» »

karambol in odplačilo škode

karambol in odplačilo škode

asdfggfd ::

danes sem bil mal debila in sem po odhodi iz parkplaca pošlatal žep, če je noter mobitel. ker ga ni bilo (bil je v torbi), sem za sekundo pogledal na sosednji zic, v tej sekundi se je pa vozilo pred mano ustavilo, jest pa v njega. peljal sem ene 5km/h, tko da sem ga vseskupej mal naslonu, je pa vseeno počilo. vidne škode na prednjem vozilu ni, plastika ni nikjer počila, nikjer odstopila, se pa pozna obris moje registrske. no, v glavnem, nobene ogromne škode. tud sprednji avto ni bil neke bajne vrednosti, ene 4-5k€

me pa zanima zdej, če lahko jest to škodo direkt odplačam in se mi naslednje leto ne šteje malus pri premijskem razredu (izpit mam eno leto in sem trenutno v 95%, z malusom pridem pa 3 razrede višje, kar je 120% oziroma kar precej več)? bi poklical na informacije ampak je trenutno prepozna ura, tako da vas prosim če poveste kej glede tega

Tilen ::

Oškodovanec se strinja, da mu poplačaš škodo brez zapisnika?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

asdfggfd ::

jest sem imel v mislih da bi to storil prek zavarovalnice, evropsko poročilo sva izpolnila

St235 ::

Lepo prosim ne zapisnik in policijo za take neumnosti.

Izpolni se EU obrazec, tako, da ima on osnovo iz katere lahko popravi vozilo in krivda ni dvoumna. Ti pri zavarovalnici tega ne moreš odplačat, razen če imaš kako polico, ki to dopušča. Lahko pa pokličeš tega v katerega sis se zaletel in ga vprašaš, kolk je škode. Če gre za do 200&#8364 - 300EUR; se ti spalča pokrit iz žepa, če se bo on seveda s tem strinjal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

asdfggfd ::

a tako da bi on šel na cenitev škode k zavarovalnici in bi pol to škodo trgal direkt recimo iz mojega TRR pa ne gre?

St235 ::

Hja, lahko gre na cenitev, potem pa odtopi od zahtevka. sam to je njegova dobra volja, če se bo s tem ukvarjal.

Ne moreš pa ti zavarovalnici odplačat.

Aston_11 ::

Saj se ti ne splača. Njega sedaj boli vrat za znoret, iz tega naslova bo dobil jurja do dva.

St235 je izjavil:

Hja, lahko gre na cenitev, potem pa odtopi od zahtevka. sam to je njegova dobra volja, če se bo s tem ukvarjal.

Ne moreš pa ti zavarovalnici odplačat.


Triglavu lahko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

asdfggfd ::

Aston_11 je izjavil:

Triglavu lahko.
no, super, se mi je zdelo da sem zasledil to na eni strani. pol lepo plačaš in naslednje leto napreduješ v nižji razred, al kako?

Aston_11 ::

Drži, vendar počakaš na zahtevek, da vidiš, koliko bo.

asdfggfd ::

okej, hvala vsem za informacije

Brane2 ::

A ni to zavaraovanje prve škode ali kako se že temu reče ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

St235 ::

Ja, nekatere zavarovalnice to imajo, sam ponavadi rabiš to imet sklenjeno pri polici, ne pa ko že pride do nesreče.

Brane2 ::

Jasno.

Stvar stane nek drobiž.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Tilen ::

Čez 100 eur ni ravno drobiž. Gre za odkup prve škode. Če je kasko se dodatno poveča.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Aston_11 ::

Po moje je zavarovalnicam v interesu, da če morajo plačati 5 jurjev odškodnine na račun prejete premije npr. 300 EUR in jim zavarovalec ponudi 5000 jurjev, da to sprejmejo. Saj niso budale.

AngelOfDeath ::

St235 je izjavil:

Hja, lahko gre na cenitev, potem pa odtopi od zahtevka. sam to je njegova dobra volja, če se bo s tem ukvarjal.

Ne moreš pa ti zavarovalnici odplačat.



Seveda lahko.
edit: Slovnica

St235 ::

Nas razsvetliš kako to narediš?

šernk ::

kliči unega naj skoči do lokalnega kleparja (verjetno kakšnega že pozna), vpraša koliko je škode (naj se avto temeljito pregleda) in oceni koliko pride popravilo. morda je le za pobarvat (tam nekje 100-150€ bi rekel, spet odvisno od barve in vsega) če je pa še kaj počilo (kar se zelo hitro zgodi, vendar če ni bilo od zunaj videti razpok nekako dvomim) lahko pa hitro stroški narastejo. če se z zadevo ne strinjaš vama pa še vedno ostane zavarovalnica.

ker zavarovalnica bo šla preko uradnega servisa delat izračun škode, pol pa pride končni račun vsaj 30% dražje (zavarovalnica je meni ocenila na 250€ škode (počena maska), izplačala 190€, sam sem pa zadevo popravil potem za 90€, brez poznanstev bi me najbrž prišlo okoli 130€, kar je še vedno 100€ manj od ocene, z original novo masko pa bi prišel nekje na 230€ sem računal). da naredijo na uradnem servisu kaj bolje od lokalnih ličarjev pa ni res, večina (ne vsi) lokalcev bo bolje naredilo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Reycis ::

Problem ni samo, da moras prvo leto placati 30% vec zavarovalnine (120% namesto 90%) pac pa moras vec placati tudi drugo leto (110% namesto 85%) in potem se naslednjih 10 let placujes vec dokler na koncu ne prides na najnizji razred. Zato se zavarovalnice v primerih ko je skoda majhna na veliko otepajo odkupa skode.

asdfggfd ::

sem si izračunal, tud za moje dost majhno osnovno zavarovanje cirka 400€ bom zarad te nesreče v naslednjih 12 letih plačal 900€ več :|

kaj pa če skenslam to polico in naredim novo drugje?

lambda ::

Meni je agent nazadnje razložil, da izguba bonusa dela težave, kadar smo na 90% in manj. Ker takrat pač padeš na 105%, namesto da bi šel na 85% in je to kar izguba zate.

Če si pa na 100%, je pa tako, da bi načeloma padel na 115% namesto šel na na 95%. Ker pa so zavarovalnice požrešne, so pa pripravljene vzet ljudi na 100%, brez da bi upoštevale njegove prejšnje škode. Pač primer: če si na 100% in se zbiješ pri Adriaticu, lahko drugo leto greš k ZM in ti tam dajo 100%, če bi ostal pri Adriaticu, bi imel pa 115%.

Kolk butasto je to vse skupaj, mi ne pravit. Hkrati pa niti ne vem, če je resnično, ampak ni mi jasno zakaj bi mi pred leti sicer agent rekel, da je doplačilo odkupa prve škode dokaj brezveze, dokler nimaš omembe vrednega bonusa ali pa če nisi res obupen voznik ... in kot obrazložitev podal zgornji workaround.

Da ne omenjam kakih drugih trikov, kako preskočit dva razreda (to je imela Tilia). Je ta stvar sploh regulirana z zakonom ali kako centralno evidenco? Ali si pač zavarovalnice to regulirajo po svojih kapitalističnih načelih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

fosil ::

St235 je izjavil:

Nas razsvetliš kako to narediš?

Ko je škodni primer zaključen, greš na zavarovalnico, poveš da bi rad odkupil škodo in plačaš.
Tako je!

Reycis ::

Nubes, samo v vednost: nad 14 razredom so razlike med razredi 10 procentov in vec. Mislim, da gre 110,120,130,150,170,200. Razred s 115% premijo ne obstaja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Reycis ()

lambda ::

No, še toliko slabše. Ne spremeni pa dejstva, da so ti razredi precejšen absurd, sploh glede na to, da sploh obstaja možnost "odkupa prve škode". Ravno s slednjim izničiš namen le-teh.

edit: ideja je v redu, le zavarovalnice so še iz tega, kar primarno ni namenjenu kovanju dobičkov, začele delat denar

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

Tomi ::

Aston_11 je izjavil:

Saj se ti ne splača. Njega sedaj boli vrat za znoret, iz tega naslova bo dobil jurja do dva.

Odkar je vsak, ki je imel podobno nesrečo, imel "hude" težave v vratom, tega ne izplačujejo več tako enostavno.

Sicer pa, škoda, da nisi poklical prometne policije Grič. Gospod M.B. bi verjetno ocenil, da je kriv voznik pred tabo.
metrodusa.blogspot.com

Invictus ::

Ko dobiš obvestilo od zavarovalnice, greš lahko tja in poveš da boš škodo plačal iz svojega žepa.

Tako ti noben bonus ne propade. Vsaj Triglav to omogoča.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RejZoR ::

Tomi je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Saj se ti ne splača. Njega sedaj boli vrat za znoret, iz tega naslova bo dobil jurja do dva.

Odkar je vsak, ki je imel podobno nesrečo, imel "hude" težave v vratom, tega ne izplačujejo več tako enostavno.

Sicer pa, škoda, da nisi poklical prometne policije Grič. Gospod M.B. bi verjetno ocenil, da je kriv voznik pred tabo.


A ni tko, da se vedno smatra, da je kriv tisti zadaj ker ni držal varnostne razdalje? Pa magari če gre za hitrosti parkirišča...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

ja se. Tomi ima komplekse, ker je pred kratkim doživel nesrečo, v kateri je policija ocenila da je kriv in se ne more sprijaznit s tem.

Drugače pa če bo uveljavljal kakšne poškodbe pol nimaš kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Ales ::

No, včasih se je z menjavo zavarovalnice res dalo izogniti premijskim razredom čez 100%. En moj kolega je to naredil enkrat.

Spomnim se, da je takrat preračunaval, ali se splača čakat do konca registracije tisto leto ali ne. Menda mu prišlo ceneje prekinit takoj, da bi čim prej spet štartal z 100% in čimprej bil spet na 95%, itd.. Samo ne spomnim se, kaj je še moral prej naredit... odjavit svoj avto in vrnit tablice, če se ne motim? Potem pa je prekinil zavarovanje, zahteval vračilo preostanka zavarovalne vsote in zavarovanje potem na novo sklenil pri drugi zavarovalnici. Pa seveda moral je na novo registrirat avto. Pa je bil spet na 100% in čez leto dni na 95%.

Pravzaprav se nekako megleno spomnim, da mu je kar agentka na isti zavarovalnici to nekako zrihtala. Verjetno je vedela, da bi sicer šel drugam.

Ne vem pa, če se to še da tako naredit.

AngelOfDeath ::

fosil je izjavil:

St235 je izjavil:

Nas razsvetliš kako to narediš?

Ko je škodni primer zaključen, greš na zavarovalnico, poveš da bi rad odkupil škodo in plačaš.


+1

Ales je izjavil:

No, včasih se je z menjavo zavarovalnice res dalo izogniti premijskim razredom čez 100%. En moj kolega je to naredil enkrat.

Spomnim se, da je takrat preračunaval, ali se splača čakat do konca registracije tisto leto ali ne. Menda mu prišlo ceneje prekinit takoj, da bi čim prej spet štartal z 100% in čimprej bil spet na 95%, itd.. Samo ne spomnim se, kaj je še moral prej naredit... odjavit svoj avto in vrnit tablice, če se ne motim? Potem pa je prekinil zavarovanje, zahteval vračilo preostanka zavarovalne vsote in zavarovanje potem na novo sklenil pri drugi zavarovalnici. Pa seveda moral je na novo registrirat avto. Pa je bil spet na 100% in čez leto dni na 95%.

Pravzaprav se nekako megleno spomnim, da mu je kar agentka na isti zavarovalnici to nekako zrihtala. Verjetno je vedela, da bi sicer šel drugam.

Ne vem pa, če se to še da tako naredit.



Zavarovalnice bi sedaj naj bile povezane. Torej pri vseh naletiš na isto ceno. Tako bi naj bilo če je v praksi tudi pa ne vem. Če se je iz tvoje police uveljavljala škoda iz tiste kombinacije ne moreš zahtevat vrnitve preostanka zavarovalne vsote.
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

če si letos 95% boš imel drugo leto 110% in ne 120.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

St235 ::

Padel bo tri razrede, razredi nad 100% so 10%.

Zavarovalnice bi sedaj naj bile povezane. Torej pri vseh naletiš na isto ceno. Tako bi naj bilo če je v praksi tudi pa ne vem. Če se je iz tvoje police uveljavljala škoda iz tiste kombinacije ne moreš zahtevat vrnitve preostanka zavarovalne vsote.


Cene so pri zavarovalnicah različne, ker drugače bi šlo za kartelno dogovarjanje. Imajo pa skupno bazo, tkao da se zahtevki zoper eno zavarovalnico in posledično bonusi prenašajo. Se pa da sploh zdilat, da to "spregledajo" in štartaš z 100%, če se jim gre za stranke.

Blazz ::

pri zavarovalnici lahko odplačaš to škodo brez problema in ti ne bodo znižal premijskega razreda. Vem da je včasih bilo to pametno narediti tja do 300-400 eur. Seveda odvisno od tvoje letne registracije...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
848212649 (1683) kixs
»

Nesrečna in kritje popravila škode

Oddelek: Na cesti
463855 (2836) DePalmo
»

Kaj storiti ob prometni nesreči - zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8720149 (12721) ...:TOMI:...
»

Prometna : naredil škode za 80€, sedaj moram plačat 300€ več zavarovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8017986 (14801) dj_uro
»

Nesreča - kuponček

Oddelek: Na cesti
409022 (7894) GrimReaper

Več podobnih tem