» »

Nokia nadaljuje odpuščanja in zapiranje tovarn

Nokia nadaljuje odpuščanja in zapiranje tovarn

Techworld - Nokia se še vedno potruditi priti na zeleno vejo, za kar so že pred časom žrtvovali Symbian in MeeGo in se zatekli k Microsoftovemu Windows Phonu. Poleg že aprila napovedanih odpuščanj zaposlenih na projektu Symbian so te dni najavili nova odpuščanja in racionalizacijo poslovanja.

V nadaljevanju prestrukturiranja in preusmerjanja na Windows Phone bodo odpustili še 3500 zaposlenih. Od tega jih bo 2200 iz romunske tovarne v Klužu (ki je začela obratovati februarja 2008 po preselitvi iz Bochuma in bo zaprta decembra letos), saj bodo njihovo delo prevzeli Nokiini azijski obrati. Preostanek odpuščenih prihaja iz komerciale in logistike, kjer želi Nokia z optimiziranjem poslovanja zmanjšati potrebo po številu zaposlenih.

Združujejo pa tudi razvojne oddelke, saj bodo v Nemčiji zaprli tistega v Bonnu in ga pridružili berlinskemu, medtem ko bodo v ZDA zaprli prostore v Malvernu v Pensilvaniji in nadaljevali le v Bostonu in Chicagu. Kaj bodo storili s proizvodnimi obrati na Finskem, Madžarskem in v Mehiki, še razmišljajo - verjetno jih ne bodo zaprli, bodo sledile reorganizacije.

54 komentarjev

«
1
2

listje123 ::

Mam nokijo c5-03.
Za zjokat.
Ko delam videoposnetke kr zašteka.
Velikokrat tud v meniju zašteka in se pol resetira.
Včasih zaslon zamrzne in nemoreš nič.
Ko imam vklučen senzor gibanja in v meniju dam postran telefon se naredi črn ekran in se resetira.
Sošolc ma isti telefon in isti problemi.
Karte za navigacijo so grozne, večino krajev sploh ne najde.
Pr slikah rab ene 15 sekund de jo sploh naloži.
Pa še tiste prosese morš zaperat de sploh kej dela.

Ne mi zdej zbrisat tega prispevka,ker imam pravico de povem kakšn jajc je.

Ashrack ::

ko je prisla nokia 5800 se je ze vedelo kaksn jajc je to. Zatem je bil N97 ki je N5800 + tipkovnica kateri je bil se vecji jajec zarade pocasnega CPUja.
Vse novejse reinkarnacije so narejene po Nokia 5800 sistemu. Totaln underpowerd HW in buggy OS.

Tajki
cisto razumem tvoje muke
....

zagi123 ::

Ni čudno, glede na to kakšne smeti so proizvedli v zadnjih petih letih.
Sožalje tajki, imam enake probleme, le da meni štekne že zjutraj, ko štekne budilka :))

Tilen ::

Prihaja revolucija. Vprašanje je le v kolikšni meri si bo Nokia (lahko) prilagodila Windows Phone OS in s tem poskušala izstopati pred npr. Samsungom ali HTC.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

listje123 ::

Še kitajske kopije iphona so bolše od nokije.

PNG ::

Še ena tema v kateri primerjamo Nokie za 25€ in IPhone za 700€. Go Slo-Tech!

mikic007 ::

Res je tajki, taksnih tezav, kot si jih ti opisal, nisem imel niti s kitajskim Iphonom (prvim). Manjkalo je sicer pol funkcij, ki so bile napisane na sicer originalni skatli, vse ostalo pa je nekako zadovoljivo delalo. Verjetno pa je problem, da Nokia pac ne more kar prekopirati dolocenih zadev, ki jih Kitajci brez tezav. Sem preprican, da bi v nasprotnem primeru bila Nokia popolnoma primerljiva vsem ostalim ;-)

WarpedGone ::

Je en point v tem, ker tut na zadevi za 25€ piše Nokia.
Če je to šit od šita, je to še vedno šit od šita Nokia.

Kdor spoštuje svoje ime, svojega imena ne napiše na kup dreka. Tut če košta samo 0,25€.

Obstaja razlog, da je narcenej mercedes še vedno vreden svojega imena. Nokia za 25€ pa to ni. Kar samo poraja dvom da pa ona za 1000 EUR morda vreda imena, al pa denarja. Raje ne, kot ja. Tut najdraži renault bol šklopota kot narcnej BMW, čeprav je enkrat dražji.

Nokia je na koncu svojega miganja. Dobro da nimam njenih delnic.
Zbogom in hvala za vse ribe

amigo_no1 ::

Nokia N97 stane 25 E ? Gimme, gimme.

bosko1982 ::

hmmn... s čim se pa prevažajo delavci/šefi Nokie na delo? Glej sliko v novici.

Brat ima Nokia C6-00, jaz nisem najbolj zadovoljen, za njega pa je ok, moj prastari Samsung i900 lepše dela...
katastrofa od človeštva...

PNG ::

WarpedGone je izjavil:

Je en point v tem, ker tut na zadevi za 25€ piše Nokia.
Če je to šit od šita, je to še vedno šit od šita Nokia.

Kdor spoštuje svoje ime, svojega imena ne napiše na kup dreka. Tut če košta samo 0,25€.

Obstaja razlog, da je narcenej mercedes še vedno vreden svojega imena. Nokia za 25€ pa to ni. Kar samo poraja dvom da pa ona za 1000 EUR morda vreda imena, al pa denarja. Raje ne, kot ja. Tut najdraži renault bol šklopota kot narcnej BMW, čeprav je enkrat dražji.

Nokia je na koncu svojega miganja. Dobro da nimam njenih delnic.


Dva komentarja - najprej, imaš prav. Se strinjam, da če želiš dobro ime ohranjati, ga ne napišeš na šrot izdelke.

Drugo pa - mercedes A ni vreden svojega imena in je zanič. Mimogrede, edini avto, ki se je obrnil na streho med testno vožnjo. BMW je druga stvar, ker so vsi dobri in kvalitetni, medtem ko za mercedez, niti audi, niti vw to ne drži.

Žal je pri Nokiji tako, da moraš kupiti enega izmed najdražjih modelov, da dobiš spodoben telefon. Jebiga, saj to jim sedaj tudi jamo koplje.

carota ::

Zakaj pa ste kupili taka jajca? V centru od vsakega operaterja se da telefone preizkusiti, na netu je na tisoče review-ov in videov ...

WarpedGone ::

V par minutah v mobitel centru niti pod razno ne fašeš vseh for.

To, da zvočnik brni med pogovorom, v mobitel centru ne moreš pogruntat, ker je aparat tipično ugasnjen al pa vsaj brez PIN kartice in klici niso možni. Da zadevin BT ne dela najbolje tut pogruntaš šele, ko stvar probaš v živo v svojem avtu. Potem ko se 2 dni Hebeš kaj je sploh problem.

Skratka smrdljiv klopotec, kar pa pogruntaš šele ko stvar nekaj časa imaš. Smrdijo pa čist osnovne funkcije GSM telefona, tko da ne gre za to, da nima nekih ohinsploh zadev. Osnove so bile bolše na 10 let starih ceglih.
Zbogom in hvala za vse ribe

Formula 1 ::

Meni C6-01 čisto vredu pa nisem edini,ja pa res da jo imam jaz najdlje od vseh. Čisto vredu mobitel sploh ko pride Belle.

JesusChrist ::

Jaz sem pred nakupom svojega smartfouna pregledal lepo število review-ov, prebral veliko testov in ostalih stvari. Odločal sem se med več različnimi in na koncu izbral določen model. Glede na vse pregledano sem točno vedel kaj kupujem. Če pa je nekdo pripravljen reskirati med 200 in 600 eur za telefon in niti neve kako zadeva deluje pa si je čisto sam kriv za to. Sigurno je na spletu polno thredov o napakah nokie, ampak lažje je kupiti na prvo žogo in potem jamrati.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

WarpedGone ::

Pljuvam čez Nokio ki je koštala 55 EUR.
Kar je natanko 55 EUR več kot je vredna.
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

Nekaj suverenosti pri programski platformi, kot kaže Nokia še vedno ima v načrtu.


Report: Nokia working on Linux OS for low-end phones

_Enterprise_ ::

vse to samo zato, ker so debilno sedeli na lovorikah, njihov symbian jim je pa gnil pred očmi. lahko bi iz njega razvili kar je dones android, ampak o takih rečeh odločujoči očitno nimajo pojma

js osebno ::

Se že slišal za Symbian Belle? h8r.

Blazz ::

še dobro, da ta obrat z 2200 zaposlenimi ni v Slo. Bi bil spet Pahor kriv in njegova vlada...

Gregor P ::

Od tega jih bo 2200 iz romunske tovarne v Klužu (ki je začela obratovati februarja 2008 po preselitvi iz Bochuma in bo zaprta decembra letos), saj bodo njihovo delo prevzeli Nokiini azijski obrati.

Iz tega romunskega intervjuja z Elopom, je morda še malo bolj jasno, s kakšnim človekom imajo pri Nokii opravka.:8)
Interviu cu Stephen Elop, presedintele Nokia
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

PINki ::

Dejan, mislim da prevec prepozno.

opeter ::

Jaz pa naprav, katere nimajo fizičnih gumbov iz določenih vzrokov ne morem uporabljat.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

roli ::

Mislim, da ima nokia en drug problem - no mogoče dva.
a) Predstavijo model x oziroma napovejo, da bo prišel model ven in ga potem še eno leto ni zunaj (to se dogaja trenutno z Windows Phone zadevami). Kupcem to ni ravno všeč
b) Delajo tisoč in en model, ki se od drugega razlikuje po malenkostih. Svoj nabor modelov morajo zmanjšati, da bodo lahko bolj ustregli trgu
http://www.r00li.com

_Enterprise_ ::

js osebno je izjavil:

Se že slišal za Symbian Belle? h8r.
do sedaj nisem, sem pa slišal za android. razlog je v tem, da so android začel delat par let prej, to je pa poprej gnilo

Looooooka ::

Kupite telefon, ki stane malo vec kot mesecna narocnina in stroski potem pa pizdite.
A tv tud gledate na 5x5 cm velkem ekranu, ker je stal manj kot 50 EUR?
Malo denarja malo muzike.Tle ni kriva firma ampak kupec.Telefon za 20 EUR je namenjen cloveku, ki nima denarja za vec.Kdor ga ima in kupi tak telefon je pa skrt in naj se skrtosti primerno obnasa(naj bo vesel da lahko klice).

js osebno ::

Tudi za android so govorili, da je škoda, da ga niso pokazali pred iPhonom (Touch UI, ne tiste kvazi-blackberry zadeve). Da je menda prepozno. Pa poglejte trenutni marketshare.

Čeprav mi pa tukaj ni jasno, zakaj Symbian dobiva en odličen update za drugim, in to po napovedi opustitve, 11.2. Nekako ni logično.

RejZoR ::

Looooooka je izjavil:

Kupite telefon, ki stane malo vec kot mesecna narocnina in stroski potem pa pizdite.
A tv tud gledate na 5x5 cm velkem ekranu, ker je stal manj kot 50 EUR?
Malo denarja malo muzike.Tle ni kriva firma ampak kupec.Telefon za 20 EUR je namenjen cloveku, ki nima denarja za vec.Kdor ga ima in kupi tak telefon je pa skrt in naj se skrtosti primerno obnasa(naj bo vesel da lahko klice).


Če kupiš telefon za 50 EUR v okviru naročnine to še vedno ni opravičilo, da se telefon skoz restarta in šteka. Oz cena tle sploh nima nobene veze. Je lahko telefon za 1 evro v prosti prodaji, pa če je ena izmed funkcij delovanje aparata kot je treba, potem se to od naprave tud pričakuje neglede na ceno.
Ko pa bo med funckijami poceni telefonov napisan "Random retsrating" in "Random lockups", potem pa se nad tem res ne bomo mogli pritoževat. Do takrat pa ma da dela neglede na ceno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Looooooka ::

Ja...v lala landu mogoce.V realnem svetu je hitro kosilo v McDonaldsu na papirju mogoce tud ceneje...pa vecina ljudi vseeno ve, da jih bo eno leto takih kosil kar fino stalo(premajhne obleke...tablete za visok pritist itd etc).
No revni ljudje so mel vcasih fin pregovor "nimam tok denarja da bi kupoval poceni".Ne glede na financno stanje kupca to se danes drzi.

Zgodovina sprememb…

JanezekNovak ::

Kaj mora Nokia naredit, da bo uspešna?

1. Poenotiti serije telefonov in s tem zmanjšati razdrobljenost svojih modelov in jih logično poimenovati.
Recimo:
- Budget s symbian platoformo (telefoniranje, SMS, osnovno brskanje po internetu, dobra baterija, recimo naslednik 6310i):
s10 (max 99 EUR v prosti prodaji)
s20 (max 199 EUR v prosti prodaji)
- Kvaliteten multimedijski telefon z Windows Phone 7 platformo (konkurent Galaxy SII, HTC Sensation, Iphone4,5, dobra kamera, dober mutlitouch display, dober procesor, ...)
x40 (samo touch display)
x50 (touch display s fizično tipkovnico)

2. Predstaviti telefon in ga dati v prodajo čez max 1 mesec.

3. Znebiti se vseh ostalih sistemov (MeeGo/Tizen, Linux za low budget telefone...)
http://www.euroairsoft.com/

js osebno ::

1. da, je že v veljavi.
2. da, primer Nokia 701 (IIRC)
3. Wp7 bo glavni, menda.

System ::

Odvisno tudi kake zahteve imaš. Meni čisto dobro služi Nokia C3, je pa res da jo uporabljam samo za SMS,klice,internet. Kaj več pa niti ne potrebujem.

Icematxyz ::

Znebiti se vseh ostalih sistemov (MeeGo/Tizen, Linux za low budget telefone...)


Se pravi ostati mora le OEM vezan na eno platformo medtem, ko ostali OEM-i, ki te omejitve nimajo uporabljalo vse platforme in za hobby imajo svojo. Ne vem no, zanimivo da tudi drugi OEM-i ne naredijo potem tako.

metalc ::

Od kdaj se pa romunska krajevna imena pišu kao što se se govore? S Kluž je verjetno mišljen Cluj.... Zakaj ni potem še Bon z enim n, pa Čikago itd.?

opeter ::

metalc: že od vekomaj. Sicer ne razumem, zakaj Čikago ni pisano kot Čikago ampak OK.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

P4ajo ::

Vsem "veselim" lastnikom Nokie...
moja kmalu leto dni stara E5... Nima napake, oz. je ni stvari, ki je pri telefonu takega tipa ne bi dobil. Je moja prva Nokia in kupil sem jo, ko se je že na polno govorilo kak drek so Nokie. Pa še danes se lahko razen glede izgleda (in števila aplikacij v marketu) brez težav kosa in v nekaterih pogledih kar lepo pelje lulat prijateljevega Wildfire S, kupljenega mesec nazaj.
Sem pa pač pri nakupu pazil kaj kupujem... vogale ima sicer od vseh mogočih padcev na vse mogoče neprijazne podlage obtolčene, ampak telefon nikoli ni imel težav z delovanjem, medtem, ko bi kak shiny cheap android že 3 krat krepnil.
Danes bi brez odlašanja pri nakupu vsekakor dobro preučil vse možnosti, ki jih ponuja Nokia.

Ampak hype je hype...
Tako kot je bila win Vista zanič in je vse kar ima jabolko gor kul, tako je Nokia šit...

Matsti ::

In kje so sedaj tisti WP7 aparati, ki jih je nokia naznanjala? Kaj traja tako dolgo? Čudno vse skupaj.
@P4ajo
E5 je svetla izjema, čestitam za premišljen nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matsti ()

RejZoR ::

Baje v Q1 2012...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jype ::

E71 in E72 sta še vedno odlična telefona (in če prav vidim, se še vedno dobro prodajata).

Škoda, da je softver taka žalost.

Blisk ::

Tilen je izjavil:

Prihaja revolucija. Vprašanje je le v kolikšni meri si bo Nokia (lahko) prilagodila Windows Phone OS in s tem poskušala izstopati pred npr. Samsungom ali HTC.

LOL

Microshit je samo bilka s katero se NOKIA drži nad vodo. Itak bodo potonili, samo vprašanje časa je kdaj.

Če bi pred kakim letom izdali telefon z androidom, vi mogoče še uspeli kaj narediti, tako so pa zamudili vlak...

P4ajo ::

Blisk je izjavil:


LOL

Microshit je samo bilka s katero se NOKIA drži nad vodo. Itak bodo potonili, samo vprašanje časa je kdaj.

Če bi pred kakim letom izdali telefon z androidom, vi mogoče še uspeli kaj narediti, tako so pa zamudili vlak...
Stavim (zame niti ne tako zelo) simboličen evro, da se bodo nokie z WP7 prodajale zelo dobro in bodo nokie tiste, ki bodo WP7 prinesle v širše občinstvo in bo WP7 tisti, ki bo nokii pomagal splavat. Čez leto dni, bo vse jasno.
V primeru, če ne reklamiraš našega ljubega Telekoma, pa lepo prosim, če za vsak svoj "itak" navedeš še kak razlog ali dva. (pa naj ne bo eden izmed njih, da bo, če predpostavimo dovolj dolgo obdobje "itak" vse krepnilo.)

69charger ::

P4ajo: Pajade,prej sem imel Nokio C6-00,sedaj sem kupil Wildfire S in je dobesedno kot bi šel iz Vespe s krivo feltno na Kawasaki Ninja. Res da je C6 letel po tleh in povsod in ni vplivalo nič,dobra izdelava,ampak v sistemu je pa res nekonkurenčen,sploh touch. Žal,sprva ko sem dobil C6 sem si mislil kakšen zakon telefon,potem pa kupim enega bolj osnovnih HTCjev in se ti kar zmeša.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

PNG ::

Matsti je izjavil:

In kje so sedaj tisti WP7 aparati, ki jih je nokia naznanjala? Kaj traja tako dolgo? Čudno vse skupaj.
@P4ajo
E5 je svetla izjema, čestitam za premišljen nakup.


Pa C7 pa E8 pa še kar par takih svetlih izjem ima Nokia, v bistvu...

technolog ::

A ni bila malo nazaj neka novica o nekem zelo tesnem sodelovanju Nokie in Microsofta.?

Nauk: Slabo konča, kdor se z Microsoftom peča. 8-)

Griffith ::

Zadnja dobra nokia v segmentu do 150€ na naročnino je bila 5800XM. Potem so si sledili telefoni podobni kot jajce jajcu, le da so imeli okrnjene funkcije, da o kvaliteti ne govorim.
Nekje sem prebral novico da nek Microsoftov šef ni zadovoljen z WP7 ker preveč zamuja in za boga, zakajjjj s tem res mečkajo v nedogled. Nokiji je vlak odpeljal še prej kot Pahorju.

Me pa pri telefonih v nižjem cenovnem razredu moti to, da ne dajejo več bliskavice ki jo jaz uporabljam za lučko. Zakaj že?

Tilen ::

technolog je izjavil:

A ni bila malo nazaj neka novica o nekem zelo tesnem sodelovanju Nokie in Microsofta.?

Nauk: Slabo konča, kdor se z Microsoftom peča. 8-)


Neumnosti govori, kdor o situaciji poučen ni!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kriko1 ::

Tilen je izjavil:


Neumnosti govori, kdor o situaciji poučen ni!


Tako je!

http://www.asymco.com/2011/02/11/in-mem...

Tilen ::

Nokia ni v enaki sotuaciji kot omenjeni. S pomembno razliko, da je Windows Phone (v primerjavi z Windows Mobile) dejansko uporaben OS. To, da Nokia odpušča je normalno, ker ne potrebujejo več toliko razvojnih laboratorijev za svojo programsko opremo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Gregor P ::

Ni povsem normalno, da leta 2008 odpiraš neko tovarno, sedaj jo pa že zapiraš.:| Razumem to z izkoriščanjem cenene "suženjske" sile v Aziji, ampak čemu so potem sploh šli odpirat neko tovarno v EU, če bi lahko šli takoj tja? Morda edino, poleg tega da sploh ne vedo kaj delajo, če jim je Romunija plačala ogromno milijonov, da so prišli tja, sedaj pa ko je ta denar porabljen, pa zapirajo vse skupaj (torej da so izkoristili trenutek); kar je po svoje tudi porazno za neko korporacijo, ki naj bi bila napredna, imela vizijo ipd.:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft bo odpustil četrtino ljudi iz Nokie in odpisal več milijard (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8529908 (24786) NLight
»

Nokia tretjič zapovrstjo z izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6619660 (16635) bluefish
»

Nokia odpušča in seli vso proizvodnjo v Azijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8018681 (15957) para!
»

Nokia nadaljuje odpuščanja in zapiranje tovarn (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5413145 (10571) Griffith
»

Nokie E7 letos ne bo

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
224101 (3220) swar

Več podobnih tem