» »

dajanje podatkov facebooku

dajanje podatkov facebooku

Gandalfar ::

  • spremenil: Primoz ()

digitalcek ::

Tema je namenjena vsem razmišljujočim ljudem.

Če vse varnostne službe (zdajšnje in že pokojne) združijo vse podatke o nas, ne bodo NIKOLI zbrale toliko podatkov, kot so jih pripravljene objaviti na spletu nekatere človeške budale!

Upam le, da v bodočnosti NITI EDEN, ki bo odprl profil na FB in ga nafilal s podatki, NE BO DOBIL službe. Če jo pa morebiti že ima, naj tako (nezanesljivo, neprevidno, nerazsodno) osebo dajo delodajalci nemudoma na čevelj... DA bo lahko potem na profilu objavil: od včeraj delam na sončni upravi. Ali na njivi....

Zgodovina sprememb…

5er--> ::

Par vprašanj:
Kaj je narobe z delom na njivi?
Zakaj si kar naenkrat nezanesljiv in nepredvidljiv, če imaš FB account?
Velja isto tudi za slo-tech account?
Hvala :)

Zgodovina sprememb…

digitalcek ::

5er--> je izjavil:

Par vprašanj:
Kaj je narobe z delom na njivi?
Zakaj si kar naenkrat nezanesljiv in nepredvidljiv, če imaš FB account?
Velja isto tudi za slo-tech account?
Hvala :)


Na njivi končajo tisti (meščani), ki ne uspejo prodati svojega znanja. Vkolikor seveda ne gredo fehtat... S čimer je manj dela, kot je dela na njivi.

Če imaš FB account, si voajer, ker razkrivaš dosti več, kot bi NORMALEN človek o sebi smel razkrivati. Tudi dosti več, kot bi bilo še smiselno. Taka oseba bi se morala zaradi spletnega razkazovanja pravzaprav zdraviti, saj tak osebek ni daleč od tega, da začne kazati bingeljna po ulicah.
Luliko (ali vsaj dojke) že tako ali tako nekatere razkazujejo. Bingelj pa pač ni toliko zanimiv, drugače bi ga ravno tako razkazovali. Skratka: V O A J E R J I.

Ne, na slotechu pišemo mnenja o novostih, trendih, ne navajamo pa dolžino tiča, znamko avtomobila in kam smo šli na dopust. BISTVENA RAZLIKA!

Prosim.

Zgodovina sprememb…

5er--> ::

Glede njive se sicer ne bi strinjal, ampak ajd... vsak ima svoje mnenje.
Ena ne-umesna... delavci v kmetijstvu so lahko v marsičem na boljšem: Raziskava o vedenjskih dejavnikih tveganja za nenalezljive bolezni pri odraslih prebivalcih Slovenije iz leta 2001 je ocenila, da je med odraslimi pri nas okoli 24,3% ljudi, ki se pogosto počutijo pod stresom, pri tem pa čutijo, da teh stresov ne morejo obvladovati. Med nezaposlenimi prebivalci je odstotek bistveno višji - 29,6%, medtem ko je na primer med delavci v kmetijstvu, gozdarstvu ipd. pa bistveno nižji - 21,8%. Vir:Uvod v javno zdravje (2007)

ne navajamo pa dolžino tiča, znamko avtomobila in kam smo šli na dopust.

Na S-T lahko dobim podatke:
-kje se je jype peljal s kolesom (gps koordinate)
-kdaj je bigwhale dobil naraščaj (s slikami)
-kam je marsikdo šel na dopust (primer teme)
-kateri avto kdo vozi (search)
-kakšno orožje ima kdo (s slikami)
-Koliksna je vasa dolzina?
-in še marsikaj...

Zgodovina sprememb…

Zmajc ::

Mislim da je ogromna razlika med tem da se gol razkazuješ na ulici in med tem da vse svoje podatke deliš z drugimi. Čeprav ne odobravam ne enega ne drugega. :)

Verjamem pa da bo počasi za službe kjer je varnost podatkov pomebna zaposlenim prepovedano kakršno koli udejstvovanje v socialnih omrežjih.

Osebno sem z facebooka pobrisal še tisto malo podatkov ki sem jih imel vpisanih in račun več ali manj samo še vegetira.

Zgodovina sprememb…

msx_slo ::

digitalcek:

s tem ko tule objavljaš svoje mnenje in poglede poveš več o sebi kot pa s kako svojo objavljeno sliko ;-)

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

digitalcek je izjavil:

Luliko (ali vsaj dojke) že tako ali tako nekatere razkazujejo. Bingelj pa pač ni toliko zanimiv, drugače bi ga ravno tako razkazovali. Skratka: V O A J E R J I.


Voyeurji opazujejo, exhibicionisti pa se razkazujejo.

Zgodovina sprememb…

Gregor Spagn ::

digitalcek je izjavil:


Upam le, da v bodočnosti NITI EDEN, ki bo odprl profil na FB in ga nafilal s podatki, NE BO DOBIL službe. Če jo pa morebiti že ima, naj tako (nezanesljivo, neprevidno, nerazsodno) osebo dajo delodajalci nemudoma na čevelj... DA bo lahko potem na profilu objavil: od včeraj delam na sončni upravi. Ali na njivi....


Kak človek si pa ti? Kaj je narobe z kmetovalci? So majnvredni? Misliš da zaslužijo majn kot ti, ki si "kmet" (v nepravem pomenu besede) ker take klatiš okoli...

In kaj natanko je narobe če imam FB za vzdrževanje stikov?
A bi moral tudi twitter zapret zato ker sledim mojim interesom? Ker tako pridem bolj hitro do info kot ti?

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

digitalcek je izjavil:


Če imaš FB account, si voajer, ker razkrivaš dosti več, kot bi NORMALEN človek o sebi smel razkrivati.

Razkrivanje je ravno nasprotno od voajerizma.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

tako je, tisti ki opazuje je voajer
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

5er--> ::

Po treh postih še vedno nisem prepričan, če je voajer res tisti, ki opazuje... bi kdo prilepil še kakšen link za argumentacijo? ;)

kunigunda ::

Sej ce na forumih pogledas komentarje posameznega kmal lohk kr dost zves. Sam mal vec dela je kot na fb.
En prakticen primer, ko sem zadnjic frendici pomagal najti osebo z enga zenskega foruma kjer je vse anonimno.
Pol ure googla pa sprehoda po forumih pa sem mel naslov,gsm ni da ni. edina "prednost" fb, da ima to pac na enem mestu.

Na fb je torej stvar posameznika koliko informacij bo dajal in komu. Mene ne moti ce kdo ve da grem zvecer ven zurat, ker mam na fb le osebne frende.
Zuckerberg mi s temi podatki nima kaj skoditi. Ce iz tega naredijo moj profil kdo sm ipd me ne zanima,
to dela tud google z analizo kaj iscem ipd. Hvala bogu zaenkrat te informacije delijo le s tajnimi sluzbami, in jih jaz definitivno ne zanimam.

Skratka ce fb uporabljas v meji normale ni nic takega. kdor pa na 5min updejta kaj pocne (ala twit) ipd, je pa njegova osebna stvar.

nuclear ::

No če smo že pri FB, kako disablat tisti annoying zgornji panel, kjer se ti refreshajo dejanja prijateljev? Raje bi imel full row ljudi, ki so online za chat.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

kunigunda ::

@Nuclar, ce imas firefox, si dodaj plugin adblock plus, in daj notri dva filtra:
www.facebook.com##[id="pagelet_ticker"]
www.facebook.com##[id="pagelet_rhc_tick...

ter refresh.

antrim ::

5er--> je izjavil:

Po treh postih še vedno nisem prepričan, če je voajer res tisti, ki opazuje... bi kdo prilepil še kakšen link za argumentacijo? ;)


voyeur => http://www.thefreedictionary.com/voyeur
exhibitionist => http://www.thefreedictionary.com/exhibi...

guest #44 ::

Jaz pa popolnoma podpiram, da budale dajajo podatke na FB. Bomo vsaj lažje vedeli, kdo so te budale.

jype ::

Jaz FB bojkotiram zaradi osebnih prepričanj, kljub temu pa internet očitno uporabljam za osebno promocijo. Vse kaže, da deluje. Še mtosev me je našel.

5er-->> -kje se je jype peljal s kolesom (gps koordinate)

Eh, sej je anonimizirano :)

nejcpirc ::

Imaš ljudi, ki so po definiciji nekaterih tukaj "budale" in se strinjam, objavljajo preveč osebnih stvari (mislim, da predvsem mlajši, ki živijo za danes, jutri za njih še ne obstaja). Potem imaš drugo skupino, ki ne objavlja, ampak ima po mojem veselje, da te podatke išče in ob tem občuti evforijo. In tretjo, ki ne objavljajo in niti ne iščejo...kam bi se dali?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BLOKIRALI mi FB PROFIL- preverjajo sliko

Oddelek: Pomoč in nasveti
246041 (1524) Saul Goodman
»

Srbi nad hobotnico Marka Zuckerberga in njegovih stricev iz ozadja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7420729 (14957) slotechar
»

Nimate Facebooka? Verjetno ste terorist

Oddelek: Novice / Zasebnost
389542 (6633) [D]emon
»

Prepoved uporabe FB v privat življenju (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5812468 (10449) fizikalac
»

Facebook - zloraba

Oddelek: Informacijska varnost
237236 (6035) St235

Več podobnih tem