» »

Teleskopska palica

Teleskopska palica

«
1
2

turkx90 ::

Ve kdo mogoče, kje bi se dalo to kupit, kje v bližini ?

http://www.tbotech.com/telescopicbaton....

lmfao ::

Bom uprašou enga k ga poznam k enga pozna, pa ti povem.

St235 ::

To boš v trgovini težko dobil, ker je posest kaj šele uporaba prepovedana.

Isotropic ::

s tem bos samo tepen ti na koncu:)

Matako ::

Tipičen S-T nasvet:

A: kje se da dobiti torba?
B: kaj ti bo torba, če nimaš bicikla?
/\/\.K.

Keyser Soze ::

Takšne, bolj primerne zate, imajo tudi na mimovrste.
http://www.mimovrste.com/artikel/457007...

Pa še boljša je kot tista tvoja. Ima daljši doseg, ker z uno gor si lahko bore malo pomagaš.
OM, F, G!

Matwic ::

Posest in prodaja teleskopskih palic (orožje kategorije A) je v sloveniji propevedana (kazen 3000 € - 5000 € + odvzem, če jo imaš v lasti. Kazen za prodajo pojma nimam, verjetno precej višja)... tako da se jo dobi na običajnih mestih za take zadeve :)

www.bolha.com
boljši sejmi
prijatelj vojak
prijatelj policist
lokalni diler z orožjem :)

turkx90 ::

Sej se ne mislim tepst, nikoli v zivljenju se nisem. Pač me zanima kje se to dobi.

dzinks63 ::

Malo drugačna zadeva, pa še v avtomobilu jo lahko imaš: teleskopski ključ 17/19

Adrijan0 ::

dzinks63 je izjavil:

Malo drugačna zadeva, pa še v avtomobilu jo lahko imaš: teleskopski ključ 17/19

pa še cena je ugodna :D

gendale ::

jst sm to enkrat kuupil na morju pa brez težav prinesel z letalom v slo

turkx90 ::

Heh...za enkrat nisem našel še nic pametnega, ker seveda 100 evrov ne mislim dat. Bo treba še malo iskat.

JanezH ::

Jaz sem o teleskopski palici začel razmišljat, ko mi je drugič priletel nek velik pes in sem moral reševat svojo psičko in se dret na psa. Vsakič se je izšlo dobro, ampak lahko bi se pa zgodilo, da bi jo kaka zverina resno napadla in še mene zraven. V mestih je še vredu, ko pa prideš kam na podeželje so pa čisto podivjani psi... Teden nazaj mi je starejši možakar povedal, da sta ga med nabiranjem gob napadla 2 psa in mu raztrgala hlače in grizla gojzerje, lastnica se je pa samo panično drla in jo psa nista šlivila za 5 posto...

A tole pa je legalno pri nas? LINK Edino sranje je, da s tem ne morem ravno hodit na okrog, ker je kar velka zadeva, teleskopko pa lepo zložiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

krneki0001 ::

Smukec, za take zadeve je CS sprej. Pošpricaš napadalnega psa, pa se ti nikoli več ne bo upal približat, se bo vsakič preventivno nekam zavlekel, ko te bo videl.

Ženi sem ga dal, ker so bili psi v ulici "zaletavi in vsiljivi" pa so renčali in lajali proti njej, ko je otroka z vozičkom na sprehod vozila. Dvakra ga je uporabila, sedaj so pa psi tiho, ko gre mimo, pa noben ne pride niti na 10m od nje, kaj šele da bi tako kot prej, ko je en nemški ovčar skoraj skočil v voziček z otrokom.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

francek1 ::

dzinks63 je izjavil:

Malo drugačna zadeva, pa še v avtomobilu jo lahko imaš: teleskopski ključ 17/19

To je moderna oblika kurbla od FAP-a...moraš pa vedet, da je s tem hitro zlomljena kakšna kost, kar pomeni težko telesno poškodbo in kaznivo dejanje povzročitve le te. Na žalost naše sodstvo ne prizna zlahka silobrana....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

St235 ::

Silobran s teleskopskim ključem in zlomljene kosti? boljše da je me na drugi strani vsaj gasilsko sekiro ali buzdovan.

@Smukec, imo ni legalno, ker gre zgolj za maskiranje osnovne fukncije orožja. Bistveno pri klasifikaciji je seveda tudi način uporabe oziroma kje te z nečim dobijo. Definicija, ki jo pri nas pozna zakon je: Hladno orožje so boksarji, bodala, buzdovani, gumijevke in drugi predmeti, ki so prirejeni za napad. Torej je odgovor na tvoje vprašanje: Da, je prepovedano, ker gre za svetilko prilagojeno za napad.

francek1 ::

St235 je izjavil:

Silobran s teleskopskim ključem in zlomljene kosti? boljše da je me na drugi strani vsaj gasilsko sekiro ali buzdovan.

@Smukec, imo ni legalno, ker gre zgolj za maskiranje osnovne fukncije orožja. Bistveno pri klasifikaciji je seveda tudi način uporabe oziroma kje te z nečim dobijo. Definicija, ki jo pri nas pozna zakon je: Hladno orožje so boksarji, bodala, buzdovani, gumijevke in drugi predmeti, ki so prirejeni za napad. Torej je odgovor na tvoje vprašanje: Da, je prepovedano, ker gre za svetilko prilagojeno za napad.

Lej, prejšnji teden je bil na Ravbarkomandi napaden šofer tovornjaka s strani vlomilca, ki je bil oborožen z nožem. Šofer je Šiptarja pošteno nabutal in si prislužil KO...verjetno ga ni samo z roko glede na to, da sta bila oba prepeljana v KC.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

St235 ::

Sorry ampak mešaš osnovne pojme. Četudi je bil silobran to nima nobene veze s tem, a je podana kaznenska ovadba. In točno o tem sem govoril. Če hočeš upravičiti silobran in si pri tem s teleskopskim ključem nekomu polomil kosti potem boljše, da je bil tudi drugi ustrezno oborožen.

Kaj je bilo na ravbarkomandi pa pojma nimam. Ampak že besedna zveza pošteno nabutal nakazuje na prekoračen silobran.

RockyS ::

Take je treba pretepst do nezavesti in ga vrečt v jarek. Zagotovo ne bo klical policije.

oemdzi ::

Ampak že besedna zveza pošteno nabutal nakazuje na prekoračen silobran.


Torej ko te nekdo z nozem napade mores bit razsoden in ga namahati ravno toliko da se zascitis in niti udarca vec (kar je ponavadi skoraj nemogoce dolocit) ? To se kao izurjeni policaji niso sposobni in gledamo posnetke kako se izzivljajo nad nekom, ki je sicer izzival ampak ...

St235 ::

Kot že 1000x povedano odvisno od okoliščin. Če se braniš z golimi rokami to ni enako kot če imaš na voljo kij za baseball. Tudi ni enako, če te napade shiran tip z 40 kg, ti si pa mrga od 100kg z črnim pasom v XY borilni veščini. Enako ni isto al ga trikrat po zobeh namesto dvakrat, ali pa ga mlatiš do nezavesti in te morajo zvleč dol z napadalca.

Zakaj pa zdaj policaje vlečeš v to debato razen, da trolaš pa res ne vem.

Silobran pomeni, da uporabiš ustrezno silo da zaščitiš sebe oziroma drugega. Tisto sekundo, ko to dosežeš moraš prenehat. Če ne potem gre za prekoračitev silobrana. Seveda pa je naloga sodišča, da presodi ali je šlo za silobran, ali je bil presežen in kakšne so sankcije v tem primeru.

In ja, ko te nekdo napade se od tebe pričakuje razsodnost. Če jo nimaš in pri "obrambi" pretiravaš pač nosiš posledice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

oemdzi ::

Jasno da ce te nekdo skusa oropat ga ne bos kar ubil, samo ce te zivljensko ogroza bi vsak moral imeti pravico da se brani tako kot sam misli da je potrebno. Jebiga roparji/napadalci imajo prevec pravic... To je moje mnenje, zakoni so pa itak za en drek napisani ...

In kaj te moti omenjanje policije ? Oni so predstavniki zakona in bi morali biti zgled ... Recimo sem gledal posnetek ko je pobegli voznik zapeljal policaju cez nogo, nato so ga preostali kolegi dobili in se vsi spravili nanj, ko je bilo vec kot ocitno da ga imajo in je neskodljiv. Za to bi morali dobiti vsi par let kehe, oni so placani da skrbijo za red in mir in ne da so oni tisti ki krsiji zakone.

Enostavno kar sem zelel povedat je to, da napadalec ponavadi izzove jezo/afekt pri napadenem in je velika odgovornost na njemu zakaj je dobil presezek batin ...

Gladi ::

oemdzi, če se hočeš it balkanizem, veš kje je mejni prehod

oemdzi ::

Torej ce te nekdo napade iz kakrsnegakoli ze razloga se mores karseda uvidevno branit (ce je to sploh mozno), ker drugace si balkanc ?

Silobran pomeni, da uporabiš ustrezno silo da zaščitiš sebe oziroma drugega. Tisto sekundo, ko to dosežeš moraš prenehat.


in to je kdaj ? Ko prvic rece auu ali dobi prasko/busko ? Kako ves kdaj si dosegel zeljeno ? Po vsakem udarcu ga vprasas ce se vredu pocuti, medtem se pa izogibas njegovemu mahanju z nozem/teleskopko ? Ce bos rekel ko je na tleh, na tleh ga lahko z enim dobrim zamahom zbijes in mu polomis pol celjusti, bos mi povedal kako izracunam koliko njutnov mora imeti tisti pravilni zamah ?
Zate nevem samo ce mene nekdo napade ne bom sparal z mocjo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

Gladi ::

oemdzi je izjavil:

Torej ce te nekdo napade iz kakrsnegakoli ze razloga se mores karseda uvidevno branit (ce je to sploh mozno), ker drugace si balkanc ?



Enostavno kar sem zelel povedat je to, da napadalec ponavadi izzove jezo/afekt pri napadenem in je velika odgovornost na njemu zakaj je dobil presezek batin .

Janac ::

francek1 je izjavil:

dzinks63 je izjavil:

Malo drugačna zadeva, pa še v avtomobilu jo lahko imaš: teleskopski ključ 17/19

To je moderna oblika kurbla od FAP-a...moraš pa vedet, da je s tem hitro zlomljena kakšna kost, kar pomeni težko telesno poškodbo in kaznivo dejanje povzročitve le te. Na žalost naše sodstvo ne prizna zlahka silobrana....


kaj pa če rečeš da je šlo za smoobrambo?

St235 ::

Silobran je samoobramba...

oemdzi ::

Gladi je izjavil:

oemdzi je izjavil:

Torej ce te nekdo napade iz kakrsnegakoli ze razloga se mores karseda uvidevno branit (ce je to sploh mozno), ker drugace si balkanc ?



Enostavno kar sem zelel povedat je to, da napadalec ponavadi izzove jezo/afekt pri napadenem in je velika odgovornost na njemu zakaj je dobil presezek batin .


No to sem spregledal ampak se vseeno, v afektu izgubis razsodnost(za kar v vecini mere nisi kriv, razen ce je psihologija bullshit) in zaradi tega te skoraj postavijo ob bok obrozenemu roparju, ki te je hladokrvno napadel.

St235 ::

in to je kdaj ? Ko prvic rece auu ali dobi prasko/busko ? Kako ves kdaj si dosegel zeljeno ? Po vsakem udarcu ga vprasas ce se vredu pocuti, medtem se pa izogibas njegovemu mahanju z nozem/teleskopko ? Ce bos rekel ko je na tleh, na tleh ga lahko z enim dobrim zamahom zbijes in mu polomis pol celjusti, bos mi povedal kako izracunam koliko njutnov mora imeti tisti pravilni zamah ?
Zate nevem samo ce mene nekdo napade ne bom sparal z mocjo ...


Banaliziraš stvari, ker nimaš argumentov. Presoja o tem ali je bil silobran upravičen ali ne je na strani sodišča, na podklagi dejstev, ki so na voljo.

No to sem spregledal ampak se vseeno, v afektu izgubis razsodnost(za kar v vecini mere nisi kriv, razen ce je psihologija bullshit) in zaradi tega te skoraj postavijo ob bok obrozenemu roparju, ki te je hladokrvno napadel.


Kar seveda ni res, prekoračitev silobrana se obravnava drugače kot hladnokrvni napad. Ravno tako se dejanja v afektu oibravnava drugače kot premišljena dejanja.

Ravno zato govorim o temu, da je popolnoma brezveze in banalno razpravljat o tem kdaj konkretno je silobran prekoračen, še bolj idiotsko pa je trdit, da je naša zakonodaja na tem področju slaba.

Uporaba silobrana mora biti preosojana na posameznem primeru ob upoštevanju materialnih dejstev in okoliščin. Nujno pa je, da je prekoračitev silobrana sankcionirana, ker drugače lahko pride do dosti hujših zlorab te pravice.

Lahko pa seveda podaš predlog kako bi moral bit zakon napisan, da bi 100% pokril vse možne scenarije in natančno definiral kdaj je nekaj silobran in kdaj prekoračitev le tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

policijo vleč v to konkretno debato pa je brezpredmetno zato, ker tam je govora o prekoračitvi pooblastil ne o silobranu. Policija ima namreč pravico uporabit silo tudi kadar ne gre za zaščito lastne varnosti oziroma premoženja. Tako, dapredlagam da prekoračitve pooblastil, policijsko brutalnost itd. obravnavamo v drugi temi, ker nima popolnoma nič skupnega s silobranom.

francek1 ::

St235 je izjavil:

Sorry ampak mešaš osnovne pojme. Četudi je bil silobran to nima nobene veze s tem, a je podana kaznenska ovadba. In točno o tem sem govoril. Če hočeš upravičiti silobran in si pri tem s teleskopskim ključem nekomu polomil kosti potem boljše, da je bil tudi drugi ustrezno oborožen.

Kaj je bilo na ravbarkomandi pa pojma nimam. Ampak že besedna zveza pošteno nabutal nakazuje na prekoračen silobran.

To je potem problem, ja. Vem za primer, ko je policaj umiril zadrogiranega bodybuilderja;(skoraj pol težjega od sebe), pri tem (takrat še, danes imajo hvalabogu tonfe, kjer en udarec zadostuje) uporabil tudi pendrek, potem so pa trije pravniški veleumi ugotovili, da je prekoračil pooblastila, ker ga je dvakrat preveč udaril....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

St235 ::

Ja, ker prekoračitev pooblastil je enako prekoračitvi silobrana? FFS, a je funkcionalna pismenost res izumrla?

oemdzi ::

Ja ampak je smesno, ker vedeti do kje lahko gres je nemogoce, saj si sam rekel da je odvisno ali je 40kilski ali 100kilski. Ko te en napade z nozem ga ne bos najprej stehtal, pogledal kok ma misic, ampak bos pac mahal dokler sam ne ocenis da si napadalca zaustavil (ce imas sreco da ga). Klinc un ki izziva(zacenja) take napade bi moral nositi vecji del posledic, ker on se je sam odlocil iti v to situacijo , napadeni pa se je v njej znesel po prisili. Nekateri zakoni so smesni, eni jih pa jemljete kot da so naravni in od boga poslani.

To je potem problem, ja. Vem za primer, ko je policaj umiril zadrogiranega bodybuilderja;(skoraj pol težjega od sebe), pri tem (takrat še, danes imajo hvalabogu tonfe, kjer en udarec zadostuje) uporabil tudi pendrek, potem so pa trije pravniški veleumi ugotovili, da je prekoračil pooblastila, ker ga je dvakrat preveč udaril....


tocno to, kako bos pa ti vedel kolk mors kerga namahat da te ne bo vec sposoben napadat, saj si mogoce prvic v taki situaciji ... Pa to ob predpostavki, da si ga sploh sposoben obvladat, ker ce nisi on na tebi ne bo sparal batine

Enostavno je treba napadalcem odvzeti vecino pravic, pa naj grejo na lastno pest napadat, bojo vidli ko pravega srecajo(no to ga lahko se sedaj, samo takrat jih bo lahko legalno polomil) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

energetik ::

Če ne smeš imeti teleskopske palice, je zakon več kot očitno butasto spisan. Ker z vejo debeline 5cm, ki si jo odrežeš na bližnjem drevesu lahko povzročiš praktično enake poškodbe. Prav tako z moment ključem, maglite-ko ali kakšno podobno stvarjo.
Spet ena taka bedarija, kjer se kaznuje že za samo posedovanje neke stvari, ne pa izključno za napačno uporabo.
OK, pištole in podobno orožje je res prelahko uporabiti v najmanjšem afektu in se mi zdi da je prav, da je prepovedano. Ampak za navadno palico??

francek1 ::

Oboje se ponavadi zgodi hitro, pod vplivom čustev, pravniki imajo pa potem več mesecev časa razpredat o dejstvih, katere na svoji koži ne občutijo nikoli. V glavnem, BV debatirat, ker bo vsak trdil svoje. vem pa, da če dobim vlomilca v svoji hiši in me napade, bo na sodišču le ena priča dogodka...

energetik je izjavil:

Če ne smeš imeti teleskopske palice, je zakon več kot očitno butasto spisan. Ker z vejo debeline 5cm, ki si jo odrežeš na bližnjem drevesu lahko povzročiš praktično enake poškodbe. Prav tako z moment ključem, maglite-ko ali kakšno podobno stvarjo.
Spet ena taka bedarija, kjer se kaznuje že za samo posedovanje neke stvari, ne pa izključno za napačno uporabo.
OK, pištole in podobno orožje je res prelahko uporabiti v najmanjšem afektu in se mi zdi da je prav, da je prepovedano. Ampak za navadno palico??

s tem so pošteni avtomatsko postavljeno v podrejen položaj, kajti baraba običajno na svoj pohod ne gre golorok, ti se pa lahko samo slikaš...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

oemdzi ::

francek1 je izjavil:

Oboje se ponavadi zgodi hitro, pod vplivom čustev, pravniki imajo pa potem več mesecev časa razpredat o dejstvih, katere na svoji koži ne občutijo nikoli. V glavnem, BV debatirat, ker bo vsak trdil svoje. vem pa, da če dobim vlomilca v svoji hiši in me napade, bo na sodišču le ena priča dogodka...

Tudi mozno, jaz vem da ce mi nekdo vdre v hiso batin sparal ne bi, samo ce te on poskoduje ali tvojega bliznjega pa ni dvakrat za rect da ge ne bi res do konca ... Ampak kaj ko smo za nekatere slotehovce balkanci in ne evropejci kot so to oni ... Oni bi email poslali na policijo, se prej pa napadalca vljudno prosili da jih ne zastiha in mu gostoljubno prinesli sok in piskote ter ga povprasali o njihovem predhodnjem znanjo borilnih vescin ter stehtali nasprotnika kot je to v navadi pred vsakem dvoboju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

Gladi ::

oemdzi:))

Če hočemo neko napredno demokratično družbo, se mora družba dvignit nad posameznika, biti boljša. In v primeru, da bi bilo moje življenje ogroženo s strani nekega posameznika, kateri bi me napadel, bi se potrudil da ta tip nebi preživel niti dneva več. Bi bil pa v tem primeru pripravljet prevzet kazen za moje dejanje.

St235 ::

oemdzi je izjavil:

francek1 je izjavil:

Oboje se ponavadi zgodi hitro, pod vplivom čustev, pravniki imajo pa potem več mesecev časa razpredat o dejstvih, katere na svoji koži ne občutijo nikoli. V glavnem, BV debatirat, ker bo vsak trdil svoje. vem pa, da če dobim vlomilca v svoji hiši in me napade, bo na sodišču le ena priča dogodka...

Tudi mozno, jaz vem da ce mi nekdo vdre v hiso batin sparal ne bi, samo ce te on poskoduje ali tvojega bliznjega pa ni dvakrat za rect da ge ne bi res do konca ... Ampak kaj ko smo za nekatere slotehovce balkanci in ne evropejci kot so to oni ... Oni bi email poslali na policijo, se prej pa napadalca vljudno prosili da jih ne zastiha in mu gostoljubno prinesli sok in piskote ter ga povprasali o njihovem predhodnjem znanjo borilnih vescin ter stehtali nasprotnika kot je to v navadi pred vsakem dvoboju.


Sploh ne gre za to kako daleč bi šel kdo in kako je do tega upravičen. Tudi sam zase vem, da so okoliščine ko ne bi od nasprotnika ostalo kaj dosti. Ampak to nima veze z silobranom in prekoračitvijo le tega. Predvsem pa to nima veze z sankcijami, ki sledijo. Vsakega lahko odnese predaleč in v stresni situaciji v afektu nekoga resno poškoduje, četudi je sprva šlo za silobran. Samo za svoja dejanja je potem treba odgovarjat.

energetik je izjavil:

Če ne smeš imeti teleskopske palice, je zakon več kot očitno butasto spisan. Ker z vejo debeline 5cm, ki si jo odrežeš na bližnjem drevesu lahko povzročiš praktično enake poškodbe. Prav tako z moment ključem, maglite-ko ali kakšno podobno stvarjo.
Spet ena taka bedarija, kjer se kaznuje že za samo posedovanje neke stvari, ne pa izključno za napačno uporabo.
OK, pištole in podobno orožje je res prelahko uporabiti v najmanjšem afektu in se mi zdi da je prav, da je prepovedano. Ampak za navadno palico??


S tem samo kažeš na svoje nepoznavanje materije. Teleskopska palica je orožje, njena edina realna fukncija je poškodovanje osebe. Zato je prepovedana. Enako je prepovedan tudi vsak drug predmet, ki služi zgolj temu namenu. Enako velja za v gozdu odrezano palico, če je njen namen in raba poškodovanje tretjega.

Ker bi bil seveda zakon, ki bi prepovedoval vsak predmet, s katerim lahko nekoga poškoduješ je potrebno nekje potegnit črto in zato meglitaka, moment ključ itd, ki so primarno namenjeni drugi rabi niso prepovedani. Predmeti, ki imajo očitno rabo zgolj poškodovanje/napad na tretjo osebo pa so kategorno prepovedani.

Seveda pa se vsak predmet, ki je porabljem kot orožje kot takšen tudi obravnava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

technolog ::

Se pravi če na telskopsko palico prišvasaš še kako uporabno stvar, recimo odpirač za buteljke, potem pa je dovoljena?

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Enak kot pri svetilki, če to pomeni, da si zgolj predelal odpirač za buteljke v orožje potem ne.

technolog ::

No, zaenkrat brat misli še ne znamo. Ugibat kakšen je bil namen je zgolj slaba tolažba.

St235 ::

Ni treba brat misli, da lahko ugotoviš namen predmeta. Ravno tako ni treba ugibat.

M_765_ ::

Ravno takšno teleskopko sem že parkrat gledal v Nemčiji na črpalki za 29€ vendar se vsakokrat premislim, da bi jo kupil in jo odložim nazaj.
Je bolj varno hodit po svetu brez teleskopke :)

Janac ::

kaj pa nož, pa da v žep?

Mehmed ::

oemdzi je izjavil:


Enostavno kar sem zelel povedat je to, da napadalec ponavadi izzove jezo/afekt pri napadenem in je velika odgovornost na njemu zakaj je dobil presezek batin ...


Sej so predvideli to moznost.
(1) Dejanje, ki je storjeno v silobranu, ni kaznivo dejanje.

(2) Silobran je obramba, ki je nujno potrebna, da storilec odvrne od sebe ali koga drugega istočasen protipraven napad.

(3) Storilec, ki je prekoračil meje silobrana, se sme kaznovati mileje; če je prekoračil silobran zaradi močne razdraženosti ali prestrašenosti, povzročene z napadom, se mu sme kazen tudi odpustiti.

@janac Mensezdi so prepovedana bodala, ne ravno vsak noz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mehmed ()

Avenger ::

RockyS je izjavil:

Take je treba pretepst do nezavesti in ga vrečt v jarek. Zagotovo ne bo klical policije.


Mhm. Točno taki potem pokličejo policijo, na veliko lažejo kako so se samo nič hudega sluteč sprehajali in si jih potem napadel, nato te tožijo tudi za odškodnino in dobijo "priče".

Prekoračen silobran je dokaj jasna stvar. Bistvo je, da se napadalca lahko le ubraniš z najmanjšo silo, ki je za to potrebna. Če te torej nekdo prime za kravateljc in ti grozi kaj ti bo naredil, mu ti pač ne moreš zlomit roke, lahko ga le odrineš.

Seveda je stvar po mojem mnenju neumno zastavljena, ker se potem v nekem mirnem okolju (sodišče) tehta vsaka odločitev ki si jo takrat naredil, ko si bil prestrašen in je nekdo izvajal agresijo nad tabo. Če nekdo začne z nekim nasiljem, bi ga lahko onesposobil na kakršen koli način ga lahko. Zdaj so pa lopovi zaščiteni z vseh strani. Ti pride ropat in ti ga ne smeš niti dotaknit, ker te bo potem tožil in tožbo dobil. Lahko stojiš ob strani, vpiješ in kličeš policijo.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

St235 ::

Torej po tvoje: V mene se zaleti posameznik, jaz se tega usrtašim ker je tema in se mi zdi da tip zgleda sumljivo in to ocenim za napad. Zato potegnem teleskompsko palico mu zlomim obe nogi iz zibjem vse zobe. Ob tem nalomim še njegovo ženo, ker me skuša zvleč stran in to ocenim kot napad.

Ta rešitev je po tvoje boljša kot obstoječe omejitve silobrana?

energetik ::

St235 je izjavil:

Torej po tvoje: V mene se zaleti posameznik, jaz se tega usrtašim ker je tema in se mi zdi da tip zgleda sumljivo in to ocenim za napad. Zato potegnem teleskompsko palico mu zlomim obe nogi iz zibjem vse zobe. Ob tem nalomim še njegovo ženo, ker me skuša zvleč stran in to ocenim kot napad.
Ne pretiravaj, dal si primer kako bi reagiral nek paranoik ali psihopat. Jasno da to ni več silobran.
Govorili pa smo o primerih, ko ti nekdo grozi z nožem na vratu. Takrat verjetno ne boš razmišljal o sredstvih in moči silobrana, ker boš napsihiran do konca. Večina folka bi bila. Niso vsi mojstri borilnih veščin, da bi hladnokrvno in ravno prav onesposobili napadalca.

St235 ::

Seveda, ker primeri so vedno črno beli in je vsem jasno kdaj je šlo za napad in lahko brez dvoma za vsak možen primer v zakonu predpišeš kaj je ustrezen silobran.

Točno zato, ker to ni možno definiran je zakon napisan kot je. In se presoja case by case ali je bil silobran upravičen, ali je bil prekoračen ob enem pa jasno dopušča možnost milejše kazni v tem primeru, točno iz razlogov, ki jih navajate tukaj (afekt, strah...).

Keyser Soze ::

energetik je izjavil:

Govorili pa smo o primerih, ko ti nekdo grozi z nožem na vratu. Takrat verjetno ne boš razmišljal o sredstvih in moči silobrana, ker boš napsihiran do konca. Večina folka bi bila.

In v takem primeru bi velika večina ljudi raje posegla po flight odzivu kot pa fight. Velik unih, ki bi šli po fight poti pa bi končalo, skupaj s napadalcem, v večji meri poškodovanih glih od tistega noža. Če ne veš kaj delaš, lahko narediš še več škode, zato ti bo vsak pameten povedal, da se izogibaj napadom na napadalca oz. če že ni opcije bega, "napadi" to osebo z nečim, kar ima daljši doseg in ne zahteva neposrednega fizičnega kontakta. Predlagal bi solzivec. Tazer je že bolj tako tako. Preblizu.
OM, F, G!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brutalni napadi na dijake v Novem mestu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19522860 (4046) Horas
»

uporaba strašilne pištole v silobranu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6216073 (9267) kr3ten

Ali je v Sloveniji dovoljeno nošenje noža?

Oddelek: Loža
4718544 (16967) Mavrik

Samoobramba - posledice (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30048568 (41968) Mavrik

Več podobnih tem