» »

Katero maticno plosco za Athlona 2200+

Katero maticno plosco za Athlona 2200+

Death Knight ::

V mislih imam naslednjo konfiguracijo, pri kateri pa se vedno manjka plata: procesor Athlon 2200+, 512 DDR 2700 pomnilnika, WD 80gb disk ATA 100, Geforce 4 4200 128MB,...
Plata naj bi imela podporo Serial ATA diskom (nevem tocno ali sem sploh napisal pravilno:)), 8x AGP, podporo pomnilnikom DDR 400... skratka cimvec novejsih tehnologij, ki bi jih lahko izkoriscal v prihodnosti.

P.S.: Maticnih plosc z naborom nforce ne bom kupoval.

Zheegec ::

WD 80gb disk ATA 100

A z 8 MB predpomnilnika - priporočam.

ASUS A7N8X NFORCE2 DeLuxe +SB+LAN+SATA+FW 42.900 51.480

Tale je edina normalna. Zakaj pa ne bi kupil nForce2? Če ne pa lahko kar KT133 probaš, al pa mojga rabljenga P200mmx kupi :)
resno, edino na nForce2 daš lahko več kot eno ploščico DDR400, ima SATA, ima 8x AGP, podpira 400FSB Bartone (neuradno), ima podporo dual DDR. Kaj še rabiš?

Procesor premisli -> raje vzemi XP2100+ ali pa XP2400+, moje osebno mnenje o XP2200+ ni ravn dobro :)

RAM vzemi raje 256 MB DDR2700, saj je ta ram trenutno drag, pa še rabiš ga ne :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Death Knight ::

Kje jo naj kupim? Mislim, da bom res vzel kar to.
A mi lahko na kratko razlozis kaj sploh pomeni nabor Nforce?
Pa se zanima me, ce ta plata podpira tiste nove diske Serial ATA al kako se ze rece.

A je disk ki sem ga omenil vredu?

chucki ::

nabor nforce ima vse od graficne do lana,zvocne.....
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

dexterboy ::

Če si se odločil, potem OK.
Če te zanima pa alterantiva, pa si kupi od Gigabyta 7VAXP Ultra. Ima vse, le grafično si boš moral sam omisliti.

V vsakem primeru ti želim dober nakup!:)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Death Knight ::

Hmmmm...A ta Asus plata ima gor Geforca al kaj?

Death Knight ::

DexterBoy:v cem se ta Gigabyte plata, ki si jo omenil razlikuje od tiste Asus-ke?

Res sem zelo hvalezen vasim odgovorom, ker kupujem racunalnik, ki ga bom spet imel par let.

Zheegec ::

nForce2 je pač nabor čipov, tako kot KT333 recimo.
Tale plošča ima integriran Geforce 4 MX440 (ki je sranje) ampak ima frej AGP plac (AGP 8x), tako da lahko kupiš novo grafo in to samo disejblaš. Ja, podpira SATA.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TheJack ::

Kolikor vem ta plata (ASUS A7N8X NFORCE2 DeLuxe +SB+LAN+SATA+FW 42.900 51.480) nima integrirane grafične... Tako vsaj pravi
test na AnandTechu.

BroTheR ::

Nimajo vse nForce2 plosce integrirane graficne. Npr: WinFast K7NCR18D Pro (nForce2-ST), stane pa samo 32.000 SIT 8-)

Death Knight ::

Zdej sm pa v dvomih. Ima ta Asusova plata integrirano graficno ali ne?

TheJack ::

Pokliči tja, kjer jo misliš kupiti in vprašaj. Ali še lažja pot. Pojdi na Asusovo stran in poglej.

StarY ::

NOBENA trenutno dobaljiva nForce2 matična plošči nima vgrajene grafične kartice (IGP).

Matične plošče z IGP-jem bodo na voljo šele po novem letu!

Zheegec ::

Aja, sorry je brez grafe :) Drugače pa je dobra tudi Epox8Rda+. Zakaj pa rabiš "najnovejše tehnologije"? A ni škoda dnarja za take stvari, kot je SATA, ker diskov sploh ni, ko boš pa SATA rabil, boš pa PCI kartico kupil.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Death Knight ::

Najlepsa hvala za odgovore. Kupil bom kar Asusovo plato:))

schurda ::

Kupi Abit-ovo. Once Abit, always Abit! KD7 ali AT7. Ne bo ti žal.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Jux ::

Mislm da Abitove inkarnacije nForce2 nit lukenj za pritrditev Vodnega&CO nimajo okol socketa!;(
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jux ::

PS: zakaj si ne preberes testa maticnih plosc?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

sosko1 ::

BroTheR povej prosim kje si zasledil to WinFastovo plato oz. kje jo pri nas prodajajo.

gigaherz ::

Kupi Epox 8RDA+, ima integrirano zvočno kartico 5.1, Lan ter ima grafično kartico (GeForce MX 440). Preberi si malo na Mlacomu, a jo ne kupi tam, saj so nezaupni.>:D
"Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul
ash nazg thrakatuluk, agh burzum-ishi krimpatul"

schurda ::

Jux, ni vse samo test. So stvari, ki se skrivajo testom, recimo napetosti, ki jih daje vezje ven. Pomeri recimo z inštrumentom napetost na hip kontrolerju, boš videl, kje so fore. Recimo moja Abitka fali na 3. decimalki za 0.006V pri default napetosti 1.75V, GA VAX pa za 0.1V. A ti ta razlika kaj pove?

To je kot ženske, lahko je miss, pa ti ni všeč, lahko pa je na njej nekaj posebnega, pa bo samo tebi všeč. Pax vobiscum!
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

boštjan ::

Kupi Epox 8RDA+, ima integrirano zvočno kartico 5.1, Lan ter ima grafično kartico (GeForce MX 440).

nima grafične še zaenkrat,bo pa kmalu.tudi SATA nima ta epox,SATA ma asusova nforce2 delux plata

Zheegec ::

nima grafične še zaenkrat,bo pa kmalu.tudi SATA nima ta epox,SATA ma asusova nforce2 delux plata

Tako je:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšno mat. ploščo za AMD 2800 (čipovje)

Oddelek: Kaj kupiti
261337 (1155) Dead_Eye
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930276 (16871) Jaffa
»

Katero plato-NUJNO

Oddelek: Kaj kupiti
231306 (973) boštjan
»

Nekaj vprašanj za poznavalce

Oddelek: Kaj kupiti
141471 (1251) monster-x
»

Maticna plosca za Pentium 4 2.4ghz

Oddelek: Kaj kupiti
5722 (680) Han

Več podobnih tem