» »

MS SqlServer 2008 R2 Express instalacija

MS SqlServer 2008 R2 Express instalacija

amigo_no1 ::

Torej ker en program zahteva tale MS SqlServer bi ga rad namestil na win xp sp2 x32.
Problem se pojavi, ker med instalacijo ne morem skozi eno fazo
screen

Če klikam na "SQL Server Browser" ne morem pod Account name" ničesar spremeniti.

Znotraj "SQL Server Installation Center" sem zagnal "System configuration checker", se le ta zažene, pokaže za par sekund in zelo na hitro zapre, tako da ne vidim nič uporabnega.


ms .net framework 2 sp2 in ms windows installer 4.5, ki ju omenjeni MS SqlServer zahteva sta tudi nameščeni in pc na sveže zagnan.

V priloženem helpu piše:
SQL Server Browser is the name resolution service that provides SQL Server connection information to client computers. This service is shared across multiple SQL Server and Integration Services instances.
The default logon account is NT Authority\Local service and cannot be changed during SQL Server setup. You can change the account after the setup has been completed.
If the startup type is not specified during setup, it is determined as follows:
SQL Server Browser is set to Automatic and running in the installation scenarios described below:
SQL Server failover cluster instance
Named instance of SQL Server where TCP or NP is enabled
Named instance of Analysis Server and is not clustered
This is a SQL Server 2000 upgrade or there is an existing instance of SQL Server 2000 on the machine
If none of the above scenarios apply, and SQL Server Browser is already installed, the current state of SQL Server Browser will be maintained.
The startup type is set to Disabled and stopped if there is not an existing SQL Server 2005 or a SQL Server 2008 instance prior to the installation.
  • spremenilo: amigo_no1 ()

Ericssony ::

Saj imaš spodaj namig kaj je narobe :)
Za servis SQL Database Server Engine moraš določiti uporabnika. Postavi se v Account Name stolpec in izberi svoje uporabniško ime in vnesi geslo. Podobno kot ga ima že SQL Browser.

amigo_no1 ::

@Ericssony
Sem ga že prej vpisal (za SQL Database Server Engine), vendar se še vedno ustavi pri "SQL Browser" polju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Looooooka ::

AccountName...tiste zadeve spodaj.Klikni na vsako in izberi racun.Recimo Network Service za vse racune pa bo delalo.

amigo_no1 ::

Če klikam na "SQL Server Browser" ne morem pod Account name" ničesar spremeniti.

Ericssony ::

amigo_no1 je izjavil:

@Ericssony
Sem ga že prej vpisal (za SQL Database Server Engine), vendar se še vedno ustavi pri "SQL Browser" polju.


Na sliki je jasno vidno, da nisi vnesel uporabniškega računa. Prej ga nisi mogel določiti, ker se komaj tukaj določajo uporabniški računi za posamezne servise. SQL Browser pa ima že privzeto določen uporabniški račun!
Tako kot je že Looooooka povedal v stolpcu Account Name določi uporabniški račun za SQL Database Server Engine.

amigo_no1 ::

Še 1x povem, uporabniški račun za "SQL Database Server Engine" sem lahko vnesel (samo na sliki sem ga zabrisal), za "SQL Server Browser" ne morem spremeniti čisto nič.

ian wolf ::

kaj pa če spremeniš zagon SQL Server Browser na Automatic (sedaj je disabled), se potem da spreminjati account ?
Errare humanum est...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ian wolf ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internetna stran in domač server

Oddelek: Omrežja in internet
173302 (3138) Seljak
»

problem SQL in C#

Oddelek: Programiranje
111548 (1295) nody
»

kako namestit sql server 2000 enterprise na win 2000

Oddelek: Programska oprema
71042 (998) Microsoft
»

neki vprasanj glede VB-ja

Oddelek: Programiranje
8986 (914) Monster
»

Kaj je z myfreehost.com ????

Oddelek: Omrežja in internet
81079 (886) Matek

Več podobnih tem