» »

Kje je problem ? (AC3-zvočna-5.1 zvočniki)

Kje je problem ? (AC3-zvočna-5.1 zvočniki)

-MiS- ::

Reskuru sem 40k sit in si prilastil Geniusove Home theater zvočnike in pravega lesa (verjetno veste za katere gre),...

Imam pa naslednji problem,... V računalniku imam tudi zvočno kartuljo s podporo 5.1 zvoka, torej vse cool, ampak ko zvežem izhode iz zvočne, torej 3.5mm najprej za sprednje L in D, nato 3.5mm konektor za zadnje zvočnike (LD) ter ostane še ena 3.5 mm bananca za subwoofer in center, vse skupaj gre potem do subwooferja, v katerem je ojačevalnik po nekem posebnem skupnem kablu imenovanem (AC3), hočem zadevo pognat, pa mi špilata samo sprednja dva zvočnika,...? Kje in kaj moram nastavit ? A moram še enkrat driverje dol, pa potem,... izbrat opcijo 5.1 ?

Če pa zadevo zvežem samo preko enega 3.5mm konektorja kr na navaden vhod, pa špilajo vsi zvočniki, sam potem ni to digital, mar ne ?:\

jest10 ::

Kakor vem ti tako igra zato ker je posnetek stereo. Za predvajanje preko vseh zvočnikov si moraš poiskati posnetek ali igrico ki podpira več kanalni zvok.
Lahko da uporabiš navaden izhod, samo to ne do digital kot si že sam napisau

-MiS- ::

A so DivX filmi posneti AC3 (zvok), nekateri naj bi bili ? :\

Torej je edina rešitev, da maš dvojno zanko, eno navadno (analogno) in drugo AC3 (digital) ?

BetMaN ::

tudi jst mam podoben problem z istimi zvočniki (genius HT 5.1) in pa zvočno sound blaster live 5.1.
pri priklopu preko g9 din to 3xminijack priloženega kabla mi igrajo le sprednji zvočniki. nič kaj bolje ni pri priklopu preko treh minijack to rca kabla.
mislim (vem pa ne) da je problem v zvočni kartici, da ne zna oz. nima nastavljeno da bi lahko istočasno pošiljala signal na vse tri izhode. imam pa instalirane najnovejše gonilnike s creativove strani.
pri testu zvočnikov v se oglasi zvok le iz centra in sprednjih(L/D) zvočnikov.
help

Dusan_HD ::

Hi!
Če si upata, lahko poskusita Kxprojec driverje. So za Live/audigy kartice.
Meni s temi driverji dela vse super. Še televizijo imam v sorroundu (tv tuner-vhod linein).
Je pa res, da je EAX podpora malo slabša.

Uninstaliraj creativove, resetiraj, inštaliraj KX, sledi navodilom, resetiraj, upaš da bo vse vredu. Potem pa simpl nastaviš v mixerju kar rabiš.

Sem pa dotične driverje že večkrat priporočal na forumu.

Še stran KxProject

RaY_
raY_

BetMaN ::

okey...
zupal sem si inštalirat kx driverje in v mixerju pri testu zvočnikov deluje vseh šest...
ko pa hočem poslušat kakšen audio CD ali pa gledat kakšen Divx film je subwoofer nem...
kaj za vraga naj nastavim, da bo prišel kašen zvok iz wooferja

Dusan_HD ::

Hi!
Kx driverji imajo po defaultu zamenjane prednje/zadnje zvočnike. Baje da je za zadnje boljši procesor (boljši zvok) in se jim zdi, da bi bil boljši zvok bolj potreben na sprednjih.
Če nisi zamenjal priključkov na zvočni (banane), v kx mixerju odvzami kljukico "Swap front and rear mode". Če imam jaz narobe narihtano mi woofer tudi bolj slabše dela.
Torej s tem se poigraj.
raY_

BetMaN ::

priključki so ziher okey...
test potrdi to... zabrunda tudi woofer...
ampak le pri testu - potem je pa tiho, čisto tiho...
v mixerju mislim, da sem že vse preklikal...

Dusan_HD ::

hmm, potem pa nevem kaj bi bilo narobe.
raY_

DJ-DUST ::

Na CD-ju od zvocne kartice imate gor program, preko katerega lahko "enajblas" vse kanale, ali samo pozamezne itd...

Jest imam Genius Sound Maker 5.1 pa treba posebej uklopit tole, samo je fora zdj da mi je kr naekrat nehu delat Subwoofer izhod, zgleda da je sel papa :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki Genius 5.1 ne delujejo pravilno

Oddelek: Pomoč in nasveti
353343 (2873) connel
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016075 (10014) FlamE#7
»

AC3filter for dummies - nedelujoči center zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
3511210 (5018) Sarimner
»

Težave s konfiguracijo sistema 5.1

Oddelek: Zvok in slika
71721 (1573) settler
»

5.1, nekaj je narobe. Al`pa ne znam kaj nastavit!

Oddelek: Pomoč in nasveti
241435 (1072) BlackHole

Več podobnih tem