» »

videonadzor v trgovinah

videonadzor v trgovinah

peterček145 ::

mene pa ful zanima če so koga že tu gor dobl prek videokamer tko da je maznu neki v štacuni pa da so mu pol na dom pršli kapsi pa mu dal kazn?
moj skor best frend je neki cajta kradu po štacunah ful. in še zdej ga niso dobl pa nč se ne boji da bi ga. kradu je ene par mescov nazaj pa je zdej nehov. a kdo kej ve o temu? 8-O

Mare3 ::

Ne morejo ti nič če te ne dobijo tisti trenutek v trgovini ko kradeš...

mojsterleo ::

Sistemi varovanja se od trgovine do trgovine razlikujejo. Eni se bolj zanašajo na fizično prisotnost varnostnikov (se pravi: smo tukaj, ne delaj bedarij!), drugi pa kombinirajo video nadzor, varnostnike v civilki in podobne fore (prikrito varovanje).

Sam sem pred leti delal kot varnostnik v eni trgovini, in je bilo narejeno tko, da je bil real time nadzor. Se prav če so koga dobil na kameri, so ga lepo počakal pr izhodu in pretipal.... to je še posebej dobr špilal pr tistih "kupcih", ki v spodnji nosilec vozička naložijo šteko mleka/pijače, in ga lepo brez plačila peljejo čez blagajno. Ko ga pa dobiš, se pa zgovarja da je kriva prodajalka na blagajni in take fore.

Da ti domov pošljejo kakšno sporočilce, pa niti ne vem. Pomoje ne.... videoposnetke se pa itak briše v enem doglednem cajtu. Če ni kakšna draga stvar, te pomoje ne bojo lovil. Sam če mora tvoj kolega krast po trgovinah, bi se lahko zamislil nad sabo, ker mora delati nekaj hudo narobe v svojem življenju.

Zgodovina sprememb…

Mare3 ::

Ali ima pa tako dobro plačo da je prisiljen krasti da bo imel kaj... Kar pa ni nič čudnega v današnjih časih, tega bo vse več. Sam osebno če ne bi imel ničesar bi isto kradel kaj me briga če me dobijo, tako pa imam kaj kar mi lahko odvzamejo tako da se v to ne spuščam.

RejZoR ::

Če nimaš denarja še ne pomeni, da ti je dovoljeno krasti. Lahko pa si za začetek poiščeš kakšno delo al pa kaj podobno groznega kar ti nato prinese denar s katerim lahko pazi to, kupiš stvari!!!1111

Je pa tko da glede na trenutno stanje pravnega sistema folku dol visi če jih dobijo al pa ne. Kakšne pa so sankcije? Vsi so stari znanci policije in noben nič ne dobi kot kazenski ukrep. Res čudovit sistem.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

technolog ::

Če kradeš, v splošnem (na dolgi rok) ne škoduješ trgovcu, ampak kupcem, ker se bodo cene hitreje ali za več dvignile.

gendale ::

ne bo nč
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

kuglvinkl ::

Mare3 je izjavil:

Ne morejo ti nič če te ne dobijo tisti trenutek v trgovini ko kradeš...


S katerga hriba si ti prletu?

Pa dobr, starši, vam niso razložili osnovnih potez življenja, kaj-smem-in-kaj-ne?

Zgodovina sprememb…

peterček145 ::

mojsterleo je izjavil:


Sam sem pred leti delal kot varnostnik v eni trgovini, in je bilo narejeno tko, da je bil real time nadzor.

Sam če mora tvoj kolega krast po trgovinah, bi se lahko zamislil nad sabo, ker mora delati nekaj hudo narobe v svojem življenju.



Res hvala za tvoj hiter odgovor! In ostalim tudi za odgovore! 8-)

Če lah prašam, kje pa si delu kot varnostnik? To v kaki velki štacuni al supermarketu?

Sej problem je res ta k je ful nelogično men vse skp pa tut ostalim k se z njim družmo in bi ga radi nekak "rešil" pred zaporom, kaznijo, al kakroli kar mu grozi.

Prjatu ma 850+ plače usak mesc, stroškov komaj kaj ker živi pri tastarih, avta nima, ostane mu dost dnarja, gembla ne, u drogh ni, km da bi potoval noče, punce nima ker sam prav da je noče. Ampak usen je kradu k norc učasih tut večkrat na dan eno in isto trgovino :O Ampak dobil ga niso niti enkrat kar je res nenavadno in čudno. Prepričan pa sm da še kr isto krade ampak da se laže da je nehu. Nevem. Če ma kdo kake dodatne informacije kva je to nej prosm pove ker nas je strah da bo šel u zapor ker drugač je vredu poba kadar ne krade!

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Najbolj je bil hec, ko je enkrat policaj prišel neki kupit v neko trgovino in je ravno srečal enega sumljivega tipčka na izhodu in ga vprašal če ima račun za zadevo (verjetno se je kaj čudno obnašal), ki jo je nesel ven (seveda ni imel). Tipa je dobil po čistem naključju, ko je hotu neki ukrast. Nimam pa pojma kaj se je zgodilo z njim. Verjetno nič ampak vseeno fajn scena :D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

technolog ::

Kleptoman, praviš... Nej se ga zdravit.

blackbfm ::

Če kradeš, v splošnem (na dolgi rok) ne škoduješ trgovcu, ampak kupcem, ker se bodo cene hitreje ali za več dvignile.


Ni problem, greš k konkurenci ki ima boljše poskrbljeno za varnost in posledično nižje cene:)

Pa dobr, starši, vam niso razložili osnovnih potez življenja, kaj-smem-in-kaj-ne?


Saj se dobro zavedajo kaj je prav in kaj ne. Stvar je pač zanimiva- ker je prepovedana, malo adrenalina v igri, pa še "zastonj" nagrado dobiš na koncu:)

Mare3 ::

kuglvinkl je izjavil:

Mare3 je izjavil:

Ne morejo ti nič če te ne dobijo tisti trenutek v trgovini ko kradeš...


S katerga hriba si ti prletu?

Pa dobr, starši, vam niso razložili osnovnih potez življenja, kaj-smem-in-kaj-ne?


Ni govora o tem kaj smeš in kaj ne, on je to že storil in ga zanima kaj bo, če sploh kaj bo, zato sem mu pa tako odgovoril da ga ni treba skrbeti. Jaz in brat bi bila na kameri recimo identična in kako bojo potem dokazali kdo je bil če me ne dobijo tisti trenutek tam ko kradem?

redstrasse ::

RejZoR je izjavil:

Če nimaš denarja še ne pomeni, da ti je dovoljeno krasti.


Lahko delaš kar hočeš, vendar se zavedaj posledic. Če verjameš, da je to zate dobro, kradi naprej "yea, fuck`em" ;).
Drugače po trgovinah kradejo taki ljudje, ki jim tega sploh nebi dosodil. Seveda, ko pa na mesec mora zapravit min. 35% minimalne plače, da sebe nahrani, kje so šele otroci.

blackbfm ::

Očitno je hrana še prepoceni, ker ko malo pogledaš okoli sebe je vsaj polovica ljudi predebelih:D

peterček145 ::

technolog je izjavil:

Kleptoman, praviš... Nej se ga zdravit.


Po vsej verjetnosti. To mu je že dost folka rekl, sploh pa enkrat k je domov prnesu en losjon za kožo za ženske al neki tazga in ga ma še zdej doma v omari :D pa ful stvari je že spizdu pa jih ni uporabu nkol. tko da nevem :| je pa drugač čist normaln človk. če bi ga vidu na ulci nebi nikol reku da fnt karkol krade. wdf???

ampak kako je pol z zakonom? kdo ve? so kleptomani pred zakonom kot psihično moteni ljudje al jih kako drugače obravnavajo?

WiLd_WiNd ::

Očitno je hrana še prepoceni, ker ko malo pogledaš okoli sebe je vsaj polovica ljudi predebelih
)
Kvalitetna hrana je res draga... čips je poceni :)
The best way to predict future is to create it =)

blackbfm ::

Pa čiki tut zgleda, če lahko isti ljudje ki so bojda lačni in nimajo za hrano, zmečejo 2k+ eur letno za čike:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

RejZoR ::

Men je sploh smešen folk, ki na TV joka kako so bogi, pred novinarjem in kamero pa je s čikom v gofli. Sorry sam če si tko bogi črtaš nepotrebne razvade. In čiki niso prav nič poceni kakor je meni znano...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Good Guy ::

peterček145 je izjavil:

mene pa ful zanima če so koga že tu gor dobl prek videokamer tko da je maznu neki v štacuni pa da so mu pol na dom pršli kapsi pa mu dal kazn?
moj skor best frend je neki cajta kradu po štacunah ful. in še zdej ga niso dobl pa nč se ne boji da bi ga. kradu je ene par mescov nazaj pa je zdej nehov. a kdo kej ve o temu? 8-O


srčno upam da ga dobijo :)

xCore ::

če narediš prekršek z avtom ali pobegneš z bencinske kjer se razpozna avto in tablica dobiš sodnika..ne vem zakaj bi bilo v trgovini drugače
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

amater87 ::

Ciao.
Ima delo pa krade? Edina pametna razlaga, da je kleptoman. Takšnim je na nek način potrebno pomagati.
Glede kamer pa je tako. Mogoče bi se, kot je že nekdo napisal, za kakšen dražji artikel spustili tudi v tožbo. Je pa zelo vprašljivo z našim sodstvom v kakšnem času bi to šlo skozi. Ne pljuvam in ne mećem vse varnostnike v isti koš, da ne bo pomote. Samo če hodi večkrat v isto trgovino krast ja kje hudiča so in kaj delajo varnosniki. NIsem vanostnik sem lastnik trgovine pa mi nobeden ne more reč, da se to ne vidi. Naj ga sledijo in ko pride naslednjič v trgovino hop po prstih in poklicat 113. Pol pa naj oni zrihtajo kar lahko in kar hočejo. Je pa res, da najbrž dlje od uradnega ali kakšnega drugega zaznamka ne bo šlo.
Pa fajn se imejte kjer koli že ste.

peterček145 ::

amater87 je izjavil:

Ciao.
Edina pametna razlaga, da je kleptoman. Takšnim je na nek način potrebno pomagati.


ja pomagat. :|samo kako? kdo bo verjeu da je bolan in da tega ne dela zarad koristi?? :|

amater87 je izjavil:

NIsem vanostnik sem lastnik trgovine pa mi nobeden ne more reč, da se to ne vidi. Naj ga sledijo in ko pride naslednjič v trgovino hop po prstih in poklicat 113. Pol pa naj oni zrihtajo kar lahko in kar hočejo. Je pa res, da najbrž dlje od uradnega ali kakšnega drugega zaznamka ne bo šlo.




kako pa je pr tep u praxi če enga dobiš na kamero da krade? pa da recmo ukrade neki drazga, recmo kšne parfume pa to?

Keyser Soze ::

No, mal je pa tud treba gledat cost&benefit v celi situaciji.

Ne boš sedaj zalaufal cel forenzični aparat, ker je en mulc v štacuni ukradel en poceni MP3 player in imajo posnetek, kako ga daje v žep od jakne al pa za hlače. Trgovina je dolžna poskrbet za takšno varovanje. Če ne stori tega oz. se ji zdijo stroški preveliki si je kriva sama.

Dejansko, če ne dobiš tatu pri dejanju oz. z neplačanim artiklom na izhodu nimaš več kaj praskat naprej. Ker je v praksi nemogoče dokazat karkoli.
OM, F, G!

St235 ::

Problem je v tem, da rpi reg. tablici, obstaja baza poadtkov in ima policija takoj ime in priimek lastnika. Pri kraji v trgovini pa vse kar imaš je posnetek tatu. Identifikacija smao na podlagi sliek pa je dosti bolj komplicirana. Ker za razliko DCI ne obstaja nikakršna baza, kjer bi pregledal vseh 2.000.000 prebivalcev in našel kdo je bil. Bi pa v primeru da nekdo pogosto krade in ga dobijo pri recimo 5 kraji, na pdolagi posentkov odgovarjal tudi za rpedhodne 4, ali če bi ga naprimer policija dobila ko robo preprodaja itd.

RejZoR ::

Keyser Soze je izjavil:

No, mal je pa tud treba gledat cost&benefit v celi situaciji.

Ne boš sedaj zalaufal cel forenzični aparat, ker je en mulc v štacuni ukradel en poceni MP3 player in imajo posnetek, kako ga daje v žep od jakne al pa za hlače. Trgovina je dolžna poskrbet za takšno varovanje. Če ne stori tega oz. se ji zdijo stroški preveliki si je kriva sama.

Dejansko, če ne dobiš tatu pri dejanju oz. z neplačanim artiklom na izhodu nimaš več kaj praskat naprej. Ker je v praksi nemogoče dokazat karkoli.


Spet pa ne moreš imet na vsakem vogalu varnostnika, ke rimaš pol feeling, da si prišel v zapor in ne trgovino.
Tko je bilo pred časom, ko sem šel neki nabavaljat v trgovino blizu službe. Pač so velike hale, ker je grosistična zadeva, imajo pa tud maloprodajo. In se tko šetam naokoli, ker sem iskal Labello, pa naredim tri kroge okoli kozmetičnega dela pa nič in sem videl tko od strani kako me je varnostnik že čudno gledal (ker sem vbistvu recimo iz tega izgledal mal sumljivo). Ko sem pol vprašal slednjega če mogoče ve kje imajo to pa sem pol zadevo dobil čist na drugem koncu kjer imajo posebej cigarete in alkohol hm hm). Ko zdej pomislim je vbistvu reakcija vsakega tatu neko brezvezno vprašanje "kje pa imate X" in pol se spokajo ker vidijo, da so jih pogruntal. Ampak ke rnisem nič hotel ukrast imam čisto vest, karkoli si je že mislil varnosntik. Spet enkrat drugič, ista trgovina, pač sem spet neki specifičnega iskal in naredim krog ali dva okoli tistega dela kjer bi pričakoval dotični izdelek in spet vidim v daljavi kako me varnostnik gleda. Nakoncu dobiš že prav beden občutek pa čeprav niti slučajno nisem imel namena karkoli ukrast.
No pol čez neki časa pa so očitno ukinli te varnostnike. Vprašanje zaradi česa točno, ampak zdej jih že par mescev nisem videl.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bork ::

Opažam, da avtorja teme zanima predvsem, kaj se lahko zgodi, če te dobijo na videonadzoru, da kradeš, torej zakonska oz. represivna posledica dejanja, nič kaj moralno etične narave postavljeno vprašanje, ampak bolj v smislu, kaj mi/mu lahko naredijo?
Če bi rezali prste stran, bi bilo gotovo manj takšnih izprijencev okoli. Žal so v praksi taki mali kradljivci zaščiteni bolj kot pošteni ljudje, zato jih je pa vedno več.

RejZoR ::

Trgovinsko osebje lahko naredi bolj malo kolikor vem. Celo varnostnik, če je prisoten ima zelo zelo malo pooblastil.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ziga Dolhar ::

Trgovinsko osebje, ki ga zaloti pri delu (torej neposredno ali preko videonadzora opazi njegovo tatvino*), mu lahko odvzame prostost - do prihoda policije.

* Pri trgovinah je sicer težava, da skoraj vse do odhoda osumljenca mimo blagajne ni moč zagotovo reči, da ima tatinski namen. Tudi meni se je že nekoč zgodilo, da sem neko blago (ker nespametno nisem vzel košare in sem imel polne roke drugega blaga) vtaknil v žep jakne - in ga tako prinesel do blagajne. Druga težava je, da državljansko pridržanje velja le za primere, ko gre za uradno pregonljivo kaznivo dejanje. Tatvina to je, mala tatvina (do max 500 EUR) pa to ni. Zato si lahko uslužbenec, ki bi prijel tatu, ki si ni nabral za 500 EUR robe, natrpal neprijetnosti ...
https://dolhar.si/

RejZoR ::

Najbolje da tatu še pospremiš ven če ima robe za manj denarja, da se revček slučajno ne bo poškodoval in te nakoncu še tožil :D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

amater87 ::

Ciao.

peterček145 - saj sem napisal kaj mislim okrog tega. Mam pa dokaj majhno trgovino, da ne rabim varnostnika in kamer.
Odsvetujem pa vsakemu, da proba krast pri meni. Po kraji in najbrž težjem pogovoru pa sigurno pokličem 113, pol pa naj se oni ukvarjajo z njim. Takšni pa dlje od policijskega zapisnika ne grejo. Kvečjemu k sodniku za prekrške.
Prevkar se vračam iz Mercatorja in ne boste verjeli kaj se mi je zgodilo. Varnostnik na mobiju in obrnjen tako, da bi lahko odpeljali cel hladilnik s salamami z viličarjem ven pa ne verjamem, da bi videl. Pa še ko ga je trgovka (mislim, da vodja smene) poklicala je skoraj morala iti do njega da se je premaknil.
Pa lep dan in ne probajte krasti. Big brother watching you.
Pa fajn se imejte kjer koli že ste.

satfinder ::

"... Ko se storilca ujame z odtujenim blagom do cca. €20,
se ne klice policije ... Tat placa, se ga evidentira,
naslednje nakupe se ga spremlja preko videonadzora iz zato
namenjenega prostora, ... V kolker se ga kdaj spet opazi
v trgovini ...

Ko gre za blago nad €20, klicejo policijo - tatu
zadrzijo ...

Ko je slo za tatvino €200 [tehnicni artikel],
se je pogledalo video ... Izsledilo storilca - video
se je predalo policiji ...

Identiteto tega storilca so odkrili v nekaj dnevih ...

Z rfid chipom so - tako domnevam - oznaceni artikli
nad €..., kot tudi "zanimivi" artikli (drazji
whiskey, ...), da potem pri blagajni piska ..."

Tako nekako je rekel kolega,
ki dela kot varnostnik v enem trgovskem centru ...
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

peterček145 ::

bork je izjavil:

nič kaj moralno etične narave postavljeno vprašanje



zakaj je pa to nemoralno vprašanje? če prebereš vse piše, da se želim rešit svojga best frenda pred zaporom da mu povem kaj ga dejansko lah doleti če skoz to dela!!

Zgodovina sprememb…

peterček145 ::

Ziga Dolhar je izjavil:



* Pri trgovinah je sicer težava, da skoraj vse do odhoda osumljenca mimo blagajne ni moč zagotovo reči, da ima tatinski namen. Tudi meni se je že nekoč zgodilo, da sem neko blago (ker nespametno nisem vzel košare in sem imel polne roke drugega blaga) vtaknil v žep jakne - in ga tako prinesel do blagajne. Druga težava je, da državljansko pridržanje velja le za primere, ko gre za uradno pregonljivo kaznivo dejanje. Tatvina to je, mala tatvina (do max 500 EUR) pa to ni. Zato si lahko uslužbenec, ki bi prijel tatu, ki si ni nabral za 500 EUR robe, natrpal neprijetnosti ...



heheh zelo elegantno povedano. a si ti kšn pravnik al kaj če smem vprašati? ;)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pravna pomoč - tatvina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10522918 (11467) nezz6548k
»

Tatvina - pravna pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7521038 (15755) 111111111111

Kraja v tujini

Oddelek: Loža
173951 (3191) dzinks63
»

Kraje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14227052 (23233) St235

kurji tatovi v večjih trgovinah...

Oddelek: Loža
284598 (3563) T-h-o-r

Več podobnih tem