» »

Applova ponudba za prevzem Dropboxa zavrnjena

Applova ponudba za prevzem Dropboxa zavrnjena

Slashdot - Apple bo letos predstavil svojo storitev iCloud, ki omogoča uporabnikov shranjevanje kopije lokalnih datotek v oblaku, a še pred razvojem svoje storitve, so poizkusili odkupiti že uveljavljeno rešitev. Za Dropbox, ki je stabilno verzijo dosegel šele konec preteklega leta, na trgu pa je že vse od leta 2007, je Apple neuspešno ponudil 800 milijonov dolarjev.

Vrednost Dropboxa sodeč po zadnji dokapitalizaciji znaša štiri milijarde dolarjev, a vrednost je seveda le papirnata, dokler kdo ne ponudi tolikšne vsote. Letno ima Dropbox 100 milijonov dolarjev prihodkov, zato ga je Apple ocenil na 800 milijonov dolarjev. Dropbox namreč brezplačno ponuja 2 GB prostora (tudi nekoliko več, če pripeljete nove uporabnike), za plačljive uporabnike pa je na voljo 50 ali 100 GB prostora. Dropbox je Applovo ponudbo odklonil.

52 komentarjev

«
1
2

System ::

Nikjer pa ne piše, koliko je letni profit?

Apple ::

Škoda... tko jih bo Apple povozu z iCloud-om...
LP, Apple

pviran3 ::

Dropbox je priceless!

HardFu ::

Dr. Palm, samo v primeru da bo iCloud imel ponudit nekaj res prelomnega, da se bo uporabniku dejansko splacalo menjat storitev.
http://codeable.io

SLO_Matej ::

Apple je izjavil:

Škoda... tko jih bo Apple povozu z iCloud-om...

Z iCloudom ali čim drugim? Morda pa jim kdo pomaga pri tem s svojo lastno tehnologijo; http://dne.enaa.com/Internet-in-program... in http://dne.enaa.com/E-svet/Poslovni-sve... >:D

Tomas 33 ::

Zna biti problem iOblaka, da ne bo delal za Windows/Linux, med tem ko DropBox odlično opravlja nalogo.

war-dog ::

Dan ko Apple kupi Dropbox, brišem account.
Object reference not set to an instance of an object.

trnvpeti ::

war-dog je izjavil:

Dan ko Apple kupi Dropbox, brišem account.

Zakaj?

gruntfürmich ::

lol
apple ocenjujem na 10k€. ga bom lahko odkupil?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ufek ::

war-dog je izjavil:

Dan ko Apple kupi Dropbox, brišem account.


Hvala bogu, več GB preostane nam! 8-)

IceIceBaby ::

Ker ne bo več free.


iCloud bo free.

zos ::

Vedno znova me preseneca, kako visoko cenije te firme. 4miljarde za 100m prihodkov?!

IceIceBaby ::

zos je izjavil:

Vedno znova me preseneca, kako visoko cenije te firme. 4miljarde za 100m prihodkov?!


Ja, balonček. Vprašanje, koliko je dejanskega profita tukaj.

Meni se zdijo take poteze lastnikov precej pogumne. Če ti kdo ponudi 800M jih enostavno pograbiš in se brezskrbno lotiš novih projektov.

trnvpeti ::

Mogoce bo pa 1000mio, ali pa 1200

Mavrik ::

Naslednjič talam nazive. Niste v vrtecu, ne v gostilni, ne na 4chanu. Držite nivo debate prosim.
The truth is rarely pure and never simple.

Roadkill ::

trnvpeti je izjavil:

war-dog je izjavil:

Dan ko Apple kupi Dropbox, brišem account.

Zakaj?


Jaz tudi. Ker ne maram politike Appla.
Tako kot nekatri ne marajo določene politične stranke.

Dropbox sicer že od prvega dne uporabljam za banalne (ali kriptirane) fajle, kar se je ob pretekljih ranljivostih izkazalo za precej smiselno potezo.
Ü

pint ::

@Tomas33 Odjemalec bo delal tudi na Windows Vista/7, na XP-jih in Linuxu pa res ne.

Requires iOS 5 on iPhone 3GS, iPhone 4, iPod touch (3rd and 4th generation), iPad, or iPad 2, or a Mac computer with OS X Lion or a PC with Windows Vista or Windows 7

http://www.apple.com/icloud/features/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pint ()

RejZoR ::

Če bi ga prevzel Apple lahko na Android podporo kar pozabite... Zdej je, pol je ne bo več.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Blisk ::

Na Apple zadevi, ki bo enaka kot dropbox ne shranim nič. Ne zaupam jaz tem šalabajzerjem...

Boobiz ::

Seveda ne, apple bi že pogruntal kako dobro pot kako ljudi okrog prinašat in jim zaračunavat.
Pa po vsem tem kar smo v preteklosti slišali kako umazano igro igra apple, me sploh ne čudi če bi skenslali podporo androidu, ali bi pa pogruntali kaj na foro simobila, da bi zaračunavali brezvezne pavšale non-iOS folku.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

narodno ::

lol, od kje ti takšne zgodbice? Osebno sem Apple uporabnik že kar nekaj let, zelo sem zadovoljen. Nategnil me je Microsoft, ter še marsikakšno drugo podjetje... Kar se pa tiče tožb nad Samsung so pa čisto logične in o tem ne bom razpravljal tukaj...

Matwic ::

No ja tudi Dropbox ni čisto nedolžen je bilo že kar nekaj scen, vendar zdaj vsaj natančno veš kaj dobiš pri Dropboxu, Applu po drugi strani pa ne bi zaupal čisto nič. Sploh glede na to, da se na vsak način trudijo dobit kar se da veliko informacij o svojih uporabnikih in na splošno mi je politika njihovega podjetja ogabna.

@narodno: Kako te je pa uspel Microsoft nategnit? Pri njih pa res točno veš kaj dobiš, njihovi izdelki so v povprečju na izredno visokem nivoju, ponujajo pa tudi vrhunski support (plačljivi preko telefona) oz. zastonj izredno dokumentacijo na TechNet mreži plus super third party forume.

eieieie1 ::

Jap, pri njih točno veš kaj dobiš :D

Že vnaprej pričakuješ, da se zadeva včasih brezveze sesuje :D

bojsi ::

Matwic je izjavil:

No ja tudi Dropbox ni čisto nedolžen je bilo že kar nekaj scen, vendar zdaj vsaj natančno veš kaj dobiš pri Dropboxu, Applu po drugi strani pa ne bi zaupal čisto nič. Sploh glede na to, da se na vsak način trudijo dobit kar se da veliko informacij o svojih uporabnikih in na splošno mi je politika njihovega podjetja ogabna.

@narodno: Kako te je pa uspel Microsoft nategnit? Pri njih pa res točno veš kaj dobiš, njihovi izdelki so v povprečju na izredno visokem nivoju, ponujajo pa tudi vrhunski support (plačljivi preko telefona) oz. zastonj izredno dokumentacijo na TechNet mreži plus super third party forume.


Od kod pa ti to? A zato so se pred kratkim vsi večji založniki bunili čez applove pogoje, s katerimi jim je preprečeval cuzanje podatkov o uporabnikih?

Kar se tega tiče, so vsa podjetja svetlobna leta za Googlom, ki je mojster, kar se tega tiče in te podatke potem tudi mojstrsko prodaja naprej :)

Keyser Soze ::

Apple je izjavil:

Škoda... tko jih bo Apple povozu z iCloud-om...

Ja, ker je Dropbox pa čist v nulo specific OS directed. Za razliko od "Ajablaka". o.0

Mal pozabljaš, da mora najprej Apple vsem userjem ostalih platform prodat iPhonea (kar je s trenutnim obnašanjem podjetja IMO nemogoče) oz. ustrezen iOS/MacOS gadget, šele nato bo lahko povozil Dropbox. But, do dream on.
OM, F, G!

squngy ::

bojsi je izjavil:

Kar se tega tiče, so vsa podjetja svetlobna leta za FaceBookom, ki je mojster, kar se tega tiče in te podatke potem tudi mojstrsko prodaja naprej :)


Fixed it for you :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: squngy ()

techfreak :) ::

eieieie1 je izjavil:

Jap, pri njih točno veš kaj dobiš :D

Že vnaprej pričakuješ, da se zadeva včasih brezveze sesuje :D

Za sesutje Windowsa je ponavadi dober razlog, kakor je tudi dober razlog za sesutje Mac OSa.

Fun fact: Ne spomnim se kdaj sem nazadnje videl BSOD, se pa dobro spominjam zadnjega kernel panic-a na Macu.

eieieie1 ::

Saj ne govorim o direktnem sesutju windowsa, saj se to zgodi zelo redko pri windows 7.

Ampak se pri kakšnem IE, Wordu, Excelu velikokrat pojavi "not responding" okno, ki mi že prav na živce gre. No IE sem opustil, ker Chrome hitreje deluje, ampak se ta zadeva tudi velikokrat zruši (čeprav ni Microsoftova) :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

Apple ::

Koliko je lahko sploh vreden servis like Dropbox, če ima težave z varnostjo?
LP, Apple

techfreak :) ::

eieieie1 je izjavil:

Ampak se pri kakšnem IE, Wordu, Excelu velikokrat pojavi "not responding" okno, ki mi že prav na živce gre. No IE sem opustil, ker Chrome hitreje deluje, ampak se ta zadeva tudi velikokrat zruši (čeprav ni Microsoftova) :D

Še dobro, da se na Macu nobena aplikacija ne sesuje. Okno ki ti ponuja Force Quit pa se ponavadi tudi ne pokaže takoj in lahko lepo čakaš na lepše čase.

roli ::

Desni klik na dock ikono in Force quit. :) Ne rabiš nič čakat.

Dropbox se pa malce previsoko ceni bi rekel. Sploh po nekaterih problemih z varnostjo, ki so jih imeli. Sam sicer zadevo uporabljam za backup nekaterih najbolj pomembnih podatkov (te seveda prej zakriptiram v .dmg fajl pa je) ampak še to imam raje po zunanjih diskih ali USB ključih. Meni osebno je USB ključ ali micro-SD kartica z USB čitalcem bolj kot Dropbox. Se vsaj ne rabiš sekirat ali tam kamor greš imajo internet oziroma ali crkne ravno v tem trenutku, ko zadevo rabiš.
http://www.r00li.com

techfreak :) ::

Pod pogojem, da ti ne zamrzne skoraj cel sistem ker takrat lahko "desni klik na dock ikono in Force quit" traja tudi po 10 minut.

Zgodovina sprememb…

zee ::

ssh iz telefona->killall _vstavi_aplikacijo_-> done >:D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Keyser Soze ::

zee je izjavil:

ssh iz telefona->killall _vstavi_aplikacijo_-> done >:D

U, sem mislil, da je zadeva user friendly. Tole nekak pade na tem izpitu... Ali pač?
OM, F, G!

zee ::

To je primer, ko odpove vse drugo. V veliki vecini primerov deluje moznost Force Quit.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

roli ::

Edini problem kjer to ni delalo je tam kjer ne moreš do njega - v full screen aplikacijah. Če ti zmrzne neka igra nikakor ne moreš priti ven, da bi sploh lahko stisnil force-quit.
http://www.r00li.com

majstor ::

iCloud ne bo ninoki delal kot dropbox na vseh operacijskih (android, windows, IOS, linux...)

kamiKaZaA ::

Jaz vidim nakup dropboxa samo v tem, da se ga uniči. Pa ne dobesedno. Ampak da razložim. Trenutno je dropbox konkurenca iCloudu in ker iCloud ne podpira androida, win,... se bo več uporabnikov odločilo za bolj podprt dropbox, kot pa vase zaprti iCloud. Torej Dropbox je neposredni in resni konkurent iCloudu, zato ga pa želijo prevzeti in dati enako podporo kot jo ima iCloud (brez podpore za android,...). Podoben prevzem je pred leti naredil Google, ko je kupil YouTube in naredil enako podporo kot jo ima google-video.

Gigantom je najpomembnejši tržni delež uporabnikov in zato tudi velike korporacije prevzemajo srednje in velika podjetja, da s tem uničijo neposrednega konkurenta.

Zaključek: Če Dropbox pade v roke Appla, bo le-ta podpiral OS, ki jih bo imel v lasti Apple. Tako to gre.

techfreak :) ::

Dropbox ni konkurent iCloudu, temveč samo eni izmed storitev iClouda, vendar še to ne popolno ker ne podpira sinhroniziranja slik in dokumentov iz iPhone/iPad-a.

Apple je pa do zdaj še vedno podpiral tako OS X kot Windows.

Looooooka ::

Ko ze vsi tko radi hvalimo/hvalite svoje providerje za cloud storage. Ali kateri izmed njih(in kateri tocno) v euli obljubljajo... Garantirajo hrambo podatkov. In ce... Ali je ta ponudba na voljo tudi za tiste zastonjse pa ceprav 100 mb ali 1gb prostorske racune. S tem mislim, da nekje garantirajo, da se dela backup na n-ur ali n-dni in, da v kolikor gre po tem pri njih vse v 3 *... Ti v nekem realnem roku garantirajo povrnitev v stanje ob zadnjem backupu.
Ker mene osebno prav nic ne briga 100gb ce si ti lahko po enem mesecu v totalni riti, ker ti je po naklucju crknil domac backup plus, da se njim zgodi kaksna napaka(masovni pocrk diskov ali pa kaksen uspesen napad smrkavcev iz anonymousa).
To je dejansko bolj pomembno od tega katera firma ma zadevo cez.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

narodno ::

Matwic je izjavil:

No ja tudi Dropbox ni čisto nedolžen je bilo že kar nekaj scen, vendar zdaj vsaj natančno veš kaj dobiš pri Dropboxu, Applu po drugi strani pa ne bi zaupal čisto nič. Sploh glede na to, da se na vsak način trudijo dobit kar se da veliko informacij o svojih uporabnikih in na splošno mi je politika njihovega podjetja ogabna.

@narodno: Kako te je pa uspel Microsoft nategnit? Pri njih pa res točno veš kaj dobiš, njihovi izdelki so v povprečju na izredno visokem nivoju, ponujajo pa tudi vrhunski support (plačljivi preko telefona) oz. zastonj izredno dokumentacijo na TechNet mreži plus super third party forume.


xbox 360, kupil sem dva, oba s tremi rdečimi lučkami, popolna malomarnost, ki je niso odpravili skozi nekaj let. To je zame nateg.

techfreak :) ::

Looooooka je izjavil:

Ko ze vsi tko radi hvalimo/hvalite svoje providerje za cloud storage. Ali kateri izmed njih(in kateri tocno) v euli obljubljajo... Garantirajo hrambo podatkov. In ce... Ali je ta ponudba na voljo tudi za tiste zastonjse pa ceprav 100 mb ali 1gb prostorske racune. S tem mislim, da nekje garantirajo, da se dela backup na n-ur ali n-dni in, da v kolikor gre po tem pri njih vse v 3 *... Ti v nekem realnem roku garantirajo povrnitev v stanje ob zadnjem backupu.
Ker mene osebno prav nic ne briga 100gb ce si ti lahko po enem mesecu v totalni riti, ker ti je po naklucju crknil domac backup plus, da se njim zgodi kaksna napaka(masovni pocrk diskov ali pa kaksen uspesen napad smrkavcev iz anonymousa).
To je dejansko bolj pomembno od tega katera firma ma zadevo cez.

Amazonov S3 ti garantira backupiranje podatkov, če imaš pa podatke v dveh AWS datacentrih pa jih zelo verjetno ne boš nikoli zgubil.

driver_x ::

techfreak :) je izjavil:

Amazonov S3 ti garantira backupiranje podatkov, če imaš pa podatke v dveh AWS datacentrih pa jih zelo verjetno ne boš nikoli zgubil.


In ravno za Amazonovo storitev sem bral, da se je eni slovenski firmi zgodilo, da so bili backupirani podatki pokvarjeni.

Drugače je pa neumen tale Apple, da hoče kupiti DropBox, saj je DropBox vendar zastonj!

JanezekNovak ::

driver_x je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Amazonov S3 ti garantira backupiranje podatkov, če imaš pa podatke v dveh AWS datacentrih pa jih zelo verjetno ne boš nikoli zgubil.


In ravno za Amazonovo storitev sem bral, da se je eni slovenski firmi zgodilo, da so bili backupirani podatki pokvarjeni.

Drugače je pa neumen tale Apple, da hoče kupiti DropBox, saj je DropBox vendar zastonj!


Ta članek je bil v zadnjem Monitorju (September 2011) pod Mnenjem - Strela z jasnega in očrnjeni oblak.
http://www.euroairsoft.com/

CaqKa ::

še vedno čakamo na odprtokodno alternativo :)

driver_x ::

alternativo česa?

CaqKa ::

novica govori o dropboxu, tako da govorim o tem da še vedno čakam odprtokodno alternativo dropboxu, kjer si bom lahko server sam postavil.

trnvpeti ::

pri dropboxu si lahko sam postavis server?

CaqKa ::

ne
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dropbox gre na borzo

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
95697 (3789) neznanko
»

Microsoft na One Drive ponuja neomejeno hrambo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5224269 (21266) Mr.B
»

Kitajsko sodišče v provinci Guangdong prepovedalo prodajo ipadov

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
258343 (6867) antonija
»

App Store še vedno daleč največji zaslužkar med mobilnimi ekosistemi

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
257227 (6524) antonija
»

Pojavljajo se sivi konkurentje App Storu

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
54953 (4278) dunker

Več podobnih tem