» »

libre office

libre office

killa bee ::

a se da u libre officu narest da ko klikneš na text, (naprimer Slika1) da skoči do Slike1 ki se nahaja v prilogi ?

dragana ::

Seveda je možno. Tekst, ki bo služil kot link (npr. Slika 1) označiš in v meniju izbereš insert/hyperlink, v oknu ki se odpre izbereš document ter nastaviš pot do drugega dokumenta oz. zadetka v tem dokumentu, ki ga urejaš.

killa bee ::

aha thanx, u Wordu se to nekak drgač nardi, se mi zdi s Cross referenci

killa bee ::

sm probal insert/hyperlink ampak ne morem nikjer izbrati Slika 1. Imam na voljo samo Graphic1.

Potem sem probal še insert cross-reference pa mi namesto Slika1 ena napiše 13(?). Ko kliknem na 13 mi res pokaže sliko1.

killa bee ::

kako se v Libre officu naštima da je spell checker v Slovenščini?

dunda ::

killa bee je izjavil:

kako se v Libre officu naštima da je spell checker v Slovenščini?


Najprej moraš imeti nameščeno samo besedišče, nato pa lahko preverjaš pravilnost pisanja. Več v sami dokumentaciji.

Vedeti pa moraš, da črkovalnik odkriva le napake na nivoju ene besede. Če želiš res kvalitetno odkrivanje napak, boš uporabil slovnični pregledovalnik (gramatik). Obstaja tudi vmesnik za Libreoffice. Za slovenščino ga pripravlja Amebis, izdelek pa se imenuje Besana. In glede na to, da je zadeva za študente v tem šolskem letu brezplačna ...
https://www.kacnje.eu

killa bee ::

Kako bi pa naredil da bi bila:
prva stran brez številke strani v footerju. -> to sem že pogruntal iz helpa, sam za ostalo mi pa ni jasn
druga in tretja stran bi bili: i in ii
četrta, peta in vse ostale pa: 1,2,3....
??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: killa bee ()

šernk ::

Odpiram ponovno temo.

torej naletel sem na problem. Prve strani so označene z I, II, III,... Na peti strani dokumenta pa se začne potem stran 1,2,3,.... Vse vredu in prav. Sedaj pa mi ne uspe prepričat zadeve, da bi mi kazalo sinhroniziralo s temi stranmi.

ok opcija ena je da vse skupaj skopiram v drug dokument in tam naredim kazalo in nato samo kazalo prenesem nazaj, ampak mi slednje ne diši najbolj, saj bo pri cca 50ih straneh na koncu takoj prišlo do kakšnih napak.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Highlag ::

Hm ne razumem najbolje kaj te moti. Kazalo se generira preko slogov naslovov in ne številk strani. Če dosledno uporabljaš sloge za naslove besedila nebi smel imet težav. Ni važno na katerem listu je besedilo.

Moja diploma ima 6 strani na začetku označenih z rimskimi številkami, a na njih ni vsebine, ki bi morala biti na kazalu.
Vsebina se prične šele na straneh, ki uporabljajo arabske št. za označevanje strani. Sem poizkusil enemu naslovu spremeniti slog pa se je lepo pojavil v kazalu čeprav je bila stran označena z rimsko št. Moraš pa seveda kazalo posodobit - desni klik na kazalu in posodobi.
Never trust a computer you can't throw out a window

šernk ::

Ravno to je problem. Rimske številke gredo do IV. Potem pa imam uvodno stran označeno z arabsko 1...itd.

ko dam naredit kazalo mi pa uvod označi kot da je na strani 5, kar v resnici je...ampak dejansko mora biti v kazalu prikazano kot stran 1, saj so preostale strani označene z rimskimi številkami.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Highlag ::

Ahm. Torej prve strani z rimskimi št. Morajo imeti svoj slog strani, ostale pa svojega. Potem bi moralo pa pravilno delat.

Narediš prve strani, potem narediš ročni prelom strani in v okencu za prelom strani izbereš nov slog strani. Nova stran bo imela svoj slog, in številčenje se bo pričelo z 1.
Never trust a computer you can't throw out a window

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

kriko1 ::

Delam podobno / isto zadevo kot ti.
Kot je že rekel Highlag, stilsko loči prvo stran, uvodne strani ter vsebinske. Not definiraš stil za vsako posamezno ter ko vstaviš ročno novo stran (insert page break), lahko lo poveš s katerim stilom nadaljuje.

Ravnokar probal zgenerirat TOC in naredi isto kot pri tebi, ampak ne vidim poante v kazalu ki ti pove, da je npr. uvod stran 1, medtem ko realno je na 9 (a ni kazalo ravno namenjeno temu da hitro vemo na katerem listu se kaj nahaja?).
EDIT: si uporabil slučajno offset pri označevanju številke strani po uvodnih straneh?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

šernk ::

Da offset sem uporabil, ker drugače ne znam spravit zadeve na številko 1.

ampak ne vidim poante v kazalu ki ti pove, da je npr. uvod stran 1, medtem ko realno je na 9


tudi sam ne vidim poante, a vse diplomske na našem faxu (FSLJ), ki sem si jih do sedaj ogledal so imele takšno kazalo. Torej uvod stran 1, čeprav je realno na strani 6, mogoče pa samo kompliciram in je obojno pravilno. Bom povprašal v prihodnosti mentorja, ko pridem do tiste stopnje, kjer bom dejansko začel z samo diplomsko, če mi bo seveda diplomsko sploh dovoljeno v libre office pisati.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kriko1 ::

Tukaj si poglej:
https://forum.openoffice.org/en/forum/v...

Offset je "hack" pri prikazovanju številk strani. Sedaj mi tudi zgenerira strani kazalu, kot prej opisano.

Zakaj pa ne bi bilo dovoljeno? A te silijo uporabljat točno določen word processor?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

šernk ::

V navodilih piše da moraš uporabljat Arial ali TimesNewRoman font to je pa vse. Kot pravim, nisem še vprašal mentorja, saj trenutno delam bolj teorijo in o sami diplomi se kaj dosti še nisva pogovarjala. Ampak glede na pretekle izkušnje ne bi smelo biti težav.

bom probal narediti po zgornjih navodilih pa da vidimo, tnx zaenkrat.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kriko1 ::

Dobro preberi tehnično dokumentacijo. Razdeli na predloge.
Npr. prva stran, uvodne strani (brez glave), vsebinske strani (ista glava, ločena noga npr).
Predloge se torej ločijo glede na pravila.

Potem prvo stran označiš kot prva, vstaviš prelom ter izbereš da naslednja stran je uvodna ter izbereš opcijo naj začne ponovno šteti pri 1.
Isto ponoviš ko prideš do vsebine.

šernk ::

Hvala...sem našel napako. Prelom strani je potrebno narediti preko desnega klika in tam označiti da začne številčit znova.

ker sem osebno vstavil prelom strani ročno, mi ni dovolilo potem tam narediti še enega preloma. Sem zbrisal stari prelom strani in naredil novega in se vse izteče :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

gensi ::

Živjo,

Vprašal bi kako se v Libre office - Calc naštima, da se v veliki tabeli ime prve vrstice izpisuje na vrhu v vseh izpisanih straneh?

Sem našel - Oblika; Obseg tiskanja; Uredi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gensi ()

laguna1 ::

Pozdravljeni

Imam na računalniku naloženo windovs visto in želim naložit libre office 5.0.0.3.win x86. Namestitev se lepo začne vendar pri nameščanju pokaže opozorilo z naslednjim tekstom: Preden nadaljujete, zaprite Libre office 3.3 in hitri zaganjalnik Libre office 3.3. Ne vem če je hčerka že prej kaj poskusila nalagat, ni pa nikjer na računalniku razvidno, da bi se v ozadju kaj nalagalo oz. bi bilo kaj naloženo. Kako lahko "uničim" zgoraj omenjena procesa oz. kje se vidi, da bi lahko zaprl libre office. Definitivno pa libre office 3.3 na računalniku ni naložen.

Upam da mi boste lahko pomagali saj hčerka rabi za šolo imet naložen libre office.

opeter ::

laguna1 je izjavil:

Pozdravljeni

Imam na računalniku naloženo windovs visto in želim naložit libre office 5.0.0.3.win x86. Namestitev se lepo začne vendar pri nameščanju pokaže opozorilo z naslednjim tekstom: Preden nadaljujete, zaprite Libre office 3.3 in hitri zaganjalnik Libre office 3.3. Ne vem če je hčerka že prej kaj poskusila nalagat, ni pa nikjer na računalniku razvidno, da bi se v ozadju kaj nalagalo oz. bi bilo kaj naloženo. Kako lahko "uničim" zgoraj omenjena procesa oz. kje se vidi, da bi lahko zaprl libre office. Definitivno pa libre office 3.3 na računalniku ni naložen.

Upam da mi boste lahko pomagali saj hčerka rabi za šolo imet naložen libre office.


Kako pa to veš?

Poskusi s kakšnim Geek Uninstallerjem pogledat, kaj vse imaš nameščeno.

Direktni prenos (odpakiraj v kakšno mapo in ga direktno zaženi - geek.exe)
http://www.geekuninstaller.com/geek.zip
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

laguna1 ::

Hvala, geek je našel libre office 3.3, sem ga odstranil in nato naložil libre office 5.0.0. Hvala, sedaj deluje,.. samo računalnik prej preko nadzorne plošče/programi/odstranitev programa pa ga ni pokazal kot inštaliranega.

Hvala za pomoč

Nesta ::

Kdo ve kako bi zbrisal v libreoffice calcu zadnje characterje (Vecinoma so crke od a do z)
Primer:

ULICA FRANKOLOVSKIH ŽRTEV A
UL.PREKOMORSKE BRIGADE
IRŠIČEVA ULICA A

Rad bi vn dobil:

ULICA FRANKOLOVSKIH ŽRTEV
UL.PREKOMORSKE BRIGADE
IRŠIČEVA ULICA

Se pravi pri prvi in zadnji bi izbrisal A pri drugi pa pustil tako kot je. Takih imam cca par tisoc vrstic.

Hvala

slodreamer ::

po moje lahko poiščeš vse vzorce (presledek + "A-Z" + "nova vrstica") in jih zamenjaš z samo "nova vrstica"
iskanje pa se verjetno reši z regular expression, ne poznam libreoffice

Nesta ::

slodreamer je izjavil:

po moje lahko poiščeš vse vzorce (presledek + "A-Z" + "nova vrstica") in jih zamenjaš z samo "nova vrstica"
iskanje pa se verjetno reši z regular expression, ne poznam libreoffice



Hvala neki v tem smislu mi je uspelo:

+ [A-Z]

Nesta ::

Obstaja tudi opcija da namesto replace dam te zadetke v drug row?

Hvala

darkolord ::

Ja, presledek + črka + nova vrstica zamenjaš s črka + 2x nova vrstica.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

WPS - Kingsoft office

Oddelek: Pomoč in nasveti
143642 (3290) Ziga Dolhar
»

Britanski javni sektor za 6,5 milijona evrov z letom dni podpore za Windows XP

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4323836 (21826) chironex10
»

Kodi OpenOffice in LibreOffice že opazno različni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
6514591 (11727) Icematxyz
»

Izšel LibreOffice 3.3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
8421936 (17180) System
»

OpenOffice neodvisen od Oracla, po novem LibreOffice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
12634512 (29754) Icematxyz

Več podobnih tem