikor ti je dala narava s prehrano! naslednjo stopnjo lhako dosežeš samo z anaboliki!

Je tekmovalnost, spodbujanje, lahko pa je obratno da samo debatirata!

thramos ::

Ramon dekers je izjavil:

v določeni fazi se rezulatati ustavijo, ti maximum dosežeš recimo v enem letu, tolikor kolikor ti je dala narava s prehrano! naslednjo stopnjo lhako dosežeš samo z anaboliki!


Heh. Kar nekaj let mine, preden dosežeš svoj maksimum, brez dodatkov.

Tele naprave pa so večinoma brezveze, kot jih je že kar nekaj napisalo. Če misliš delat resno, potem je vse kar rabiš uteži, klopca in kletka. Če pa ne misliš delat resno, je pa popolnoma enako če delaš jogo ...

Heisenberg ::

@TeraTM: glede naprave za katero si podal link ti predlagam da ne kupis, ker ti bo kmalu premalo!

Ni boljšega kot proste utezi...ce pa ze moras imeti napravo pa priporocam tole:
http://www.rabljenafitnesoprema.si/inde...

nikoli ne bos preprastel te "mašine"!, kajti vedno lahko dokupis utezi!

Sam sem jo kupil pri tem podjetju, ki trenutno edini uvaza v Slo,. in lahko samo recem da je vredna vsakega centa !

pa še 110kg utezi sem vzel zdraven, pa brezplačna dostava ali pa še dodatnih 5% popusta in vse skupaj je prislo 1100EUR, kar je sprva veliko a
ce pomislis koliko pustis vsak mesec v fitnesu je to malenkost!

lahko samo še dodam: priporocam! ;)

Lion29 ::

v hervisu imajo znizanje
te naprave

na 300e...

zanima me vase mnenje?

tam sem videl da ima tudi steper in za dibse... a ta v hervisu ma tut to? ker na sliki ne vidim?

bolj me skrbi ako je zadeva stabilna in ni nek plasticni jajc, ker ne mislim kupovat za 2 meseca


EDIT
popravljam, znizano je na 300e
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Ramon dekers ::

Lion29 je izjavil:

v hervisu imajo znizanje
te naprave

na 300e...

zanima me vase mnenje?

tam sem videl da ima tudi steper in za dibse... a ta v hervisu ma tut to? ker na sliki ne vidim?

bolj me skrbi ako je zadeva stabilna in ni nek plasticni jajc, ker ne mislim kupovat za 2 meseca


EDIT
popravljam, znizano je na 300e



je plastičen jajc:)žal, verjemi!te kitajska jajca so narejan popolnoma nestrokovno (recimo za biceps - scoot nastavek je lahko narejen tako da ni pravilen kot in lahko delaš vajo popolnoma narobe, ter ostale napake) klopca za dvigovanje uteži mora biti zraven in je najbolj pomembna, tega tukaj ni!

drugače pa mal dnarja mal muske

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

meni so zelo pomembne te 3 stvari

scot nastavek
vlecka za zgornji del hrbta
ali
stabilna konstrokcija s stango za se vlect gor (zgornji del hrbta)

ce ima zadeva se
kvalitetni modul za metuljcka
modul za dips

potem ima kar nucam....

vse ostalo (noge, bench press, etc) je petornega pomena...

rabim kvalitetno konstrukcijo, ki se po moznosti da zlozit
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Godsangel ::

Zdravo,

zanimam se za to power station napravo in sem prebral vsa vaša mnenja. Sprva sem si želel kupiti le klopco za bench in proste uteži nato pa sem videl da če dam še malo zraven dobim vse to + še pol kletko in "škripec", ki omogoča veliko dodatnih vaj na napravi.

Napravo sem si šel že ogledat in mi deluje stabilno, vendar bi rad imel mnenje od koga ki je morda že uporabljal točno to napravo. In sicer ali je res tako stabilna, kakšne obremenitve dejansko prenese in ali je zanesljiva? Za kakršekoli komentarje o tej napravi in predvsem izkušnje bom zelo hvaležen.

Hvala, lp

Machete ::

Vprašanje za kakega fit-znalca. Zaradi težav s hrbtenico in še česa zadnje čase ne prenesem več teka, ki mi je bil idealen za celo telo in predvsem časovno ugoden. Pol urce na dan in si super.
Sedaj pa po teku komaj hodim par dni. Za kolo zmanjkuje časa, sploh pozimi.

Rad bi nek substitut ali kombo obojega skupaj. Je stepper vredu nadomestek? Vem da ni isto, ampak nekaj rabim za miganje. Ima kdo kak predlog? Mogoče raje veslača?
Hvala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Gregor P ::

Čisto tako vpadam v temo, zgolj toliko, da napišem, da se je meni do vseh teh naprav za doma še najboljše zdela fitnes naprava za veslanje (ker se pač toliko stvari dela naenkrat), ostalo pa tako kot so že rekli ostali, klopca, drog za dvigovanje, ročne uteži itd. (vse to v kombinaciji še z zunanjimi aktivnostmi, tek, kolesarjenje) ... nisem pa strokovnjak za fitnes.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jusv ::

Naprava za veslanje je zelo kul, ampak ti mora odgovarjati. Nimam pojma kakšen učinek ima na tvoje bolečine v hrbtu, ampak pri meni je bilo izboljšanje. Definitivno pojdi prej stestirat v kak fitnes center ali pa se zmeni s prodajalcem za 7dnevni test.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Machete ::

Najbolje ja. Edino gledam, da spodobna zadeva stane jurčka. Kar oreng :S za nekaj kar ne vem če bo zalaufalo :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kozmy ::

Vse kar rabiš je kletka, dvojne ročke pa štanga, in seveda uteži.

Machete ::

Da, v teoriji in če ti paše to in če te to ne pohabi za naslednje tri dni.
Zato iščem specifično zadevo, saj je od klasike skoraj edino kar mi ostane kolo in pa pogojno hribolaz, kar žal vzame čas. Časa pa ni.

Zato bo verjetno res edino da provam nekje v živo in kvaliteten stepper in veslanje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

thramos ::

Če ne napišeš, kaj sploh lahko počneš oziroma kje je problem, težko dobiš pameten nasvet.

Kvaliteten trening z utežmi v domačem fitnesu je časovno učinkovit (dobre pol ure), treniraš celo telo in je z pametno (krožno) vadbo tudi vsaj deloma aeroben. Kar je napisal kozmy pa kupiš za drobiž.

Machete ::

Sej sem napisal, da je kolesarjneje OK in pa hribolazenje brez teka dol npr. Benč imam, ima tudi za prsa in noge dvigovalke, imam uteži, samo mi ne sede to zvijanje po benču in dvigovanje uteži.
Včeraj sem drgnil motorko in cepil na cepilec. Zaekrat vse OK :)

V bistvu me mika nekaj takega, predvsem za pozimi. Samo dejansko bi tole kravo moral drgnit res kak teden doma kot predlagano, preden bi zvalil jurja.



LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

iso2000 ::

Jaz sem svoje čase hodil v fitnes, pa se naveličaš, pa pride poletje pa sem rajši zunaj...
Letos sem odkril vadbo z lastno težo. Aplikacija za Android je bila ca. 5EUR, da se pa narediti precej. Od pripomočkov imam dva stola, eno štango, dva vijaka s štriki privita v strop za dvige in en vijak s štrikom v ograjo balokna za vaje z vleki. To je pa vse.
Aplikacija: https://www.marklauren.com/apps.html
Obstaja tudi slovenski prevod knjige tega avtorja, ki se jo splača prebrati za razumevanje aplikacije in delovanja programov...
V glavnem precej boljše kot fintes na kakršnekoli napravi. Ali kot trdi avtor knjige - telo je vadbena naprava. Vzame mi pa max 40 minut na dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iso2000 ()

thramos ::

Ja, dejansko se da z minimalno pripomočki (štanga, elastika) kvalitetno trenirat praktično vse dele telesa.

Machete, če si se že odločil, kaj bi počel in česa ne in rabiš samo potrditev: kakršnokoli redno miganje je boljše kot nič.

Zadevo pa temeljito preizkusiš tako, da se za en mesec vpišeš v fitnes, kjer imajo to napravo. Pa vsameš v zakup, da je verjetno naprava na fitnesu stala bistveno več kot jurja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup fitnes naprave

Oddelek: Loža
4913923 (2837) IcyFox
»

Fitnes v Lj in okolici

Oddelek: Šport
267961 (6950) Liniss
»

Fitnes naprava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13921531 (18511) BlueBerry
»

Poceni fitness oprema (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6812645 (8633) Heisenberg

Več podobnih tem