» »

AlkaLife - kapljice, dražje od droge - 1g NaOH po 1500 EUR

AlkaLife - kapljice, dražje od droge - 1g NaOH po 1500 EUR

mojca ::

Nekako mi je uspelo naleteti na reklamo za kapljice AlkaLife.
AlkaLife – živa voda 300 KAPLJIC je patentiran koncentrat najmočnejših alkalnih mineralov v ionizirani vodi.

Z dodajanjem dveh kapljic raztopine AlkaLife v dve do tri dcl. vode spremenimo navadno vodo v visoko pH alkalno vodo (cca. 9,0 oz. 10 negativnih vodikovih ionov) S pitjem 4 do 6 kozarcev na dan lahko nadomestimo 3 do 5 litrov običajne vode, kar telesu pomaga pri izločanju nakopičenih odpadnih produktov.

19 EUR


Skratka: prodajajo mi po pet negativnih vodikovih ionov na kapljico, torej 1.500 hidridnih ionov ali 2,5*10-21 g? OK, šalo na stran. Gremo pogledat vsaj nekam, kjer strani ni prevajal osnovnošolec v prvi triadi, kaj zares prodajajo (alkalife.eu).

Content: 1 bottle AlkaLife PH drops has a net content of 37 ml (= 900 drops).

Ingredients: Distilled water, sodium hydroxide (NaOH) and potassium hydroxide (KOH)

Instructions for use: Add 3 AlkaLife PH drops to a glass of water (200ml – 250ml).


Na slovenski strani ne piše, kakšno količino prodajajo, ampak kot kaže gre za 37 ml : 3 = 12 ml kapljic.

Tri kapljice na 250 ml vode naj bi vodo alkalizirale do pH 9.0, torej na 10-5 mol/l. Z drugimi besedami: v treh kapljicah je 2.5*10-6 mol natrijevih in kalijevih ionov, v tristo kapljicah pa 2.5*10-4 mol, kar ustreza 10 mg NaOH ali 14 mg KOH. V mešanici je najbrž približno 12 mg zmesi obojega.

Liter tekočine stane 1000 ml * 19 EUR / 12 ml = 1.580 EUR. V njej je poleg destilirane vode 1 g hidroksida, za katerega Google pravi, da (morda ne v najčistejši obliki, ampak v teh dozah je itak vseeno) stane 5 EUR / kg. No, ampak po drugi strani vsaj doza zadostuje za en mesec, kar je še vedno ceneje kot HerbaLife.

Pa se mi je zdelo, da je tahionizirana voda za 70 EUR na liter draga ...

zee ::

Takih stvari IMO ne bi smeli prodajati. NaOH in KOH na zlico?! WTF?!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Sc0ut ::

Negativni vodikovi ioni?

Ali je H+ ali pa OH- .... Ne pa negativni vodikovi ioni, lol.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

mojca ::

Itak da je OH-, samo vrli prevajalci nimajo pojma, kaj prodajajo. Sicer pa imaš Hydride. @ Wikipedia

(Zakaj tega ne bi smeli prodajati, če lahko prodajajo vitamine in ostale prehranske dodatke?)

mihec87 ::

Bi rekel davek na neumnost se plača...

Tole nacejanje z vodo mi je že malo čudno..

redstrasse ::

To je danes tržna niša, če se misliš "razkisat" lahko to narediš s sodo bikarbono (poceni trik). (Priporočljivo 1 kozarec na dan, 1-2 tedna, vse v mejah normale). Želodec ima ph 2 in extra dodajanje baze v želodec povzroči samo še več kisline.
Danes prodajo vse v imenu zdravja, bodite razumni! Očistite si glavo vseh teh reklam in spoznali boste, kaj je najboljše za vas :]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako odmašiti cev v kopalnici (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13529756 (23444) radmannsdorf
»

Nalogce

Oddelek: Šola
72080 (1801) Nesta
»

pH

Oddelek: Znanost in tehnologija
181996 (1837) antonija
»

Kemijski reakciji iz nevtralizacije

Oddelek: Šola
122977 (2775) mescaline9

Več podobnih tem