» »

Samodejno resetiranje računalnika ob zagonu

Samodejno resetiranje računalnika ob zagonu

freejack ::

Pozdrav,

Ravno sem menjal konfiguracijo plata asus p8z68-v, 2500k proc, 1600 ripjaws rami, ssd disk, 570 grafična in imam manjši problem pri zagonu računalnika, 600w antec true power napajalc.

Pri hladnem zagonu ali pa tudi pri resetiranju se mi dogaja, da se pc zažene, deluje par sekund in se ugasne. Zatem se sam ponovno prižge, deluje par sekund in se zopet ugasne. Šele pri 3.zagonu pride do postanja, piska zvočnika in dejanskega zagona sistema. Prvo sem razmišljal če bi bil prešvoh napajalnik, ampak glede na porabo konfiguracije, to ne bi smelo bit premalo. Potem sem študiral na napako na procu ali ramih, ampak z računalnikom med delovanjem nimam težav, lahko delam karkoli, igre, sem, tja, zmrzne nikoli. Edina stvar, ki me muči, so tile "restarti" ob zagonu pcja, kjer se sam vmes ugaša in ponovno prižiga po 2x ali 3x, preden dejansko pride do postanja. Čisto na začetku se na plati vidi, da sveti lučka za boot, da naj bi bila težava z bootom (verjetno ssd), ampak ta potem izgine in naprej potem nobenih problemov.

Ima kdo kakšno idejo v čem bi lahko bil problem? Gre maybe za standarden postopek pri zaznavanju česa ali bi dejansko bil kakšen hardware failure?

lp

Duhec ::

Win7, XP ?
Če bi se to samo 1x zgodilo potem bi šlo lahko za kak nedelujoč/povožen gonilnik, ki ob prepoznavanju HW zruši sistem, ki se restarta in obnovi iz neke prejšnje točke, zapiše v register, se spet restarta in potem končno štarta do namizja.

Poizkusi kako se obnaša v varnem zagonu, če se tudi večkrat resetira.

V Cmos nastavitvah biosa nastavi na fail-safe nastavitve ali zmanjšaj timinge za ram, če se da kje to nastavljat.

Če imaš več ram palčk potem testiraj zagon najprej z eno, nato zamenjaj z drugo, tretjo....

Naredi še memtest.

Kr_Edn ::

Jaz bi vseeno malo preračunal moč napajalca. Pa ne z Antecovim PSU kalkulatorjem, ker je zanič ( nima najnovejših čipsetov, grafike ....), ampak na netu poglej za kašno modernejšo zadevo. Jaz sem svojo novo konfiguracijo računal s temle:

http://www.enermax.outervision.com/PSUE...

in mi je naštel kar konkretnih 506 W ( grafika 560 Ti, čipset Intel(R) Z68 Express, 4 HDD ( 2 X 7200, 2 X green), 2 palčki DDR3, DVD-RW, ventilator 2 X 120, 1 X 80, 1 X USB naprava).
Po nasvetih strička Googla se doda še 50 do 100 W rezerve, kar znese napajalec klase 550 do 650 W. Ti imaš GTX 570 grafiko, kar v moji konfiguraciji znese 588 W. Tvoj napajalec je verjetno tudi starejši od enega leta in bi utegnil biti malce slaboten za to grafiko. ( Oglej si tale test: http://www.guru3d.com/article/geforce-g... )
Sem tudi pogooglal za testi in večina testerjev je imela PSU tam okoli 1000 W.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi gaming PC (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17833328 (27698) Siddh
»

Nov delovni PC

Oddelek: Kaj kupiti
324332 (3297) antonija
»

Računalnik do 1200€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6914203 (13028) wondy
»

Gamerski računalnik do 1500€! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8212656 (10590) s51as
»

Nakup gaming PC za 1100 - 1200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8012563 (11507) IvoJan

Več podobnih tem