» »

Čopki in sponke na zdarvstvenih šolah

Čopki in sponke na zdarvstvenih šolah

1
2
3

Bananovec ::

Aja, ne se predat.Če še se nisi vajen vsaki dan učiti, potem je pravi čas, da te navade razviješ, saj ob pravih navadah lahko končaš vsako šolo.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Tatmrmm ::

Eno vprašanje sam še:

Men se zdi matematika zelo enostavna, pa fizike v 1. letniku sploh nimamo, kako naj s tem pomankanjem grem naprej?

mikic007 ::

Prepisi se, dokler je cas. Za medicino ipd moras na maturi vpisat naravoslovne predmete in ti so tam kar na nivoju (malostevilna a zelo dobra konkurenca, visok gauss). Iz SZS je zelo tezko bodisi priti na faks, bodisi tam izdelovati brez vecjih tezav.

Tatmrmm ::

Tole me zanima:
Men se zdi matematika zelo enostavna, pa fizike v 1. letniku sploh nimamo, kako naj s tem pomankanjem grem naprej?


Pa ali je možno iti na MF, ker zdaj je prepozno za gimnazijo?
Pripravljen sem delat, vsak dan se tako ali tako učim, tudi ponoči, če je česa preveč, ampak sem zdaj zmeden, ker eni pravite tako drugi tako.
A ima kdo konkretne izkušnje?

mare_ ::

Lahko, če greš na koncu srednje šole na maturitetni tečaj in vzameš 5. predmet na maturi.

jype ::

lolo123> Men se zdi matematika zelo enostavna, pa fizike v 1. letniku sploh nimamo, kako naj s tem pomankanjem grem naprej?

Kupi knjige in se uči. Komot prideš sem vprašat, če česa ne razumeš.

St235 ::

Lolo: odvisno od pogojev za vpis. Medicinska fakulteta v Ljubljani zahteva Splošno maturo. Torej z poklicno maturo in 5. predmetom se neda. Lahko pa narediš poklicno maturo in greš potem delat maturitetni tečaj. Samo zgubiš eno leto. Bistveno je da se lahko vpišeš SAMO z splošno maturo. Enako velja za MF v Mariboru.

Torej enostaven odgovor je NE, samo s sredno zdravstveno in poklicno maturo (tudi če narediš 5 predmet) se ne moreš vpsiat na MF.

Drugače pa to vse piše : http://www.vpis.uni-lj.si/vpis/razpis/R...

hawkwood ::

Tatmrmm je izjavil:

Tole me zanima:
Men se zdi matematika zelo enostavna, pa fizike v 1. letniku sploh nimamo, kako naj s tem pomankanjem grem naprej?

Če znaš angleščino (oziroma razumeš), potem se lahko naučiš na Khan Academy. Ko znaš vse, znaš precej več kot kak gimnazijec in imaš na maturi matematiko 8 :)

Tatmrmm ::

Ok, to razumem, hvala Lakotnik29, vendar mi vsi pravijo, da mi bo na MF veliko manjkalo, če se na njo vpišem iz SZŠ, npr. matematika?
Samo to še rabim, če bi te stvari prej vedel bi se vpisal na gimnazijo

puffs ::

Tole mi deluje kot troll, če si resno mislil na medicino bi ti moralo biti jasno da moraš delat splošno maturo in imeti top ocene že prej ne pa da kle jokaš kako ti kdo tepta sanje 8-O če si 1. letnik se komot prepišeš, zakaj bi blo prepozn? Če resno mislš je to najboljša opcija, zajebavat se z maturitetnimi tečaji ipd. je zguba časa.

gendale ::

pomoje ti od samega znanja ne bi neki velik manjkal, ampak zgubiš eno leto, pa mogoče ne boš mel delovnih navad (samo tud z gimnazijo ni nujn da jih boš mel)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Tatmrmm ::

puffs je izjavil:

Tole mi deluje kot troll, če si resno mislil na medicino bi ti moralo biti jasno da moraš delat splošno maturo in imeti top ocene že prej ne pa da kle jokaš kako ti kdo tepta sanje 8-O če si 1. letnik se komot prepišeš, zakaj bi blo prepozn? Če resno mislš je to najboljša opcija, zajebavat se z maturitetnimi tečaji ipd. je zguba časa.

Ne sej je kul, 1 leto me ne moti, oz. da bom "zapravil", edino strah me je blo da mi bo preveč manjkal.
Bom kar nadeljeval, če je edina težava da bom "zapravil" eno leto.

St235 ::

Glede na to da moraš naredit splošno maturo, boš seveda moral vzet tudi tisti del matematike, ki ti bo manjkala. In pri vpisu štejejo točke posameznih naravoslovni hpredmtov, tako, da boš do mature moral tudi tukaj nadoknadit znanje.

Dejstvo je da boš na slabšem, kot gimnazijci, sploh pri samem vpisu. Od tam naprej je pa ogromno delo in ta začetna razlika niti približno ni tako velika.

puffs ::

Nisi resen :) pa srečno!

gendale ::

novi program ne vem kak je, ampak na starem bi ti na medicini iz gimnazije koristilo:
-fizika (predmet biofizika iz prvega letnika je bil ubistvu fizika na maturi + neki malega kemije)
-kemija (ampak ne tolk kot fizika imo)
ostali predmeti so pa itak stvari, ki jih ni na gimnaziji
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

mikic007 ::

Prepis je pac problem, ker so tu se starsi (ki so velik faktor tudi kasneje, kaj sele pri 15). Ampak ce ze sedaj ves, da ne bi rad delal na podrocju, za katerega SZS izobrazuje, je skoda cas namenit strokovnim predmetom, ko bi jih lahko splosnim predmetom, ki so na vseh faksih predvsem v prvih letnikih - idealno, da obticis. Tudi lahka gimnazija ni lahka, ce zelis biti med boljsimi, pac odvisno od lastnih standardov, zelja in motivacije.

Tatmrmm ::

puffs je izjavil:

Nisi resen :) pa srečno!

Kaj misliš da si s tem dosegel?

jype ::

Nič ni dosegla, samo povedala ti je, da se komot prepišeš na gimnazijo, kar drži.

Tatmrmm ::

jype je izjavil:

Nič ni dosegla, samo povedala ti je, da se komot prepišeš na gimnazijo, kar drži.

Aha, se pravi je 1 mesec gimnazije zelo enostavno nadoknadit? Pa še prostih mest ni..

St235 ::

lažje en mesec gimnazije, kot 4 leta gimnazije, ki ti bodo manjkala za splošno maturo.

Tatmrmm ::

Se pravi mi bo manjkalo 4. lete gimnazije, če se iz SZŠ vpišem na MF?
Jaz sem zelo zmeden.
A niste prej rekli da so se že vpisali iz SZŠ na MF in uspešno opravili?
+
zakaj bi ti država dala to možnost, če so vse možnosti proti meni=?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tatmrmm ()

St235 ::

Lej, opraviti boš moral splošno maturo. Kar pomeni 4 leta matematike, 4 leta slovenščine, 4 leta angleščine in 4 leta fizike, kemije in biologije (dva od treh naštetih moraš vzet za maturo).

Zdaj pa rpi sebi poglej koliko let imaš naštete predmete in boš vedel kaj ti bo manjkalo.

Tatmrmm ::

A niste prej rekli da so se že vpisali iz SZŠ na MF in uspešno opravili?
+
zakaj bi ti država dala to možnost, če so vse možnosti proti meni=?

Matev ::

Jaz sem zelo zmeden


zate bolje da se ne prepuišeš

tako boš imel vsaj srednjo šolo - če ti jo bo uspelo dokončati

za medicinsko fakulteto pa kot so že svetovalke v oš ugotovile enostavno nisi dosti pameten

Tatmrmm ::

Matev je izjavil:

Jaz sem zelo zmeden


za medicinsko fakulteto pa kot so že svetovalke v oš ugotovile enostavno nisi dosti pameten


Po čem sklepaš, da nisem dovolj pameten?
Od kje je to prišlo?

Matev ::

Po čem sklepaš, da nisem dovolj pameten?


ker drugače bi to svojo željo za MF že povedal komu in bi ti vsak že zdavnaj svetoval gimnazijo

tako so te pa prečitali in usmerili na tir na katerem si trenutno

Tatmrmm ::

Matev je izjavil:

Po čem sklepaš, da nisem dovolj pameten?


ker drugače bi to svojo željo za MF že povedal komu in bi ti vsak že zdavnaj svetoval gimnazijo

tako so te pa prečitali in usmerili na tir na katerem si trenutno

Nobenemu nisem povedal o tem, samo zdelo se mi je bolj logično, da greš iz zdravstvene na medicino, drugače sem imel 5 v OŠ.

Če mene vprašaš so vsi dovolj pametni, ne moreš reč nekomu da ni dovolj pameten, vsi smo ljudje.

St235 ::

Tatmrmm je izjavil:

A niste prej rekli da so se že vpisali iz SZŠ na MF in uspešno opravili?
+
zakaj bi ti država dala to možnost, če so vse možnosti proti meni=?


Seveda se da, samo vprašanje je z koliko dodatnega. Da se tudi iz nič naredit firmo in zaslužit milione, pa veliki večini to ne uspe.
Vsekakor boš imel manj dela in problemov, če se sedaj prepišeš (v kolikor je možno) kot čez 4 leta.

Tatmrmm ::

Zakaj bi ti država ponudila možnost maturitetnega tečaja, če vi vsi pravite, da nimam možnosti?

Matev ::

Nobenemu nisem povedal o tem,


aha
se pravi da je to tvoja skrivnost

lepo to lepo

Limit-sky ::

Je pa res, da na gimnaziji noben ne teži za frizuro. :)

Tatmrmm ::

Limit-sky je izjavil:

Je pa res, da na gimnaziji noben ne teži za frizuro. :)

Saj me to ne moti(več)

Matev je izjavil:

Nobenemu nisem povedal o tem,


aha
se pravi da je to tvoja skrivnost

lepo to lepo

Ni moja skrivnost moja mama in bližnji vejo, zakaj bi nekomu govoril o tem, če NAJ BI BILE ENAKE možnosti na zdravstveni? Pač nisem vedel, da niso..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tatmrmm ()

Matev ::

Zakaj bi ti država ponudila možnost maturitetnega tečaja, če vi vsi pravite, da nimam možnosti?


še enkrat

doktor = oš + gimnazija + faks
medicinska sestra = os + srednja zdravstvena

kaj tu ni jasno?

...
možnost je pa tudi da brez oš in brez srednje kar direktno greš na medicino - če si genij
ja je možnost

se smatraš za genija ti s tvojo skrivnostjo ki je nisi nikomuer povedal?

Tatmrmm ::

Matev je izjavil:

Zakaj bi ti država ponudila možnost maturitetnega tečaja, če vi vsi pravite, da nimam možnosti?


še enkrat

doktor = oš + gimnazija + faks
medicinska sestra = os + srednja zdravstvena

kaj tu ni jasno?

...
možnost je pa tudi da brez oš in brez srednje kar direktno greš na medicino - če si genij
ja je možnost

se smatraš za genija ti s tvojo skrivnostjo ki je nisi nikomuer povedal?


A ne razumeš, dalahko s 5. predmetom ter maturitetnim težajem tudi jaz postanem doktor?
Ni skrivnost, veliko ljudem sem povedal, noben mi ni NITI omenil gimnazije!!
Res nevem zaka me tak "put down"-aš?

Bananovec ::

Tatmrmm je izjavil:

Limit-sky je izjavil:

Je pa res, da na gimnaziji noben ne teži za frizuro. :)

Saj me to ne moti(več)

Matev je izjavil:

Nobenemu nisem povedal o tem,


aha
se pravi da je to tvoja skrivnost

lepo to lepo

Ni moja skrivnost moja mama in bližnji vejo, zakaj bi nekomu govoril o tem, če NAJ BI BILE ENAKE možnosti na zdravstveni? Pač nisem vedel, da niso..

Ker bi te ta nekdo lahko seznanil z informacija po katerimi sedaj sprašuješ.
Sicer je pa IMO prvi letnik na zdravstveni najbolj beden. V drugem imaš boljši predmetnik, boljši urnik, pa tudi zaradi padlih borcev je v razredu lažje sodelovati.
BTW: Đanki in biberstajl sta outdateana.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

Matev ::

A ne razumeš, dalahko s 5. predmetom ter maturitetnim težajem tudi jaz postanem doktor?


če ti je cilj postati doktor (in si prepričan da si dosti pemeten) se takoj prepiši na gimnazijo

in to ni nič slabonamernega!

pameten nasvet ti dajemo

Tatmrmm ::

OK SAM TO BI RAD VEDEL!!!:

A SE LAHKA VPIŠEM NA MF iz SZŠ AL NE? NE BOM SE PREPISAL, SAMO TA KOŠČEK INFORMACIJE BI RAD VEDEL?

Matev ::

A SE LAHKA VPIŠEM NA MF iz SZŠ AL NE? NE BOM SE PREPISAL, SAMO TA KOŠČEK INFORMACIJE BI RAD VEDEL?


na MF se pod določenimi pogoji lahko prepišeš tudi iz kovinarske ali pa iz kmetijske srednje šole ali pa direktno iz oš

je dosti jasno

Tatmrmm ::

No hvala Matev, končno en pameten.
Sam moral mi zbijate šiiš

jype ::

lolo123> Sam moral mi zbijate šiiš

Kok ti pa trenutno kaže morala? 58%?

Manu ::

galu je izjavil:

Manu je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Od oka - vendar število srednjih zdravstvenikov, ki so nato naredili MF, je ...0?


Jih je kar nekaj. Na MF se niso vpisali samo gimnazijci. So tudi iz drugih poklicnih srednjih šol, ki so pozneje opravili maturo.

Na tem forumu sta že dva iz SZŠ, ki sta se vpisala na MF.


In eden od njiju tudi obžalujo to, da je bil na srednji zdravstveni in misli, da je gimnazija boljša pot do medicinske fakultete.

Okej no, seveda se da priti iz poklicne na faks medicine, ampak št. uspešnih pri tem / št., kateri si to želiji, je kr orenk nizko. Poleg tega pa kot je Matev rekel, vpisati še ne pomeni narediti.

Torej, če si prepričan da hočeš iti na MF... Je gimnazija dosti boljša izbira, kot pa poklicna. To je dejstvo (no, razen če si tak intelektualec, da se učiš za izpite na faksu med svojim prostim časom v srednji šoli).

In kaj potem kaj eden od njiju obžaluje in kaj ne? To je njegovo osebno mnenje. Vrata iz poklicne srednje šole na univerzo so odprta - to je moja poanta. Je pa res, da je to težja pot.

Ta vrata so odprta za tiste, ki se med šolanjem premislijo. Življenje ni statično in prepričanja ter želje se spreminjajo. To je čisto v redu.

Govoriti o uspešnosti koliko je uspešnih pri vpisu iz poklicne na univerzo je nesmiselno, ker nimaš nobenih podatkov, da bi karkoli sklepal.

Govoriti, da vpisati še ne pomeni narediti je v tem kontekstu 'out of topic'. Prvi in pomemben korak za narediti je vpisati - in o vpisu se pogovarjamo. Narediti pa je odvisno od motivacije in pridnosti posameznika.

Torej: da se vpisati iz poklicne srednje šole na univerzo. Vrata so odprta. S tem, da po končani poklicni maturi moraš opraviti pogoje za vpis na univerzo - to pa je splošna matura. Za MF pa obstaja še en pogoj in sicer, da mora biti eden izmed izbirnih predmetov na maturi naravoslovne narave (kemija, fizika ali biologija).

Je pa to težja pot, ker izgubiš eno leto plus priprave na splošno maturo.

Kdor je motiviran in priden ta ima možnost uspeha. Gimnazija pa je vsekakor lažja (oz. bolj naravna, če se tako izrazim) pot na univerzo.

Moj nasvet lolo123:

Zdaj, ko si še v 1. letniku in komaj na začetku se probaj pozanimat za prepis na gimnazijo. Potrudi se za prepis. Ta trud prepisa ti bo veliko lažji, kot pa poznejši trud vpisati se iz poklicne srednje šole na univerzo.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

St235 ::

LOLO: Pogoj za vpis na MF je SPLOŠNA MATURA, kako boš do tega prišel je pa tvoja stvar.

Tatmrmm ::

Ok, hvala.

1.leto več me sploh ne moti(nevem zakaj imate vsi probleme s tem?), drugo bom pa pač nadoknadu, ko bom prišel do tja, namesto, da bi se to naučil v gimaziji se bom pač na koncu
Hvala vsem

Pithlit ::

Tatmrmm je izjavil:

ZA mi bote že zdej pr 15 zrušl vse sanje, če bi to vedel bi raje odšel na gimnazijo:(

Lahko se prepišeš. Ti noben ne brani.
Life is as complicated as we make it...

Tatmrmm ::

Saj je cool :)

RES hvala vsem, tudi grobim kritikom :)

turkx90 ::

Lolo123, ne se zajeb** in se prepiši na gimnazijo. Vprašaj malo ljudi, kašni so testi matematike, slovenscine in vsega na gimnaziji in kasni so na zdravstveni. To nemoreš primerjat. In ni tu stvar enega leta, ampak resno misliš, da kar se ljudje na gimnaziji učijo 4 leta(z razlagami profesorjev, pomočjo sošolcev,...) bo tebi uspelo v enem letu? Drugače pa so kemija in vizika kar zahtevna predmeta na splošni maturi. Pozanimaj se malo, ker pri nas so bili zelo porazni rezultati.

Aston_11 ::

Gre se za način dela in učenja, ki ti ga da gimnazija, in ne za količino znanja - no ja, tudi to. In nato na zorni kot. V gimnaziji ti 4 leta tumbajo nekaj v smislu, ko boš šel na faks....Pri srednji zdravstveni ti način dela in učenja ne koristi nič, ker gre v ler. Nimaš ustreznega pressinga nazaj ne glede na povečano količino učenja.

Sicer pa lolo, po mojem ti malo trolaš...

Da ne bo pomote - gimnazija za moje pojme ni tehnična gimnazija ali kar koli, temveč gimnazija v klasičnem smislu. Kjer se ne naučiš za noben poklic, in služi samo pripravi za faks.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Tatmrmm ::

V vsakem primeru se bom trudil po najboljših močeh in naredil vse, da mi bo uspelo ;)

Matev ::

on nas ima vse za norce

Aston_11 ::

Uporablja enako semantiko kot S. Korejci, ki obljubljajo, da bodo dali vse od sebe in se zahvaljujejo velikemu vodji.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ukinitev splošne mature v srednjih šolah?

Oddelek: Šola
369743 (8726) Phantomeye
»

Peti predmet dodatno

Oddelek: Šola
123544 (3253) St235
»

4. letnik gimnazije (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6926304 (25073) Smurf
»

Srednja šola za računalništvo in elektroniko

Oddelek: Šola
276938 (6349) amacar
»

srednja in visoka šola?!

Oddelek: Šola
464584 (3799) jizzer

Več podobnih tem