» »

Nokia C6-01 ali C7

Nokia C6-01 ali C7

«
1
2

Fendt ::

Živjo!

Kupujem nov mobitel in ne vem za katerega bi se odločil, zato vas prosim, če mi poveste vaše izkušnje z omenjenima telefonoma in ali je kaj razlike v odzivnem času?

No lahko pa mi tudi poveste za kakšen primerljiv dober HTC mobitel.

Lp
  • spremenil: Fendt ()

dogo ::

Včeraj sem kupil samsung galaxy ace in sem z njim nadvse zadovoljen zaenkrat. Za nokio se nisem odločil zaradi OS katerega ima, čeprav sem tudi sam gledal c6-01 in sem bil vedno nokia fan.

Fendt ::

Aha kaj pa HTC Desire S ali HTC Incredible S ali Nokia C6-01 ali Nokia C7... Katerega?

Čeprau se mi zdi, da boste rekli HTC Desire S, imam prav?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fendt ()

damirez ::

Ja imaš prav itak da HTC desire S. NOKIA je pa res za 2 razreda bolša od vseh telefonov, kar se tiče izdelave. Vsaj c7. Ostali delujejo kot plastično jajce prot njej. Ampak OS je pa druga zgodba, kar nokio ful nazaj potisne.

Če telefon uporabljaš za klicanje, sms, kdaj pa kdaj malo za po netu brskat potem nokio c7.
Če bo telefon tvoj novi hišni ljubljenček in ga boš 2x na dan polnil, ker se boš toliko igral z njim potem pa HTC itak.

Bananovec ::

damirez je izjavil:

Ja imaš prav itak da HTC desire S. NOKIA je pa res za 2 razreda bolša od vseh telefonov, kar se tiče izdelave. Vsaj c7. Ostali delujejo kot plastično jajce prot njej. Ampak OS je pa druga zgodba, kar nokio ful nazaj potisne.

Laž. > Ne velja za vse razrede.

Open poster, kakšen je budget?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

stripi ::

Čeprav ima os3 ima neverjetno hitr odzivni čas in vse dele dobiŠ ima pa čist vse Še navigacijo in to brezplačno
samo igre ne boŠ mogu pomoje igrat jast ga imam belga se pravi c6-00 men je super ker maŠ takojŠen dostop do interneta maila in soloh vsega jast sem in bom vedno za nokio ali sony ericson predn kupŠ bilokerga si prej poglej xperia ray sam je sonyericson

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

stripi ::

Fantje če hočeŠ imet najbol zmogljiv telefon kupi sonim...
To je telefon ki lahko dobesedno izdrŽi 1000kg pritiska kamijo ga lahkko povozi posebno trd ekran tudi iz Šraufncigrjem ga ne zbijeŠ zdrŽi do -50 in +70 stopin čas delovanja noben mu ne seŽe do gleŽnja bolŠo povezavo kot satelitski telefoni in da o internetu sploh ne govorim poglejte si sam je mal grde oblike jaz rabm zmogliv in ne lep telefon čeprav mam nokio c6-00 mi gre ekran na dotik mal na ku...

Res utipkajte sonim mobile

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

TehDucky ::

Naslednič dej caps lock stran, ker tega jaz ne bom bral. Drugače pa trenutno top smart phoni so Galaxy S2, LG Optimus 2X, Desire HD. Sam bi se P/P odločil za Optimusa, vendar ga še nisem imel v rokah, lahko pa rečem, da sta tako Galaxy kot Desire izredna telefona. Nokie pa žal ne povoham več, resda imam še staro N95 ampak po tem ko sem se igral s raznimi HTC, LG ter tudi Samsung, so mi le ti dosti bolj všeč.

stripi ::



Tle se vidi telefon sonim 3. 20 je tudi 3. 15 ampak prvi je prava stvar

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

flood ::

stripi ne spamaj

drugače, če se ti ne mudi bi mogoče blo dobro še malo počakat na to
http://www.gsmarena.com/nokia_701-4119....
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

stripi ::

In cena

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Pithlit ::

Ah dej ga no lomt... crappy tablet za $60 pa $130 poštnine...

Človek hoče imet en konkreten telefon ti mu pa tale jajca serviraš?

Mimogrede...
Včeraj sem kupil samsung galaxy ace in sem z njim nadvse zadovoljen zaenkrat.

Keyword 'zaenkrat'. Pol pa hmal pogruntaš da flash ne dela na njem. In posledično kar nekaj programja (obsojen si na browser ki pride s telefonom... pa opera mini). Pa notranjega pomnilnika ma tolk da začne hitro jamrat da niti enega SMSa ne more sprejet... Drugač pa... ja, ni slab. Ampak za tako ceno (daš še par evrov zraven) pa maš že kar nekaj izbire.

Baterija pa zdrži... oooh... 3 dni če ga nič ne žokaš. 2 dni če se ene dvakrat na dan oglasiš na klic pa eno urco streamaš radio prek wifi. 1 dan če se kakorkoli igraš... pa kako urco pa pol z vklopljeno navigacijo.

Tko da... če si mal bolj resen... Ace ni ravno neka izbira.
Life is as complicated as we make it...

Bananovec ::

Če se ti ne mudi, imam en predlog. Lahko počakaš do oktobra, ko bo že kar nekaj novih mobilnikov opremljenih z Windows Phone 7.5 (Mango). Znajo Nokia in drugi kaj dobrega svetu prikazati.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

borut_p ::

Sam stran od nokie. Sam imam c6-1 kot službenega in je to tak sraje da bi ga najraje vrgel stran.
- tipka za zaklep oz. odklep se ti brez težav v žepu sama premakne in tak ti tipka telefon sam brez problema
- nikakor mi ne uspe izklopit senzorja za svetlobo - posledično če si zunaj in sije sonce, če te kdo kliče na zaslon sploh ne vidiš
- 'ta velka' tipkovnica (če telefon obrneš v horizontalo) je tak netočna, da raje uporabljam malo
- telefon je super počasen
- je pa res da je fotoaparat še kar ok

Na drugi strani za doma uporabljam iphone4.

Sam od nokie stran
LP.

TOP ::

Če imaš priliko probat recimo htc wildfire z in nokio c6 ti bo na hitro jasno, kaka je to razlika v odzibnosti in vsem ostalim, kake so prednosti andrenoida. Jaz si lastim huawei ideos x5 in ne grem več na nokio prej sem mel nokio 5230. Nokia mora spremeniti os potem bo bolje.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

GeForce ::

če ti velik ekran ni ravno pomemben potem predlagam da pogledaš tudi Xperia mini (2011 model NE Xperia X10 mini)

Fendt ::

Jah zdaj vsak po svoje pove, u glavnem še enkrat bom naštel katera se mi zdita kar vredu mobitela pa mi povejte katerega naj bi vzel:

-Nokia C7 ali
-HTC Desire S.

In sicer me zanima odzivni čas, vzdržljivost baterije kakor tudi samega mobitela (na udarce, čeprav vem da so Touch mobiteli bolj švoh glede tega).

Aha ne mislim nobenih novih mobitelov čakat, ker bodo postavili cene nad 1000000000€ :).

Pithlit ::

Saj so ti povedal... Nokia je trenutno zgrešena investicija.
Life is as complicated as we make it...

flood ::

desire s je cenovno primerljiv z N8
slednjega, ko bo možno upgrejdaš na belle in mislim, da imaš boljši telefon
poguglaj malo
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

69charger ::

Sem prej imel Nokio C6 sedaj pa sem šel na HTC Wildfire S in je razlika velika,sploh v odzivnosti. C6 ni slab,ampak Wildfire je boljši. Vzami ali Desire ali Wildfire S.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Fendt ::

Pithlit saj vem da so mi že napisal ampak jaz sem se raje še enkrat prepričal :).

Trenutno sem še v eni dilemi kateri mobitel izbrati med HTC Desire S in HTC Desire HD, za moje pojme je boljši HTC Desire S, ker je novejši in zaradi tega ima Android 2,3 / HTC Desire HD ima pa Android 2,2, pa HTC Desire S ima še kar nekaj prednosti pred HTC Desire HD (čeprav ima tudi nekaj slabosti :D).

Vaša mnenja?

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fendt ()

TOP ::

Najlažje se boš odloču sam,če izbiraš samo še med HTC.Vse tri daj skupaj in jih primerjaj pa boš videl kaj tebi odgovarja in kaj ne.Vsi tile telefoni,ki majo Andrenoid so enako narejeni programsko,če kaj manjka kakšen program ga pač sam dol znameš.Edino mal preveri kako je glede resolucje.

krneki0001 ::

ZČe bi sedaj kupoval, bi vzel nokio X7. Zame trenutno najboljši telefon.

Fendt ::

Kaj pa pravite med mobiteloma Samsung Galaxy S in HTC Desire S? Kateri je recimo boljši? Vzdržljivost baterije itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fendt ()

RejZoR ::

Nokia C7 je fajn zadevca, edino kar je zame neuporabne je fixed focus kamera, ki je neuporabna za karkoli na razdalji manj od 50cm. Slikanje specifikacij, cenovk in QR kod torej odpade...

Drugače pa je vsaj men všeč kombinacija stekla in kovine v bolj sleek obliki od tradicionalnih Samsung/HTC opek, ki so vsi po vrsti enaki.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Formula 1 ::

RejZoR je izjavil:

Nokia C7 je fajn zadevca, edino kar je zame neuporabne je fixed focus kamera, ki je neuporabna za karkoli na razdalji manj od 50cm. Slikanje specifikacij, cenovk in QR kod torej odpade...

Drugače pa je vsaj men všeč kombinacija stekla in kovine v bolj sleek obliki od tradicionalnih Samsung/HTC opek, ki so vsi po vrsti enaki.

Ko smo že pri teh QR kodah,ali je kakšna aplikacija za Nokio C6-01 da bi jo naložil da bi lahko gledal te videje ali kako naj naredim da bo delalo.
Hvala že v naprej.

RejZoR ::

Videje? QR koda je kot EAN koda, ne vem kaj ima to veze z video vsebino?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Formula 1 ::

Videe(posnetke).Na avto magazinu so pr člankih v reviji te kode in je pisalo da če skeniraš to kodo lako gledaš posnetke.Nimam pa pojma o tem in to prvič vidim.

Fendt ::

RejZoR ja to je res da je zelo dobro da je C7 iz kovine in ne plastike oz.... Ima pa tudi kar precej slabosti C7 kot je npr. ta da nima Android operacijskega sistema itd.. Ampak jaz sem se kar odločil za HTC Desire S pa tako in tako ima vsak svoje mnenje. Pa še zanima me kakšne izkušnje imate z gumijastimi oz. usnjenimi etuii, kateri bolj zaščitijo mobitel ko ta pade recimo iz 2. metrov?

Kateri je boljši po vašem mnenju:

-http://trgovina.siol.net/oddelki/avdioV... ali
-http://etrgovina.mobitel.si/katalog/bre... ali pa...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fendt ()

RejZoR ::

Formula 1 je izjavil:

Videe(posnetke).Na avto magazinu so pr člankih v reviji te kode in je pisalo da če skeniraš to kodo lako gledaš posnetke.Nimam pa pojma o tem in to prvič vidim.


QR koda je samo zakodiran zapis linkov, ki te nato preusmerijo do videotov. Nič drugega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

krneki0001 ::

rejzor, qr koda sprejme 7000 znakov besedila in ni samo zakodiran zapis linkov. Večina jo pozna zaradi tega.
Veliko manj ljudi ve, da je to zelo uporabna zadeva za kodiranje celih strani besedil.

Uporablja se pa celo v gradbeništvu in načrtovanju, kjer postavijo QR kodo na ključna mesta. V njej so podatki in ko delavec s strojem pride do qr kode, računalnik s kamero prebere kodo in dobi točna navodila, ki jih posreduje delovcu na ekran.

Fendt ::

Spet sem se odločil za drugi mobitel (:D) in sicer HTC Desire HD, ker ima HTC Desire S nekaj tovarniških napak (kot recimo da lahko začne škripati spodnja plastika ali nekaj takega). Vaša mnenja o HTC Desire HD?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fendt ()

TOP ::

Star mobitel.Frugač zelo dober,imel sem ga v rokah in ga malo uporabljal.Zelo podoben Huawei Ideos X5,kar se oblike tiče,drugač pa zelo odziven in meni osebno zelo dober in kvalitetno narejen GSM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Fendt ::

Star pa star... pa saj ima skoraj iste specifikacije kot HTC Desire S.

svetetko ::

Kje ga boš kupil, ter za kakšen denar? Predpostavim, da bo to džabest oz orto u nulo, da dobimo okvirne cene.
Simobil: Desire HD=400€ Sensation=400€. Nakup Desira HD je F A I L.
Mobitel: Desire HD=299€ Sensation=419€. Tu je že malce bolj človeško, pa vseeno bolj priporočam Sensationa.
Tretja opcija je Galaxy S2. Pri Simobilu je kar privlačnih 380€, Mobitel ga ima za 469. Izmed vseh bi jaz vzel prav tega pri Simobilu.
Še enkrat, cene so za Džabest ter Orto u nulo.

Nemčija, prosta prodaja:
Sensation 420+€
Desire HD 355+€
Galaxy S2 438+€
Za približno predstavo med realnimi cenami (vrednostmi) telefonov.

rkobarov ::

Fendt ::

svetetko ja jaz bi tudi najraje kupil Sensation ampak ne mislm dati 419 €. Tako da je zame Desire HD veliko bolj primeren.

Dzuro10 ::

Sam imam Nokio C6-01 pa moram rečt da je telefon ok.
Nadgradil sem ga na symbian anna in dela hitrejš.
Minusi:
- fotkič ima fixed focus (ne morš od bliizu slikat)
- zaslon bi bil lahko večji, ker je težko pisat smse
- lahko bi bil boljši touch zaslon (če primerjaš z iphoneom ali galaxy s2 je kar razlika)
- če bi izbiral med c6-01 ali c7, bi sedaj rajši c7 zaradi večjega zaslona.

RejZoR ::

krneki0001 je izjavil:

rejzor, qr koda sprejme 7000 znakov besedila in ni samo zakodiran zapis linkov. Večina jo pozna zaradi tega.
Veliko manj ljudi ve, da je to zelo uporabna zadeva za kodiranje celih strani besedil.

Uporablja se pa celo v gradbeništvu in načrtovanju, kjer postavijo QR kodo na ključna mesta. V njej so podatki in ko delavec s strojem pride do qr kode, računalnik s kamero prebere kodo in dobi točna navodila, ki jih posreduje delovcu na ekran.


Govoril sem za zgornji primer specifično. Sem imel občutek, da je uporabnik zgoraj mislil, da je cel video zakodiran v QR kodi in da povezave sploh ne rabiš za ogled slednjega...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

krneki0001 ::

A, to je pa drugo.

technology12 ::

Živjo,

Jaz tudi kupujem telefon, odločil sem se za nokio, saj sem se android telefonov naveličal.
Odločam se med: Nokio c7, nokio c6 01, nokio x7, nokio n8 in Nokio e7
Zdaj me pa zanimajo vaše izkušnje z omenjenimi telefoni, in katerega bi mi vi najbolj priporočali?

Hvala in lp!

Hayabusa ::

c6 01 nima autofocusa pri kameri.Če nujno potrebuješ tipkovnico, potem e serijo.

Kaj pa nokia 603 ?

Formula 1 ::

Hayabusa je izjavil:

c6 01 nima autofocusa pri kameri.Če nujno potrebuješ tipkovnico, potem e serijo.

Kaj pa nokia 603 ?

C7 tudi nima autofocusa.
@technology12: sem ti odgovrili na slo android forumu.

Hayabusa ::

Potem ostane samo nokia n8.

skyline ::

technology12 je izjavil:

Živjo,

Jaz tudi kupujem telefon, odločil sem se za nokio, saj sem se android telefonov naveličal.
Odločam se med: Nokio c7, nokio c6 01, nokio x7, nokio n8 in Nokio e7
Zdaj me pa zanimajo vaše izkušnje z omenjenimi telefoni, in katerega bi mi vi najbolj priporočali?

Hvala in lp!


Zakaj točno gledaš tolk stare modele? Symbian ni nevemkaj (punca ima C6-01, not impressed).

Lumie ti niso kul?

technology12 ::

Živijo, hvala vsem za nasvete, vendar sem se odločil, da nokia e7 in x7 odpadeta, ker mi nista več ravno všeč.
Hayabusa : Sem že gledal Nokio 603 in mi ni glih neki. Imaš še kak predlog?
skyline : Ne rabim glih neki dober telefon, z nokio bi bil zadovoljen, sem pa dobil ponudbo za nokio c6 01 za 55€, c7 mi je pa tudi zelo všeč, tako, da ne vem za katero naj se odločim.. C7 pa na bolhi dobiše že za 65€ pa naprej.

Pred časom sem pa tudi mislil kupiti nokio lumio 800 ali pa N9, pa sem si premislil.

skyline: misliš, da bi se mi splačal potem nakup nokie c6 01 za 55€ ?

lp! :)

krneki0001 ::

Sam sem vzel lumio 800 in lahko povem, da je odličen telefon, pa tudi dober fotoaparat, pa GPS se zažene mnogo hitreje kot pri kateremkoli telefonu do sedaj - praktično 15 sekund od vklopa že kaže kje se nahajaš.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Hayabusa ::

Če že gledaš lumie, potem vzemi nekaj na wp8 osnovi:
http://www.gsmarena.com/results.php3?sN...


Od teh imajo maso manjšo od 130 g: Nokia Lumia 720, 620 in 520.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Formula 1 ::

Lumia 720 bo pri nas baje konec julija, 620 konec aprila, za 520 se pa še ne ve. Ne vem no, moja C6-01 je bila 25.2 letos stara 2 leti in meni je drugače super telefon in mi ni žal, da sem jo vzel takrat namest Samsunga Galaxy Ace. Dela pač solidno, le internetne strani odpira počasi in zaradi majhnega zaslona se slabo vidi tudi text na večini spletnih strani, ki niso prilagojene za mobilne naprave. Kamera dela vredu slike pod pogojem, da so dobri pogoji.
Največji plus pa je pri tem mobitelu kvaliteta izdelave in občutek v roki, saj je vsaj meni všeč ker je težji in imam zaradi tega boljši občutek.
Bi pa sam vseeno izbral nekaj z WP tudi če z WP 7.8 , saj lahko ta mobitel še vseeno zamenjaš za novejšo generacijo z sistemom WP8. Je pa ponudba po mojem mnenju za Nokio C6-01 za 55€ zelo dobra, sploh če ima še garancijo. Jaz bi toliko zahteval za svojo brez garancije.

Hayabusa ::

wp7.8 updejta telefonov na wp8 kakor sem seznanjen uradno ne bo, nekateri še 7.8 ne bodo deležni.

http://www.forbes.com/sites/ewanspence/...
http://discussions.nokia.com/t5/Nokia-L...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov pametni telefon z dobro baterijo

Oddelek: Mobilne tehnologije
449040 (7489) MajorM
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028492 (22655) leiito
»

Kakšen mobitel imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6714377 (11940) Thunder wave
»

Nokia ali HTC

Oddelek: Kaj kupiti
294608 (3369) rzidar1
»

kateri telefon imate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19232692 (22365) LuGi

Več podobnih tem