» »

Android navigacija - katera?

Android navigacija - katera?

Temo vidijo: vsi
««
12 / 13
»»

FTad ::

Mavrik je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Vprašanje, zakaj kupujete GPS app za po evropi, če pa lahko uporabljaš sedaj google. Za live traffic potrebuješ internet, to ima tudi google maps, offline ima tudi google maps. Kaj je tisto kar vam manjka v google maps in imajo v namenskih GPS appih? Ker sedaj ko uporabljam Google maps po evropi ne vidim več potrebe po nabavi Sygic


Ker so primernejše za vožnjo. Google Maps niti omejitev ne zna pokazati in ima glup vmesnik za uporabo v avtomobilu. Offline funkcionalnost je pa tudi dokaj nezanesljiva na trenutke - nasplošno dajo aplikacije kot Sygic večinoma boljšo izkušnjo.


Tocno to.

r3dkv1c4 ::

Sygic me je presenetil, v pozitivnem smislu.
Za 17,99€(karte+promet) ke super cena za tisto, kar ponuja.
UI je prijazen uporabmiku, funkcionalen, on-line dela odlicno, off-line tudi.....skratka trenutno nimam negativnih pripomb.
Priporocam.

OvCa77 ::

Če plačate v GBP pride še evro ceneje, jaz čakam na še 15%, kot je bilo novembra od paypala.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

OldSkul ::

Sygic lahko tudi jaz pohvalim. Še posebej mi je všeč iskanje, ki ti omogoča več svobode, za razliko od "offline" navigacij ala Garmin.

next3steps ::

FTad je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Vprašanje, zakaj kupujete GPS app za po evropi, če pa lahko uporabljaš sedaj google. Za live traffic potrebuješ internet, to ima tudi google maps, offline ima tudi google maps. Kaj je tisto kar vam manjka v google maps in imajo v namenskih GPS appih? Ker sedaj ko uporabljam Google maps po evropi ne vidim več potrebe po nabavi Sygic


Ker so primernejše za vožnjo. Google Maps niti omejitev ne zna pokazati in ima glup vmesnik za uporabo v avtomobilu. Offline funkcionalnost je pa tudi dokaj nezanesljiva na trenutke - nasplošno dajo aplikacije kot Sygic večinoma boljšo izkušnjo.


Tocno to.

No ja, jaz omejitev tako ali drugače ne gledam na navigacijah. Zanima me samo, po kateri poti pridem najhitreje za kar pa Google v Evropi nima niti ene resne alternative.

SmeskoSnezak ::

Ko omenjate Sygic, kaj je razlika med njihovimi aplikacijami, razen velikosti?
(navadni) Sygic (123MB)
(avto?) Sygic Car Navigation (212MB)
(znaki?) Speed Cameras & traffic (40MB)

oz. a clovek potrebuje vse tri aplikacije?
@ Pusti soncu v srce... @

FTad ::

Dovolj je navadni Sygic.

Mavrik ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Ko omenjate Sygic, kaj je razlika med njihovimi aplikacijami, razen velikosti?
(navadni) Sygic (123MB)
(avto?) Sygic Car Navigation (212MB)
(znaki?) Speed Cameras & traffic (40MB)

oz. a clovek potrebuje vse tri aplikacije?


Večinoma govorimo o taprvem (com.sygic.aura). Tadrugi ima starejši interface in podporo za integracijo z enimi avti (mislim da rabiš MirrorLink tako na telefonu kot v avtu), tatretji pa ni navigacija :)
The truth is rarely pure and never simple.

klinker ::

forplan ::

Katero navigacijo uporabiti?

Uporabljam google navigacijo in mi gre na živce kako računa pot. Naprimer za 5 min ali pa 5km krajšo pot te pošilja po nekih "kolovozih" ki so komaj asfaltirani, ozki in ponavadi ni dveh pasov... Pa sem šel za foro gledat potem na PC in je malenkost naokrog bila OK cesta. Kako nastaviti da bi se navigacija temu izogibala? recimo če se peljem 2h mi je res vseeno če je 10 min dalje, ali 10 km dlje le da grem po normalni cesti. Ja če predhodno imam čas pogledat sploh na PC lahko dodam vmesne točke pa gre. Najbolj pa me zanima, ko si na terenu, nimaš časa se toliko zajebavat, da bi s prve našlo neko v redu pot. Kolikor vem se da samo nastavit izogibanje avtocest in to...

Uporabljam tudi Sygic navigacijo, ki pa ni nič kaj boljša. Tam lahko izbiraš različne poti, ampak v vsaki poti so vključeni primeri, kot sem jih opisal zgoraj. Morala bi biti opcija "najlepša" pot ali kako da bi mi ustrezalo :)

Priporočate katero drugo?
da se strinjam

MrStein ::

To mene tudi zanima.

Te dni se peljemo, in pravi "turn left" in gremo mimo, ker je tisti odcep bil neki kolovoz in smo mislili, da naj bi zavili na neko boljšo cesto, ki bi sledila. Pa ni sledila. No, čez 100-200 metrov je bilo križišče in znaki za mesto, kam smo bili namenjeni. Torej je šlo za neko "prihrani 50 metrov" bližnjico po nekem pol-makadamu.

Podoben problem je bil, da je včasih predlagal očitno slabšo pot, v stilu: Zavij s ceste na to pot, pelji se skoraj 2 km "okoli" in se na koncu vrni 200 metrov za tisto točko, kjer si zapustil "pravo" pot. Tega potem seveda nismo naredili, temveč smo se kmalu po začetku tega "ovinka" obrnili in se vrnili na prvotno cesto.

Nekako kot na tej sliki. On predlaga rdeči "obvoz", namesto modre poti.
https://imgur.com/iujSyii
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

forplan ::

Ja jaz ne zaupam več navigacijam, sploh če ne prej pogledam na google maps...

Dober primer si dal :) Sem odraščal v Dravogradu... Da bi te s avtom poslal nad ribičijo :) Mogoče si pa označil da hočeš pot za kolesarje.
da se strinjam

rok34 ::

forplan je izjavil:

Katero navigacijo uporabiti?

Uporabljam google navigacijo in mi gre na živce kako računa pot. Naprimer za 5 min ali pa 5km krajšo pot te pošilja po nekih "kolovozih" ki so komaj asfaltirani, ozki in ponavadi ni dveh pasov... Pa sem šel za foro gledat potem na PC in je malenkost naokrog bila OK cesta. Kako nastaviti da bi se navigacija temu izogibala? recimo če se peljem 2h mi je res vseeno če je 10 min dalje, ali 10 km dlje le da grem po normalni cesti. Ja če predhodno imam čas pogledat sploh na PC lahko dodam vmesne točke pa gre. Najbolj pa me zanima, ko si na terenu, nimaš časa se toliko zajebavat, da bi s prve našlo neko v redu pot. Kolikor vem se da samo nastavit izogibanje avtocest in to...

Uporabljam tudi Sygic navigacijo, ki pa ni nič kaj boljša. Tam lahko izbiraš različne poti, ampak v vsaki poti so vključeni primeri, kot sem jih opisal zgoraj. Morala bi biti opcija "najlepša" pot ali kako da bi mi ustrezalo :)

Priporočate katero drugo?


Google maps zaenkrat še nima opcije za nastavit izogib dirt roads ali paved roads.
Jaz uporabljam Waze ki ima to opcijo ali pa Here maps ki je tudi v redu navigacija.

blze ::

Kaka je razlika med Sygic in Here?
uživejte
blze

TheBlueOne ::

Sygic ima TomTom zemljevide. Here ima menda Nokine?

Utk ::

MrStein je izjavil:

To mene tudi zanima.

Te dni se peljemo, in pravi "turn left" in gremo mimo, ker je tisti odcep bil neki kolovoz in smo mislili, da naj bi zavili na neko boljšo cesto, ki bi sledila. Pa ni sledila. No, čez 100-200 metrov je bilo križišče in znaki za mesto, kam smo bili namenjeni. Torej je šlo za neko "prihrani 50 metrov" bližnjico po nekem pol-makadamu.

Podoben problem je bil, da je včasih predlagal očitno slabšo pot, v stilu: Zavij s ceste na to pot, pelji se skoraj 2 km "okoli" in se na koncu vrni 200 metrov za tisto točko, kjer si zapustil "pravo" pot. Tega potem seveda nismo naredili, temveč smo se kmalu po začetku tega "ovinka" obrnili in se vrnili na prvotno cesto.

Nekako kot na tej sliki. On predlaga rdeči "obvoz", namesto modre poti.
https://imgur.com/iujSyii

Ja, če nimaš res dobrega razloga, ne greš dol z glavne ceste, pa naj tista reč govori kar hoče. Tolk sem se naučil...

rok34 ::

TheBlueOne je izjavil:

Sygic ima TomTom zemljevide. Here ima menda Nokine?

Tako je, Here ima svoje zemljevide, prej je to bilo od Nokie, sedaj je več lastnikov(Audi, Daimler, Intel, BMW).
Sem pogledal v aplikaciji in v Here maps imaš tudi možnost nastavitve da se izogibaš unpaved roads.

buttcrack ::

kje pa v gmaps poveš, da si v avtu, ker me zadnje čase hoče dat na podplate :)

feryz ::

Na vrhu!?
Avto, kolo, obutev, bus,...

Vanadium ::

blze je izjavil:

Kaka je razlika med Sygic in Here?


Here je bivša nokia maps oz še pred tem navteq. Je pa tko kot so rekli v lasti velikih koncernov. Ce uvedejo se radar poi in prikaz omejitev je to potem ena boljših offline navigacij.

blze ::

Vanadium je izjavil:

blze je izjavil:

Kaka je razlika med Sygic in Here?


Here je bivša nokia maps oz še pred tem navteq. Je pa tko kot so rekli v lasti velikih koncernov. Ce uvedejo se radar poi in prikaz omejitev je to potem ena boljših offline navigacij.


saj zato sprašujem kaj profitiram če plačam za Sygic ?
uživejte
blze

Joze_K ::

Jaz furam na iGo z Here mapami.. izjemno zadovoljen..od CRI, SLO, AT, NEM dosedaj bolj zadovoljen kot z Google map. Oz. ko se tam ne znajdem grem v iGo..

Bellzmet ::

Vanadium je izjavil:

blze je izjavil:

Kaka je razlika med Sygic in Here?


Here je bivša nokia maps oz še pred tem navteq. Je pa tko kot so rekli v lasti velikih koncernov. Ce uvedejo se radar poi in prikaz omejitev je to potem ena boljših offline navigacij.


Here prikay omejitev ze ima.

Yossarian ::

Tako sygic kot iGo in tudi Here imajo nastavitev, da se izogibaj neasfaltiranim cestam (paved roads), pa vendar se še vseeno lahko zgodi, da me bo usmerjal po takšnih cestah. Kar se pa tiče razlike med Sygic in Here, pa mi je pri Sygic boljša grafika in predvsem dejstvo, da se ti na avtocesti sproti prikazuje, koliko je do naslednje pumpe, postajališča, odvoza...
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Vanadium ::

blze je izjavil:

Vanadium je izjavil:

blze je izjavil:

Kaka je razlika med Sygic in Here?


Here je bivša nokia maps oz še pred tem navteq. Je pa tko kot so rekli v lasti velikih koncernov. Ce uvedejo se radar poi in prikaz omejitev je to potem ena boljših offline navigacij.


saj zato sprašujem kaj profitiram če plačam za Sygic ?


Glej če ti po pravici povem za po EU uporabljam google maps, sygica (kupljena licenca v akciji) imam samo za izven tujine, dejansko pa če rabiš offline navigacijo si dej gor here maps, so več kot dovolj dobre

klinker ::

Danes so me mapsi 2x hoteli zjebat. Zadnje case opazam da ni glih.
Prvic mu je uspelo me peljat oko dupeta u dzep, po nekem makadamu, drugic ga na sreco nisem poslusal, ker sem sicer poznal pot. Sem vseeno pogledal kam me hoce peljat in bi naredu skoraj 1x daljso pot. Wtf???
Ga uporabljam ze lep cas in je blo vedno ok, zadnje case pa kr posiljuje z nekimi stranskimi potmi, ceprav nastavitve so vse ok.

blze ::

če rabi kdo kodo za popust imam jaz za sygica,jaz pa dobim free addon.
uživejte
blze

vinkop ::

sygic res sodi v sam vrh tocnosti navigiranja....sem testiral lokalne ceste okoli sebe....waze in here we go sta se izkazala za najslabsa, google maps pa je bil tudi ok....pri sygicu me moti samo iskanje po nekem nazivu, recimo "herkulov vodnjak" sygic ne zna najti docim google maps to najde iz prve....sygic najde samo ce vpises ulico in stevilko....

Evolve ::

za fotra rabim navigacijo za androida
free in v slovenskem jeziku

so google maps offline uredu zadeva?

Yossarian ::

Google maps offline pa še Here mu naloži, potem pa naj sproba in se sam odloči.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Qushaak ::

vinkop je izjavil:

sygic res sodi v sam vrh tocnosti navigiranja....sem testiral lokalne ceste okoli sebe....waze in here we go sta se izkazala za najslabsa, google maps pa je bil tudi ok....pri sygicu me moti samo iskanje po nekem nazivu, recimo "herkulov vodnjak" sygic ne zna najti docim google maps to najde iz prve....sygic najde samo ce vpises ulico in stevilko....

Mene tudi to moti. Ker pol moraš najprej Guglat da dobiš naslov in ga šele nato vpisat v Sygic.

P.S.: Berem te reviewe uporabnikov na Play Store in ful jih jamra, da kar enkrat na recimo novi napravi oz po ponastavitvi telefona niso mogli več aktivirati Sygica na svoj račun. Odgovor Sygica je pa vedno naj se obrnejo na support.
Prav tako vidim da ljudje neki norijo, ker kupijo lifetime licenco pol je pa treba čez čas kaj plačevat, čeprav naj bi imeli lifetime brezplačno po licenci. Kako je s tem?

FTad ::

Qushaak je izjavil:

vinkop je izjavil:

sygic res sodi v sam vrh tocnosti navigiranja....sem testiral lokalne ceste okoli sebe....waze in here we go sta se izkazala za najslabsa, google maps pa je bil tudi ok....pri sygicu me moti samo iskanje po nekem nazivu, recimo "herkulov vodnjak" sygic ne zna najti docim google maps to najde iz prve....sygic najde samo ce vpises ulico in stevilko....

Mene tudi to moti. Ker pol moraš najprej Guglat da dobiš naslov in ga šele nato vpisat v Sygic.

P.S.: Berem te reviewe uporabnikov na Play Store in ful jih jamra, da kar enkrat na recimo novi napravi oz po ponastavitvi telefona niso mogli več aktivirati Sygica na svoj račun. Odgovor Sygica je pa vedno naj se obrnejo na support.
Prav tako vidim da ljudje neki norijo, ker kupijo lifetime licenco pol je pa treba čez čas kaj plačevat, čeprav naj bi imeli lifetime brezplačno po licenci. Kako je s tem?


Jaz teh omenjenih tezav nisem imel nikoli.

Kar se tice lifetime licence. Imam jo trenutno 3 leta. Ce zelis kak nov feature, je seveda za doplacati. Nisem pa za featuerje, ki so vkljuceni v lifetime licenco rabil zaceti placevati. So pa lani decembra ponudili opcijo, da za 12€/leto dokupis mesecne updejte za mape. V lifetime licenci je vkljuceno, da se mape zastonj posodobijo 3-4x letno.

Bos moral podati kak vir, kaj tocno je bilo potrebno extra doplacevati znotraj licence...

Vanadium ::

Jaz imam tudi sygic lifetime world že več kot 5 let pa tudi nisem nič rabil doplačevat. Sem razmišljal o trafficu, da bi dokupil ampak v EU itak večinoma uporabljam google maps, ker je dosti lažje iskat naslove...

sloxl8 ::

vinkop je izjavil:

sygic res sodi v sam vrh tocnosti navigiranja....sem testiral lokalne ceste okoli sebe....waze in here we go sta se izkazala za najslabsa, google maps pa je bil tudi ok....pri sygicu me moti samo iskanje po nekem nazivu, recimo "herkulov vodnjak" sygic ne zna najti docim google maps to najde iz prve....sygic najde samo ce vpises ulico in stevilko....


Sygic išče tudi po POIjih, na samo po ulicah. Če vpišeš npr. Citypark, bo našel točno lokacijo. Tudi nekatera podjetja najde po imenih - res pa je, da nima Google Searcha, kar je VELIKA prednost Google Maps.

FTad ::

Vanadium je izjavil:

Jaz imam tudi sygic lifetime world že več kot 5 let pa tudi nisem nič rabil doplačevat. Sem razmišljal o trafficu, da bi dokupil ampak v EU itak večinoma uporabljam google maps, ker je dosti lažje iskat naslove...


cemu potem imas sygic, ce ne zelis dokupiti in uporabljati traffica? Meni je sygic, sploh za daljsa potovanja, odlicen. Nastavim waypointe, ce se kje ustavim itd. Edina prednost gmapsov je res samo, da je lazje poiskat naslov, to je pa tudi vse.

MrStein ::

Jaz imam tudi Sygic več kot 6 let, nič ni treba doplačati.

Je pa zdajle krešnil nekaj sekund po štartu poti. (sem ga zagnal samo da vidim, ali še vedno deluje, večino časa namreč uporabljam Google Maps, ki je vmes postal primerljivo dober. Ali pa Apple Maps, ko se guglov zmede, predvsem na hrvaškem je epl v jasni prednosti)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vanadium ::

FTad je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Jaz imam tudi sygic lifetime world že več kot 5 let pa tudi nisem nič rabil doplačevat. Sem razmišljal o trafficu, da bi dokupil ampak v EU itak večinoma uporabljam google maps, ker je dosti lažje iskat naslove...


cemu potem imas sygic, ce ne zelis dokupiti in uporabljati traffica? Meni je sygic, sploh za daljsa potovanja, odlicen. Nastavim waypointe, ce se kje ustavim itd. Edina prednost gmapsov je res samo, da je lazje poiskat naslov, to je pa tudi vse.


Ker ga ne uporabljam vec odkar so v EU podatki zastonj. Redko kdaj ga še uporabim pa še to sem ga mogoče zaradi radarjev. Odkara imam v avtu tempomat se pa sploh vec ne sekiram zaradi radarjev. Edino kar pogresam na google mapsu so radarji in omejitve hitrosti pol bi pa to bilo top.

Qushaak ::

Točno to - vsaj omejitve hitrosti bi lahko še bile v GM.

MrStein ::

V nekaterih državah že je, če se ne motim.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dunda ::

Res je. V nekaterih državah so v Google Maps tudi omejitve. So pa tudi pri nas opozorila za radarje (čeprav nekaterih ne dodajo, pa če se na glavo postavim, druge stvari pa upoštevajo).
https://www.kacnje.eu

Vanadium ::

Ja lahko daš za radar opozorilo da je kontrola, samo lahko bi pa se fiksne kamere dodali...

dunda ::

Tako nekako - jaz lahko dodam: "Crash", "Speed trap", "Slowdown", "Construction", "Lane closure", "Disabled vehicle", "Object on road". Zanimivo je, da imajo prikazanih precej fiksih radarjev, ne moreš pa jim tega predlagati. Lahko pa torej predlagaš "speed trap".

Tiste omejitve hitrosti (in opozarjanje, če si prehiter) pa delujejo recimo na Hrvaškem. Pa saj smo teh stvari pri Googlu že navajeni. Stvari uvajajo zelo po skupinah.

Če že potrebujem/želim te omejitve in več radarjev (tudi tiste sekcijske), potem vključim TomTom AmiGO (prej TomTom Speed Camera). Čeprav ni Android Auto aplikacija, pa tudi v AA vseeno bdi v ozadju in zvočno opozarja.
https://www.kacnje.eu

Ghost007 ::

Jaz uporabljam veliciraptor za prikaz hitrosti omejitev na google mapa. Free source vleče iz openstreet mapa. Imaš pa možnost za dobri euro na mesec vklopiti here ali tomtom omejitve.

MrStein ::

Hmm, zadnjič se peljem z vklopljeno navigacijo v Google maps in ko sem bil krepko stran od začrtane poti (na drugi strani reke), je še kar vztrajal na svojem. Niti "takoj obrnite!".

Sem moral izklopiti in spet zaznati navigacijo (ne app), da je izračunal smiselno pot.

Popoln app ne obstaja...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klinker ::

Mapsi zadnje cajte malo cudno delajo. Zdaj jih ze kak mesec sicer nisem rabu, ampak zadnje 3-4 krat me niso peljali po optimalni poti.

dejanslo ::

Ker Gmaps zadnje čase pošteno šepa, me zanima, če kdo uporablja Sygicov (TomTom) Traffic in kako je zadovoljen? Trenutno je akcija 6 EUR lifetime world..
There`s More Than One Way To Do It

vinkop ::

Sygic traffic imam tudi jaz zakupljen...kar se tice cestnih del in zapor je kar na tekocem...za zastoje in ostalo v prometu pa se nimam povratnih informacij, ker se po kaksnem gostem prometu z prizgano sygic navigacijo se nisem vozil....

FTad ::

dejanslo je izjavil:

Ker Gmaps zadnje čase pošteno šepa, me zanima, če kdo uporablja Sygicov (TomTom) Traffic in kako je zadovoljen? Trenutno je akcija 6 EUR lifetime world..


Ga imam in sem izredno zadovoljen. Poleti na relaciji lj- mb, ko so bila razna dela na tunelih in pri podiranjih cestninskih postaj mi je vedno ponudil alternativno pot, kar mi je skrajsalo cas potovanja. Priporocam. 6€ v tej akciji je takorekoc zastonj.

Joze_K ::

tega Sygic-a najbolj ne razumem.. sem iskal v androidu pa je kup Sygic Appov.. v čem je tu logika.. sem si nato naložil Sygic GO.. nato mape central europe.. kot vidim deluje le do 75 km, nato pa mesečno 5,99e ali letno 19,99 - kako to,da je v prejšnjem postu govora o lifetime celo Traffic verziji za 6e --- ???

MrStein ::

Kupi ali vsaj začni na njohovem homepage: https://www.sygic.com/

"Prava" aplikacija je "Sygic GPS Navigation", če se ne motim. To imajo res en mali kaos.

Link za Android store: https://play.google.com/store/apps/deta...

Za iOS: https://itunes.apple.com/us/app/sygic-g...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
««
12 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljša offline avto navigacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
566346 (2400) Bye
»

Navigacija na telefonu

Oddelek: Na cesti
242349 (1207) KTr1sk
»

Sygic - navigacija - nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5517086 (11788) dunda
»

Low budget navigacija

Oddelek: Kaj kupiti
273398 (2272) krneki0001
»

Google navigacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
305287 (4327) Qushaak

Več podobnih tem