» »

Android navigacija - katera?

Android navigacija - katera?

Temo vidijo: vsi
««
11 / 13
»»

GupeM ::

Od naštetih sem uporabljal samo Google Maps, in zadeva dela dokaj točno. Sploh, kadar so zastoji večji. Pri manjših zastojih, kjer se hitrost samo malo upočasni, ni vedno zanesljiv. Stoječe ali počasi premikajoče kolone pa odlično sporoča. Poleg tega še sam večkrat avtomatsko izbere hitrejšo pot, če je na voljo. Recimo da po avtocesti rabiš 30 minut od točke A do točke B, po lokalni cesti pa 40. Če se ne AC pojavi zastoj, ki ti pot podaljša za 15 minut, na lokalni pa še vedno ostane 40 minut, ti Google Maps avtomatsko prešalta na lokalno cesto, ker je hitreje.

Seveda pa moraš imeti vključen prenos podatkov. V spletni verziji GMaps (prek web browserja na računalniku), pa lahko celo izbereš čas odhoda in ti sam ugotovi kakšno je običajno stanje na določen dan ob določeni uri. Seveda so to le predvidevanja in lahko strižejo, vendar kar dobro ve, da je severna ljubljanska obvoznica popoldne od 16:00 do 18:00 bolj kot ne parking vsak dan.

PINki ::

Kako pa pridobi takšne podatke?

GupeM ::

Ne vem natančno. Večino jih po mojem mnenju pridobi od drugih uporabnikov Androidov oz. uporabnikov GMaps. Karte že imajo zabeleženo omejitev na določenem odseku. Če je na nekem odseku 20 uporabnikov, ki namesto 90 vozijo 40, je tam verjetno gužva. Če vsi uporabniki, ki imajo vključem GMaps vozijo 90, potem gužve ni. Če večino časa vozijo ~90, nato za 100m hitrost pade na 50, in nato nazaj na ~90, je očitno nekaj na cesti (delo na cesti, nesreča, druga ovira).

Zaradi razlage sem uporabljal hitrost 90km/h. Google seveda ima toleranco zaradi počasnih voznikov in če se tekoče vozi recimo 80km/h, ne bo kazal zastojev. Včasih sem že primerjal kaj kaže GMaps in kaj kaže promet.si, pa je bil GMaps bolj natančen.

Bellzmet ::

OK kul, hvala. A v GMaps se da nastaviti, da je prikazana omejitev hitrosti, tako kot npr. v HERE maps?

swdev ::

PINki je izjavil:

Kako pa pridobi takšne podatke?


S pomočjo vseh nas.

Mavrik ::

Bellzmet je izjavil:

OK kul, hvala. A v GMaps se da nastaviti, da je prikazana omejitev hitrosti, tako kot npr. v HERE maps?


Ne, Google Maps te podpore praktično nikjer nima.
The truth is rarely pure and never simple.

FTad ::

Mavrik je izjavil:

Google Maps, Waze in Sygic (če imaš dokupljen promet) to znajo.


Imam Sygic plus traffic control. Rekel bi, da je 80% natancno. Oznaci z rumeno dela na cesti ali odseke, kjer je zgoscen promet. Z rdeco zastoje in ponudi alternativno pot. Kar me moti je, da ne azurira podatkov dovolj hitro. All in all se mi zdi, da je se vedno dovolj dober. Sicer moras imeti vklopljen prenos podatkov ampak sedaj, ko ni vec roaming omejitev to ni problem.

Bellzmet ::

@FTad: pa če primerjaš "obarvanost cest" glede na promet v Sygic s promet.si (kjer naj bi imeli neke "uradne" podatke, števce prometa, ipd.) se zadeva ujema?

Na GMaps je kar podobno. Je možno, da so Gmaps, Sygic povezani tudi s temi uradnimi podatki od DARSa ali dobivajo info samo od uporabnikov kakor je linkal članek swdev zgoraj?

FTad ::

Bellzmet je izjavil:

@FTad: pa če primerjaš "obarvanost cest" glede na promet v Sygic s promet.si (kjer naj bi imeli neke "uradne" podatke, števce prometa, ipd.) se zadeva ujema?

Na GMaps je kar podobno. Je možno, da so Gmaps, Sygic povezani tudi s temi uradnimi podatki od DARSa ali dobivajo info samo od uporabnikov kakor je linkal članek swdev zgoraj?


Bi rekel da ja, sem dobil tudi ze isto obvestilo iz google maps, kot obarvanost rdece ceste na sygic-u npr, ko je bil enkrat zastoj pri Celju npr.

Iz kod pa crpajo podatke pa ne vem...

next3steps ::

Od nas. Google ve, kje je moje delovno mesto, ve kje se največkrat peljem, ve kje je najhitrejša pot, še avtomatično me obvesti pol ure pred pričetkom dela, kako dolgo bom rabil do mojega delovnega mesta. Ve tudi, kje sem se dlje zadrževal in ve, kdaj so prometne ure.
Vem ja, fucking magic za nekatere.

r3dkv1c4 ::

next3steps je izjavil:

Od nas. Google ve, kje je moje delovno mesto, ve kje se največkrat peljem, ve kje je najhitrejša pot, še avtomatično me obvesti pol ure pred pričetkom dela, kako dolgo bom rabil do mojega delovnega mesta. Ve tudi, kje sem se dlje zadrževal in ve, kdaj so prometne ure.
Vem ja, fucking magic za nekatere.

Seveda ve, če pa ljudje brezglavo podajajo vse informacije gibanja.

klinker ::

Sej vse to mu tudi moras dovolit.
Po eni strani zelo koristno, po drugi pa...khm khm :8)

r3dkv1c4 ::

klinker je izjavil:

Sej vse to mu tudi moras dovolit.
Po eni strani zelo koristno, po drugi pa...khm khm :8)

Ni čisto tako.

r3dkv1c4 ::

sygic ima dobro akcijo za 17,99EUR premium+traffic Europe

meni se zdi to ugodno, kaj mislite?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

TOP ::

kje je ta akcija

klinker ::

r3dkv1c4 je izjavil:

sygic ima dobro akcijo za 17,99EUR premium+traffic Europe

meni se zdi to ugodno, kaj mislite?


Meni je sygic sicer ok, le UI je kot bi neko risanko gledal. Drugace je meni iGO top v vsem, a kaj ko so tipi kekci in furajo stare mape 1 leto, pa se to so posodobili pred par mesci, medtem ko crackane verzije ponujajo vse kar hoces.

MrStein ::

A nima Sygic akcijo vsako drugo minuto? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

FTad ::

r3dkv1c4 je izjavil:

sygic ima dobro akcijo za 17,99EUR premium+traffic Europe

meni se zdi to ugodno, kaj mislite?



Tako sem jaz v akciji lani kupil ta paket. Sem izredno zavodoljen. Poglej po temi, kjer sem o sami aplikaciji ze napisal svoje mnenje in izkusnje.

Za ta mali denar, ko je app v akciji imam sygic na vsaki android napravi pa lifetime licenca. Kaj hoces boljsega?

r3dkv1c4 ::

TOP je izjavil:

kje je ta akcija

sygic store

FTad je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

sygic ima dobro akcijo za 17,99EUR premium+traffic Europe

meni se zdi to ugodno, kaj mislite?



Tako sem jaz v akciji lani kupil ta paket. Sem izredno zavodoljen. Poglej po temi, kjer sem o sami aplikaciji ze napisal svoje mnenje in izkusnje.

Za ta mali denar, ko je app v akciji imam sygic na vsaki android napravi pa lifetime licenca. Kaj hoces boljsega?

Kako pa je app vezana...na račun ali na napravo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

FTad ::

Na racun je vezan

r3dkv1c4 ::

Če prav razumem potem lahko na več napravah z istim računom.

SumTingWong ::

Ja tako je, lahko družina zbere skupaj 17,99 € in potem vseh 2-10 članov uporablja navigacijo.

knesz ::

SumTingWong je izjavil:

Ja tako je, lahko družina zbere skupaj 17,99 € in potem vseh 2-10 članov uporablja navigacijo.

Ampak samo na enem OS. Če kupiš za Android, moraš za licenco za iOS kupiti posebej, če imaš pač oba telefona :)

Jerry000 ::

Ne nasedajte na akcijo Sygic, že 3 leta je v enakem popustu...

knesz ::

Jerry000 je izjavil:

Ne nasedajte na akcijo Sygic, že 3 leta je v enakem popustu...

Mogoče, ampak moje mnenje je, da je vredna svojega denarja. Jaz mislim da sem dal "v akciji" 35eur, ali nekaj takega, tako da nekaj ceneje je sedaj :)

Jerry000 ::

Je, ampak imamo zdaj google maps in internet v tujini, tako da za evropo je google maps perfekten :). Se pa strinjam da je Sygic denarja vreden, sem ga že sprobal in je odličen :)

r3dkv1c4 ::

Jerry000 je izjavil:

Ne nasedajte na akcijo Sygic, že 3 leta je v enakem popustu...

Nihce ne naseda....sprasujem, ket sem pac opazil ugodno ceno.

Ce imas konkretno zadevo za manj denarja, podaj link, drugace je tvoj prispevek brezpredmeten.

FTad ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Ne nasedajte na akcijo Sygic, že 3 leta je v enakem popustu...

Nihce ne naseda....sprasujem, ket sem pac opazil ugodno ceno.

Ce imas konkretno zadevo za manj denarja, podaj link, drugace je tvoj prispevek brezpredmeten.


Jaz sem lani ujel akcijo in je bil app malenkost drazji kot letos. Torej je sedaj cena izredno ugodna. Europe maps + traffic kombinacija je super. Sploh, ker je lifetime licenco.

Mi je pa zanimivo, da dajejo tako poceni akcije za lifetime licenco.

Jerry000 ::

Nasedanje v smislu, da te ne bo potegnilo not ker akcija traja samo še 3h...po 3h urah se zadeva "reaktivira". Mislil sem predvsem, da tisto ko je datum do kdaj velja akcija je izmišljeno, le počasi ;)

Bellzmet ::

HERE maps. Zastonj in redno posodabljajo zemljevide.

jb_j ::

igo zaenkrat še povozi vse druge, mogoče se z časom uveljavi tudi google maps

klinker ::

Bellzmet je izjavil:

HERE maps. Zastonj in redno posodabljajo zemljevide.


Povozen od konkurence da je grdo videt.

jb_j je izjavil:

igo zaenkrat še povozi vse druge, mogoče se z časom uveljavi tudi google maps


Ko bodo mape kaj novejse od 2016 ze...dokler pa furajo te starine, mojih 30€ ne vidijo in bom fural crackan iGO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

next3steps ::

FTad je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Ne nasedajte na akcijo Sygic, že 3 leta je v enakem popustu...

Nihce ne naseda....sprasujem, ket sem pac opazil ugodno ceno.

Ce imas konkretno zadevo za manj denarja, podaj link, drugace je tvoj prispevek brezpredmeten.


Jaz sem lani ujel akcijo in je bil app malenkost drazji kot letos. Torej je sedaj cena izredno ugodna. Europe maps + traffic kombinacija je super. Sploh, ker je lifetime licenco.

Mi je pa zanimivo, da dajejo tako poceni akcije za lifetime licenco.

Če imajo takšne pogoje kot Garmin, potem je lifetime samo v določenih primerih.

TOP ::

Katero navigacji na android za kamjone priporočate in kje bi jo lahko kupu.Hvala

LuiIII ::

Jaz redno furam po Avstriji in Nemčiji in uporabljam Google Maps. Promet je najbolj ažuren in ravno včeraj sem se na podlagi hitre prometne informacije odločil prav in ostal na AC. Letne prihranke gotovo merim že v dnevih.

Jaz redno furam po Avstriji in Nemčiji in uporabljam Google Maps. Promet je najbolj ažuren in ravno včeraj sem se na podlagi hitre prometne informacije odločil prav in ostal na AC. Letne prihranke gotovo merim že v dnevih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuiIII ()

FTad ::

LuiIII je izjavil:

Jaz redno furam po Avstriji in Nemčiji in uporabljam Google Maps. Promet je najbolj ažuren in ravno včeraj sem se na podlagi hitre prometne informacije odločil prav in ostal na AC. Letne prihranke gotovo merim že v dnevih.

Jaz redno furam po Avstriji in Nemčiji in uporabljam Google Maps. Promet je najbolj ažuren in ravno včeraj sem se na podlagi hitre prometne informacije odločil prav in ostal na AC. Letne prihranke gotovo merim že v dnevih.


Meni osebno google maps niso najbolj vsec, tudi sam GUI mi ni tako intuitiven, kot npr sygic. Me pa zanima, ko pravis, da uporabljas G maps, koliko MB/GB podatkov ti mobi porabi npr za voznjo iz Dunaja/Graza v Munich? Ali imas offline mape?

TOP ::

Kje bi lahko dobil pa IGO Truck navigacijo za kupit.Link bi prosil,ker sem vse preizkal ma ne najdem.Hvala

klinker ::

iGO truck za android za zdaj samo crackan

FireSnake ::

klinker je izjavil:

iGO top v vsem


iGo še obstaja?
Njega dni najboljša navigacija za android.

Se to še da dobiti?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mavrik ::

The truth is rarely pure and never simple.

klinker ::

FireSnake je izjavil:

klinker je izjavil:

iGO top v vsem


iGo še obstaja?
Njega dni najboljša navigacija za android.

Se to še da dobiti?


Je komaj slabo leto na play store, ampak bebci so pred kakim mescem posodobili mape komaj iz 2015 na 2016 ;(( mene 30€ srbi na kartici za iGOta, ampak jim ne placam za zastarele mape niti centa. Jebes super app, ce so mape z en drek :8)

FTad ::

klinker je izjavil:

FireSnake je izjavil:

klinker je izjavil:

iGO top v vsem


iGo še obstaja?
Njega dni najboljša navigacija za android.

Se to še da dobiti?


Je komaj slabo leto na play store, ampak bebci so pred kakim mescem posodobili mape komaj iz 2015 na 2016 ;(( mene 30€ srbi na kartici za iGOta, ampak jim ne placam za zastarele mape niti centa. Jebes super app, ce so mape z en drek :8)


Kdo bo dajal 30€ za tista jajca, ce imas updejtane mape na Sygicu, pa se GUI je boljsi in lepsi. Pa par postov visje je bilo pisano, da je lifetime eu licenca + traffic manj kot 20€ :P

FireSnake ::

ravno včeraj sem Sygic gor dal (trenutno sem uporabljal here maps).
Sygic ima neko akcijo, da pride Evropa (lifetime) 12,99€
Bom to kupil, čeprav se mi toži po iGo Anywhere, ker sem bil s to navigacijo res zelo zadovoljen.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FTad ::

FireSnake je izjavil:

ravno včeraj sem Sygic gor dal (trenutno sem uporabljal here maps).
Sygic ima neko akcijo, da pride Evropa (lifetime) 12,99€
Bom to kupil, čeprav se mi toži po iGo Anywhere, ker sem bil s to navigacijo res zelo zadovoljen.


Vzami se traffic control, je prirocno. Ti obarva ceste rdece ali rumeno in ponudi obvoz glede na stanje na cesti. Mislim, da je potem 17,99€. To imam jaz in je dobra varianta.

Jerry000 ::

Vprašanje, zakaj kupujete GPS app za po evropi, če pa lahko uporabljaš sedaj google. Za live traffic potrebuješ internet, to ima tudi google maps, offline ima tudi google maps. Kaj je tisto kar vam manjka v google maps in imajo v namenskih GPS appih? Ker sedaj ko uporabljam Google maps po evropi ne vidim več potrebe po nabavi Sygic

zavajon ::

klinker je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

HERE maps. Zastonj in redno posodabljajo zemljevide.


Povozen od konkurence da je grdo videt.

Lahko malo razložiš, česa nima Here kar imajo drugi?
Hvala.

Bellzmet ::

No jaz še vedno priporočam Here. Brezplačno, redno posodabljajo mape, imaš traffic, kaže omejitev hitrosti, na internetu stran za planiranje poti, itd.

Egidij88 ::

Google Maps, roaminga ni več. Imam pa tudi Here.

klinker ::

zavajon je izjavil:

klinker je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

HERE maps. Zastonj in redno posodabljajo zemljevide.


Povozen od konkurence da je grdo videt.

Lahko malo razložiš, česa nima Here kar imajo drugi?
Hvala.


Mape imajo odlicne, aplikacija je pa napram konkurenci hudo omejena s funkcijami.

FTad je izjavil:

klinker je izjavil:

FireSnake je izjavil:

klinker je izjavil:

iGO top v vsem


iGo še obstaja?
Njega dni najboljša navigacija za android.

Se to še da dobiti?


Je komaj slabo leto na play store, ampak bebci so pred kakim mescem posodobili mape komaj iz 2015 na 2016 ;(( mene 30EUR srbi na kartici za iGOta, ampak jim ne placam za zastarele mape niti centa. Jebes super app, ce so mape z en drek :8)


Kdo bo dajal 30EUR za tista jajca, ce imas updejtane mape na Sygicu, pa se GUI je boljsi in lepsi. Pa par postov visje je bilo pisano, da je lifetime eu licenca + traffic manj kot 20EUR :P


A Sygic da ima lepsi UI? Kot bi gledal risanko za bebice. iGo je top in vreden vsakega centa, a ne z zastarelimi mapami, aplikacija sama pa povozi se vse garmine.

Jerry000 je izjavil:

Vprašanje, zakaj kupujete GPS app za po evropi, če pa lahko uporabljaš sedaj google. Za live traffic potrebuješ internet, to ima tudi google maps, offline ima tudi google maps. Kaj je tisto kar vam manjka v google maps in imajo v namenskih GPS appih? Ker sedaj ko uporabljam Google maps po evropi ne vidim več potrebe po nabavi Sygic


Se kr strinjam. Meni edino UI ne ustreza saj je premalo navigacijski in ne kaze info, kot jih kazejo prave navigacije. Drugace pa dela fenomenalno, najde ti pa itak vse kar je in kar ni :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Mavrik ::

Jerry000 je izjavil:

Vprašanje, zakaj kupujete GPS app za po evropi, če pa lahko uporabljaš sedaj google. Za live traffic potrebuješ internet, to ima tudi google maps, offline ima tudi google maps. Kaj je tisto kar vam manjka v google maps in imajo v namenskih GPS appih? Ker sedaj ko uporabljam Google maps po evropi ne vidim več potrebe po nabavi Sygic


Ker so primernejše za vožnjo. Google Maps niti omejitev ne zna pokazati in ima glup vmesnik za uporabo v avtomobilu. Offline funkcionalnost je pa tudi dokaj nezanesljiva na trenutke - nasplošno dajo aplikacije kot Sygic večinoma boljšo izkušnjo.

Če kateri od online appov zna stvari bolje je to Waze.
The truth is rarely pure and never simple.
««
11 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljša offline avto navigacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
565943 (1997) Bye
»

Navigacija na telefonu

Oddelek: Na cesti
242301 (1159) KTr1sk
»

Sygic - navigacija - nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5516887 (11589) dunda
»

Low budget navigacija

Oddelek: Kaj kupiti
273378 (2252) krneki0001
»

Google navigacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
305244 (4284) Qushaak

Več podobnih tem