» »

Vračanje prejete denarne socialne pomoči za časa življenja

Vračanje prejete denarne socialne pomoči za časa življenja

««
9 / 17
»»

opeter ::

Tako kot banke v državni lasti?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

St235 ::

PaX_MaN je izjavil:

Knjižila jih bo kot da so vredne 1€.


In od tega bo imela kaj? Dajmo ljudje božji, vsaj pol procenta možganov uporabljat.

PaX_MaN ::

Ne vem kaj bi od tega mela, tko pač delajo:
Predsednik Računskega sodišča:[...]
Glede zbirne bilance stanja državnega proračuna je tudi v tem letu opozoril na to, da
neposredni proračunski uporabniki med opredmetenimi osnovnimi sredstvi izkazujejo veliko sredstev z nabavno vrednostjo 1 evro, kar po meni kršitev Zakona o računovodstvu in računovodskih standardov

Predstavnica Ministrstva za finance:[...]
Glede vrednotenja sredstev po 1 evro je povedala, da je z novim načinom popisovanja premoženja bilo ugotovljeno veliko premoženja, za katerega ni znanih podatkov o nabavni vrednosti (računov). Imeli so na
razpolago dve možnosti: ne evidentirati tega premoženja ali ga evidentirati po minimalni vrednosti. Odločili so se za drugo možnost, ker menijo, da je bolje, da premoženje ima neko vrednost. V letu 2012 pa so predvideli drugačno vrednotenje teh sredstev: v primeru nepremičnin vrednotenje po GURS, v primeru premičnin pa so dali uporabnikom eno leto
časa, da ocenijo vrednost tega premoženja po primerljivi tržni ceni.

St235 ::

??????????????????

Ti to resno misliš, da država pleni nepremičnine socialno ogroženih, po njihovi smrti in jih knjiži s knjiovodsko vrednostjo 1EUR...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

opeter ::

Še vedno mi nihče ni povedal nič pametnega glede tega:

opeter je izjavil:

Mene zanima, kaj bo država (oz. občine) počele z vsemi temi (zaseženimi) nepremičninami?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kloko ::

@opeter: nič pretresljivega ne počne, plombo dobiš v ZK in potem pokasirajo svoje, če pride do pravnega prometa...

L.p., Kloko

Hayabusa ::

kloko je izjavil:

@opeter: nič pretresljivega ne počne, plombo dobiš v ZK in potem pokasirajo svoje, če pride do pravnega prometa...

L.p., Kloko

V praksi to pomeni da stavba "stoji" in sčasoma začne propadati :D.

opeter ::

Aha, hvala za oba odgovora. Sem mislil, da bo nekaj takega ... ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kloko ::

Hayabusa je izjavil:

V praksi to pomeni da stavba "stoji" in sčasoma začne propadati :D.


prav veliko se "država" zaradi tega ne sekira...

L.p., Kloko

Hayabusa ::

Bi se morala...

enadvatri ::

kloko je izjavil:

@opeter: nič pretresljivega ne počne, plombo dobiš v ZK in potem pokasirajo svoje, če pride do pravnega prometa...

L.p., Kloko


Natanko tako. Samo eni tega nećejo zastopt.

Sploh pa, nekih jasnih kriterijev ni, pomoje ravnajo precej previdno in se ne lotevajo kar počez, čeprav bi se lahko. In v tem je problem.

St235 ::

Čaki čaki, kako se ne lotevajo kar vse počes* ŠE dve strani nazaj si trdil da osebno poznaš več primerov, ko se to dela in jim je država pri ddiščini zahtevala poplačilo. Dajmo začet operirat z dejstvi, ne pa z partizanskimi zarotami.

enadvatri ::

St235 je izjavil:

Čaki čaki, kako se ne lotevajo kar vse počes* ŠE dve strani nazaj si trdil da osebno poznaš več primerov, ko se to dela in jim je država pri ddiščini zahtevala poplačilo. Dajmo začet operirat z dejstvi, ne pa z partizanskimi zarotami.


Ja, poznam (bivši sosed in še en znanec). To ni "počez".

A si gledal preveč partizanske filme?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enadvatri ()

k4vz0024 ::

opeter je izjavil:

Še vedno mi nihče ni povedal nič pametnega glede tega:

opeter je izjavil:

Mene zanima, kaj bo država (oz. občine) počele z vsemi temi (zaseženimi) nepremičninami?


Država bo prodala tako pridobljeno lastnino po nizki ceni na dražbi.

St235 ::

Pa nehajte že govorit neumnosti, kje piše da bo država karkoli zasegla?

Double_J ::

Pa ne mislite da lahko socialno kar tako vlečeš. En čas ja, samo potem moraš pa na zavodu začet telovadit, torej hoditi na razne delavnice ter konzultacije. Zakaj pa to ne bi štelo kot delo, s katerim že odplačaš svoj dolg državi?
Dve šivanki...

jernejl ::

Potem bom tudi sam od države zahteval plačilo za vsa dolga leta, ko sem moral obiskovati šolo.

St235 ::

jernejl je izjavil:

Potem bom tudi sam od države zahteval plačilo za vsa dolga leta, ko sem moral obiskovati šolo.


seveda, takoj po tistem ko boš poravnal račun za brezplačno šolstvo, ki si ga bil deležen.

Double_J ::

jernejl je izjavil:

Potem bom tudi sam od države zahteval plačilo za vsa dolga leta, ko sem moral obiskovati šolo.


Če si bil socialno ogrožen, si za to že dobil štipendijo.
Dve šivanki...

St235 ::

Double_J je izjavil:

Pa ne mislite da lahko socialno kar tako vlečeš. En čas ja, samo potem moraš pa na zavodu začet telovadit, torej hoditi na razne delavnice ter konzultacije. Zakaj pa to ne bi štelo kot delo, s katerim že odplačaš svoj dolg državi?


edino pravilno. izplačevat socialno podporo nekomu, ki doma gnije je višek absurda. Najmanj kar bi lahko naredil, je da bi ceste pometal, kosil travo in ločeval odpadke.

enadvatri ::

St235 je izjavil:

Double_J je izjavil:

Pa ne mislite da lahko socialno kar tako vlečeš. En čas ja, samo potem moraš pa na zavodu začet telovadit, torej hoditi na razne delavnice ter konzultacije. Zakaj pa to ne bi štelo kot delo, s katerim že odplačaš svoj dolg državi?


edino pravilno. izplačevat socialno podporo nekomu, ki doma gnije je višek absurda. Najmanj kar bi lahko naredil, je da bi ceste pometal, kosil travo in ločeval odpadke.


Če bi mu kdo plačal, da. Sicer pa zakaj že?

St235 ::

Zato, ker pričakuje da mu država šenka 300€ na mesec.

enadvatri ::

St235 je izjavil:

Zato, ker pričakuje da mu država šenka 300€ na mesec.


Ne šenka, pomaga.

300 ni pošteno plačilo. Če bi mu kdo namenil (vsaj približno) pošteno plačilo, naj sprejme kakršno koli delo, ker ni v položaju, da bi izbiral.

Zmešati lenobo, klavir, kisle kumarice, bobra, akumulator in marelice v istem loncu ter skuhati ... Ne gre.

St235 ::

Seveda je pošteno plačilo. 300€ je čisto dovolj, da vsak dan eno uro ureja bližnjo okolico ali počisti ekološki otok ali naredi 1001 stvar. Saj nobeneden ne zahteva 40 urnega delovnika, je pa edino pravilno, da če nima drugega v živjenju, danaredi kaj za skupnost, ki mu "pomaga" tako da mu vsak mesec izplača 300€. Če mu je to pod častjo potem naj si najde drug vir zaslužka.

Se pa popolnoma strinjam, da bi vsaka zavrnitev delovnega mesta morala pomenit ukinitev socialne pomoči za vsaj par let.

Magic1 ::

Potem bi spet(oz še bolj obremenjeni) bili preobremenjeni zdravniki, ko bi folk k njim non stop rinil po zdravniška opravičila...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

enadvatri ::

Magic1 je izjavil:

Potem bi spet(oz še bolj obremenjeni) bili preobremenjeni zdravniki, ko bi folk k njim non stop rinil po zdravniška opravičila...


Nič bat. Če bi delali pošteno, bi tudi naval prej ali slej upadel. Ker bi tudi ljudje pogruntali, da opravičila ni na lepe oči.

Sej so včasih študentje množično hodili po takšna opravičila k nevrologom, da imajo migrene, razne glavobole ipd. Pa so morali šele mediji na to opozoriti, da se je ta praksa nehala. Bolje pozno kot nikoli.

Double_J ::

Take zadeve je dražje organizirat, kot je potem koristi od tega. Zato pač ni teh delavnih brigad.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

enadvatri ::

Double_J je izjavil:

Take zadeve je dražje organizirat, kot je potem koristi od tega. Zato pač ni teh delavnih brigad.


Oh, pa ja. Ne gre za nobene brigade. In ni res, da bilo takšno delo neekonomično oz. nerentabilno, lokalni skupnosti bi prihranilo marsi kateri strošek. Popolna zguba je Zavod za zaposlovanje sedaj.

Double_J ::

Me zanima kako bi to organizirali za 100.000 ljudi. Največji delodajalec v SLO. Kvečemu če si izberejo 1% naključnih nesrečnikov.:D
Dve šivanki...

enadvatri ::

Zakaj delodajalec, če bi šlo za pomoč, ki se jo tako ali tako izplačuje. Morda bi to celo ponudili tistim, ki so težje zaposlivi.

Double_J ::

Potne stroške je sigurno treba plačati. Tudi sedaj ko greš na kakšno delavnico, ti morajo plačati potne stroške. Pa bi se morali kar potruditi da bi našli toliko dela, da bi vsak moral nekaj oddelati, ne pa samo sem in tja kdo naključno.
Dve šivanki...

enadvatri ::

Double_J je izjavil:

Potne stroške je sigurno treba plačati. Tudi sedaj ko greš na kakšno delavnico, ti morajo plačati potne stroške. Pa bi se morali kar potruditi da bi našli toliko dela, da bi vsak moral nekaj oddelati, ne pa samo sem in tja kdo naključno.


Z malo truda in predvsem volje, bi se dalo to enostavno rešiti. Pač, zožiš selekcijo na težje zaposlive/dlje časa brez zaposlitve, delo omejiš zelo lokalno in je pol problemov črnogledih ljudi razblinjenih.

Ni pa to nobena trajna rešitev pešanja gospodarstva. Definitivno ne.

St235 ::

PRedvsem pa to ni namenjeno brezposelnim kot takim ampak prejemnikom socialne pomoči. Torej tistim, ki hočejo da jim država ker so bogi daje denar. A je res tako neracionalno zahtevat da tudi oni nekaj prispevajo za lokalno skupnost? Potnih stroškov s tem, da vzame metlo in eno uro pometa po ulici pa ni ravno ne vem kaj.

jalovec09 ::

Zakaj pa ostali ne greste z metlo na cesto pometat ?
Če že dela naj bo pa vsaj pošteno plačan recimo 600 evrov to je minimalna plača, ne pa 100-200 evrov socialne.
V tujini je socialna pomoč bistveno višja in s tem predvidevam je tak kot pri nas, ko se je pred kratkim začel izvajat. Veliko je takih, ki so izgubili to pomoč, ali pa se jim je zmanjšala. Eni pa so zaradi tega ˝kredita˝raje opustil in ne prosjo za pomoč

Začnite pri upokojencih, tisti denar, kar so ga vplačal je že zdavnaj izpuhtel, zaradi socialne pomoči je proti tem je kaplja v mlako.

Ni to tujina, ko se vplačeval sedaj pa črpajo svoj vplačan denar.

Sorry samo enim bi še tistih ˝100˝evrov vzeli in jih pustil ˝crknt˝za vogalom, ma sram je lahko nekatere.

Daš jim 100 evrov pa maš mir pred vso pi*darijo.

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

nekateri hočejo ta pometanja zato da so tisti revčki ponižani v javnosti
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

enadvatri ::

Blinder je izjavil:

nekateri hočejo ta pometanja zato da so tisti revčki ponižani v javnosti


Ne bo držalo. Prav takšno razmišljanje nas je pripeljalo med vsemi vzroki, kjer smo. Pri nas številni poklici niso cenjeni in se jih ljudje izgobijao okoli vogalov. Mladina je, pretežno zaradi teženje staršev, ki si domišljajo, da so vsi otroci najpametnejšin in zmožni vsega, rinila na gimnazije in brezvezne študije ... V državamh, s katerimi se radi primerjamo, pa je vsako delo cenjeno in pošteno plačano. Obrtniki in drugi mojstri so pravi gospodje, delavci pa vredni dostojnega življenja. Res je, da je pri nas trenutno pogubna tudi ekonomska situacija, pa vendar, ko ta še ni bila taka, smo izkazovali prav isti odnos.

Saj je vseeno, bi pa sadili rožice, urejali okolico, pomagali ostarelim, kark koli ...

Jaz sem svoj prvi računalnik zaslužil s prekladanjem lesa, če ne bil preskrbljen/imel dela, bi poprijel za kakršno koli delo.

jalovec09 ::

Ne strelat...podjetje, ki išče čistilca/čistilko v današnjem času se na delovno mesto prijavi tud po 300-400 ljudi, žal večina odpade in izberejo samo srečneža, ki je najbližje in ima dovolj časa.


Dela je dovolj samo plačano ni, zastonj ne bo noben delal, ker položnice, hrana, najmenina stane 200-300-500 evrov.

enadvatri je izjavil:

Blinder je izjavil:

nekateri hočejo ta pometanja zato da so tisti revčki ponižani v javnosti


Saj je vseeno, bi pa sadili rožice, urejali okolico, pomagali ostarelim, kark koli ...



Občutno premal, časi so drugačni, poznam privatnika, ki dela taka dela (zasajanje, urejanje, obrezovanje....), so samo sezonska, nekak mu še gre a zaposlenega si ne more privoščit.

Zgodovina sprememb…

Mehmed ::

Sej to se zavedate, da tudi ce bi polovico prejemnikov spravili pometat cesto, nismo s tem naredili nic. Nismo ne prisparali ne pomagali jim.
Samo obcutek, da denar ne gre v nic dobimo. Pa malo manj prasno cesto. Ce jo predobro pometejo, se jim pa kmalu pridruzijo tisti, ki so drugace placani za to.

Okapi ::

Samo obcutek, da denar ne gre v nic dobimo. Pa malo manj prasno cesto.
In to je zate nič?

O.

Mehmed ::

Ja. Folk, ki smatra, da so tisti na podpori lene pijavke, bo za odtenek manj tecen, problema nismo pa v nicemer resili.
Ze zato, ker vecina ljudi na podpori le ne gnije prostovoljno doma. In namesto, da bi se osredotocili in pomagali takim, bi zabijali energijo za kaznovati tiste druge.
Stekam ta vzgib, samo to ni neka premisljena resitev, bolj ce bi bil jaz sef bi bilo tko pa tko fantazije.

enadvatri ::

@Mehmed

O, pa ja. Ne bomo pognali gospodarstvo, bomo pa zapomnili pomembno verzel med crknjenim gospodarstvom in potrebami družbe.

@jalovec09

Briga me za podjetja, ki nimajo denarja. Njihov problem!

Na eni strani imamo potrebe ter družbo brez kupne moči, na drugi pa crknjena podjetja, ki ne morejo zaposlovati. Mene za zasebnike, iskreno, boli penis. Imajo svoboden trg, pa ljudi (in državo) brez kupne moči.

Če nekdo prejema nekaj od države, na drugi strani pa imamo potrebe po produkciji/storitvah, zakaj ne bi ti ljudje delali. Si npr. na ta način skenslali terjatve, ki jih ustvari to brezobrestno posojilo poimenovano socialna pomoč? Pač, oddelaš državi.

Del je mimogrede veliko. Domovi za ostarele, podobno kot zdravstvo, crkujejo. Veliko ljudi tudi nima za domove, košarice pravice pa so zarjavele in preluknjane. Stavbe državnih organov, zavodov (npr. šol) idr. ustanov potrebujejo vzdrževanje. Zaposluje se ne. Tudi hišnikov, ki gredo v pokoj. Imaš v JU stavbe, kjer stranišča zamakajo, pa jih nima kdo popraviti. Ceste so gotove ... Dela je, samo videti ga je potrebno.

In, da ne bi kdo ugotovil, da je to monopol, nelojalna konkurenca, dupmping ali še kaj hujšega! Takšno možnost dela, bi ponudili v zameno za terjatev, ki s prejemanjem pomoči tako ali tako de iure nastane. Namesto, da jo ljudje poplačajo, jo lahko prostovoljno oddelajo.

Mehmed ::

Mja, meni ni toliko vsec ideja, da mi ostarelo zlahto rihta folk, ki ni ne kvalificiran ne zainteresiran poceti to. Zgolj zato, ker se je nekomu zdelo primerno jim uvaliti karkoli.
Drug problem je, da tudi ce se ta fantazija izide in spucajo celo drzavo, imamo se vedno enak minus in enako stevilo brezposelnih.
Samo da se nam naenkrat sveti vse pa izgleda lepo.
Je pa to dost slovenska resitev, tako da nekako je smiselno ja.

Double_J ::

Sčasoma bi bilo tako kot v Severni Koreji, vse čisto, vsi ljudje bi pa delali za državo v zameno za paket na Karitasu.:D
Dve šivanki...

enadvatri ::

Mehmed je izjavil:

Mja, meni ni toliko vsec ideja, da mi ostarelo zlahto rihta folk, ki ni ne kvalificiran ne zainteresiran poceti to. Zgolj zato, ker se je nekomu zdelo primerno jim uvaliti karkoli.
Drug problem je, da tudi ce se ta fantazija izide in spucajo celo drzavo, imamo se vedno enak minus in enako stevilo brezposelnih.
Samo da se nam naenkrat sveti vse pa izgleda lepo.
Je pa to dost slovenska resitev, tako da nekako je smiselno ja.


Ljudje najemajo za varuške povsem (formalno) nekvalificiran folk. Sej ni potrebno, da ga negujejo. So dnevni vasrtveni centri in druge družabne aktivnosti. Sicer pa je to samo ena od možnosti, dela se potrebuje veliko. Če si bil kdaj v domu za ostarele oz. poznaš koga, ti bo jasno, o čem govorim.

To nikakor ne rešuje gospodarstva in ekonomske situacije. Zapolni pa verzel, ki je nastala zaradi te (potreba po delu, ki ga nihče ali ni pripravljen ali ni zmožen plačati. Bolje kot nič je. Pa še ljudje se rešijo dolgov do države.

To ni slovenska, to prihaja iz zagoda. Družbenokoristna dela kot kazenska sankcija je prinas relativno novost. Drugod pa že stara praksa.

Double_J je izjavil:

Sčasoma bi bilo tako kot v Severni Koreji, vse čisto, vsi ljudje bi pa delali za državo v zameno za paket na Karitasu.:D


Da. Tako govorijo in pišejo tisti, ki živijo za ameriški sen, utajajo davke in nimajo nič ter se samo jezijo ali bolje rečeno srborito in ljubosumno jezikajo po forumih. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enadvatri ()

St235 ::

Mehmed je izjavil:

Mja, meni ni toliko vsec ideja, da mi ostarelo zlahto rihta folk, ki ni ne kvalificiran ne zainteresiran poceti to. Zgolj zato, ker se je nekomu zdelo primerno jim uvaliti karkoli.
Drug problem je, da tudi ce se ta fantazija izide in spucajo celo drzavo, imamo se vedno enak minus in enako stevilo brezposelnih.
Samo da se nam naenkrat sveti vse pa izgleda lepo.
Je pa to dost slovenska resitev, tako da nekako je smiselno ja.


nihče ne govori, da bomo s tem rešili gospodarstvo in zmanjšali brezposelnost. Govorimo o temu, da je tako možno izboljšat razmere v lokalni skupnosti. Ravno tako nihče ne zahteva 40 urnega delovnika. Ampak eno uro na dan ali pa eno dan na teden pa ni nerealno zahtevat od nekoga, ki mu država šenkuje 200-300€. V čem točno je javno ponižanje, če delaš kakršnokoli delo pa vejo samo zafsrustriranci z diplomo, ki že 5 let neuspešno iščejo delovno mesto z 2k neto in nič dela. Predvsem pa je 1001 stvar, ki jo lahko narediš v eni uri in s tem pripomoreš k skupnosti, če je pometanje tako neskončno ponižujoče.

Trenutno stanje je pač dost balkanska rešitev, ki ne odi nikamor. Pač prejemaš tisti denar, kakšno leto dejansko še razmišlaš da bi delal potem pa pač ugotoviš, da se da tudi tako čisto lepo preživet, če še malo pofušaš zraven. Seveda je pa višek kriminala, ker država pač kar ne pozabi, da si 40 let živel na njen račun.

fosil ::

Rešitev je enostavna.
Za zgled vzameš tajkune.
In na nepremičnino vpišeš zemljiški dolg ;)
Tako je!

Mehmed ::

enadvatri je izjavil:


To ni slovenska, to prihaja iz zagoda. Družbenokoristna dela kot kazenska sankcija je prinas relativno novost. Drugod pa že stara praksa.


Naceloma povsem podpiram druzbeno koristno delo pa domace pripore z zapestnicami ipd. kar razbremeni zapore. Ampak tole je jebeno bolano.
Ti bi dejansko tretiral folk na socialni pomoci kot da so obsojeni kriminalci? Kaj je narobe s tabo? A je socialna postala kazniva ko sem spal, da se pogovarjamo o kazenskih sankcijah?

Lakotnik sej ne pravim, da ne bi slo. Pri negi se pac ne bomo strinjali, meni se ne zdi primerno podrocje za silit nezainteresiran folk. Tudi ce se nekaterim zdi cisto enostavno.
Lahko pa urejajo okolico, seveda. Samo ta resitev odpravlja samo obcutek nekaterih, da ne mecemo denar stran. Ne resujemo problema brezposelnih s tem, resujemo problem, ki ga imajo nekateri z brezposelnimi. Dejmo si tok priznat.
Spimpana okolica medtem ko ostalo ne stima je pa, vsaj zame, izrazito slovenska resitev. To kar pocnemo ze leta, furamo iluzijo. Sej lahko se kako univerzo odpremo; dokler folk studira ne tezi pa ne steje se v kvoto brezposelnih.

Okapi ::

Lahko pa urejajo okolico, seveda. Samo ta resitev odpravlja samo obcutek nekaterih, da ne mecemo denar stran.
Zakaj potem plačujemo smetarjem in tistim, ki pometajo ceste, če urejene okolice sploh ne potrebujemo?

O.

enadvatri ::

St235 je izjavil:

Mehmed je izjavil:

Mja, meni ni toliko vsec ideja, da mi ostarelo zlahto rihta folk, ki ni ne kvalificiran ne zainteresiran poceti to. Zgolj zato, ker se je nekomu zdelo primerno jim uvaliti karkoli.
Drug problem je, da tudi ce se ta fantazija izide in spucajo celo drzavo, imamo se vedno enak minus in enako stevilo brezposelnih.
Samo da se nam naenkrat sveti vse pa izgleda lepo.
Je pa to dost slovenska resitev, tako da nekako je smiselno ja.


nihče ne govori, da bomo s tem rešili gospodarstvo in zmanjšali brezposelnost. Govorimo o temu, da je tako možno izboljšat razmere v lokalni skupnosti. Ravno tako nihče ne zahteva 40 urnega delovnika. Ampak eno uro na dan ali pa eno dan na teden pa ni nerealno zahtevat od nekoga, ki mu država šenkuje 200-300€. V čem točno je javno ponižanje, če delaš kakršnokoli delo pa vejo samo zafsrustriranci z diplomo, ki že 5 let neuspešno iščejo delovno mesto z 2k neto in nič dela. Predvsem pa je 1001 stvar, ki jo lahko narediš v eni uri in s tem pripomoreš k skupnosti, če je pometanje tako neskončno ponižujoče.

Trenutno stanje je pač dost balkanska rešitev, ki ne odi nikamor. Pač prejemaš tisti denar, kakšno leto dejansko še razmišlaš da bi delal potem pa pač ugotoviš, da se da tudi tako čisto lepo preživet, če še malo pofušaš zraven. Seveda je pa višek kriminala, ker država pač kar ne pozabi, da si 40 let živel na njen račun.


V Italiji imajo nekaj podobnega. Ko sem bil na Siciliji, kjer je brezposelnost skyhigh, sem srečeval prostovoljce, ki so opravljali za občine razna dela in zato prejeli na koncu meseca neko simbolično nagrado 300 ali 400 EUR. Jamrali so, a še več delali.

fosil je izjavil:

Rešitev je enostavna.
Za zgled vzameš tajkune.
In na nepremičnino vpišeš zemljiški dolg ;)


Seveda, sej to odvetniki svetujejo že dolgo. Danes ti to predlagajo še (brezplačni) pravni info centri. Ni skrivnost. Pa že darilna je dovolj, ker se država zaveda, kako neodzivno in nezanesljivo sodstvo imamo in ni bilo še primera, da bi pri terjatvi za socialno poizkušala iztožiti ničnost takšne pogodbe. Pač, jo moraš prehiteti in to je to. Čeprav, da jo danes prehitiš, od kar imamo elektronsko zemljiško, je tudi sramota!

Okapi je izjavil:

Lahko pa urejajo okolico, seveda. Samo ta resitev odpravlja samo obcutek nekaterih, da ne mecemo denar stran.
Zakaj potem plačujemo smetarjem in tistim, ki pometajo ceste, če urejene okolice sploh ne potrebujemo?

O.


Ni potrebe po odžiranju kruha. Dela je še veliko nenarejenega. Sploh od kar se povsod varčuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enadvatri ()

enadvatri ::

Mehmed je izjavil:

enadvatri je izjavil:


To ni slovenska, to prihaja iz zagoda. Družbenokoristna dela kot kazenska sankcija je prinas relativno novost. Drugod pa že stara praksa.


Naceloma povsem podpiram druzbeno koristno delo pa domace pripore z zapestnicami ipd. kar razbremeni zapore. Ampak tole je jebeno bolano.
Ti bi dejansko tretiral folk na socialni pomoci kot da so obsojeni kriminalci? Kaj je narobe s tabo? A je socialna postala kazniva ko sem spal, da se pogovarjamo o kazenskih sankcijah?

Lakotnik sej ne pravim, da ne bi slo. Pri negi se pac ne bomo strinjali, meni se ne zdi primerno podrocje za silit nezainteresiran folk. Tudi ce se nekaterim zdi cisto enostavno.
Lahko pa urejajo okolico, seveda. Samo ta resitev odpravlja samo obcutek nekaterih, da ne mecemo denar stran. Ne resujemo problema brezposelnih s tem, resujemo problem, ki ga imajo nekateri z brezposelnimi. Dejmo si tok priznat.
Spimpana okolica medtem ko ostalo ne stima je pa, vsaj zame, izrazito slovenska resitev. To kar pocnemo ze leta, furamo iluzijo. Sej lahko se kako univerzo odpremo; dokler folk studira ne tezi pa ne steje se v kvoto brezposelnih.


Ti si neumen ali pa se delaš.

Napisal sem, da ne bi bilo za prejemanje nobenemu tega potrebno početi. Kdor bi želel, da mu država tega ne "zapiše" kot dolg (kar sedaj dosledno počne vsem, lahko to sproti oddela. Sicer, če kaj zaslužiš, tudi ko prenehaš prejemati in kupiš nepremičnino, se ti lahko vsede, tako da jo moraš pri prodajo izplačati. Če ne, pa najkasneje pri dedovanju.

Dodal bi novo možnost, kdor tega neželi, da nastanejo terjatve na strani države do njega (kar se sedaj v vskaem primeru zgodi), ima možnost to oddelati sproti.

In folk bi ves ta čas vodili kot brezposelne ter jim nudili vse ostale socialne pravice, ki izhajajo iz tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enadvatri ()
««
9 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoc? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12024552 (19111) shadeX
»

Vracanje socialne pomoci

Oddelek: Loža
417278 (5625) jalovec09
»

Izguba zaposlitve

Oddelek: Loža
478688 (7089) Pithlit
»

Socialna pomoč še vedno sramotnih 229 evrov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32570041 (61215) jype

Več podobnih tem