» »

problem SQL in C#

problem SQL in C#

nody ::

oj imam en problem
ko hočem v C# okensko aplikacijo dodati SQL bazo mi vrne erroR - "An error has occurred while establishing a connection to the server.
When connecting to SQL Server 2005m this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow
remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified) "
menite, da je problem s konfiguracijo(imam C# exxpress in visual studio 05 povsod enak error) ali je problem
s kakšnimi nastavitvami v samem C# oz. VS 05...torej ne morem delati z SQL bazami...je potrebnoše kaj namestiti...
rabil pa bi še kak tutorial kako v asp s C# narediti kak pametn obrazec(kako anketo, kjer bi po izpolnjeni anketi lahko dobil pregled nad vnešenimi podatki),
zanima pa me še to, ali je možno v asp s c# narediti tudi 2, tretji obrazec, da bi ob kliku na gumb odprlo novo okno -
s kodo, ki je potrebna, da se to izvede v samem C#, to ni mogoče...naredit moram obrazec z aspjem....prek C# po lastni izbiri, vsebovati pa mora kar precej gumbov(button, radiobutton, checkbox, lahk še kaj)...
hvala že vnaprej...če ma kdo kak tutorial - pdf al pa movie o izdelavi, naj pasta link....
zelo bi bil vesel, če bi lahko sledeči problem odpravil --> zafrkava me že kar nekaj časa, pa sploh ne wem, kj na storim :\
  • spremenil: nody ()

hendriks ::

Kje dodajaš bazo? V VisualStudiu? Glede na spodnji error ("Error Locating Server/Instance Specified"), si napačno vpisal ime instance sql expressa. Probaj za ime serverja vpisati ./SQLEXPRESS

nody ::

kje pa se to vpiše oziroma nastavi..je treba po inštalaciji visual studia 2005 in sql serverja 2005 še kaj nastaviti ? ja visual studio 05 delam...
dodam pa tko...v projektu add new item, izberem sql database...to je to..prosim za nadaljno pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nody ()

Kekec ::

To vpišeš tam kjer si navedel connection string.

LjAp ::

Po instalaciji SQLExpress je potrebno narediti se kup nastavitev. Naredis jih s Surface Area Configuratorjem, Configuration Managerjem in Management Studijem.

Surface Area bos sel hitro cez, saj te sam vodi, le vse moznosti preklikaj. Omogoci TCP/IP povezave in NamedPipes. Npr, TCP/IP je po defaultu kokr se spomnim zaprt in ga moraš omogočit. Pazi, ko si omogočil TCP/IP je potrebno v Configuration managerju z desnim klikom na protokol nastavit/enable še vsak IP posebej.

Potem so tu pravice, ki jih nastavič v Management studiju. Baje je najbolje v oddelku Security za cel server dodati nove uporabnike, potem pa za posamezno bazo dodajat kreirane uporabnike in hkrati njihove role membershipe. Varnost!!!

Za ASP.NET bo na razvojnem racunalniku lahjko tekel pod drugacnim userjem ASPNET.., na serverju pa kot Netwok service..

Precej se je treba "igrat" od zacetka in je zoprno.
http://ljap.blogspot.com/

nody ::

oj lahk poweš, kaj morm zagnat, da use to uredim, moram še kaj dodatno inštalirat... posebej me zanima za podčrtan primer...je treba še kaj naložit...

Po instalaciji SQLExpress je potrebno narediti se kup nastavitev. Naredis jih s Surface Area Configuratorjem, Configuration Managerjem in Management Studijem.... obstaja kaka stran, kjer bi to blo use razložen... k moram ta problem popravt drugače me bo pobralo ---> nujn moram delat z sqlom zaradi sql...tnx usem k to stvar obvladate...:) :) :)

LjAp ::

Uf, ne vpraši skozi kake travme sem šel jaz, sedaj pa se mi zdi do neke mere lahko. Pa še vseeno se počutim nevednega, ker je treba pazit na ful stvari predvsem zarad varnsosti in pomoje bom rabil še precej časa, da se bom počutil ok.

Ok, a imaš sploh SQLEXPRESS ali kako večjo verzijo?

Razen Management studia imaš vse instalirano z instalacijo SQL samega.

Surface ARea configuration in Configuration Manager bos nasel v isti mapi start -> vsi programi -> Microsoft SQL server 2005.
Management Studio bos kot download nasel na isti strani kot SQLEXPRESS.

besede izgledajo hude, ampak niso. Samo poigraj se malo! Desno klikaj itd. Tu ti tezko vse razlozim. Na googlu pa je tega polno.


Najprej se zažene SAC in npr omogoči vse kar je možno. Z varnostjo se lahko igra kasneje ko je clovek bolj domač.
Potem se odpre Configuration manager, ki je v bistvu vsadek MMC, torej konzole.

potem pod network configuraqtion poiskati protokole in jih enablaj. desno klikni se tcpip protokol in poglej kako je z enablanjem posameznega ip-ja.

z istim orodjem poglej se pod sql services in restartaj vse. (servis in browser)

ampak cudi me to, ker je VS tok pameten, da se ponavadi poveze pa ce je stvar se tok zaprta. Je connectionstring pravi kot so rekli ze zgoraj??

preveri to: http://www.aquesthosting.com/HowTo/Sql2...
http://ljap.blogspot.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LjAp ()

nody ::

zanima me, ali bostaja kak tutorial (ali .pdf. ali movie) kjer je to vse opisano...kako se to dela...nastavi da deluje...

nody ::

čaw...zanima me, zakaj v SQL Server Configuration Manager pod SQL Server 2005 Services ne morem enablat SQL Server Integration Services, pa tudi ne SQL Server (SQLEXPRESS) in tudi (MSSQLSERVER)....vedno mi javi ta error:
"The request failed or the service did not respond a timely fashion. Consult the event log or other applicable error logs for details"...namestil sem SQL Native Client in SQL Server 2005 Setup suport Files....aja namestil sem tudi zgoraj omenjenega managerja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nody ()

darkolord ::

In kaj piše v event logu?

LjAp ::

Ne vem če SQLEXPRESS podpira Integration Services. (meni dodatno kaze samo full text search in reporting services) A si instaliral vec verzij na istem rac?

Event Log je najpogosteje v Control Panel - Administrative tools
http://ljap.blogspot.com/

nody ::

oj možno, da sem namestil več verzij...--ker ni hotel delati sqlexpress sem namestil še celoten visual studio 2005 mobile editon....pa sem zadnjega zbrisal...tnx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASP Hosting

Oddelek: Izdelava spletišč
6886 (698) Boomerang
»

Internetna stran in domač server

Oddelek: Omrežja in internet
173302 (3138) Seljak
»

visual studio C# MSSQL error- rabim pomoč hitro!!!

Oddelek: Programiranje
61854 (1446) kv1dr
»

[C#] Query in code

Oddelek: Programiranje
261722 (1466) iggy1
»

[ASP.NET] problem

Oddelek: Izdelava spletišč
382033 (1683) Microsoft

Več podobnih tem